Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 00:49

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: BLACKHOUSE
PostPosted: 10. 06. 2007. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Neznam uopče kolko ljudi prati ovaj genijalan band-no po mojim informacijama-vRLO MALO...U svakom slučaju Glazbeno notorni i zanimljivi-Ivo je kasnije čak pisao i Filmsku muziku u 90-tima-Za one koji neznaju grupa je nastala u znak protesta prema umobolnim tekstovima Whitehousea-izokrenući neptipične tekstove za Power elektroniku i eksperimentalni industrial,ponajprije sa idejama nenasilja,hvaljena krista,Kritikama la veya i opčenito progovaranju o problemima sotonizma ili bilo kojeg negativnog pokreta(e sad opet kolko je krščanstvo pozitivan pokret gledajući kroz povjest...no dobro..).Dakle band se na svojoj starnici naziva PRVI KRŠČANSKI INDUSTRIAL BAND IKADA U SVIJETU-U Black metalu-slično su profurali Horde,a u death thrash stilu slično Mortiffication-meni oba odlična metal benda-Što se tiče prva 3 albuma Blackhousea-Uključujući i genijalni prvi Born Again ep 1983(oličneje Krščanskog Ludila :) )-Kasnije slijede Hope like candle 1984 i Five minutes after I die 1985-Po meni najbolji albumi,valjda zato što su totalno ekstremni kao rani SPK,Whitehouse iz faze Peter kurten 1981 ,te npr jednih ranih Sutcliffe Jugend iz faze 1982,kao i zazaivanja notornijih faza Throbbing Gristlea-Dakle glazbene paralele ,bar što se tiče ranih Blackhouse mogu se usporediti sa tim imenima-a tekstovi -dakako sasvim drukčiji-što se donekle mogu reći i osjeti -No ipak oni bolesni krikovi sa Born Again -DOSLOVNO LEDE KRV ŽILAMA-Više nego što je to napravio ijedan notorni Industrial ili power noise band:wink:
Kasnije sljede malo mirniji albumi poput Father ,son and holly ghost koji mješa Experimentalni industrial,dark ambient,Ritualnu glazbu i još svašta drugo-čak su u nekim dionicama ubacili Noiz N Funk elemente :shock: ..kasnije izdaju niz solidnih izdanja i meni ponajbolji njihov album 90-tih Sex sex sex-Uglavnom ko nije slušo ,Toplo mu preporučam da to učini-Jel definitivno neće požaliti...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group