Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 28. 04. 2024. 09:53

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: J Dilla
PostPosted: 25. 07. 2009. 13:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
kad vec nisam otvorio temu o Madlibu/Quasimotu ili MF Doomu, ili bilo kojem modernom alternativ hip hop manijaku kojeg ovi intelektualci-slušači nisu čuli prije defaultnog sranja po hip-hopu, onda ovaj genijalac mora dobiti svoju. Donuts je album koji je izdao samo tri dana prije smrti 2006. od jebene bolesti krvi zvane TTP, i to baš kad je opet dobio pravu pažnju medija nakon Champion Sounda, zajednickog albuma s Madlibom ( mozda bi i hip hop malo drugaciji bio da je nastavio raditi, ko zna ).
nego album - 31 instrumental u kojem ima svega, u svakoj stvari se ispreplicu funk psihodelija, hip hop beatovi, musique concrete a sve je loopovano dozla boga, iglica skace tamo vamo, s ploce na plocu, semplova je mali milion, ehoa, mrmljanja, uzdisaja, sve pucketa, ide unazad, dub sirene se svako malo javljaju...more se rec da je ovo neki skroz drugi vid IDM-a ( onako onaj koji ne jebe zivu silu za standarde, tipa Boards of Canada ili Amon Tobin ). ovakvo nesto ovoj muzici treba, jer nakon smaranja i smaranja i smaranja i 'velikih' producenata, i velikih imena i hvaljenja, ovo je eye-opener u mogucnostima i demonstracija mašte i kreativnosti.
i da, nijedna stvar ne smara, album proleti kroz vas, samo jedna pjesma prelazi dvije minute, i da, sve je na turntableovima radjeno, jebo laptope i to :P

Image

http://www.mediafire.com/?ohzmv25nmna


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: J Dilla-Donuts
PostPosted: 26. 07. 2009. 15:14 
Offline

Joined: 19. 05. 2006. 01:38
Posts: 1177
Ludilo ti opis :) . Evo, malo poslus'o po jutjubu, zakon jebeni, taman sta treba za ljeto jebote. Nek jos Madvillain izbaci nesto pravo ove godine, ludilo. Od Quasimoto-a bi mog'o isto skinit nesto, njega samo u prolazu slus'o. Za J-Dilla-u samo nacu'o, al' ovo je vrhunski, nenormalni beatovi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: J Dilla-Donuts
PostPosted: 26. 07. 2009. 17:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
hahah i ja gledam, vraze sacuvaj :razz:
al je Dilla znao kako treba, inace ovakvim albumima treba dat malo vremena da ih skontas, da ti udju u uho, al ovdje nema toga, odmah u stomak :)
Quasimota skini oba, sto se mene tice, ono je Madlib at his best, al fakat.
a novi Madvillain samo sto nije, koliko ja znam :D
btw. nisam znao da Madvillain imaju i spotove jeote, ekstra


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: J Dilla-Donuts
PostPosted: 01. 09. 2009. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
dilla je dilla nema se tu sta puno vazit samo mi preporucio za one koji vole taj zvuk da preslusaju JayLib - Champion sound kao sto ime kaze Jay Dee(j dilla) Lib(Madlib) vrhunski album nema dalje :arrow:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group