Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 07:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 17. 01. 2010. 19:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Po mom mišljenju - mrzi se šta se ne shvaća. U ovim postovima je neshvaćanje očigledno :) . Neću ništa reći, poslušajte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=unWRJ39-_co


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 17. 01. 2010. 19:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ja shvaćam da je ovo nebulozna krađa svega živog ikad u metalu :mrgreen:

enadonlajkit!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 17. 01. 2010. 21:32 
artredis wrote:
Po mom mišljenju - mrzi se šta se ne shvaća. U ovim postovima je neshvaćanje očigledno :) . Neću ništa reći, poslušajte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=unWRJ39-_co


al je upika jarane!! :D

djaba foka, mi brideri njima dodjemo ko jehovini svjedoci
ne benda nas niko ni 5% nit to sto pokusavamo ljudima objasniti :mrgreen: :razz:


Top
  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 18. 01. 2010. 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
aj da dam doprinos..

sto se tice panka,u opste mi se ne svidjaju bendovi tipa rajz agenst i slicni.ne svidjaju mi se ni našminkani pankeri,ne svidja mi se prenaglašeni anti-fašizam.liči mi na hardlajn jbg.

Å¡to se harkora tice nikada nisam shvatao marfiz lou,i sva ta prica oko njega.pretanko mi to sve nekako.takodje mogu reci da mi je totalno njesra rege nastavak postojanja bed brejnsa..kakvo razocarenje.

metalkor..previse razocarenja,vanabi slavnih i popularnih,sve cure se pale na mene,vidi me u bendu,na mtvju i sl.
2004. mi se zgadio kaliban na jednoj svirci do te mjere da sam izasao napolje da se druzim sa nepoznatim ljudima,ne bi li pobjego od silnog preseravanja,klimanja svih članova benda naprijed nazad u istom ritmu,besmislenih brejkdaunova i ofarbanih šiški preko čela.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 19. 01. 2010. 02:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Sale Obson wrote:
metalkor..previse razocarenja,vanabi slavnih i popularnih,sve cure se pale na mene,vidi me u bendu,na mtvju i sl.
2004. mi se zgadio kaliban na jednoj svirci do te mjere da sam izasao napolje da se druzim sa nepoznatim ljudima,ne bi li pobjego od silnog preseravanja,klimanja svih članova benda naprijed nazad u istom ritmu,besmislenih brejkdaunova i ofarbanih šiški preko čela.


Sale stari, barem bi ti trebao iznijeti neke pozitivne strane metalcore-a, a opet - i ti generaliziraš na osnov jednog izloliranog slučaja i pridružuješ se predrasudnom a komfornom stavu ovih koji su postali prije tebe - to čovječe nije to!

Znate vi šta je metalcore? Metalcore je, dobri moji ljudi, ono kad je Darkest Hour pozvao sviju da se popnu na stage i plešu - to je suština metalcore-a. Jedan od bendova koji najviše praktikuje nešto što bi se moglo nazvati čistom metalcore etikom je August Burns Red - ali od raznih predrasuda koji zamagljuju shvatanje ovog podžanra to se neće (ne da) vidjeti....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 19. 01. 2010. 02:52 
artredis wrote:
Sale Obson wrote:
metalkor..previse razocarenja,vanabi slavnih i popularnih,sve cure se pale na mene,vidi me u bendu,na mtvju i sl.
2004. mi se zgadio kaliban na jednoj svirci do te mjere da sam izasao napolje da se druzim sa nepoznatim ljudima,ne bi li pobjego od silnog preseravanja,klimanja svih članova benda naprijed nazad u istom ritmu,besmislenih brejkdaunova i ofarbanih šiški preko čela.


Sale stari, barem bi ti trebao iznijeti neke pozitivne strane metalcore-a, a opet - i ti generaliziraš na osnov jednog izloliranog slučaja i pridružuješ se predrasudnom a komfornom stavu ovih koji su postali prije tebe - to čovječe nije to!

Znate vi šta je metalcore? Metalcore je, dobri moji ljudi, ono kad je Darkest Hour pozvao sviju da se popnu na stage i plešu - to je suština metalcore-a. Jedan od bendova koji najviše praktikuje nešto što bi se moglo nazvati čistom metalcore etikom je August Burns Red - ali od raznih predrasuda koji zamagljuju shvatanje ovog podžanra to se neće (ne da) vidjeti....


...i od, ruku na srce, bruku bendova koji bas stvaraju tu losu sliku o new breedu generalno


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 19. 01. 2010. 03:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Moondust wrote:
artredis wrote:
Sale Obson wrote:
metalkor..previse razocarenja,vanabi slavnih i popularnih,sve cure se pale na mene,vidi me u bendu,na mtvju i sl.
2004. mi se zgadio kaliban na jednoj svirci do te mjere da sam izasao napolje da se druzim sa nepoznatim ljudima,ne bi li pobjego od silnog preseravanja,klimanja svih članova benda naprijed nazad u istom ritmu,besmislenih brejkdaunova i ofarbanih šiški preko čela.


Sale stari, barem bi ti trebao iznijeti neke pozitivne strane metalcore-a, a opet - i ti generaliziraš na osnov jednog izloliranog slučaja i pridružuješ se predrasudnom a komfornom stavu ovih koji su postali prije tebe - to čovječe nije to!

Znate vi šta je metalcore? Metalcore je, dobri moji ljudi, ono kad je Darkest Hour pozvao sviju da se popnu na stage i plešu - to je suština metalcore-a. Jedan od bendova koji najviše praktikuje nešto što bi se moglo nazvati čistom metalcore etikom je August Burns Red - ali od raznih predrasuda koji zamagljuju shvatanje ovog podžanra to se neće (ne da) vidjeti....


...i od, ruku na srce, bruku bendova koji bas stvaraju tu losu sliku o new breedu generalno


Benjo, mi brate koji pratimo metalcore znamo da je to emo/post-hardocore furka koje je danas mainstream. To se metalcore-om nema suštinske veze, samo ista raja sluša (radi furke). Ali ovi ovdje to poistovjeću - što je skroz pogrešno - al hajd ti ubjedi ljude da su to skroz različite stvar - ne možeš zbog ustanovljenih i reproducirajućih predrasuda. A ovo za Caliba je totalni fail jer je stari Caliban uzor mnogim metalcore bendovima koji i ljubitelji HC-a poštuju a kod nas takav zvuk praši Unrise.

Najlakše predrasudu stavit ispred intelekta: predrasuda označava posebno afektivno naglašen stav koji na isti način latentno prosuđuje objekte zasnovane na (pogrešnoj) percepiji jednog od njih. Man that's easy...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 19. 01. 2010. 03:29 
artredis wrote:

Benjo, mi brate koji pratimo metalcore znamo da je to emo/post-hardocore furka koje je danas mainstream. To se metalcore-om nema suštinske veze, samo ista raja sluša (radi furke). Ali ovi ovdje to poistovjeću - što je skroz pogrešno - al hajd ti ubjedi ljude da su to skroz različite stvar - ne možeš zbog ustanovljenih i reproducirajućih predrasuda. A ovo za Caliba je totalni fail jer je stari Caliban uzor mnogim metalcore bendovima koji i ljubitelji HC-a poštuju a kod nas takav zvuk praši Unrise.

Najlakše predrasudu stavit ispred intelekta: predrasuda označava posebno afektivno naglašen stav koji na isti način latentno prosuđuje objekte zasnovane na (pogrešnoj) percepiji jednog od njih. Man that's easy...


jeste, slazem se sa svim sto si rekao, ali eto najbolji primjer je Bring Me The Horizon - prase prejeben metalcore/deathcore, ali izgledjau ko najveci mtv scenekid "emo" ovo ono klinci. ne napadam bendove, niti odredjen stil, niti je meni "emo" ikad ista predstavljalo u zivotu. ali je meni sama cinjenica, stvaranje loseg misljenja o bendu, na osnovu izgleda, konkretno siskice, pramenovi, lakirani nokti ovo ono, na osnovu tekstova, price sta ja znam, jedno veliko sranje.

a u sustini to sto je danas mainstream kao "post hc" ili emocore ili sta ja znam i sto se povezuje sa svim tim, je daleko od stvarnog post hca, emocorea.

MTV je i dalje velika sila, i stvara i postavlja trendove, ili hajmo reci "norme". muzika i moda je uvjek isla zajedno. samo sto je doslo to vrijeme gdje se alternativnije stvari predstavljaju u losem svjetlu, i bivaju zapamcene samo po losim stvarima.

bitna je razlika izmedju predrasude ili percepcije i loseg iskustva ili sjecanja.


Top
  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 19. 01. 2010. 13:14 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Moram priznat da mi pennywise ni nakon pet godina ne lezi ;)
Agnostic Front mi postao zesci smor...
Melodicni metalcorovi su takoder uzas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najodvartniji/Najmrzi HC/Punk/metalcore bend???
PostPosted: 19. 01. 2010. 18:19 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
takodje AF prst dole do japana.



@ artredis i moondust

ovo sto sam napisao u prijasnjem postu su moje impresije sa svirke i nisam siguran sta tu ima da se diskutuje nasiroko.tako sam to dizivio i tako stoji.
i slučaj nije izolovan.
al opet dodjosmo do 2 metalkora koja se nikada nece pomiriti.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group