Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 08:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 05. 06. 2006. 11:50 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
Skinem ga sinoc pomocu Soulseeka i nakon prvog slusanja mogu reci da je nastavak Place called home....kad jos malo preslusam reci cu nesto vise...

Ima li jos neko da je slusao?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 06. 2006. 14:32 
Offline

Joined: 19. 05. 2005. 14:17
Posts: 420
Location: Sarajevo
OLIÄŒAN!!!
pravi je nastavak od "a place called home" samo djelomično ima više emo elemenata al paše super...
i još jednom hvala za "a place called home" :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 06. 2006. 15:33 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2005. 16:21
Posts: 376
Meni je a place called home bolji iz nekoliko razloga;
pjesme su odskakale jedne od drugu, mjenjali su se ritmovi iz pjesme u pjesmu, bolje su bile poredane na albumu te je svaka bila za sebe.
Ovaj album je dobar nastavak, u istom fazonu, ali opet mi je A place called home drazi.
I verzija Sunday bloody Sunday na ovom albumu mi je gora od prijasnje.

Ipak, rijetkost u HC trenutno sto valja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 18. 12. 2008. 16:25 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
evo sta sam nasao na jednom od cjenjenijih sajtova..

"xThrashattackx-Team

All Ignite CD`s deleted! 26.10.2008

We have to appologize for offering Ignite CD`s, but when the message reached us, that zoli (vocals) screams for an NS-Band named Hungarica, we deleted the whole ignite stuff!
More about that (German): http://www.partyausfall.de/forum/viewto ... 24&start=0
So fuck off Ignite! No Nazis in our Scene!"


izvor: http://xthrashattackx.info/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 19. 12. 2008. 00:22 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Vazda su mi oni imali tu neku dozu amercko-djubravo-supacko-ogranicenog razmisljanja. I prije ovog, a ovo... pa nije da cu ih prestati slusati al et nek znam ko su i sta su (mada nest sunjam u istinu ovoga tj mislim da je izvuceno nekako iz konteksta ovo sve)!

I da se nadovezem na onu temu maznjavanje mrcndajza. Ak su bas papci onda im se treba debelo nakrast! :D (lijep primjer zar ne)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 19. 12. 2008. 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Madjarski Fasisti znaci...prekrasno :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 19. 12. 2008. 03:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
stari serator wrote:
Madjarski Fasisti znaci...prekrasno :lol:


:D :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 19. 12. 2008. 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
kako god, uvijek cu imati neki odredjeni respect prema njima jer mi je ipak jedan od prvih hc bendova sto sam slusao ;-)
a place called home mi je beton album, a istoimena pjesma mi je vrh. gledao sam dosta njihovih live snimaka, i izgledaju kao strasan bend uzivo, sa dosta nekih zajebancija, kao ona kad na resistance touru zoli kaze imamo ovdje jednog opasnog majmuna, pa pokaza sliku george busha, da bi je bacio u publiku koja je plakat doslovno raskomadala :mrgreen:
to za naciste, mrsko mi bilo citati, alio ako je istina, fakat mi je zao.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 24. 12. 2008. 15:01 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
Bio sam na nekoliko koncerata Ignite, uglavnom u Mađarskoj i odmah se da primjetiti da taj nacionalni naboj kod Zolija. Ima nekoliko mađarskih grbova i zastava istetovirano. Uvijek je neka priča bila o mađariji, kurac palac, koncerti počinjali mađarskom himnom, pa stavljanje starih mađarskij pjesama..e sad jedno to, a drugo fašizam, nacizam...vidio sam sajt ove hungarice i na prvom albumu zoli gostuje kao vokal na jednoj pjesmi...malo ću se raspitati još

da ne ispadne da nešto branim jer ne branim, pogotovo zolija kojeg sam upoznao i koji je kreten i bez ovih markacija...

a ignite ce ostati super band mada ne bih volio da dobiju ovu mrlju, ali život je čupav i dlakav


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 24. 12. 2008. 18:38 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
men u principu bezvezan band ali sam ih, u nedostatku boljeg sadržaja gledao onomad u kutini, 96te neđe. šta ja znam, lokalo se pa ih se baš i ne sječam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 25. 12. 2008. 02:04 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2008. 18:54
Posts: 412
Nije to meni neki hardor baš, al ajte...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 03. 01. 2009. 13:06 
Offline

Joined: 02. 01. 2009. 16:48
Posts: 14
SapunKemal wrote:
Vazda su mi oni imali tu neku dozu amercko-djubravo-supacko-ogranicenog razmisljanja. I prije ovog, a ovo... pa nije da cu ih prestati slusati al et nek znam ko su i sta su (mada nest sunjam u istinu ovoga tj mislim da je izvuceno nekako iz konteksta ovo sve)!

I da se nadovezem na onu temu maznjavanje mrcndajza. Ak su bas papci onda im se treba debelo nakrast! :D (lijep primjer zar ne)


Our darkest days uopste nema dozu "amercko-djubravo-supacko-ogranicenog razmisljanja", upravo suprotno, mada mi onaj zoli lik, i ne pashe, al sto se tih doza tice upravo su anti, ne pro america, pogledaj spotove od bleeding i my judgement day, a od starijih moglo bi se uvrstit i veteran i run (koji nije toliko politicki "nastrojen")

fear is our tradition
are you listening
poverty for all
bleeding...sve bolja od bolje, al et kako kome odgovara :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 03. 01. 2009. 13:10 
Offline

Joined: 02. 01. 2009. 16:48
Posts: 14
Glorified wrote:
SapunKemal wrote:
Vazda su mi oni imali tu neku dozu amercko-djubravo-supacko-ogranicenog razmisljanja. I prije ovog, a ovo... pa nije da cu ih prestati slusati al et nek znam ko su i sta su (mada nest sunjam u istinu ovoga tj mislim da je izvuceno nekako iz konteksta ovo sve)!

I da se nadovezem na onu temu maznjavanje mrcndajza. Ak su bas papci onda im se treba debelo nakrast! :D (lijep primjer zar ne)


Our darkest days uopste nema dozu "amercko-djubravo-supacko-ogranicenog razmisljanja", upravo suprotno, mada mi onaj zoli lik, i ne pashe, al sto se tih doza tice upravo su anti, ne pro america, pogledaj spotove od bleeding i my judgement day, a od starijih moglo bi se uvrstit i veteran i run (koji nije toliko politicki "nastrojen")

fear is our tradition
are you listening
poverty for all
bleeding...sve bolja od bolje, al et kako kome odgovara :razz:


a sto se tog nacizma tice nisam ni cuo za njeg nit me zanima :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 03. 01. 2009. 17:54 
Offline
User avatar

Joined: 23. 01. 2007. 16:42
Posts: 477
Location: sa
Poverty for all me na to nagnala da kazem. Ne znam, jebo ga komunisti. Tipicna americka spika. Pljune on i na fasisticku ameriku ali komunisti su glavni supci! Jebo ih, sto im je to rak rana? I to bukvalno svima. I madball i ovaj i onaj. Koji im je kurac. Ko da su im komunisti klali djecu po kucama? Ne znam mozda sam neinformiran i mozda sam idiot ali vazda me to nerviralo iz usta americkih bendova i amerikanaca! (btw znam da je zoli iz evrope al ponovo...)
Bio bih zahvalan kad bi mi neko ovo malo bolje pojasnio! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 03. 01. 2009. 19:52 
Offline

Joined: 02. 01. 2009. 16:48
Posts: 14
SapunKemal wrote:
Poverty for all me na to nagnala da kazem. Ne znam, jebo ga komunisti. Tipicna americka spika. Pljune on i na fasisticku ameriku ali komunisti su glavni supci! Jebo ih, sto im je to rak rana? I to bukvalno svima. I madball i ovaj i onaj. Koji im je kurac. Ko da su im komunisti klali djecu po kucama? Ne znam mozda sam neinformiran i mozda sam idiot ali vazda me to nerviralo iz usta americkih bendova i amerikanaca! (btw znam da je zoli iz evrope al ponovo...)
Bio bih zahvalan kad bi mi neko ovo malo bolje pojasnio! :D


haha mozda su svi politicko/americko/demokratski nastrojeni :lol: :lol: :lol:(ma zajebi ovo mozda), znam da se u bas nekoj madball pjesmi spominje nesto kao "your communism, your fasicsm" itd ne znam koja je znam da je sam infiltrate the system


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 04. 01. 2009. 08:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
SapunKemal wrote:
Poverty for all me na to nagnala da kazem. Ne znam, jebo ga komunisti. Tipicna americka spika. Pljune on i na fasisticku ameriku ali komunisti su glavni supci! Jebo ih, sto im je to rak rana? I to bukvalno svima. I madball i ovaj i onaj. Koji im je kurac. Ko da su im komunisti klali djecu po kucama? Ne znam mozda sam neinformiran i mozda sam idiot ali vazda me to nerviralo iz usta americkih bendova i amerikanaca! (btw znam da je zoli iz evrope al ponovo...)
Bio bih zahvalan kad bi mi neko ovo malo bolje pojasnio! :D


Zato sto 90% Amerikanaca slijepo vjeruje bilo kakvoj alarmirajucoj propagandi.

Davno je apsolvirano da su komunisti, fasisti i muslimani=bad guys.

Jevreji i kapitalisti=zrtve pomenutih zlikovaca.

To je ta Americka crno/bjela logika. Naravno ima i drugacijih stanovista ali u jednoj "zdravoj", patriotskoj sceni ih neces naci. Za takve ideje u Americkom zescem gitarskom panku ces morat zavrtit World Burns to Death il Tragedy...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 04. 01. 2009. 22:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma bezveze je jedno i drugo. necitajte textove, hehe.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 10. 01. 2009. 13:33 
Offline
User avatar

Joined: 04. 01. 2009. 09:39
Posts: 106
odlican bend iako varira malo na Melo punk al zbog tekstova je u hardcoreu,jedan od definitvno drazih bendova sto se moze vidjet sa moje last fm liste.Treba copit akustaru i zasvirat live for better days :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 10. 01. 2009. 14:27 
Offline

Joined: 09. 12. 2008. 20:25
Posts: 794
citajte tekstove ekipa :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ignite - Our darkest days
PostPosted: 18. 01. 2009. 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 23. 12. 2005. 16:56
Posts: 256
Location: Sarajevo
Jbg mene su kupili sa Agression i sto su tad stali na pravu stranu!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group