Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 10:56

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Switchblade Symphony
PostPosted: 28. 09. 2005. 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 22. 05. 2005. 20:11
Posts: 58
Location: The Narrow Gate
..Gothic (s nešto darkwave elemenata) iz San Francisca...albume koje ja imam a i nadam se da su svi (no nisam sigurna :roll: ): serpentine gallery, bread and jam for frances, the three calamities, goth's undead, touched by the hand of goth 3, sinister nostalgia.
Još je tu i gothic rock into the 90's.
No nažalost - žene su se razbežale... :(


:twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 09. 2005. 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Aj dje me nadje, e stvarno fanove SS-a na ovom forumu nisam ocekivao.

Ja imam samo ona tri zvanicna, Serpentine Gallery, Bread and Jam for Frances, i The Three Calamities...

Serpentine mi je najjaci definitivno, "Wrecking Yard" pustim bar jednom dnevno hehe.

Ona pjevaljka sad ima neki solo projekat, Tre Lux il nesto tako, nekakvo trendi sranje...samo bez one kose i sminke, moram priznat, da je jebozovna do bola...prije je izgledala ko strasilo :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 09. 2005. 10:47 
Offline
User avatar

Joined: 22. 05. 2005. 20:11
Posts: 58
Location: The Narrow Gate
ma nisam ti ja neki njihov freak fan, al su mi ženske ok....pogotovo stvar "Dollhouse" iz Serpentine Gallery :)
veliš jebozovna ti je...hm...
:P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 08. 2006. 23:15 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2004. 01:45
Posts: 1225
Location: APS
Gnostic anthem wrote:
ma nisam ti ja neki njihov freak fan, al su mi ženske ok....pogotovo stvar "Dollhouse" iz Serpentine Gallery :)
veliš jebozovna ti je...hm...
:P


ja neam pojma o ovoj vrsti muzike, nazalost :(
ali nedavno sam sasvim slucajno cula pjesmu dollhouse i nenormalno mi se svidjela, nasla sam si ovaj Serpentine Gallery i The Three Calamities i u zadnjih mjesec dana ih pravo cesto slusam, ovo je meni predobro :oops: :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Switchblade Symphony
PostPosted: 03. 07. 2007. 13:03 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
bio je to jedan od boljih bandova,totalno drukčije od npr groznih goth-metal bandova tipa tristania,sirenia ili nightwish...hvala bogu da su SS kao i npr Sanguis et cinis krenuli mnogi inteligentnijim putem-dakle odličan spoj ethereal neoklasike,-čvrste goth rock ritmike,te vokala koji su svojevrstan mix lisse gerrad ili elisabeth fraiser,te kombinirajuči ih sa malo ekscentričnijim vokalima karakterističnim za skeletal family,naked and the dead,x-mal...,pa čak i siuxsie-te hvala bogu da nije išao na ljig metal goth operu ko kod gore navedenih bandova....Inače prva dva albuma su genijalna sa naglaskom na sanjivi,atmosferični,ali i veoma mračni album Serpentine s gallery-Uvod u clown npr ledi žile-ko horrorac neki...remek dijelo goth-a 90-tih...kasnije su ubacile neke melankolične trip hop elemente itd...solo projekte nažalost nisam slušao-Inače postojao je u 80-tima teen pop rock -goth bandić Strawbery switchblade,koje su također izgledale dosta ekscentrično sa svom onom šminkom-tako da su ih switchblade symphony donekle kopirale-ali sve skupa puno više prilagodile mračnije goth rock izričaju-Serpentine gallery mi se nije vadio iz cd playera sigurno 1 i pol dana-tamo negdje do 1999 kada sam relativno izgubio kontakt sa njihovom muzikom


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group