Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 11:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Tragedy
PostPosted: 11. 11. 2005. 01:55 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Predobar bend koji sam sasvim slucajno otkrio. Nenadjebivo kvalitetan skandikrast na momente identican najjacim dbeat serijama desnicom Driller Killer-a i melodicnoj tugi Wolfbrigade-a, ali na momente, Tragedy ubacuju jos blatantnih referenci koje su prekrasno uklopljenje. Samo, sjeb je u tome da ti neocekivani utjecaji leze daleko blize Norveskom BM-u i Goteborg Death Metalu nego igdje u svjetu kora i panka. Recimo, Emperor, In Flames...itd :shock:

Ovo je meni ko logican nastavak na genijalnost Anti Cimex-a kad su spojili Motorhead, Venom i Exploited u bukvalno najveci kuleraj moguci, bez pankerske slampavosti, ali sa stoposto ludosti, samo generaciju kasnije, sa estetskim uzorima generaciju starijim, krajnje nezaobilazan materijal za bilo koga zainteresiranog da cuje kvalitetan, extreman, rock n roll....

Samo sto Tragedy nisu ni iz jednog sumskog ni urbanog djela domovina mobitela i kockastih auta...vec, iz Portlanda! Dzizs...

U biti, Shadows Fall za one sa mudima...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 11. 2005. 02:00 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
daj naziv albuma...
ja sam naso neki tragedy koji ima album koji se zove venegance...nemam pojma jel to to...
il imal kakva stranica sa download???


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 11. 2005. 02:46 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Jok, al imaju dva, jedan je Vengeance, debi je samzoan, a imaju i split sa Totalitar-om


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 11. 2005. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
eo skino sam dva albuma od njih, tagedy i vengeance...
u nekim pjesmama su nevjerovatno melodicni a ipak crust...
haman da se mogu uz njih opustiti :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 11. 2005. 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Sevdahlije prave sto bi Mux reko...legli mi ko mehlem na cmarne rane :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Tragedy - Nerve Damage
PostPosted: 23. 05. 2006. 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Novi Tragedy nije uspio ponoviti totalni sok koji sam imao pri prvom slusanju "Revengeance", al iako je prva polovina malo tromija, a i citav album ima malo staromodniji feel (puno se vise osjeti Anti-Cimex nego Wolfbrigade utjecaj na ovom izdanju), Tragedy su jos uvjek glavom i bradom iznad sviju osim brace is Skandinavije...

Nadam se da cu ih uspjet uhvatit 4 Juna u Richmondu..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 05. 2006. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
nema sta nisam slusao novi ali s/t mi je jedan uopste od boljih pank albuma svih vremena , najzdraviji muzicki spoj panka i metala (poslje amebixa he , he ) tragedy su mozda po meni najbolji iz te ekipe bendova od uranus , HHIG, From ashes rise ,i jedem se sto ih nisam otisao ni u zg ni u bg da ih pogledam kad sam imao priliku


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 05. 2006. 01:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Nikad se nisam mogao navuc na HHiG...From Ashes Rise nisam ni cuo, al Tragedy meni fino sjede pored Driller Killer-a, Skitsystem-a, Wolbrigade-a, Riistetyt-a i ostalih Skandinavskih corera...no definitivno cu se sloziti, Scandicore/Crust su za mene k u "punk"...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 05. 2006. 02:34 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
sto se tice HHIG meni su zakon - the plot sicknes i Monuments of thieves (koji su fakticki isti kao i tragedy pa i savjetoujem da njih nabavis ako ih vec nisi slusao na kraju jebiga ipak su to manje vise isti ljudi ) dok mi se ne svidja fifteen cuoents jer jebiga previse je metalan ,danas sam nabavio tragedy nerve demage i sad ga preslusavam mislim supe ali to vec kao da sam cuo (mislim na rifove/oktave u njihovim pjesama ) mislim super je samo sam vec navikao na to prvo pored vec navedenih bendova i naravno jeningera koji svi vise manje zvuce barem isto iskreno super je ali sam to vec cuo i prije , izvini al mene ni malo traqgedy generalno ne podsjeca ni ukom slucaju ni na jedan na anti cimex koji sam slusao od raped ass - anarkist attack .victim of a bombraid ,absolute country of sweden -do fucked in finland wolfbrigade nisam slusao tako da ne mogu nista reci sa tim u vezi , kad si vec zapeo za skandinaviju kaaos su legende he , he


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 05. 2006. 14:32 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Od HHiG sam slusao samo 15 Counts...no zbavicu i ostale kad ih vec toliko preporucujes. Mislim da je jedino vokal iz Tragedy-a bio u HHiG.

Slazem se da Tragedy nema veze sa ranim Anti-Cimex-om al ako obratis paznju na odredjene pjesme sa Absolute Country of Sweden (prvenstveno "Wheel of Life") skontaces na sta mislim. Il jos vise Scandinavian Jawbreaker.

Nerve Damage je i mene lagano razocarao, jedino "The Hunger" i "Under the Radar" imaju onaj dodir atmosfericne Metal genijalnosti koji je bio predstavljen na kompletnom "Revengeance"-u. Nerve Damage mi shodno definitivno vise vuce na Anti-Cimex pristup nego na moderniji Wolfbrigade patent....

Ako nisi cuo Wolfbrigade/Wolfpack, ucini si uslugu i skini/kupi sve sto stignes (jebo Tragedy kakvi su oni bili), garantujem da ako ti Tragedy iole lezi neces biti nimalo razocaran. Isto stoji i za Skitsystem, Driller Killer, Totalitar, Avskum, Riistetyt...

Kaaos su bili jebeni al to je vec muzika jednog starijeg, proslog doba...zajedno sa ranim Anti-Cimex, Raattus, Riistetyt i Terveet Kadet radovima.

Hail Scandicore...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 05. 2006. 21:54 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
hm u pravu si za anti cimex je prljavija produkcija(ipak je to evropski zvuk :D i tragedy je melodicniji ) , i slicna je atmosfera slicnost svakoko postoji skontao , sto se tice tragedy bili su mi jedno vreme bili broj br 1(cak sam i sebe morao prisiliti da ih ne slusam jedno vreme jer sam poceo nesvjesno krasti dionice dok sam svirao u raheli). s/t mi je legendaran , novi me je kao sto i ti napisao , blago razocarao , mozda mi samo nije lako usao u uho kao s/t ,
hvala za preporuku pokusacu nabaviti , kad ces vec nabavljati hhig , zbavi si i from ashes rise i naravno ako vec nisi Catharsis ,poz


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 05. 2006. 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
HHIG su prilicno dobri, ali From ashes rise MORAS da cujes! Ipak, slusati Tragedy a ne slsuati from ashes, to nije logicno ;)
Grozni, mogu ti ja prebaciti i wolfpack i wolfbrigade, a mogu i 2 albuma od skitsystema ako hoces.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 05. 2006. 23:15 
Offline

Joined: 06. 04. 2006. 12:09
Posts: 29
Skitsystem je super.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 07. 2006. 13:21 
Offline
User avatar

Joined: 30. 06. 2005. 20:30
Posts: 252
Location: banjaluka
Odlican bend, imaju prejake melodije i samim tim i prejaku atmosferu!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 07. 2006. 17:41 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
ok je tragedy, al ne znam kako ih se trpa u crust. mislim je to crust s kraja devedesetih ali po meni crust s kraja devedesetih nije crust,jel. isto vrijedi i za wolfpack koji su crust možda na new dawn fades al pička mu materina treba si pustiti misery, nauseu, ent i amebix pa onda tragedy i onda donositi sud...
nego ste slušali his hero is gone, band iz kojeg je nastao tragedy? totalna hardkor avangarda uzimajući u vid vrijeme kada su to svirali.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2006. 02:18 
Offline
User avatar

Joined: 29. 03. 2006. 00:59
Posts: 303
super je tragedy (istina muzicki nema bas puno veze sa :wink: Amebixom , Misery ,Nausea ) zao mi je sto ih nisam gledao al jebiga, mozda je zadnji zakazao , sto se tice HHIG njih sam slusao prije tragedy , dakle the plot sicknes zakon kao i monunument ..., dok mi je fifteen...... smor osim mozda pokoje stvari ali sve u svemu HHIG je bio zakon , n


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2006. 05:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Axegrinder wrote:
ok je tragedy, al ne znam kako ih se trpa u crust. mislim je to crust s kraja devedesetih ali po meni crust s kraja devedesetih nije crust,jel. isto vrijedi i za wolfpack koji su crust možda na new dawn fades al pička mu materina treba si pustiti misery, nauseu, ent i amebix pa onda tragedy i onda donositi sud...


Jaro, sluso sam ja i Amebix, i ENT, i Nausea-u, i Misery...ali osim ENT-a (i to u samo odredjenom periodu) ovi su svi tanki, slabasni, i jednostavno su relikvija jednog starijeg vremena. To bi isto bilo ko kad bi ja sad reko da DSO, Watain, i Funeral Mist nisu BM jer su DarkThrone i Mayhem BM. Bezveze.

Axegrinder wrote:
nego ste slušali his hero is gone, band iz kojeg je nastao tragedy? totalna hardkor avangarda uzimajući u vid vrijeme kada su to svirali.


Meni licno overhyped, al et, ukusi su u pitanju. HHiG mi nije ni pod noktom Tragedy-u, drugi ce reci suprotno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2006. 16:30 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
ja sam na tragedy gigu u zgu odgledao 2 stvari i bris.
men je isto jaro tragedy super za slušat, al mi nije crust.
to je bio moj point.
hhig su i meni overhyped, al da su svirali nešto novo, kao i tragedy uostalom, jesu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tragedy
PostPosted: 28. 07. 2009. 12:23 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
MMmm, veoma veoma fin bend...
Nesto na cemu bi mogao svako pozavidjeti momcima, atmosfera, melodicnost, bijes u pjesmama, dobri tekstovi, dobri tehnicari... Da ih je vise ovakvih...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Tragedy
PostPosted: 05. 05. 2012. 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Image

Tragedy – Darker Days Ahead (2012)
Genre: Crust/Hardcore
Origin: United States
83 mb | mp3, CBR 320 kbps

Tracklist:
1. No Cemeteries Here (5:42)
2. Close At Hand (3:35)
3. The Grim Infinite (5:41)
4. The Feeding Hour (3:01)
5. Wail Of Sirens (4:27)
6. Darker Days Ahead (3:40)
7. Black Against Night (2:03)
8. Power Fades (3:52)
9. To Earth Like Dust (4:34)
____
36:35 min

Code:
http://www.easybytez.com/zf7n4ge1smnw


Code:
http://rapidgator.net/file/11307407/Tragedy_-_12.rar.html


Code:
http://ul.to/27x5p61s


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group