Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 01. 05. 2024. 14:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 181 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 06. 03. 2006. 01:56 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
pa et, po tome sa kim su na turneji se vidi ko su i Å¡ta su!!!
al ipak deru...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 02:10 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2006. 00:49
Posts: 343
[Dovoljno je da u jednoj pjesmi cujem duplu pedalu da pocnem da psujem.[/quote]

e jebo ga ti




jebiga meni su pravo dobri
ne vole ih baš ol' skooleri al oni su zvukom ipak hc naspram pravi metalcore bendova tipa stampin' ground, full blown chaos, born from pain itd


Last edited by SCAR on 07. 03. 2006. 15:59, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 02:45 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
:shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 02:58 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2006. 00:49
Posts: 343
???
kaži drug


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 10:17 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
Full Blown Chaos,njih bi svrstao u HC a i oni se tako predstavljaju.
A BFP i Stampin' Ground su HC naspram metalcore bendova tipa God Forbid,Chimaira,Shadows Fall,Heaven Shall Burn,As I Lay Dying...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 13:58 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
SCAR wrote:
[Dovoljno je da u jednoj pjesmi cujem duplu pedalu da pocnem da psujem.


e jebo ga ti

jebiga meni su pravo dobri
[/quote]

Oko ukusa se ne raspravlja. Ne kazem da su losi u onome sto rade, vec jednostavno meni metal ne lezi, kako inace tako i vecinom kad je pomjesan sa hc ili punkom - iako ima izuzetaka.
Kao glavni primjer bi stavio Raised fist, koji imaju dosta metalicnih elemenata u muzici, a obozavam ih. Mozda zato sto ipak nisu u toj kategoriji metalcora, jer kad god spomenes taj pravac, znas sta mozes da ocekujes...dok raised fist fakat pice svoj film.
Samo se nadam da se necu razocarati novim albumom...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 16:18 
Offline
User avatar

Joined: 17. 01. 2006. 00:49
Posts: 343
Hc Head wrote:
Full Blown Chaos,njih bi svrstao u HC a i oni se tako predstavljaju.
A BFP i Stampin' Ground su HC naspram metalcore bendova tipa God Forbid,Chimaira,Shadows Fall,Heaven Shall Burn,As I Lay Dying...



bendova koje si naveo ja bih lično svrstao u plejadu nu metal kopija
nemaju oni (po meni) veze sa hc, da zvukom su nabrijani i to stoji ali pored gore navedenih kraljeva su čista serijska prizvodnja.

cheerz

:!:


Last edited by SCAR on 07. 03. 2006. 16:21, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 18:00 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
God Forbid,Chimaira,Shadows Fall,Heaven Shall Burn,As I Lay Dying ti ove bendove svrstavas u Nu metal?
Ako sam dobro skontao tvoj post.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 03. 2006. 23:31 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
SCAR wrote:
???
kaži drug
buraz,nije ovo za tebe.. nego za onog,sto ono rece za duple pape... :roll: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 03. 2006. 00:51 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Pa kotrljaj ti ocima, ali rekao sam oko ukusa se ne moze raspravljati. Meni duple pedale su jedni od krivaca (tj utjecaj metala) sto je hc trenutno u kurcu i sto su tekstovi dobre (iako isfurane) tematike zamjenjeni sa tekstovima o krvi, smrti, sjenkama i nekim crnilom.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 03. 2006. 01:59 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
E jebemmu tocilo ignjacije, pa zar je dupla bass pedala kriva sto je krv usla u tekstove :)
Kako je to moguce! Ubacis jos jedan bass bubanj/kupis duplu papu, i odma te udari depresija :D Ne moze papa biti kriva sto je hc u kurcu… Ja dobijem proljev kada slusam novu skolu hc-a, i tekstove koji stalno zvacu “friends, family, pride, forever, revenge, you fail me, you sold out…”. Pa majku mu, imao sam jedno desetak bendova, ma sve isti tekstovi! Tu ne vidim uticaj metala, osim sto su eto ubacili duplu bass pedalu. A i ko ne ubacio? Ja svkako planiram shtekati lovu, pa za godinu-dve uzeti sebi duplu.

Neko spomenu Heaven shall burn… Zaista sjajan bend, jako dobri tekstovi, pogotovo na zadnjem albumu, a prva 2 su puna bleka i death-a, prozeto core-om, prilicno dobro spojeno, melodicno, jako slusljivo! Ne donositi zakljucak o ovom bendu dok se ne preslusaju stari albumi!
A metal, pa ima punk kurac metal bendova sa DALEKO boljim tekstovima od dobrog djela i starih i novih HC bendova (procitati Dying fetus npr). Tu ima vise politike, revolta i borbe za slobodu nego u pola hc bendova.
Ja mislim da ce neminovno doci do spajanja ideoloskog spajanja metala i kora(panka), jer su do sada vec svi skuzili da imaju zajednickog neprijatelja…
Jedini bend na koji sam naisao da ima slicne kontove su As we fight (metalkor), sad mi oprostite sto cu iskopirati cjelu pjesmu, srecom nije velika

We're coming full force with all we got
cause we got nothing to lose.
Only a feeling in our hearts
that we will pull through.
No looking back cause past is past
and that time has passed.

Straight from my heart I'll tell you this is were we belong.
This is our scene and we stand strong.
Bringing all the kids together
with open minds and open hearts.
You can call it what you want
cause we just don't care,
Our unity can't be beat.
Metal, punk or hardcore we stand as one,
Metal, punk or hardcore we stand we stand strong.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 03. 2006. 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
as_sun_sets, jesi primjetio koliko je bendova niknulo od nikud u zadnje vrijeme sa imenima u kojim se pojavljuje rijeci kao blood, dying i slicno. To je metal utjecaj - jer takve stvari nisu bile tako cesta pojava prije u HC-u. Dupla pedala je bila samo metafora...

Nekidan sam gledao spisak bendova na nekom festivalu, izgledalo je ovako:
The Black Dahlia Murder
Bullet For My Valentine
A Perfect Murder
Bloodline Calligraphy
Dead To Fall
Death Threat
Dying Eyes Bleed
If Hope Dies
Inked In Blood

Mislim, zar sam jedini koji vidi da hc prije nije bio tako depresivan i opsjednut smrti, krvi i ubijanju?
Da, rekao sam da je tema loyalty, unity i slicno prezvakana. Licno meni prednost imaju oni politicke/socijalne tematike.
Sto se metala samog tice, dying fetus nikad nisam slusao. Metal mi kao muzika ne lezi, previse je precizno i uvjezbano to za mene. Ne volim one koji ce se ubiti ako naprave gresku dok sviraju. :)
New school hc je trn u oku kao sto je bio i youth crew u svoje vrijeme. Ali npr youth crew su jedino u svoje vrijeme zajebavali zbog unosenja modnih etiketa u hc (npr champion i slicno), ne zbog same muzike, tekstova ili stavova.
A pod drugo, uvijek pazim oko metalaca jer njih dosta koje sam vidio do sad su ili closet nacisti ili homofobicari (ovo drugo je takodjer jedna od pojava u HC trenutno koja prije nije bila).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 03. 2006. 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ignite:
Do mjesanja uticaja kora i metala je naprosto MORALO doci. Zasto?
Metalci su osamdesetih i devedesetih vecinom bili u svom svijetu, zasticeni svoom mashtom od sranja oko njih, pravili svoje depresivne pjesmice ili pak se zakucavali u svijet zmajeva i vitezova. Politciki su bili neosvjesceni (cast izuzecima!).
S druge strane, ou isto vrijeme koreri i panksi su samo picili standard – pola politika/pola zeza (punx), a koreri su pleli po politici i samoosvjescenju.
Prvi su stvarali muziku zbog same muzike, drugi zbog ideala i zelje za slobodom.
Desilo se logicno – nove generacije klinaca su odrastale, i metal oni su se polagano zasitili muzike koja nema mnogo bunta, ideologije i politike. A panksi su se poceli zamarati stalno istim rifovima, prilicno slicnom tematikom tekstova. Ruku na srce, punk se muzicki da iscrpiti za 1.5-2.5 godine slusanja, dok za iscrpljivanje metala treba barem desetak godina (ovo je opet individualna procjena, ipak, progresiv je chudo…). Znaci, po mom vidjenju, jednima je nestalo muzickih ideja (kor,punk), a drugima je nesto nedostajalo u tekstovima. Smatram da je metalcima njihov getaway, njihovo skloniste postalo preslabo, jer su uvidjeli da su sranja i dalje tu, i da “bjezanje u izmisljene svijetove” ne mijenja nishta. Nesto treba mijenjati.
I tada je sve puklo :D
Meni je jako glupo sto zadrti panksi i koreri pljuju po metalkoru. Jos gluplje sto zadrti metalci to isto chine. Ali neki ljudi su konzervativni, dugo im treba da otvore glavu za neke dobre stvari, pa je lakse da laju okolo… Cinjenica je da je metalkor mnogo pomogao, jer sada ima sve vise metalaca sa jasnim politickim stavom, metalaca koji nisu vise dio mase koja poslusno slijedi instrukcije, koji zele svoju slobodu.
Mada, muzicki, u metalkoru je od kora unesen uglavnom kec,brza dvica, jumpovi i brejkovi, uglavnom mosh prirode. Ali u tome je i poenta – spojiti najbolje od metala i kora – dobru muziku sa dobrim tekstovima.
Ni ja u pocetku nisam volio metal, ali sam prije tri i pol godine poceo da slusam metalkor, pa se lagano razvijala tolerancija, sada slusam i punk i metal i kor, i mjesavine istih. Licno se nikada ne bih mogao zadrzati samo na punku, nema smisla, pored toliko divnih muzickih dionica i energije u odredjenim zanrovima metala.
Ono sto me mnogo nerivralo dok sam slusao samo punk, jeste taj trip superiornosti koji metalci imaju… Kad ima kazes punk, samo prevrnu ocima, uz komentare tipa “smecari, ne znaju svirati”… Cinjenica jeste da je metal superiodniji u muzickom smislu, ali ta njihova netolerancija me skroz izbija i dan danas… Nisu open minded ;)
A ti si pominjao depresivne djelove u hc-u, koji su rezultat upliva metala… Pa, depresija je danas postala legitiman dio zivota. Kada si u ovako opresivnom okruzenju (danasnjica), tesko je oteti se istoj. Ali ta depresivnost jej po meni jako pozitivna, jer stvara bunt, stvara u tebi zelju da uklonis uzroke depresije. I onda pocnes da razmisljas…

Ja smatram da bi i u hc-u i punku trebalo biti precizno sve odsvirano, kad radis nesto, odradi onda kako treba, kad vec ulazes vrijeme u to, sasvim zdravo razmisljanje. Ne bi smetalo ni da je uzvjezbano do perfekcije, ali nije neophodno. A dying fetus – samo nadji tekstove za prva 3-4 albuma i procitaj, vidjeces da se ne razlikuju od hc tekstova.

Hm, ovo za metalce naciste, ja u gradu poznajem jednog. Ovo da su homofobi, tu se donekle slazem. Vise bih rekao da su mizantropi nego homofobi. Ali meni je to super, jer sam i ja licno mizantrop :D

I pasi imaju dupli bass, i mnogo je dobro legao na sve ono ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 03. 2006. 19:02 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Ima nova tema o Metalcore/Emo itd. tamo nastavite o tome!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 04. 2006. 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
Novi album ce se zvati "Supremacy"...evo neki od naziva pjesama:
-To the Threshold
-Never Let It Die
-Defeatist
-Spitting Venom
-As Diehard as They Come
-Mind Over All
-The Most Truth


Top
 Profile  
 
 Post subject: Hatebreed - Supremacy
PostPosted: 27. 07. 2006. 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
Meni je album dobar,ima dobrih pjesama,produkcija odlicna.
Mind Over All mi je jedna od najboljih pjesama na albumu.

Jeli slusao jos neko?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 07. 2006. 20:32 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Znaci izasa je novi?
Nisam jos slusa, treba to nabavit...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 07. 2006. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 25. 02. 2005. 00:05
Posts: 2437
to the threshold i immortal enemies su mi iznadprosjecne, ostalo standardno hatebreed klanje. super album


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 07. 2006. 10:42 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
To the threshold je stvarno iznad prosjecna nesto kao (I Will Be Heard, Live For This...)
Drugi singl je Never Let It Die za nju je ja mislim snimljen spot.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 07. 2006. 12:29 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
e ba ima vec tema o hatebreedu
http://www.rock-planet.com/forum/viewtopic.php?t=5134
tamo nastavite!
LOCK!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 181 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group