Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 22:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ] 
Author Message
 Post subject: TBF
PostPosted: 25. 05. 2008. 16:32 
Offline

Joined: 11. 03. 2008. 20:50
Posts: 108
Location: podrum studio još bez imena
Sluša li iko ove legende?,fata me jeza kad vidim teme o nekim lijevim bendovima....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 25. 05. 2008. 16:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Njihov je problem što nisu za klince a izgledaju i imaju takav imidž kao da jesu. Ja sam prvi put za njih čuo od metalaca i pankera :mrgreen: još u vrijeme kad se Uskladimo toplomjere spremalo da izađe, Ping-pong, umjetnost zdravog đira i dan danas čuvam na posebnom mjestu dok sam većinu ostalih stvarki pogubio. Uvijek su bili ludi i imali jake pjesme. Meni lično Psihijatrija il Malo san maka, Odjeb je lansiran su pregotivne. Nekad su mi bili ono...kvlt, prve sam rime pisao uz njihov album prvjenac. zadnji put sam ih gledao u Slogi prije nego je ista postala Cinema i fakat su odradili dobro stvar (mada je ono na Revivalu u Skenderiji 2006. vrh vrhova - Mladen se rasplakao kad je pjevao Nostalgičnu).
Što se tiče Galerije Tutnplok ako nisi zbavio imaš na download sekciji na web site-u radija 202, tu sam im ja prvi put čuo nove stvarke i definitvno je Smak svita najbolja, al nikako za klince nije.

Pored njih su davno još rokali Dirty Three Rats tamo negdje iz okoline Splita dok je The Beat Fleet furao taj neki old-school alternative hip-hop. Sad su samo alternative hip-hop ali bez obzira na klasifikacije deru ljudi fakat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 25. 05. 2008. 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
Untouchable wrote:
fata me jeza kad vidim teme o nekim lijevim bendovima....


kao npr? :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 14:50 
Offline

Joined: 11. 03. 2008. 20:50
Posts: 108
Location: podrum studio još bez imena
Kao npr. goribor,starke,chromeo kakvi su to bendovi svega ti odakle ih izvlacite iz naftalina,nije ni cudo sto slabo posjeceno,nervira me kad ima tema o Deftonsima, a nema o Kornu,P.O.D to su legende gdje je bio Deftones kad kad su 1994 god. Korn izdao prvi genijalni album i pokrenu sasvim novu vrstu metal pravca, kreirali sasvim novi zvuk koji ranije niko prije nije cuo.
Godinu prije znaci 1993. P.O.D. je izdao privjenac Snuf The Punk!!!!!!
Ali naravno uvjek se nadje neki pametnjakovic koji ce reci da prvi album Korna kita,a da su ostali losi,papci :twisted: :twisted: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 15:38 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Uh, ovaj bend je bash udarac. Licno mi je ping pong dosta crn i na momente bas mucan za slusati, ali su toplomjeri i maxon pravo opusteni a efektni. Najnoviji nisam nabavio, u planu je. Maxon ima bas nekih veselica onako za rostilje i opustene dnevne zurke, pravo komercijalan prizuk, ali i dalje tekstovi vecinom udaraju pravo medj' rogove! Isto tako znam dosta metalnih glava koje gotive tbf, mada bi ga trebali mnogo voljeti punkeri, jer su tekstovi zivi punk, sto obozavam kod hip-hopa :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 16:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
as_the_sun_sets wrote:
Uh, ovaj bend je bash udarac. Licno mi je ping pong dosta crn i na momente bas mucan za slusati, ali su toplomjeri i maxon pravo opusteni a efektni. Najnoviji nisam nabavio, u planu je. Maxon ima bas nekih veselica onako za rostilje i opustene dnevne zurke, pravo komercijalan prizuk, ali i dalje tekstovi vecinom udaraju pravo medj' rogove! Isto tako znam dosta metalnih glava koje gotive tbf, mada bi ga trebali mnogo voljeti punkeri, jer su tekstovi zivi punk, sto obozavam kod hip-hopa :)


Ja što znam pankera svi su slušali ili slušaju i sad tibiefovce a dosta njih i Beastie Boys-e. Ja lično prvi cd svoj od njih dobio od havera pankera. Ma tekstovi su jednostavno genijalni - i pravi hip-hop.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 17:58 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Untouchable wrote:
Kao npr. goribor,starke,chromeo kakvi su to bendovi svega ti odakle ih izvlacite iz naftalina,nije ni cudo sto slabo posjeceno,nervira me kad ima tema o Deftonsima, a nema o Kornu,P.O.D to su legende gdje je bio Deftones kad kad su 1994 god. Korn izdao prvi genijalni album i pokrenu sasvim novu vrstu metal pravca, kreirali sasvim novi zvuk koji ranije niko prije nije cuo.
Godinu prije znaci 1993. P.O.D. je izdao privjenac Snuf The Punk!!!!!!
Ali naravno uvjek se nadje neki pametnjakovic koji ce reci da prvi album Korna kita,a da su ostali losi,papci :twisted: :twisted: :lol:


Hvala sto nas obavjesti o svojim intelektualnim limitacijama. Koji ce kurats Deftones, Korn i Payable on Death (koji su DNO JEBENOG DNA, bolja je Seka Aleksic) u "ostalim Alter. pravcima"?

Ne da je Kornov prvi album kita, nego je megakiturina neizmjerivih proporcija. A ostali su samo gori. No, ako je tinejdzerska gnjev iz predgradja i prosta retardiranost na instrumentima uz imidz bukvalno sa Stupske petlje JOS UVJEK nekome validna forma umjetnickog izrazaja, mojne dozvolit da ti ja stojim na putu ka klonji, pogotovo ako imas escajg u ruci :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 18:26 
Offline

Joined: 11. 03. 2008. 20:50
Posts: 108
Location: podrum studio još bez imena
uhh ma nemoj mi reći, čuj hahahaahaahahahahahaahahahahhahahaahhahahah šta izjavi,no hajd dobro u svakom slucaju bolji su od death i bljak metala. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Kad svi spamaju i ja cu:
Nikada nisam razumio ni klince ni matorce. Matorce zato sto su ograniceni i iskljucivi, a klince jer lete za MTV-jem. Ali TBF razvaljuje, a vi o cemu hocete pricajte, taj fakat stoji.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 20:11 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Untouchable wrote:
uhh ma nemoj mi reći, čuj hahahaahaahahahahahaahahahahhahahaahhahahah šta izjavi,no hajd dobro u svakom slucaju bolji su od death i bljak metala. :D


Sta reci na ovakvu repliku? :roll:

Pa petogodisnjaci iz moje mahale su duhovitiji...

Jel tebi mozda 15?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 20:22 
Offline

Joined: 11. 03. 2008. 20:50
Posts: 108
Location: podrum studio još bez imena
Ma ja reći ću ti nije niakav problem 21 godina,ne vidim čemu takav arogantni stav, ja ne volim black,death, metal pa ne idem na te tema da serem, a iskreno na mnogim sam forumima sto muzickim sto nekim drugim, nigdje nema ovakavih likova ko na rock planetu, na kontam, u čemu je problem :roll: sve nekakvi pametnjakovići :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 21:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ma nek seru šta ima veze, to i čini ovaj forum specifičnim u odnosu na ostale. Al moraš priznati starom seratoru da fakat "dobro" sere :mrgreen: - obrazlaže čovjek šta ćeš. Ovaj forum je najbolji definitivno a i raja je ekstra. Heh nisi ti vidio pdf metal + hip-hop :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 26. 05. 2008. 22:09 
Offline
User avatar

Joined: 03. 10. 2007. 15:49
Posts: 1664
Location: void
uaaaaa jesmo se uzjebali.

za slučaj da te niko nije obavijestio: na interneckom si forumu gdje se ČUDA LI ČUDNOG NIKAD VIĐENOG razmjenjuju mišljenja koja, AJME SENZACIJONALNO, mogu biti različita od tvojih.
dalje mi se ne da, serator je dovoljno reko.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 16. 06. 2008. 17:19 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2008. 21:52
Posts: 28
Location: podrum pića....bio nekad...
gotivim...... :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 10. 07. 2008. 01:33 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
Untouchable wrote:
Kao npr. goribor,starke,chromeo kakvi su to bendovi svega ti odakle ih izvlacite iz naftalina,nije ni cudo sto slabo posjeceno,nervira me kad ima tema o Deftonsima, a nema o Kornu,P.O.D to su legende gdje je bio Deftones kad kad su 1994 god. Korn izdao prvi genijalni album i pokrenu sasvim novu vrstu metal pravca, kreirali sasvim novi zvuk koji ranije niko prije nije cuo.
Godinu prije znaci 1993. P.O.D. je izdao privjenac Snuf The Punk!!!!!!
Ali naravno uvjek se nadje neki pametnjakovic koji ce reci da prvi album Korna kita,a da su ostali losi,papci :twisted: :twisted: :lol:


haveru moj deftones-i su stariji bend i od korna i pod-ija ok mozda nisu imali album izdat prije al opet ono ovaj boldirani dio nepotreban

a tbf mi je vrh vrhova alex je jedan genijalac kaki su rijetki na ovim prostorima novi album ubija nema pjesma da nevalja kao i maxon :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 10. 07. 2008. 08:00 
Offline
User avatar

Joined: 07. 04. 2008. 13:22
Posts: 67
ma TBF su genijalni.ako neko bude bio u blizini Rijeke,nek doleti na Trsat 16.08. na njihov unplugged koncert!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 18. 07. 2009. 10:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
da se i ja javim :)
TBF sam u zadnje vrijeme zgotivio samo tako i Maxon Universal mi je onako medj pet najkompletnijih domacih albuma koje sam slusao, a svakako među omiljenim.
svakako zasluzuje paznju koju ima, pa cak i ovih alternativaca i metaleca. al ajd. nek ste vi zasrali temu svađajući se s djetetom.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: TBF
PostPosted: 18. 07. 2009. 12:54 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
predobar bend ... a i nisu uopce ufurani ... uvijek sviraju po festivalima i u malim gradovima ... svako malo je neki njihov koncert


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group