Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 14:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Scandicore
PostPosted: 06. 09. 2005. 12:03 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Ne htjedoh otvorit ovu temu u Punk sekciji jer jebiga, ipak je ovo za sekundu pa haman Metal, a i malo je dobrano iznad Punk standarda.

Meni definitivno najveci izvor genijalne muzike pored tradiicionalne BM scene, jos uvjek nisam cuo los bend koji se bavi ovim podzanrom. Od Finskih legendi kao Terveet Kadet (koji su bili direktna inspiracija ekstremnim inovatorima u Brazilu kao sto su Sepultura i Sarcofago), preko pocetnika tipicno Svedske obsesije prljavstinom kao sto bjese rani Anti Cimex, Black Uniforms, i Moderat Likvidation, sve do ultra-melodicnog i nadasve kvalitetnog jebanja ziletom zadnjih par bombardovanja Wolfbrigade-a i Skitsystem-a, Skandinavski Crust jos uvjek nije zajebo.

Meni licno nakon duze analize Anti Cimex u svojim zlatnim godinama stoji glavom i bradom kao trijumf ovog smjera Crust-a/Core-a, jebiga, kombinacija Jonssona na vokalu i Cliff-a na gitari (koji ni sekunde ne pokusava sakriti svoju obsesiju melodikom ranog Bathory-a, rjetkom al prejebenom...) su recept za Crust apokalipsu. Mada jos nisam cuo los bend u ovom pravcu. Pogotovo mi lezi stav DK-a, jer u poslijednjih par godina liberalnosti i gluposti su drzali treci prst cvrsto uspravno svim glupim furkama (bio to SxE, briga za okolisom, fasizam, il komunizam, koji svi ionako nemaju veze sa punk-om a zivotom jos manje)

Doduse, intezivno sam presluso katalog Anti Cimex, Wolfpack/Wolfbrigade, Driller Killer, Black Uniforms, Terveet Kadet, Kontrovers, Skitsystem i Disfear ali nista ostalo, tako da molim sve sa preporukama da se jave...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06. 09. 2005. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
ma scandicore je zakon...fakat ljudi razvaljuju
iam par bendova koje su mi se pravo svidjeli,koji su nastupali kao predgrupe "velikanima"...
npr. SAYYADINA bili su predgrupa napalm deathu... pravi grindcore opasno ga deru
ili
TRAKTOR koji su bili predgrupa born from painu... noise cisti...

imam jos Victims,Assel, Birdflesh,Gadget i Genocide SuperStar sve je ovo uglavnom buka tj. noise/grind/crust



Quote:
Doduse, intezivno sam presluso katalog Anti Cimex, Wolfpack/Wolfbrigade, Driller Killer, Black Uniforms, Terveet Kadet, Kontrovers, Skitsystem i Disfear

a ovo je obavezno

iam toga koliko hoces...nemozes sve pofatai..heh


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 07. 09. 2005. 08:04 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Jebiga mislio sam na Skandinavski Crust. Swe HC. Birdflesh i Genocide Superstar su meni vec pretjerivanje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Scandicore
PostPosted: 08. 09. 2005. 04:19 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
KoldVoid wrote:
Ne htjedoh otvorit ovu temu u Punk sekciji jer jebiga, ipak je ovo za sekundu pa haman Metal, a i malo je dobrano iznad Punk standarda.

Meni definitivno najveci izvor genijalne muzike pored tradiicionalne BM scene, jos uvjek nisam cuo los bend koji se bavi ovim podzanrom. Od Finskih legendi kao Terveet Kadet (koji su bili direktna inspiracija ekstremnim inovatorima u Brazilu kao sto su Sepultura i Sarcofago), preko pocetnika tipicno Svedske obsesije prljavstinom kao sto bjese rani Anti Cimex, Black Uniforms, i Moderat Likvidation, sve do ultra-melodicnog i nadasve kvalitetnog jebanja ziletom zadnjih par bombardovanja Wolfbrigade-a i Skitsystem-a, Skandinavski Crust jos uvjek nije zajebo.

Meni licno nakon duze analize Anti Cimex u svojim zlatnim godinama stoji glavom i bradom kao trijumf ovog smjera Crust-a/Core-a, jebiga, kombinacija Jonssona na vokalu i Cliff-a na gitari (koji ni sekunde ne pokusava sakriti svoju obsesiju melodikom ranog Bathory-a, rjetkom al prejebenom...) su recept za Crust apokalipsu. Mada jos nisam cuo los bend u ovom pravcu. Pogotovo mi lezi stav DK-a, jer u poslijednjih par godina liberalnosti i gluposti su drzali treci prst cvrsto uspravno svim glupim furkama (bio to SxE, briga za okolisom, fasizam, il komunizam, koji svi ionako nemaju veze sa punk-om a zivotom jos manje)

Doduse, intezivno sam presluso katalog Anti Cimex, Wolfpack/Wolfbrigade, Driller Killer, Black Uniforms, Terveet Kadet, Kontrovers, Skitsystem i Disfear ali nista ostalo, tako da molim sve sa preporukama da se jave...


Ah D-Beat Anti-Cimex tipa.. :) valjalo bi nekako doci do Brazilian D-Beat-a.. uglavnom, slazem se s recenim, ustvari vec smo raspravljali o ovome koliko se sjecam.. Jonsson je legenda.. kao i Cliff.. najidealnije bi bilo da su fino ostali zajedno usprkos svemu, premda je nagovaranje Cliffa da se vrati u bend i jednom bilo dovoljno da snime hell of a comeback.. al et.. ne znam, malo mi je limitiranija kolekcija sto se tice Scandinavian core-a, al ovo sto je tu tipa Anti Cimex, Wolfbrigade, Pack il Mob 47 kao malo thrashier verzije, sve pohvale..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08. 09. 2005. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
http://forums.southernlord.com/viewtopi ... 92&start=0

neka abrazija pocne


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 11. 2005. 21:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
WOLFPACK I DRILLER KILLER SU ZAKKON,ALAHAM


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group