Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 00:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 11. 06. 2007. 09:56 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
Čudi me da se piše o tolko bendova sa experimentalnog područja,no ništa o ovim carevima bjesomučne bolesne ritualne glazbe prema kojima npr Archon Satani ili In slaughter natives zvuče kao male bebice...Bend osnovan Krajem 70-tih...okružen podosta velom tajnosti,prije svega zbog čudne muzike i poruka na albumima,kao i death arta opčenito...inače bend je djelovao u njemačkoj,nizozemskoj,engleskoj,sredinom 80-tih čak i u jugoslaviji,točnije Beogradu,da bi se u zadnjih nekoliko godina skrasili u češkoj,dakle u Pragu...Svakako preporučam ko nije slušao,jel ovo je definitivno više od muzike....

DISKOGRAFIJA
Autopsia (Cass) Not On Label 1984
Oscularium Infame (Cass) Produkcija Slovenija 1987
In Vivo (Cass, C60) Sound Of Pig 1988
In Vivo (Cass) Korm Plastics 1988
International Aeterna (Cass, Album) Slovenija 1988
Death Is The Mother Of Beauty (CD) Staalplaat 1989
The Knife (12") Staalplaat 1989
Palladium (CD) Hyperion Records 1991
Requiem Pour Un Empire (CD, Maxi) Hypnobeat 1991
Wound (CD) Hypnobeat, Gymnastic Records 1991
The Knife (CD) Staalplaat 1992
Kristallmacht (CD) Hypnobeat 1993
The Silence Of The Lamb (CD, Maxi) Hypnobeat 1993
White Christmas (CD, Maxi) Hypnobeat 1994
Humanity Is The Devil 1604-1994 (CD) Hypnobeat 1995
Palladium (CD, Album + Box, Ltd) Hypnobeat 1995
The Silence Of The Lamb - Waldsinfonie (CD) Hypnobeat 1995
Mystery Science (CD) Hypnobeat 1996
Secret Christmas History (CD, Maxi) Hypnobeat 1996
In Vivo (CDr) Korm Plastics 1999
Colonia (CD) Staalplaat 2002
Le Chant De La Nuit (CDr) Illuminating Technologies 2005
Radical Machine /1/ (CDr, Mini) Illuminating Technologies 2005
Split (10") MozgaloM 2005
The Berlin Requiem (CD) Old Europa Cafe 2006


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 11. 06. 2007. 19:41 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
na njih sam nailazio jos osamdesetih po ex yu fanzinima, al nisam bas imo prilike za poslusat, zanimljivo. sjecam se iz jednog intervjua, da su imali problema sa titovom policijom zbog nekih kontakata sa londonskom anarhistickom scenom, heh.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 11. 06. 2007. 21:56 
Offline
User avatar

Joined: 19. 05. 2007. 23:30
Posts: 416
kktz wrote:
na njih sam nailazio jos osamdesetih po ex yu fanzinima, al nisam bas imo prilike za poslusat, zanimljivo. sjecam se iz jednog intervjua, da su imali problema sa titovom policijom zbog nekih kontakata sa londonskom anarhistickom scenom, heh.

da-to je istina-bili su dosta radikalni,pogotovo u ona "teška vremena"...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 11. 06. 2007. 22:26 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
zato, samo rispekt. cito sam nedavno i neki intervju s njima, zapravo miljama ispred ostalih koji se bave muzikom i temama poput smrti, sto kuzim da je njihova preokupacija. svakako ih ozbiljnije poslusam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 11. 06. 2007. 23:16 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
evo, ga moze se naci taj AUTOPSIA intervju (u pragu) na ovom industrial/goth blogu, strasno. jedan od onih bendova koji stalno zelim a nikak da cujem, heh.

http://darkscene.blogspot.com/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 05. 07. 2008. 01:37 
Offline

Joined: 05. 07. 2008. 00:36
Posts: 16
Da se razumemo jednu stvar - t onije bio beogradski bend već bend iz jednog malog mesta koje se zove Ruma. Ili tu negde izmedju Rume i Indjije. Bend je onda imao reputaciju da je to u stvari artistička komuna, ja bih pre rekao da je to bilo obično poljoprivredno domaćinstvo kojem je Milinković dodao jednu mnogo kreativniju dimenziju. To što su oni onda sviral i danas bi bilo prilično napredno, a to je bio sam početak osamdesetih kad sam i hja ukačio. Dalje, Milinković je bio valjda najveći fan Throbbing Gristle Orridge/Psychic TV koji se mogao naći u celoj ex-YU, što je plus samo po sebi, te gomila onih grafičkih obeležja koje vidite kod ranih laibach - to je Autopsia prva koristila. zapravo laibach nikada nisu bili baš nešto originalni, prvi koncerti, bar po onome što smo mi imali na bootleg traci, bili su prilično slični Test Dept. Samo su Laibacg veoma vešto izmanipulisali svetsku i domaću scenu na jedan provokativan način, te pokupili slavu i pare. Tokom osamdesetih, Hrvatska je imala živu industrijsku scenu koja je i zvukom, ali i grafički (budući da su "estetski" bili okupljeni oko Dejana Kršiča - tada proglašavanog za najboljeg hrvatskog dizajnera), po meni bila mnogo interesantnija od Laibach i slovenačke scene koja se zapravo vrtela oko svega par bendova. No, tako je kako je i Laibach su se progurali, ostali su ostali praktično zaboravljeni. Dok ih Greenaway nije
iskoristio za muziku za svoj film ja nisam ni znao da oni još uvek sviraju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 05. 07. 2008. 21:04 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
na koje hrvatske industrial stvari iz osamdesetih mislis? ja sam tek nedavno otkrio SAT STOCIZMO, koji su navodno bili iz grada gdje zivim, ali niko ovdje ne zna za njih, cudno. gledao sam u pozegi osamdesetih predstavu kukuvija drijemovica ili tako nekako, bartolove tvrde frakcije kugle, u kojoj su neki clanovi SEXA-e radili muziku u totalnom old school industrial djiru... za nesto drugo bas i ne znam...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 05. 07. 2008. 22:04 
Offline

Joined: 05. 07. 2008. 00:36
Posts: 16
kktz wrote:
na koje hrvatske industrial stvari iz osamdesetih mislis? ja sam tek nedavno otkrio SAT STOCIZMO, koji su navodno bili iz grada gdje zivim, ali niko ovdje ne zna za njih, cudno. gledao sam u pozegi osamdesetih predstavu kukuvija drijemovica ili tako nekako, bartolove tvrde frakcije kugle, u kojoj su neki clanovi SEXA-e radili muziku u totalnom old school industrial djiru... za nesto drugo bas i ne znam...


Bar četiri su bila projekta i ja sam im svima zaboravio imena. Nije to bilo sve iz Zagreba. čak, a jako mi je teško da se sad toga setim, neki od njih su bili iz milim Slavonske Požege. Ali moguće je da sad brkam. Ako možeš da negde nahvataš Krđićam, on je za celu tu scenu radio grafike radio predajnika i sl. Koliko se sećam ni jedno od tih imena koje pominješ, sem Slavonske Požege kao grada, meni ne budi sećanje.Sve te kasete i grafike sam jednom prilikom dao ovom malom iz VIVIsect, sreo ga jednom na prelazu pa mi došlo nekako žao i eto dao mu. Danas mi je čudno da se nigde ne priča o tim projektima koji su bili dobri, a koji su danas zaboravljeni.

BTW, na avataru ti je Pushedov crtež? On i ja smo negde davno u osamdesetim razmenjivali neke singlice finskog thrasha kojeg je on bio fan. Mislim da sam bađ taj crtež, iz Maximum R'n'R.a, koji ti imaš na avataru radio jednom thrash metalcu kao tetovažu na rame. I nije baš ispalo nalik originalu tako da mislim da me i dan danas mrzi :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 06. 07. 2008. 00:28 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
zanimljivo, do mene dosla informacija da su SAT STOICIZMO bili iz slavonske pozege - http://samoslusaj.blogspot.com/search?q=sat+stoicizmo
crtez sam ukro sa unutarnjeg omota Hardcore Ljubljana LP-a, ispod njega je jos i Epidemija logo, mozda si jednom napravim majcu il nesto, nemam tetovaza, al ako bi ih stavljo, ovo bi bila prva, haha.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 06. 07. 2008. 01:02 
Offline

Joined: 05. 07. 2008. 00:36
Posts: 16
kktz wrote:
zanimljivo, do mene dosla informacija da su SAT STOICIZMO bili iz slavonske pozege - http://samoslusaj.blogspot.com/search?q=sat+stoicizmo
crtez sam ukro sa unutarnjeg omota Hardcore Ljubljana LP-a, ispod njega je jos i Epidemija logo, mozda si jednom napravim majcu il nesto, nemam tetovaza, al ako bi ih stavljo, ovo bi bila prva, haha.


Tako je Pushead crtao, to je njegov stil. Hoćeš da ti ja radim tattoo? Samo ja to radim starim priborom napravljenim od elektromotora i patent olovke. I ništa fensi boje, samo stari dobri tuš za crtanje :)
Ja sam sa ljubljanskim hard core-om raskrstio reskrstio veoma rano. Taj LP nisam ni dočekao, zadnje njihovo vinilno izdanje koje sam propratio je bio UBR singl.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUTOPSIA(Srbija-Slovenija-ÄŒeÅ¡ka)
PostPosted: 06. 07. 2008. 13:16 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
ma jok, ne planiram se tetovirat. zakon je corpus delicti 7'', btw omot za 7'' je radila vizuelna podruznica NSK, ali je mrak najpankerskiji. HC LJU LP me i je uvuku u cijelu tu underground pricu, a i muzicki, snimam je u UBR prostoriji za probe, dotad je sve sto sam sluso bilo studijski i ciste produkcije, taj LP me je navuko na prljavi garazni zvuk, hihi. buka ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group