Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 01:06

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Vintersorg
PostPosted: 02. 11. 2005. 13:04 
Offline
User avatar

Joined: 06. 12. 2002. 10:09
Posts: 1671
Location: Ankh-Morpork
bog i batina ovdi zvani dark veli da moze tema na avangardu... paa da vas cujem? :) bas sam sad vrtio visions from the spiral generator i sjetih se kako sam se nekad ubijao ovim albumom


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 11. 2005. 19:28 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 30. 06. 2002. 10:07
Posts: 1336
Location: Kingdom Of Loss
Ma ja, post-black s dosta progresive pa more i ovdje taman, iako bi ovaj bend trebao biti i u prog podforumu, čini mi se da već ima u black podforumu o njima.
Kod njih moram priznati da mi je prvi Till Fjalls najdraži, njega i najčešće poslušam pa onda tek Visions. Aktualni The Focusing Blur mi nikad nije ušao u uho :? Inače bend u koji sam se najviše razočarao, ko je bio na metal camp-u prošle godine zna i zašto, hrpa nafuranih muzičara (pogotovo sad s DiGiorgiom, nisam nikad vidio nekog da je toliko pun sebe ko on, ali ni frontman Vintersorga nije daleko...). Čuo sam da će novi Vintersorg biti čista progresiva pa se radujm tome, s tim da je moguće da to Andreas Hedlund objavi i kao svoj solo ili pod drugim imenom, uglavnom očekujem bolji i zanimljiviji album od Focusing Blur-a :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 11. 2005. 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 02. 06. 2003. 00:22
Posts: 4350
Location: Å iroki Brijeg
A et, ne znam bas kolika je ovo progresiva, vise neka fuzija razlicitih stilova, no et, svejedno u biti, lakse ih ovako klasificirati.. Visions From The Spiral Generator je jedino sto sam cuo i album je odsviran perfektno to se mora priznati.. samo ima tu folkish elemenata koji mene osobno iritiraju, al je atmosfera albuma na nivou a i produkcija je dobra skroz.. Vintersorg je cudo svestran, a tematika njegovih pjesama, naime svemir, je meni vrlo intrigantna tako da ima plus i to pa popravlja sveukupni dojam.. a DiGiorgio ma koliko god ufuran bio ima i razloga za to kad ga se slusa.. covjek solira na onom basu..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 11. 2005. 17:30 
Offline
User avatar

Joined: 02. 02. 2004. 18:47
Posts: 455
...slusao sam Cosmic Genesis i album je ekstra... u sushtini pravo sam se iznenadio kad sam ga pustio posto sam ocekivao nesto sasvim drugo....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 03. 2007. 14:44 
Offline
User avatar

Joined: 09. 08. 2003. 17:43
Posts: 1245
Location: Infuriated Heaven
Solens Roetter /Promo 2007/
jel ko mozda slusao novi album?! jako je cudan, al ipak mi je sjeo super :) ima tu dosta varijacija, bukvalno ne mozes da ih svrstas, sto mi se jaako svidja....
recimo da se ispreplice black sa accoustic, ima i progresive, pa nadalje clean /njegov standardno dobar/ sa screamovima...nije da to ranije nismo culi, al ipak ima inovacija :D mislim definitivno nisu sjedili i pravili album preko kurca...
nadasve solidan album...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 05. 2007. 12:47 
Offline
User avatar

Joined: 05. 03. 2007. 11:43
Posts: 113
Location: mutilated womb
nemam pojma, nisam neki veliki fan Vintersorga, mada sam morao poslusati "the focusing blur" radi Digiorgia. ni zvuk, ni bend mi se nesto posebno ne svidjaju, ali bass na albumu je cudo... ali to je samo moje licno misljnje jer nenormalno gotivim Digiorgia kao muzicara i bassistu!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vintersorg
PostPosted: 09. 03. 2012. 02:24 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2008. 14:54
Posts: 81
Location: Bihac
Moram reći da su malo usrali motku sa zadnjim albumom, al nek im bude.
Buduci da to nije svak, gospodinu "V" može se oprostiti ovaj zadnji album Jordpuls, samo da ne ponovi nešto slično. :? Ipak su starije stvari vrhunac.

Za početak najbolje je kretati od Cosmic Genesis albuma jer sjeda na prvu kao cola poslije ćevapa 8)
Kad se malo skuži koncept i ta čudna mješavina koju rade (folk,viking,progressiva,post-black) onda tek postane ko grom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vintersorg
PostPosted: 27. 05. 2012. 15:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Cosmic Genesis je meni njihovo daleko najjače izdanje


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vintersorg
PostPosted: 23. 06. 2012. 00:33 
Offline
User avatar

Joined: 05. 02. 2008. 14:54
Posts: 81
Location: Bihac
Neobicno za njih, ali vec stize novi album "Orkan".
Preview svih stvari na albumu se moze poslusati sa linka ispod, ne moze se bas procjeniti ali rekao bih zesce nego "Jordpuls".

http://www.amazon.co.uk/dp/B0087ZK67M/r ... 07-4786055


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group