Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 00:09

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: Combichrist
PostPosted: 04. 06. 2007. 01:38 
Offline

Joined: 27. 04. 2006. 12:04
Posts: 30
Projekt iza koga stoji Andy LaPlegua (Icon of Coil). Pod nazivom Combichrist izdao cini mi se tri albuma. Prvi The Joy of Gunz (2003) nisam slusao. Sljedeca dva - Everybody Hates You (2005) i What the Fuck is Wrong With You People? (2007) postizu lijep uspjeh.
EHY je imao svoje momente, ali generalno dobar broj trackova nema neku trajniju vrijednost. OK mi je da ih cujem u klubovima, ali tesko da cu ih cesto stavljati u winamp plejlistu! Naravno, ima i par jako dobrih stvari: Today I Woke To The Rain Of Blood, This Is My Rifle, Without Emotions itd. Album sadrzi 22 pjesme, a zvuk ima raspon od snaznih "body beat" rokachina do ambijentalnih trackova.
Korak naprijed je WTFIWWYP? Sada pjesmice imaju pocetak, sredinu i kraj, za razliku od stvari sa proslog albuma. Kao da se Andy konacno pronasao. Vise nema instant pjesmica poput Happy Fucking Birthday ili Like To Thank My Buddies, iako mi je njegova hiperprodukcija prilicno sumnjiva. Na albumu ima brdo dobrih stvari pa ih necu izdvajati. U stvari drugi track: What The Fuck Is Wrong With You? je zanimljiv! Eto!

I jos jedan Andyjev projekt: Scandy! 2006. je izasao album 13 Ways To Masturbate. Za razliku od Combichrista, Scandy vise vuce k elektru. Nije bijesan, nego samo blago iznerviran. :) Izdvojio bih trackove: I Saw God On TV, Touch It, Just Human, One Naked Nation...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 04. 06. 2007. 16:22 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
tractor je hima ;) ne shvacam ga previse ozbiljno, al ono sto cuh fina nabrijana sprdacina. ok.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 05. 06. 2007. 12:50 
Offline

Joined: 27. 04. 2006. 12:04
Posts: 30
Smetnuo sam s uma da Combichrist izaziva upravo ovakve reakcije. U stvari, na raznim mjestima se mogu pronaci negativne kritike, npr. na Side Line forumu, ali to nista ne znaci. Andy je zakoracio na uncharted teritories i sada svako ima pravo da ga pljuje sumnjajuci u ispravnost njegovog pravca. Vrijednost njegove muzike konacno ce se izvalorizirati u nekom buducem vremenu, ali mu niko ne moze osporiti tu "cast" da bude rodonacelnik jednog, mozda virtuelnog, podzanra - Techno Body Music. Godine 2005. izasla je kompilacija, koja je svojim nazivom jasno aludirala na jednu drugu poznatu kompilaciju. Rijec je o This Is... Techno Body Music. Na njoj su pored Combichrista (sa trackom This is TBM), zastupljeni i Anthony Rother, Scandy (opet Andy, je l'), Vitalic, Kiew, David Carretta, Analogue Brain, The Hacker, Terence Fixmer itd. Zanimljiv je i "slucaj" T. Fixmera, jer je i ovdje ebm napravio odredjeni odmak od "glavnog toka". To je prepoznao Douglas McCarthy (NE) i uradio s Fixmerom materijal: Freefall, Come Inside, And Then Finally itd. Fixmerovi albumi, Muscle Machine i Silence Control su prava mala remek djela. Isto tako, album The Hackera, Reves Mecaniques iako mozda pripada "pravom" elektru, igra na granici. Svi ovi ljudi su rasli slusajuci Nitzer Ebb, F242 ili Bauhaus i to se da primijetiti u njihovim radovima.
U odnosu na njih, Combichrist mozda zvuci suvise banalno, ali ni ovo ne treba nista da znaci. Mozda mu se svasta moze zamjeriti, ali genericnost ne moze... u stvari, mozda jedino sa "elektraske" strane, ali oni ga i ne slusaju, tako da...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 10. 06. 2007. 14:53 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Jedan bivši kolega,Inače frik za EBM ,svaki dan me gnjavio kao 2JOOJ TO TI NIJE SLIČNO KAO NOVA SRANJA,TO JE SUPER SPIKA ITD-NIJE KO FUNKER VOGT itd..",Novi EBM za mene nikad neće biti EBM-kao ni novi val industriala,s obzirom da svi znaju da je uvjek bio i ostao samo PRVI I JEDNI VAL INDUSTRIALA- a zlatno doba EBM-a je bilo od 1977 do 1987-Dakle zaključno sa jednim albumom tipa That total Age Nitzer Ebb-akoji su također kasnije ujebali sa gitarama i na taj način se priključili globalnom uništenju i EBM-a ,a bome i Industriala-Sram ih bilo :o :) ...no da ne duljim dalje -s obzirom kolko ih je nahvaljivao-očekivao sam puno više-no već nakon uvodnih taktova sve mi je bilo jasno"Uzeo sam disk-Rastegnuo desnu ruku,i emitirao onu staru grčku atletsku figuru-Jooooj kako je lijepo letio preko polja :D ;By the way-Mislim da je pogodio nekog mačka koji se mislio prišuljat mojoj mački u namjeri da je jebe-i na taj nači ga otjerao od te "zle" zamisli-Reko bar neka korist od ovog KOMBIKRIST Smeća 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 20. 09. 2007. 13:11 
Offline
User avatar

Joined: 30. 04. 2004. 16:28
Posts: 919
Location: Vaasa (FIN)
Combichrist BOG!
svakako bi izdvojio MCD Sex, Drogen und Industrial...a pored toga The Joy of Gunz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 27. 12. 2007. 02:55 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
da neko repidšer za ovaj kombikrajst


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 28. 12. 2007. 03:09 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ev imas ovdje seks drogu i industriju

http://nova-express.blogspot.com/2007/1 ... trial.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 28. 12. 2007. 21:23 
Offline

Joined: 06. 12. 2007. 02:09
Posts: 2494
fala ljepa!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 15. 01. 2009. 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
ima novi album dere sve uff

Image

http://rapidshare.com/files/178178905/CTWAAD.rar


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 16. 01. 2009. 05:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ee ovo je cak dobro :D ovo gotivim. iako neam ovaj album zadnji. gotiva..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 26. 02. 2009. 02:27 
Offline

Joined: 28. 10. 2006. 00:25
Posts: 37
Location: Zabok/Zagreb
Quote:
Kao što je već ranije najavljeno, u Zagreb po prvi puta dolazi trenutačno najspektakularnije ime svjetske electro industrial scene – Combichrist.

Povodom promocije najnovijeg albuma Today We Are All Demons, sastav je upravo završio sa turnejom na području Sjeverne Amerike, te se sprema za početak drugog dijela turneje na Europskom tlu. Osim novog albuma izdanoga u nekoliko varijanti (digipack, vinyl, digital download), Combichrist sudjeluje i na soundtracku za najnoviji kino hit Underworld – Rise Of The Lycans, na kojemu stoji uz rame legendarnim bendovima poput Deftonesa, Puscifera, itd.

Osim što možemo očekivati skorašnju potvrdu druge predgrupe (uz već potvrđeni Aesthetic Perfection), publiku će na ovome događaju zagrijavati vrhunski DJ-evi iz Slovenije – Urbanus i Mateva (Neversun), Hrvatske – Hellmanager i Alen (CRO EBM), te kao najpoznatiji od svih – DJ N-ter iz kultnog Crobot Crew-a.

Ususret koncertu, koji će se održati 27.03. (petak) u klubu Aquarius, zakazan je niz warm up slušaona i klupskih događaja - 27.02. Filter (Rijeka), 07.03. Skwhat (Sisak), 12.03. Quasimodo (Split), 19.03. Jabuka (Zagreb), 26.03. Runa (Zagreb), te dva događaja u Austriji (Klagenfurt i Graz) koja će uskoro biti potvrđena, što također ukazuje na enormnu popularnost sastava.

Ulaznice za ovaj događaj puštene su u prodaju, te se do 08.03. mogu kupiti po cijeni od svega 100 kuna, a nakon navedenog datuma, po cijeni od 120 kuna. Prodajna mjesta u Zagreb su Aquarius cd shop, Planet Music cd shop, te VikendPLANER Caffe. Rezervacija ulaznica je moguća za sve posjetioce sa prebivalištem izvan grada Zagreba i Republike Hrvatske putem e-mail adrese tickets@catalyst-group.info.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 28. 02. 2009. 14:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 08. 01. 2004. 05:40
Posts: 6325
Location: Beyond The Sun
+Abigail+ wrote:
Meni se ne svidjaju. Nekako su mi previse 'sladunjavi' i 'genericni'.


Ne znam u kojem smislu misliš generični, ali za ostatak se u potpunosti slažem. Ne zanima me.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 11. 03. 2011. 01:22 
Offline
User avatar

Joined: 04. 09. 2010. 22:27
Posts: 169
Location: Sarajevo
Joj ova tema mrtva, nije ni vazno - zadnji album dobar, odudara od ostalih ali fakat dobar. Koga interesuje http://btjunkie.org/torrent/Combichrist ... 1ad3568606 nek skine MM :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Combichrist
PostPosted: 03. 06. 2011. 18:52 
Offline
User avatar

Joined: 09. 06. 2010. 22:13
Posts: 2797
Location: Tuzla
Quote:
COMBICHRIST - THROAT FULL OF GLASS (2011)[EP]


Image

Quote:
Genre: Aggrotech, Harsh Electro, Industrial
Origin: Norway
Quality: 320 kbps


Quote:
Tracklist:

01. Throat Full Of Glass [Single Edit] [4:45]
02. Throat Full Of Glass [Tough Guy Mix By S.A.M.] [3:53]
03. Throat Full Of Glass [Vocal Mix By Computer Club] [4:30]
04. Throat Full Of Glass [Dub Mix By Computer Club] [4:30]
05. Throat Full Of Glass [Renegade Of Noise Mix By Daniel Myer] [5:36]
06. Industrial Strength [Instro-Mental Mix] [4:54]

Total Playtime: 28:10


Code:
http://www.unibytes.com/bHEFOuMWDW0B


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group