Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 17:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ] 
Author Message
 Post subject: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 04. 09. 2006. 13:03 
Offline
User avatar

Joined: 01. 09. 2006. 21:19
Posts: 39
Location: Velvet Sreets Of Midian
Ja licno slusam iskljucivo industrial goth i primjetio sam da se ova muzika jako razlikuje kod americkih i eu bandova.Amerikanci su sacuvali instrumente:klavijature,gitare i bubanj,dok evropljani uglavnom razvijaju neki techno gothic.Je li ovo do mene ili stvarno ovako ide pravac ove muzike?===?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 09. 2006. 20:38 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
imas pravo, kad cujes neke ind goth bendove ima poprilicno gitara i takvog sta, a mozda je fazon samo u tome sto su to dvije totalno razlicite vrste muzike :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 09. 2006. 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 01. 09. 2006. 21:19
Posts: 39
Location: Velvet Sreets Of Midian
jesu skroz razlicite,ali ih et ljudi svrstavaju pod isto.Mislim bit industriala jesu ti elektronski zvukovi,ali sada da sve predje na elektronsku stihiju-to je vec nesto drugo.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 05. 09. 2006. 01:49 
Offline
User avatar

Joined: 01. 09. 2006. 21:19
Posts: 39
Location: Velvet Sreets Of Midian
nesto poput seraphim shocka,the cruxshadowsa


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re:
PostPosted: 15. 07. 2007. 09:15 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Visitor Of Succubus Club wrote:
nesto poput seraphim shocka,the cruxshadowsa

katastrofa-ako se navodni pravac "industrial goth" svodi na ljigave ofucane bandove puput klaunova crux..i seraphim s.-onda se fakat odričem pravca za stalno i nek me pokopaju sa mojim throbbing gristle/SPK pločama-sa natpisom death to false gay ljig bljuzg pop goth ala cruchsadows...mislim rabiti njih u kontekstu riječi industrial je u najmanju ruku bogohuljenje,a da ne kažem neke teže riječi kao TOTALNA BLASHEMIJA I OSKRVNUĆE :o


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 16. 07. 2007. 13:17 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
seraphim shock je samo jedan predstavnik tog, hajmo rec ind.gotha, al nije jedini. slazem se sa pankerom da je to sve ofucano al ipak su i oni nest dobro uradili (jenda stvar i to After Dark)...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:09 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
u principu nevolim opcenito new school, heh, ali u industrialu mi predoziranje elektronikom i melodijama nekad cist muzicki odgovara, nemog bit zadrt u svemu ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Logicno da je u ovoj cijeloj konfuziji "dark" alter itd. pravaca Mutirao i prvobitni industrial-No kad govorim o "pravom" industrialu,onda tu nema sta traziti ni previse melodija,a ni puno elektronike karakteristicne za EBM-a gitara je po meni za industrial sto i tamburica za brutal death metal :DD -No jebiga,cuju se svakakva sranja..npr na Metal Music Charts-Izjava jedne voditeljice "a sada slijedi jedan pravi industrial band...dakle Rammstain...koji je uz Ministry ,NIN i jos neke postao najveci band pomenutog pravca...).nemam rijeci na ovakve komentare. :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:27 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Neznam, aj lajk maj gitars tenk ju veri mach. I vazda ce mi bit drazi bilo koji Ministry ili KJ od bilo kojeg SPK ili TG-a. Valjda sam jednostavan i ruralac zbog toga, al boli me kurac.

Novi ENB ubi ;) Naravno mozda nije bas po cejfu vas old skulera, al brate, bar ima dusu. To je valjda negativno za vas Indusovce, al ono je meni album godine :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 27. 11. 2007. 22:31 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
addendum: I zaista, sva ta neMETAL "Dark" muzika od Kraftwerka pa naovamo ima kapitalan problem sa zanrovskim oznakama, tu se zaista ne zna ni ko pije ni ko placa. Uglavnom su to neke opzervacije vise osnovane na podkulturi samoj i filozofiji nego na bilo kakvim muzickim srodnostima...O "Post-Indusu" da ne pricam, bilo kakav termin koji pod istim krilima obuhvata jedan C93 i jedan Brighter Death Now je totalno nerelevantan.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 27. 11. 2007. 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
stari serator wrote:
Neznam, aj lajk maj gitars tenk ju veri mach. I vazda ce mi bit drazi bilo koji Ministry ili KJ od bilo kojeg SPK ili TG-a. Valjda sam jednostavan i ruralac zbog toga, al boli me kurac.

Novi ENB ubi ;) Naravno mozda nije bas po cejfu vas old skulera, al brate, bar ima dusu. To je valjda negativno za vas Indusovce, al ono je meni album godine :)

Ma cuj-ja volim gitare,pogotovo one nabrijane,ili s druge strane milozvucne i akusticne-ali unutar zanrova poput Punk,HC,Death,Thrash,Black,Noise rock,Psychobilly,Surf rock,Neo folk...itd-No eto hvala bogu bar sam se trudio uvjek da ne oskvrnem pravi smisao rijeci "industrial" :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 28. 11. 2007. 18:48 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
pravi industrial moze bit i te kako zakon, samo nije sve jednako dobro, naravno. moj favorit je Leichenschrei od SPK, slusati ga u cijelosti - cisto, ultimativno, hladno zlo i crnilo, ne cuh jos nista takvo, sa gitarom ili bez. a nista pretjerivanje i forsiranje, samo zloduh koji seta iz zvuka u zvuk, to ne osjetit, heh, mozda i bolje. takav industrial koji zna stvorit tenziju i atmosferu, uvijek, artsy fartsy tripovi i meni puno ne znace.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 28. 11. 2007. 20:44 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
pravi industrial moze bit i te kako zakon, samo nije sve jednako dobro, naravno. moj favorit je Leichenschrei od SPK, slusati ga u cijelosti - cisto, ultimativno, hladno zlo i crnilo, ne cuh jos nista takvo, sa gitarom ili bez. a nista pretjerivanje i forsiranje, samo zloduh koji seta iz zvuka u zvuk, to ne osjetit, heh, mozda i bolje. takav industrial koji zna stvorit tenziju i atmosferu, uvijek, artsy fartsy tripovi i meni puno ne znace.


uuuuuu,Leichenschrei je zaista zlo "šuljanje" i jebanje majke u pravom smislu tih rijeci....npr Agony of dying plasma ili Chamber music,War on Islam...ma sve je genijalno-mislim da nikad prije i poslje nije izdao nešto tako orginalno-sve skupa nastalo u periodu 1981 i 1982-te je bio dosta veliki odmak od početne buke,umobolnosti i industrijskog nihilizma.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 28. 11. 2007. 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ja taj album uvijek slusam u cijelosti, tako me najbolje obuzme, heh he. da, on je nesto posebno, kako u njihovoj diskografiji, na tadasnjoj sceni, tako i uopce, mada je mozda i najdoradjenija slika njihove (anti)ideologije - koja je uvijek bila malo dublja od pasivnog nihilizma koji je obuzeo industrial noise scenu i vlada njom do danas. Ovdje su ustvari dotakli ono nesto iskonsko, jedan od najjacih albuma ikad snimljenih, sto se mene tice.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 28. 11. 2007. 22:02 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
Ovdje su ustvari dotakli ono nesto iskonsko, jedan od najjacih albuma ikad snimljenih, sto se mene tice.

Da,potpuno se slažem.također mislim da se taj album definitivno sluša u cijelosti,jer ima taj neki kontinutet,zaplet...itd...U zivotu sam sreo mozda samo desetak tako orginalnih albuma iz 80-tak glazbenih žanrova koje sam slušao.A slušao sam jako puno muzike,bandova i dobrih albuma.No ovo je zaista nešto posebno.Oni koji očekuju hitove ili bilo što od SPK na ovom albumu,nek definitivno zaborave.To nije muzika-To je zaista nešto puno više od toga. ;-) :o


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 28. 11. 2007. 22:18 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
da, i za razliku od stvari koje se danas tako reklamiraju, izraz "ovo je nesto vise od muzike" nije opravdanje za jalovu monotoniju i prepotentno smece, nego to stvarno zvuci tako, heh. slazemo se, dokaz vise da je ovo medju najboljim sto je industrial i sire dao. no, ko ocekuje "normalnost", i muziku koja igra na sigurno, nece ju tu naci.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 30. 11. 2007. 07:25 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ne cuh to o cemu vazite, valja mi iskopat znaci ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 30. 11. 2007. 11:31 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
probaj to, al ono, opusti se i slusaj album u cijelini, mislim da ne brijemo bezveze :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 08. 12. 2007. 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
TORTURING NURSE iz kine, men dobar nojz, uskoro mislim idu i na US tour, evo ih vam uzivo... http://www.youtube.com/watch?v=HT7WgvzfojQ


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Evropski i americki Industrial goth
PostPosted: 08. 12. 2007. 20:14 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
il ovaj pravi undeground nojz mix, definitivno nije za maloljetne, pa nek administratori procjene jer moze vam il ne :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=D5m6S32v1Gw


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group