Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 17:11

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 188 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Author Message
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 16. 11. 2010. 17:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Kako možeš bit sXe i bit smeće desno?

Nije li sXe stvar također nekog pacifizma i common sense-a, tako sam ja bar negdje čitao.

Također mi ni lijevi nisu do te mjere jasni, doduše dragi u odnosu na desne svakako, al postavlja se pitanje: šta je sa centrom? Prema mojoj nekoj viziji (svi koji me znate, dakle većina ovdje, znate da definitivno nisam sXe, al uveliko podržavam tu ideju - osim hardline-a), straight edge bi trebao biti neki centar, definitivno ne nazi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 16. 11. 2010. 17:41 
Offline
User avatar

Joined: 23. 08. 2007. 21:07
Posts: 486
jedino F.S.U. od te " negativne " strane valja.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 16. 11. 2010. 18:16 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
vevo_crnjak wrote:
@Sale Hodgson
Procitao sam ja tvoj odgovor i prije, ali je nekako uopsten, nije bas konkretan, a moje pitanje je prilicno konkretno i jasno. Da li bi se ti mogao poistovjetiti sa ovim hardlajnerima/hejterima, jer i oni su sXe, a kazes da nema nekih ogranicenja po pitanju politike, sve je individualno? Siguran sam da ne dijelis njihovo misljenje i politicko stajaliste, oni bi vjerovatno za tebe i tvoj bend rekli da ste tolerantne picke koje podrzavaju pankere, antifasiste i ostali sljam, a ti bi za njih rekao da su idioti koji veze nemaju sa HC-om i sXe.


drugar,napisao sam ja konretno,ali ti izgleda nisi shvatio o cemu pricam.

SXE je individualna stvar i svakom je na volju kakav ce da bude i sta ce da radi.ne postoji desno i ne postoji lijevo.postoji sam licni izbor.
Drugo,nije na meni da se poistovjecujem i sa kim.besmisleno je.ja imam svoje,i znam zasto sam tako izabrao.to je bila i ostala cisto moja odluka.nema to veze ni sa hardlineom ni sa youth crew fazonom..ni sa kakvim uticajima.
SXE je licni stav,a prije svega odbacivanje opijata kao drustvene norme.
ostalo je na tebi..
dal ces da budes navijac,dal ces da budes u partiji,dal ces da ides u dzamiju crkvu.
trece,to sto sam ja sxe i sto je neki debil sxe ne znaci da smo mi prijatelji i da se gotivimo.u stvari ja sa takvim likom nemam sta da trazim.

dakle da rezimiramo..
ne postoji nikakva jasna politika unutar sxe-a jer je ta etika cisto individualna stvar.svakom je na volju kakav ce da bude.

a ovo sto je treš til det rekao za FSU..
FSU je grupa ljudi koja tuče druge koji ne odgovaraju njihovim zamislima (u ovom slucaju,narko dileri,raznorazne rendom mete,licnosti sa scene i sl.) i ja se apsolutno ne slažem sa tim.
onaj ko misli da sila rijesava stvar i da ce droge nestati sa ulica ako banda od 100 ljudi uzme stvar u svoje ruke vara se.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 17. 11. 2010. 00:19 
Offline

Joined: 20. 12. 2009. 01:37
Posts: 62
Nisam ti ja drugar, daleko od toga, i shvatio sam o cemu pricas, nisam malouman. Bla, bla bla...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 17. 11. 2010. 00:27 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
čekaj..ja se potrudim da ti objasnim i ti još bezobrazan?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 17. 11. 2010. 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2010. 16:30
Posts: 50
vevo_crnjak wrote:
Nisam ti ja drugar, daleko od toga, i shvatio sam o cemu pricas, nisam malouman. Bla, bla bla...
Eto vidis, ti si unutar te neke hc/punk ili sta vec "scene", kao i Sale ali ne slazes se sa njim i nisi njegov drugar, daleko od toga da jesi. Isto tako se ti meni sad ne svidjas, jer se covjek trudi da ti kaze, a ti se ljutis jer ne dobijas odgovore koje ti zelis. To sto se ovi fashevi nazivaju straighterima, to je njihova stvar. Ne mozes ici okolo i mjeriti koliko je ko sXe. A Sale ti je vec rekao, a i ja cu ponoviti: Zasto bi se poistovjecivao sa bilo kim na osnovu toga sto je SXE, zar nije malo retardirano? Kao ja sam SXE u svom zivotu i to je to, svi SXE su moji prijatelji i isti su kao ja?!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 23. 11. 2010. 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 10. 12. 2009. 19:58
Posts: 413
Location: Živi najs/Kuvajt
vevo_crnjak wrote:
Nisam ti ja drugar, daleko od toga, i shvatio sam o cemu pricas, nisam malouman. Bla, bla bla...


to je bas ruzno sa tvoje strane...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 23. 11. 2010. 23:05 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
vevo_crnjak wrote:
Nisam ti ja drugar, daleko od toga, i shvatio sam o cemu pricas, nisam malouman. Bla, bla bla...

:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Koji retard, al me nasmija posteno :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 24. 11. 2010. 02:35 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2005. 22:33
Posts: 130
vevo_crnjak wrote:
Nisam ti ja drugar, daleko od toga, i shvatio sam o cemu pricas, nisam malouman. Bla, bla bla...

opusteno raja :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 25. 12. 2010. 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
http://www.seraph.net/2010/10/23/negati ... terrorism/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 25. 12. 2010. 13:11 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2009. 12:33
Posts: 2005
Location: Tuzla
sale terorista :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 25. 12. 2010. 13:27 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
sheer terrorista ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 09. 01. 2011. 21:00 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2008. 18:54
Posts: 412
Quote:
Rebuild zine out on 17th of January!

We are finishing our first issue which will be out on 17th of January.
Interviews with: Jim Hesketh, Praise, Devotion, Police & Thieves, Remission, Secret People, xKingdomx, Hitman and a lot more.

Image

It's a paper zine in English.
Stay tuned.

rebuild.hc@gmail.com

http://www.rebuildhardcore.blogspot.com
http://www.facebook.com/pages/Rebuild-z ... 866?ref=ts


Ne znam jel ima negdje, pa evo ovdje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 11. 01. 2011. 19:12 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
jedva cekam da vidim na sta ce ispasti ovaj fanzin.koliko sam vidio odma u prvom broju intervju sa Dzimom iz Chmapiona/On-a.isto,faznin ce biti na engleskom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 05. 02. 2011. 17:13 
Offline

Joined: 05. 02. 2011. 17:04
Posts: 1
Location: Novi Sad
E ljudi, zine je izasao pre par nedelja, mozete na blogu videti kako izgleda.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 06. 02. 2011. 14:44 
Offline

Joined: 03. 06. 2009. 13:40
Posts: 61
Zdrav život treba promovisati i podržavati. Dobra je to ideja. Lično mi bi bilo jako teško biti straight edge jer nemam snagu volje da se tako ponašam ako ne moram. Uz to, u našim okolnostima, teško je živjeti iz dana u dan a zadržati vedar duh bez povremenog cirkanja u društvu povremenih cirkaroša. Dobro je neko gore rekao, etiketiranje po ovom ili onom opredjeljenju nije problem samo straightera nego svih pankera/corera. Punk bio bio mnogo ljepša stvar kad bi ljudi samo pisali pjesme i tekstove a ne nazivali se čak ni pankerima. Svako etiketiranje, nošenje amblema, poštivanje tradicije u smislu izgleda za xxx, hardcore, streetpunk, melodic punk rock, crust itd. je svojstvena vrsta nafuravanja i po meni, klinačkih fazona koji nisu daleko od kačenja postera omiljenih estradnih zvijezda po zidovima ružičaste sobe. Nekad me nerviraju i neki iz mojih bendova koji mi počnu priču u fazonu:"Mi smo, čova, streetpunk iz Banjaluke, volimo pivu i pljavi ulični zvuk..." i ta standardna Oi! spika se odatle nastavlja u gomilu više-manje besmislenih stvari. Ja im kažem:"Ljudi, recite samo - bend taj i taj, žive tu i tu, kontakt taj i taj i tačka." Čisto da ljudi znaju gdje nas mogu naći, kako kontaktirati, gdje nas čuti i to je to. A ovo, ovakav pank, onakav pank, to zajebi, jar ja ne mislim o tome, a vjerujem ni ostali članovi benda, kada pišemo muziku i tekstove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 06. 02. 2011. 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma nije lose donekle se etiketirati cisto da se zna kakav zvuk ocekivati, jer meni muzicki ne lezi sve sto se naziva hardcore, punk, metal, etc... sad za lifestyle, i men je to sve postalo neka plemenska stvar gdje svako dize svoje u nebesa bez nekog stvarnog razloga, sto se i ne razlikuje tolko od drustva koje se kao kritizira i kontra mu je. malo svi sebe preozbiljno shvacamo, muzika je muzika, a za stavove i furke, ima ih svakakvih ali zapravo ne odredjuju kakav je ko covjek kad zagusti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 06. 02. 2011. 15:47 
Offline

Joined: 03. 06. 2009. 13:40
Posts: 61
Ne znam tačno, jer ne pratim aktivno scenu, al' recimo ovi stari likovi meni djeluju kao neki straight bend. Imaju te neke lirike pa sam ih tako protumačio...more bit griješim. Slučajno sam saznao za njih jer sam davno uzeo neki CD od Žuleta, starog promotera regionalne core scene u Banjaluci da vidim šta tu ima, jer je bilo nekih bendova iz Hrvatske za koje nisam do tad čuo. E sad, ja inače ne gotivim nešto taj fazon i zvuk, ali ovi su mi odlični:

http://www.myspace.com/paruzija

Poslušao sam im sve stvari i nemam nekih zamjerki, štaviše mogu samo da ih hvalim. Da sam se vodio sistemom, "Ah, to su strejteri, vegani ili nešto tako ", preskočio bih jedan mnogo dobar bend. Isto tako, išao sam na mnoge xxx svirke i mogu reći da strejtere pamtim uglavnom po energičnosti i uvježbanosti...muzika je to što je, neki mi se sviđaju neki ne, al' kod njih nema da nešto šlampa, za raziku od nekih popularnih, meni dragih bendova koji se popnu pijani na binu, pričaju gluposti, od silne neuvježbanosti zvuče kao fuzija grandža i džeza da bi ti na kraju sjebali čitav doživljaj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 20. 02. 2011. 12:11 
Offline
User avatar

Joined: 04. 11. 2005. 22:33
Posts: 130
:mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=n4SN-2-v ... B31DCF85A6


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Straight Edge xXx
PostPosted: 20. 02. 2011. 17:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
uxpx wrote:


ovo vrijeđa inteligenciju.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 188 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group