Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 08:49

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2006. 02:27 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Dobar je sajt, samo covjek treba imati zivaca da u moru govana izcacka nesto zanimljivo.

U sustini nemam nista protiv elektronske muzike, pod uslovom pjesme imaju neku ideju i atmosferu. Recimo, Jeanne Michel Jarre je uvijek imao prolaz, cak i vise od toga. Zatim Depeche Mode i slicni folovi... Medjutim, stvarno mi se neda preslusavati ovakve stvari.
Kad bi mi neko servirao bendove za koje znam da bi mi se svidjeli mozda bi se nesto i promijenilo :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2006. 12:46 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Stvarno je fascinantno koliko je razgranata ta muzika.

Sve sto se pojavi dobije novu etiketu, kao sto se dasava i sa metalom.

To se desava kad dokoni slusatelj muziku ozbiljnije shvata od samog umjetnika. Ova pojava je inace "root of all evil" :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 02. 2006. 20:54 
ouuu Å¡a je mene ovaj speedcore sjeboo :S


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 03. 2006. 00:48 
Offline
User avatar

Joined: 04. 12. 2002. 17:21
Posts: 1672
Location: naslonjač
Stargazer wrote:
Dobar je sajt, samo covjek treba imati zivaca da u moru govana izcacka nesto zanimljivo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21. 03. 2006. 13:43 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Upravo sam shvatio da najvjerovatnije nikad necu preci averzije koje sam izgradio u ranom djetinjstvu prema 75% elektronike...nazalost sem tih par Buttrock Goa stvarki slabo sta me je interesovalo od onog cemu nisam vec bio izlozen...

Speedcore je majka, pogotovo ako je neki 666/Hail Satan sklepan od strane nekakvih black metalaca.

Ako ocete misljenje metalca, slobodno se nemojte zamarat sa smecem pod slijedecim kategorijama: House, Techno, Jungle, Breakbeat, a Downtempo je vrijedan STRIKTNO zbog ukljucenja po meni licno, kriminalno etiketiranog "Ethereal Ambient" podzanra (koji mi ostali, van planete eksera znamo kao Neo-Folk, bice) i Dark Ambient-a, iako su oboje predstavljeni sa izostavom najbitnih, definitivnih imena.

Znaci za nas Metalce, jedino ono malo jada pod Trance sekcijom u Industrial balonu, i toplo preporucena lekcija o atmosferici i agresivnosti pod Power Electronics dijelom Hardcore grane, kao i vec spomenute Speedcore zajebancije (varijacije na temu su malo nepotrebne, naravno, uz nadu se da smo svi vec culi ATR vise puta ;))


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25. 07. 2006. 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
samo na ovoj stranici sto je abigail dala poslusajte stvari u podgrupi noizecore i speedcore...savrsenstvo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 27. 10. 2007. 23:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ma acid, raja :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 28. 11. 2007. 23:23 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
+Abigail+ wrote:
forum za (vecinom) PE/harsh noise ljubitelje

http://www.chondriticsound.com/forum/index.php

aaand..PE sekciju vodi, ni manje ni vise, nego Mikko Aspa (L) Freak Animal Finland label, al poznatiji, vjerujem, kao vokal DsO.a i Clandestine.a d:

nasao na njem preeedobar program sto mi treba High C.thx ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 13. 02. 2008. 12:45 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
+Abigail+ wrote:
forum za (vecinom) PE/harsh noise ljubitelje

http://www.chondriticsound.com/forum/index.php

aaand..PE sekciju vodi, ni manje ni vise, nego Mikko Aspa (L) Freak Animal Finland label, al poznatiji, vjerujem, kao vokal DsO.a i Clandestine.a d:


haha, Mikko je luuuud, luuuuuuuud...vazda ga je cejf citat kako sere...sjecam se da sam X BM fanzina procitao sa CB intervjuima i vazda imao isti utisak...deset deendeovaca i jedan normalan lik...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 13. 02. 2008. 17:38 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
Mikko Aspa, dopisivo sam se ja s njim i intervjuiro ga dost prije neg je posto faca, heh. sviro i u masi raw punk, finskih trad hc trash, power violence, sludge, noisecore bendova, etc... evo i njegov noisecore site - http://www.cfprod.com/noisecore
radio i hrpu slicnih fanzina, tak sam ga i skuzio, jos radi ovaj PE/industnoise zine - http://www.kaos-kontrol.org/degenerate/
svasta nesta, al malo mozd previse umisljen za mene. al neka ga :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 13. 02. 2008. 22:16 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
dojma se nako malo ufuran, al je coek totalni ug manijak, i ima neke radikalne stavove koji koliko toliko imaju neke veze s realnoscu, za razliku od ovih ultrasejtanlija, fasista, i ostalih "jebem drvece" blek metalaca. mislim meni je poznat iz njegovih BM pohoda, al sam svjestan da mu to definitivno nije primarno igraliste...

fleshpress je jedan nezaobilazan bend u kojem je on aktivan, bas odvratan, grozomoran doom...

edit: a et ti kktz ko fol nis faca, ovdje sa nama trunis, a vamo ti jos prije tri godine Aspa recenziro i album i onaj split sa Lasseom Marhaugom :mrgreen: beat that!

Imo sam jedan onaj njegov NH zine...imo je onu jednu dobru opasku na straznjim koricama...bas na Sarcofago Engleskom

BETTER TO WORK FOR SOMETHING YOU WANT AND NOT GET IT, THAN TO WORK FOR SOMETHING YOU DON'T WANT BUT GET IT


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 14. 02. 2008. 03:26 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma ok je on ali malo preufuran, nema mi bas smisla za humor, heh, ali radi svasta, i ne prica totalne gluposti, da, cijeni se to. ma slaba sam ti ja faca, heh, mali je taj underground da neko dize nos.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 14. 02. 2008. 16:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ma generalno koga god ug status natjera da misli o sebi kao "nesto vise" je pravo skromnih zahtjeva od sebe...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Le Guide Pour Vous/Orientaçao Para Voces
PostPosted: 14. 02. 2008. 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
hahaha, odlicno receno.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group