Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 15:29

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 143 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next
Author Message
 Post subject: Gruuthaaghy
PostPosted: 05. 08. 2006. 12:56 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
jestel slusali ovo? radi se o one man bandu iz hrvatske, muzika je spoj industriala, noise-a i digital hardcore-a, zvuci fenomenalno! inace, mislim da lik svira jos i u fight back-u, crustpunk bendu iz hrvatske. ja imam samo 2 izdanja, split sa jos jednim industrial bendom ( ne mogu se sjetiti kako se zove ) i singl od tri pjesme ( gdje se nalazi po mni najjaca pjesma bezdan ). ako niste jos ovo culi nabavit pod hitno!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 10. 2006. 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
evo me, ja sam taj. tu u potpisu mi je link na moj myspace, tamo imate vise informacija te linkove za skidanje glazbe/buke. hvala gogi : )
sviro sam inace u jos dost pozeskih hc/punk/noise/grind/metal bendova, radio fanzine, etc... sad sam se baziro na gruuthaagy.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 10. 2006. 18:06 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
oho, dje si covjece, i ti dodje:)
e jbg izvini sto ja ode onaj dan sa sousleeka pa nisi uspio ono skinuti. bicu narednih dana opet, pa da sta jos razmijenimo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 16. 10. 2006. 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma nema frke za slsk, ni ja nisam bas nest brz, heh. easy ; )


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 10. 2006. 00:01 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
presluso sam malo, vise me intrigira nego sto mi odgovara, uvijek sam gotivio hodajuce underground institucije ... a kktz je jedna od njih.. respect... a sto se tice grutagija ko grutagija... vidjet cemo nekad mozda ih i svarim hehe... al cu pratit rad i dalje, posto nakon sto sam stvorio sliku, pretpostavljam i uporedjujem sljedece korake a sve u cilju apsolviranja moje studije o fenomenu undergrounda i njenim "freakovima"... :D;)

to na stranu, procito sam i veci dio bloga i mogu rec da se veliki dio mojih spoznaja o metalu koje su se gomilale u zadnjih eto 10 godina, nalazi napisan tamo, malo sam ja vise 'tradicionalisticki' nastrojen al sustina je definitivno tu... fakat inspirativno i promisljeno... i shvaceno.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 10. 2006. 18:18 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
hvala puno! gle ja sebe ne vidim ko instituciju, ja sam jos uvijek totalni "underdog" ko i prije npr 20 godina. al da mi je neko onda reko da cu jednom ja pravit muziku na kompu, heh he, vjerovatno bi ga poslo u rodni kraj. ali i tu, ko i svih onih godina sviranja na jeftinim / posudjenim gitarama i sl, koristim stari trash komp, i nema tu nista fensi. samo moja potreba da nesto stvaram, ali eto s vremenom mi je muzika postala puno mracnija, bolesnija, no ponekad i ful melodicna, al uglavnom nepredvidljiva, hah. igram se, a "ideologija", da, spoj onog sto sam spozno kroz sam underground i samih svakodnevnih zivotnih iskustava, bez da pokusavam biti dio bilo kakve scene ili trenda. jednostavno mi to vise ne treba... ok, ak bude kakvih novosti, stavim i ovdje.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26. 10. 2006. 21:02 
kktz wrote:
ja sam jos uvijek totalni "underdog" ko i prije npr 20 godina.


e onda bas i nisi bornn too late:P

skuzih ja teb nedavno na popeonacid spejsu i svidla mi se buka i sve i bio si mi cak i frend no inthemeantime obrisah to sranje pa nije bilo prilike da ti se zahvalim za add ahah a ne ono..shto kazma nasvrlja.. men vishe odgovora neg shtob mogo rec koju pametnu na to sve:D

ii machine se gotive as i see, i kzp.. so.. we're bondedbyblood haha .fukk ..a bit drunk. sori:D

keepupthegoodworkanyway/m/


Top
  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 10. 2006. 19:19 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma, i ja danas popiju koju pivu na poslu i poslje, al posluso roditelje i ne ostadoh opet do jutra ; )
nemam pojma, gruuthaagy je moja bolest i za to ga volim.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 03:24 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
kktz wrote:
gle ja sebe ne vidim ko instituciju, ja sam jos uvijek totalni "underdog" ko i prije npr 20 godina (...) igram se, a "ideologija", da, spoj onog sto sam spozno kroz sam underground i samih svakodnevnih zivotnih iskustava, bez da pokusavam biti dio bilo kakve scene ili trenda. jednostavno mi to vise ne treba...


to je to, zato mi se i 'svidja' grutagi i ako bi ikad imo bend bio bi zasnovan na ovim principima, a 80% svjetske metal scene je u nestasici istih a o domacim bendovima da ne govorim. manje vise ti klisei i robovanje anti-trendi trendovima i kvltnim obiljezjima, pojedose i sve balkanske zemlje. iskliseizirani do bola; isforsirana black/death/thrash/power metal stilistika za rad banalnih been-there-done-that poenti...a big fuckin "turn off"
eto toliko, keep it perzonal ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 10. 2006. 19:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
"anti trendi trendovina" - totalno si u pravu, kuzimo se. dokazivanje sebe kopiranjem drugih da bi bio true, elite, ili bilo sta, a time se automatski postaje ono suprotno - cliche. nemam nist ni protiv generic svirke, al to se odma vidi ko svira iz gusta a ko prodaje neku pozu. rispekt, definitivno bi nam dobro dosao i jedan takav metal bend!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 11. 2006. 20:26 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
e zavrsio sam pitanja, pa ako budem sutra otiso na net, saljem...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 11. 2006. 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
moze, thanx.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 09. 11. 2006. 21:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
evo sirim zlo i na last.fm ;)

http://www.last.fm/music/gruuthaagy


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 15. 12. 2006. 19:02 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
http://www.hardandheavy.net/

pod srpski - intervjui - gruuthaagy. nov i mislim dosta informativan intervju.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 12. 2006. 00:11 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
citat iz intervjua:
-Internet izdavacke kuce- … Mislim da sam video negde kako si za ovo rekao da je odlicno. Ne mogu da ne reagujem na ovo, i kazem kako je to po mom misljenju cak i pomalo glupavo. Jer, ja to cak ne bih ni u izdavacku kucu racunao. Jednostavno neko zakaci album na net, i on je sada to izdao. Hmm… Sta (sad) mislis o svemu ovome?

Hmmm, ovisi sta smatras pod izdavackom kucom. Ja sam takoreci odrastao na do it yourself izdanjima, koja su uvijek bila radjena puno skromnije nego ona mainstream, naravno, zbog ogranicenih sredstava koja su u undergroudu, ali i zbog samog pristupa. Mene ne zanima da po svaku cijenu budem na nekoj poznatoj / komercijalnoj etiketi, vec da se moja muzika moze cuti, bez obzira na njih. To je mreza koja funkcionira po principu medjusobne suradnje, a to su uglavnom i net labeli. Sad, onome tko nije navikao na taj pravi underground pristup, to vjerovatno i nisu "prava" izdanja, ali ja jednostavno ne razmisljam na taj nacin. Meni je puno gluplje uzalud slati tisuce promo demosa poznatim kucama, kad uz pomoc DIY / underground mreze mogu i sam uciniti da je moja muzika pristupacna, i to po mnogo manjoj cijeni, ili besplatno. Ne znaci da sam neminovno protiv vecih etiketa, ali ja nemam para na bacanje, i underground mi je bas zato sto se svodi na taj osobni, direktniji odnos, a ne hladno poslovni, puno drazi i blizi. Dakle, jos uvijek sto posto podrzavam net izdavastvo, ali ce se vjerovatno i ono pokusati komercijalizirati, pogotovo od strane mainstream scene, posto vec postoje opcije za naplacivanje skidanja net izdanja i stvari, no pitanje je koliko ce to funkcionirati. Takodjer, sva moja druga izdanja su CDr-i i kazete, ponekad skroz kucno przeno / snimano, i sa fotokopiranim omotima, ponekad profi stampano, ali uvijek taj underground pristup. Uglavnom se sire putem razmjene u toj spomenutoj mrezi, mada sam imao ih prilike vidjeti i na e-Bay aukcijama, ili kod distrubutera sa za mene mozda i previsokom cijenama. Ne kazem da bi odbio neki poznatiji label, ako mi on odgovara, ali posto nisam opterecen s tim, dobro mi je i ovako. Bas zato sto su underground tirazi dosta mali, ta online izdanja sa neogranicenom kolicinom skidanja su mozda i najpostenije rjesenje za prosirit glazbu svima koji su zainteresirani. Nazalost, jos uvijek nemaju svi pristup internetu, ali posto ja do sad nisam stavljao nikakva autorska prava na moj rad, nemam nista protiv da se siri na bilo koji nacin. Ako mi se ipak desi da nesto od tog postane na siroj razini "trzisno isplativo", a da od tog netko drugi, a ne ja, kupi vrhnje, vjerovatno bi bio primoran mjenjati pristup. Za sad, kao sto sam rekao, sam zadovoljan

eto zasto ja volim gruuthaagy...
samo tako nastavi sotono! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18. 12. 2006. 20:43 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
heh he :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 10. 01. 2007. 21:39 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
http://www.smellthestench.net/net.htm

pod no. 50 - DEMETRIUS GRAVE / GRUUTHAAGY online split, pa ak nekog zanima. besplatno skidanje sa omotom kao jpg file...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 11. 01. 2007. 21:03 
Offline

Joined: 26. 07. 2004. 12:54
Posts: 2790
not my cup o tea al cu skinut namjerno, ogorcen ovim silnim pozerajem i metalcima od juce a 'darkerima' sutra :D
podrzat ovaj true to the bone bend svakako, pa sta god svirali

cucemo se oko impresija


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 01. 2007. 15:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 03. 2006. 16:28
Posts: 1541
Location: tuzla
jebaji ga, ja moram sacekati da opet dobijem net kuci, da bi skinuo...
kktz, jel to ono sto si mi govorio onaj neki black metal/punk? uglavnom, jedva cekam da cujem...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 12. 01. 2007. 19:33 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
nije taj split, al i s ovim sam ful zadovoljan, dost je raznoliko, a opet, zlo i u glavu ;)
DG je recimo digital BM, skroz zgodan split, preporucam. ak neko skine, komentari su dobrodosli... :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 143 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group