Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 19:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Earth Crisis
PostPosted: 27. 12. 2005. 00:26 
Offline
User avatar

Joined: 30. 10. 2004. 00:21
Posts: 120
Location: Sa
klasicni hc sve do Gomorrah's Season Ends, s kojim su uradili neshto slicno kao i carcass sa heartwork-om.. meni beton album, redovan u kolima (kao i heartwork :wink: )..

a slither nebi ni da komentarisem, malo je rec da sam se razocarao..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2005. 00:35 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
All out War je po meni jedan od najboljih New School albuma!!!
al su ga poslije počeli pretjrivati vala, furati se na nekvu žestinu, onako..
i nisu mi bash simpatični sa svojom SxE furkom, maltene pa imaju fašistoidne izjave i textove...
meni All out War najbolje lego iako sam kod Slave čuo ovaj zadnji, pravo dobro zvuči moram priznati


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2005. 01:32 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Ne podnosim ih iz nekoliko razloga, ali najveci su ti militantni tekstovi kao sto je cyco vec rekao...
Nije mi nista bilo draze nego kad su ih Good Clean Fun zajebavali u onoj svojoj pjesmi...
Sjetio sam se takodjer onog telefonskog poziva kad je onaj budala iz OLC nazvao Karl-a i prijetio mu...a Karl se jadan prepao.

Mislim budi cist, ali ako to radis zbog sebe, zasto zauzimati toliko ekstreman stav. Doprinjeli su, i odgovorni su za, mnoge te hardline bande sto tuku ostale zato sto ih vide da puse ili piju.
Uvijek sam vise postovao one sXe tipove koji nemaju X niti se smatraju sXe iako su 'cisti'. Oni su ti jedini koji to rade zbog sebe a ne da bi reklamirali svoje (tj, pravila pokupljenja od drugih) ideale drugima.

Sto se muzike tice, takodjer ih necu zaboraviti (na negativan nacin) jer itekako drze jedan dio odgovornosti za metalcore - iako ih mogu poslusati u manjim kolicinama.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2005. 01:49 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
Ja imam samo njihov prvi album Destroy the Machines jako je dobar album i svidja mi se.
To je jedino sto imam od njih.
Kazu da im je to najbolji album.
Iz koje je godine All out War?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2005. 01:50 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Iz 1995.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2005. 02:15 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
haha sjecam se kad mi je muris dao cd "all out war"..., po meni, i danas nejbolje od njih!
ovo novije u sustini nije lose al nesta nisam puno sluso... a na albumu "gommorah's season ends" ih uopste nisam prepoznao...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2006. 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 12. 12. 2005. 20:07
Posts: 177
Location: Banja Luka
Earth Crisis reunion:

Seminal Syracuse, NY straight edge hardcore band Earth Crisis will reportedly play a reunion show in January, their first show since performing at Hellfest in 2001. The band has not yet officially confirmed the reunion, but Earth Crisis is on the bill for the 2nd annual Maryland Metal & Hardcore Festival in Baltimore. The show will take place on January 27th at Sonar. Doors open at 1pm and tickets (which go on sale on October 18th) are $30 in advance. Here's the line-up:

Earth Crisis
Sworn Enemy
Full Blown Chaos
Guns Up
Have Heart
Verse
Shipwreck
Too Pure To Die
The Burning Season
Subzero
Outbreak
Down To Nothing
xBishopx
Ambitions


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2006. 15:23 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2005. 19:52
Posts: 3228
Location: Vienna/Sarajevo
Idem na koncert :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 02:34 
Offline

Joined: 06. 04. 2006. 12:09
Posts: 29
Uzasan bend, nikada ga nisam mogao slusati... Destoy the machines je jedan od malobrojnih albuma koje godinama nisam mogao preslusati od pocetka do kraja u jednom cugu, jer mi je bio strahovito naporan...

Nije to tako vazno, ali Earth Crisis muzicki veze nemaju sa hardkorom, bar ono sto sam ja cuo od njih...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma i inace, hrpa onog sto se danas naziva HC je u stvari tehnicki DM. nemam nist protiv same muzike, iako nije moj djir, al zast jednostavo ne kazu da su metalci? ionak briju na menagere, tour promotere i sve to skupa. al ok, o ukusima stvarno ne vrijedi raspravljat.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 21:20 
Offline

Joined: 06. 04. 2006. 12:09
Posts: 29
Tjah, valjda je lakse prodati stvar ako se zalepi nalepnica "hardcore", to lakse privuce decake sa kacketima, sirokim pantalonama, tetovazama i slicnim identifikacionim matricama... Spektakl, bolan! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 22:17 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
de bokte! sad sam ti puko na myspace link i prvi put cuo crustavce, na prvi dojam prejebeno, ljuto, ljuto, svaka cast.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 23:13 
Offline

Joined: 06. 04. 2006. 12:09
Posts: 29
E hvala ti kktz! Crustavci vise ne postoje, ali je bilo jako zabavno svirati u njima... Skrpili smo jedan album, koji vise dodje kao kompilacija, posto su pesme medjusobno dosta razlicite muzicki, a pogotovo tekstualno (promene clanova, razliciti periodi u kojima su radilo...). Mada, na kraju krajeva, sve je bilo buka i cukanje, heh... Ako te zanima, ostalo mi je jos par diskova koje nisam podelio, mogao bih da ti posaljem jedan, ha? U tom slucaju posalji prajvt mesdz, da ne kvarimo temu o Rt Krajsisu :) ... Pozz!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 10. 2006. 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Heh, meni je bas gotivno to sto su EC jedni od prvih koji su poceli inkorporirati metal u hc. Imaju dosta pjesama sa ok tekstovima, narocito mi se svidja firestorm, ono, dopizdilo vise potlacenom narodu da gleda kako ga unistavaju, i ustaje da im svima j. m. I super je sto su pokretali brojne akcije glede zivotinjskih prava.
To sto su bili militanti, ne znam, ako gledaju na zivotinje kao na svoju bracu, logicno je da poduzimaju radikalnije metode (cuo sam da su spalili nekoliko mesnica). Ne vjerujem da bi tukli nekog zato sto pusi/pije, to je licni izbor.

Ono sto mi je super vezano za njih, je to da je jedan od uslova da sviraju, bio taj da niko u prostoriji je pushi. Kad sam vec to pomenuo, iskoristio bih ovu priliku da je*em psihu sadisticku svim osobama koje puse na svirkama (narocito kada je prostor mali a ventilacija slaba). Oci mi sprze, moram izlaziti svakih 10 min na vazduh, jos kad mi usmrde jaknu i duks koje ostavim po strani, pa moram sve prati, kao nije dovoljno sto me protiv volje truju! FASISTI!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 10. 2006. 18:29 
Offline

Joined: 06. 04. 2006. 12:09
Posts: 29
Pa sad,da su oni medju prvima poceli da ubacuju metal u hc i nisu, bilo je pre njih dosta bendova, citava crust scena je kombinacije panka i metala... Oni su mozda prvi koji su svirali metal, a furali se da je to hc, no dobro...
Umlaut, bend koji pokusava da bude iz Finske, imaju tekst u cijem objasnjenju spominju Earth Crisis:

Brothers In Arms (mp3)

“Limp-wristed” fists to the homophobes’ faces
Now it’s time to trade fücking places
Bind and gag them with barbed wire
Remove their teeth with fücking pliers
Wood for the fires
Who’s “ünnatüral,” yoü fücking liars?
Woüldn’t coexist with üs,
Now yoü face the wrath of jüstice
Wood for the fires
Always forward, never straight
As we march forth against yoür nation of hate
Poüring oüt of the closets and into the night
Oür büllets bear yoür names and we’re spoiling to fight
Yoü’re wood for the fires
Who’s the “faggot” now, yoü fücking liars?
Woüldn’t coexist with üs,
Now yoü’re strück down by street jüstice
Wood for the fücking fires

A decade ago, fascist straight-edgers of süb-normal intelligence Earth Crisis were somehow able to make veganism and animal rights popülar with massive nümbers of ünreconstrücted macho morons by throwing aroünd empty threats to the lives of meat-eaters. We propose to open this new decade with a similar project to popülarize anti-homophobic sentiments: a new band müst be formed which will rail with süch bloodthirsty hyperbole against those who woüld challenge oür right to explore and broaden oürselves sexüally that woüld-be toügh güys will see it as even more macho to fight against homophobia than to embrace it. For this band which is to come, we süggest this song as a starting place—and offer its title as a namesake.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 10. 2006. 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
nikad nisam volio mjesanje metala i hardcorea...nije to toliko lose kad ideja ostane ista, ali kad vidim one nove kvazi/hc/crossover/metal/nu/sranje bendove koji su proizasli iz svega toga, odmah mi bude muka...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31. 10. 2006. 20:42 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
pazi sad, EARTH CRISIS su u jednom intervjuu rekli da cijene NAUSEA kao bend, iako su ovi djaneri, heh. a i sami NAUSEA nisu imali nikakvih problema sa NYHC ekipom, jer su cesto svirali sa AGNOSTIC FRONT, etc... mozd svi ti HC ratovi i nemaju smisla, svako ima svoj ukus i dobro. lici mi to na ono, ja sam veci papa od pape, heh he.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Earth Crisis
PostPosted: 21. 03. 2009. 02:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Image

01. Against The Current
02. To Ashes
03. So Others Live
04. Security Threat #1
05. When Slaves Revolt
06. Plague Bearers
07. Control Through Fear
08. Cities Fall
09. Eye of Babylon
10. What Horrifies
11. To The Death

http://www.megaupload.com/?d=OAJ4GTTS


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Earth Crisis
PostPosted: 21. 03. 2009. 12:05 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2009. 17:49
Posts: 69
REVERSAL OF MAN - Get the kid with the sideburns
An idea
Like no other
Ruined
And Tangled

Get the kid with the sideburns

Into a contradictive
Statement

Street by street
Block by block
You hypocritcal fucks
You and Tony Victory
Are nothing but corporate rock
You stand and call us fags
Leave the show with money bags

Get the kid with the sideburns

ovo je pjesma koju su im posvetili reversal of man..nakon znanog nam incidenta...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Earth Crisis
PostPosted: 22. 03. 2009. 12:21 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
dobar novi album.. pravo dobar..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 42 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group