Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 29. 04. 2024. 17:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Strelnikoff
PostPosted: 15. 01. 2009. 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
evo vise infa ovdje

http://www.strelnikoff.org/

slovenski bend kojeg je cijenio i Jello Biafra, digli dosta kontroverzi u Sloveniji, suradjivali sa Markom Breceljom (ex Buldožer), bili i dosta koncertno aktivni ali ih nazalost nisam gledao uzivo. krenuli kasnih osamdesetih, devedesetih bili najaktivniji. jedan od onih bendova koji je imao svoj zvuk. zesci hardcore punk utjecaji u kombinaciji sa industrial rockom tjst programiranom ritam masinom, plus saksofon i ludi vokali. uglavnom, bend koji me je impresioniro nekad davno, i mislim da nikako ne bi trebo biti zaboravljen, jer su definitivno bili ispred svog vremena.

ima kod mene na blogu prvi demo, ali evo njihov klasik Heavy Mentally Retarded iz 1992 ovdje;

http://slo-alt.blogspot.com/2008/05/str ... arded.html


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 20. 01. 2009. 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
haha suradjivali sa Barbom...joj Barba je sifra mrtva, bio je u Sarajvu proslo ljeto...smarac mrtvi.

Uz sve duzno postovanje koje ide uz neke "ug face", meni je Brecelj bio protuha zadnja na tom solo koncu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 20. 01. 2009. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
bogam, sviro sam prije dvaput kod njega u klubu, nama janjetina, slovencima piletina, dobar je on meni bio :mrgreen: ima slabu tocku na pozegu, sad jer propuha il nije, zena mu i on jako profesionalno vode taj klub, jedno od najboljih mjesta gdje sam sviro, po svemu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 20. 01. 2009. 22:01 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
ma nista o njemu kao liku, nego ono sto sad svira, pa to je bas aman zaman...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 20. 01. 2009. 22:19 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
asti, strelnikoff su mi jedna od najdražih grupa iz bolje prošlosti :) imam još ploče on 45 i singlicu 45% vol što su pre rata izdali u ljubljani/zagrebu.

ali cd heavy mentaly retarded je remek djelo, suluda kombinacija panka, saksofona i nabrijane ritam mašine sa ludačkim vokalima... na žalost, u tom periodu sam bio premali da bi ih negdje gledao a i rat je uskoro počeo...

jako ok bend i ljudi... kasnije sam dugo vremena radio sa scheetom, nizozemcem koji im je svirao na ta prva dva vinila. ti ga se kktz vjerovatno sjećaš iz afflicta i hardheaded soul.

koliko su na početku muzički bili jedinstveni, toliko su krajem 90tih u sloveniji otišli najdalje sa bitchcraftom i ispitivanjem granica torerancije slovenske crkve i vlasti zbog koje je vasja skoro pa odležao 3 godine u zatvoru :)

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 20. 01. 2009. 22:34 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
mislim da imam negdje i live snimak strelnikoffa sa subotičkog festivala iz 89te pa ti mogu uploadati ako hoćeš :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 21. 01. 2009. 01:29 
Offline

Joined: 30. 10. 2005. 18:08
Posts: 375
kktz wrote:
bogam, sviro sam prije dvaput kod njega u klubu, nama janjetina, slovencima piletina, dobar je on meni bio :mrgreen: ima slabu tocku na pozegu, sad jer propuha il nije, zena mu i on jako profesionalno vode taj klub, jedno od najboljih mjesta gdje sam sviro, po svemu.



brecelj je čudan lik sa čudnim principima rada. ako te zagotivi, raj ti je u mkc-u. ako ne tretirat će te ko najgori kreten. ja sam također 2 puta bio u mkc-u i bio je ono, raj na zemlji, pica i jela lopatama, on i arijana skuhaju po 5 obroka za vegetarijance, 5 za normalne, neka prastara istarska buteljirana vina i ti fazoni, kolači, sokovi, fina lova, stoni nogomet... san snova za svaki bend.

na stranu njegovi live nastupi, nisam ga gledao prošle godine u močvari, godine, al mi je frend rekao da je bio pain in the ass, što muzički, što kao osoba.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 21. 01. 2009. 14:33 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
da da, sjecam se moguce tog nizozemca, jel on bio i u JOY WALKER? mislim da su se tako zvali, iz tog je nasto HARDHEADED SOUL, svirali su jedni i drugi u pozegi.
devedesetih sam bio previse navucen na noisecrust tako da mi je promaklo sto oni rade, nisam uopce slusao Bitchcraft nit sam ih vise pratio, sad me zanima, i taj live, pa ako hoces digni :)
ej, u kojim bendovima si sviro, ako nije tajna, da te mogu povezati ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 21. 01. 2009. 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 16. 10. 2006. 13:06
Posts: 3951
45% vol sam cak distribuiro, radio ju Stom u ZG, taman ono pred rat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Strelnikoff
PostPosted: 21. 01. 2009. 19:19 
Offline

Joined: 14. 05. 2006. 18:13
Posts: 917
mali off...
hardheaded soul su bili odlični onomad u požegi, imam neđe i flexi brijem.
strelnikoffu kapa dole za kennedys cover, ostalo nisam slušao.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group