Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 01:25

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 03:05 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2008. 07:22
Posts: 94
hooo izašo megapuss o:

http://weedtemple.blogspot.com/2008/09/ ... rfing.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 12:37 
Offline

Joined: 15. 12. 2008. 00:59
Posts: 241
presveti bože, kakve su im ono promo fotke.. ciljno tržište >> progej populacija?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 20:09 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
kek


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 20:46 
Offline

Joined: 15. 12. 2008. 00:59
Posts: 241
jah jes.. znam ja da ti gledaš fotke i diraš se tamo

nego, zar vama nema ništa interesantnije u toj novoj čudesnoj ameriki od tog devendre..
i onih životinja..
i one sa vilinskim ušima..
svi samo o njima..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2008. 07:22
Posts: 94
pa hm
ako okreneš na prvu stranicu možeš vidjet da i nisam baš fan,no ovaj projekt je najavljivan dugo pa postam jer na forumu ima ljudi koji ga slušaju.meni je devendra sasvim solidna glazbica i simpatičan,kao i većina toga što je njegov trend pokrenuo,music wise jel.
ne vidim ništa toliko dramatično i skandalozno oko ovog kavera da bi tražilo diskusiju,ili skretalo pozornost sa muzičkog sadržaja albuma :?

animal collective mi je među omiljenim bendovima i neznam što te točno zanima,zašto ih slušam?što?
inovativni su,muzika mi leži u potpunosti,projekti sa strane također... ?
isto,dali su krasan primjer napretka benda (kroz mijenjanje korištenih instrumenata i stilova,a i napretka u sposobnostima sviranja članova) iz albuma u album,odnosno svaki zvuči drugačije a ne gubi na kvaliteti (ni interesu publike,no koliko to govori o samim albumima je diskutabilno)
pretpostavljam da se sve svodi na to da mi leži njihova ideja i muzika,bilo bi isto i bez gore napisanog

za ovo treće neznam,ne slušam ništa s vilinskim ušima :|

imam puno manje poznatih bendova vrijednih rasprave na listi (koje slušam i cijenim daleko više od DB) no što mi znači otvoriti temu kad nema interesa za istu dok netko od 'respektabilnih' forumaša ne da svoj blagoslov :? a i generalno uzevši u obzir slabu posjećenost ovog podforuma,riskiranje s opskurnijim stvarima obično završi s 0 reply temom

edit:nadam se da se nitko neće naći uvrijeđen ovim,nije to stvar samo ovog foruma nužno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 22:49 
Offline

Joined: 15. 12. 2008. 00:59
Posts: 241
a je, tek sad vidim.. al nije da sam i samo na tebe mislila

btw. ne govorim za cover, već promo fotke, bile su na last.fmu
tražim ih.. al evo izgleda da su to već skinuli

Image
Image

u tom fazonu nešto.. nebitno

nego, gledam ti ovaj topik za ac i ne govori mi baš mnogo što je 'svaka pjesma za sebe'
pa reko kad ti već leže ako nije problem da mi ih bar po albumima klasifikuješ
a ja ću izbarati šta bi mi moglo odgovarati.. ako zajebem na prvom slušanju,
dugo će trebat da ih se opet nakanim ganjat

i mene baš interesuju ti manje poznati, ovo je na sve strane po last.fmu
zgadili su mi i mgmt i novi radiohead da to još nisam bila u stanju ni poslušat
čak me i portishead novi blago razočarao nakon nolke hajke
zato sam i izbjegavala ovaj kolektiv

al mi je super recimo raccoo-oo-oon, to sam neki dan dobila preporuku,
nojzeri neki

thuja isto.. al to je u drone fazonu

fursaxa mi je simpa ženska

i diane cluck.. al ona je sa anti-folk strane, ko da se tek prifatila gitare

elizabeth anka vajagic..zapravo to je kanada.. i ne može se baš vazda trpit onakav vokal

i da ne spominjem sun city girls, one organe, no neck blues band, to sve gotivim,
al i ne znadoh do neki dan da i oni spadaju u ovaj vrag..

joj, dala mi je ona još nekakvih preporuka.. al nestalo megabajta, pa neb o tom

mislim, na kraju krajeva.. zalazim ovdje da nađem šta drugačije, a ne nekakve repere
i pitchfork fejvrits.. a samo toga ima.. tako ako imaš šta da valja, a znam da imaš, daj
te topike, preporuke..

il mi je pametnije i da ja odustanem od ovog podforuma.. ma ja nego Å¡ta je


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
pogledaj uvjek gnusnu top listu pitchforka

pa nekih likova koji furaju zesce/mracnije stvari

naci ces samo dva podudarna izdanja, novi Fucked Up, i novi Nick Cave.

Portishead ti je drugi il treci na Pitchfork listi, Fleet Foxes prvi, i medju prvih deset je i VAMPIRE WEEKEND (koji smaraci nevidjeni ja bi ih otrovom za pacove nahranio), koji su ujedno i najprodavaniji u Americi od tih altergovana...sa cak ZLATNOM PLOCOM ajme (pola miliona prodanih primjeraka, znaci imali su za benzina i cizburger)...

jad. indie/alter je toliko pao kurcu za usi u Americi da ga je i Metal prepisao u prodaji nosaca zvuka, al dobro, iskreno, uporedite danasnju alternativu sa shoegazeom, new waveom, no waveom, ma bilo cim, grungeom, guzicom pasjom, ovo sto se danas svira je mrtvi ocaj.

deerhunter? ma, pusti me ba...iskreno radje bih slusao The Hivese il neko tako, glupo rock sranje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 30. 12. 2008. 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2008. 07:22
Posts: 94
(sad ću zać u duboki i široki oftopik pa molim bjafru da splita temu kad dođe)

fakat
ovo je supergej

viš svima fursaxa super osim meni,mene smara strašno :/

no da,ac,bezobrazno ću generalizirat na dvije faze,akustičnu i uz-pomoć-elektronike,
prva bi dakle bila here comes the indian,feels i sung tongs,meni je feels najbliži srcu zbog ovih i onih razloga al se većina klete u sung tongs pa možda bolje to.tu su baš primitivniji oblici muziciranja,na trenutke dosta plemenski zvuči,sung tongs pogotovo.
valja napomenut isto da na ovim akustičnim obično pjeva više ljudi (zapravo,proizvode zvukove bi bio točniji izraz),dok je na ovim kasnijim obično jedan,eventualno dva vokala.
onda imaš hollinndagain,strawberry jam,ovaj zadnji (merriweather post pavillion) i izdvojit ću water curses iako je ep jer je sjajan,al inače strawberry jam obavezno.tu se već panda bear počeo zajebavat sa semplovima a i ostali sa svojim stvarima,ako se nađeš u prilici da si na esidu i neznaš što da staviš,pusti si SJ ili water curses pa ćeš vidjet zašto ih toliko volim :D iako,imaju stvarno odličnih ep-eva,peacebone na kojem je 'safer' što mi je jedna od omiljenih stvari,people,imaju i zajednički album sa vashti bunyan al to nisam slušala baš,al to sve ako ti se svidi pa zaželiš još.
znači sung tongs ili strawberry jam,ovisno o tome koji ti je zvuk draži,no ako nisi baš za taj shiny happy people mellow gayish stil nemoj očekivati previše,ako ti je bed zbog megabajta provrti prvo na last.fm-u pjesme,za sung tongs winter's love,kids on holiday a za SJ for reverend green,peacebone ili fireworks,poslušaj i street flash ako ima,ta je s water curses

joj raspisah se al eto,možda i drugima bude korisno

od nojza su mi super npr boredomsi ako nisi slušala (japanci,osaka),vision creation newsun iako mi je i chocolate synthesizer zabavan dosta,više nisam ni slušala baš,ima na weedtempleu ako se dobro sjećam,isto je sad stavio neki gunslingers album,kaže album mjeseca juliana copea,meni je vrlo dobar

dosta slušam i pharaoh overlord,finci,instrumental sajkedelik kao.
što me podsjetilo-ako nisi slušala grailse dosad,skidaj burning off impurities,asap.

brightblack morning light isto spadaju u tu kategoriju relativno poznatih bendova koji su super al ih je lako propustiti,poslušaj na last.fmu semplove prije skidanja

sun city girls,ako nemaš obavezno skini djinn funnel,meni uvjerljivo naj naj njihov album,igrom slučaja je taj bio prvi koji sam čula pa sam očekivala da će svi bit takvi al ajd ne žalim se :D

od starješina standardno preporučam calexico i iron & wine

isto čekiraj http://sunflowerchakramilk.blogspot.com

eto,za te manje poznate music blog bendove otvorim temu kad uhvatim vremena


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 31. 12. 2008. 00:43 
Offline
User avatar

Joined: 03. 12. 2008. 07:22
Posts: 94
e jebiga,pičfork nikad ikad nisam pratila pa neznam,slušam što mi je dostupno i ostavim što mi je zanimljivo


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 31. 12. 2008. 00:52 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
shedifool wrote:
jah jes.. znam ja da ti gledaš fotke i diraš se tamo

nego, zar vama nema ništa interesantnije u toj novoj čudesnoj ameriki od tog devendre..
i onih životinja..
i one sa vilinskim ušima..
svi samo o njima..


jase diram samo na stare željezare ;-) eg i to tak :mrgreen:

koji su životinje i ko ima vilinske uši?

i koji su respektabilni forumaši?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Devendra Banhart
PostPosted: 26. 10. 2009. 11:45 
ja tek nedavno naletih na ovo
sasvim dobra mjuza, lik je lud, ovako fura se ko cudak neki
al je mjuza odlicna

velika preporuka!


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group