Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 22:19

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Solefald
PostPosted: 26. 10. 2005. 12:47 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Bend koji od svog dema iz '95 izdaje albume svake dvije godine :) Tako da se oficijalnih studijskih nakupilo 5 komada, nedavno je baš izašao njihov peti album Red for Fire : An Icelandic Odyssey Part 1. No, izgleda de će prekinut tradiciju izdavanja albuma svake dvije godine, jer najavljuju drugi dio albuma (mogli su ga vala i ko dupli izdat pa mirni 2 godine) 2006te. Post-black era je u pitanju, poprilično teški za slušat, tripozni uz jako zanimljive tekstove. Nebi sad o tome koji im je najbolji, ali prvi album The Linear Scaffold je meni lično najdraži, dok novi album ne izlazi iz playara dok se dobro ne svari :) No, mogu reći da je u pitanju odličan album. Ako volite post-black avangardu, svakako probajte i Solefald 8)
BTW Lars Nedlanda vjerovatno znate kao sadašnjeg klavijaturistu Borknagara i bivšeg bubnjara Carpatian Foresta.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 10. 2005. 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 22. 10. 2005. 13:44
Posts: 85
Location: Toster
Waaaaaaah!!!! Meni jedan od dražih post-black bendova. Nabavila sam davno davno davno još The Linear Scaffold, ali nisam bila zrela za slušanje toga. Vratila sam se na taj album prije kojih godinu dana i nabavila ostatak. Istina, muzika je teška ali i zanimljiva. Inteligentno. Pills Against The Ageless Ills mi valjda ne izlazi iz winampa, a najnoviji još trebam skinuti. Lyricsi su remek djelo, bave se tokom svijesti. Eto, pa i ta Norveška ne proizvodi samo trollove i palikuće.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 01. 2006. 17:03 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
jel se u međuvremenu još neko zainteresovao za bend, iko?
ispostavilo se da je zadnji album, ne toliko težak za slušanje kao prethodnici tako da nebi trebali imati problema s probavom. međutim, nije to pravi Solefald u svom najboljem izdanju, evo recenzije:
http://www.rock-planet.com/r-114


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group