Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 18:55

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 20. 04. 2010. 10:11 
Offline

Joined: 20. 04. 2010. 10:07
Posts: 2
Image

"Dubioza kolektiv" zove na revoluciju. Poziv je glasan i jasan, udara ravno u glavu. Jedan od najboljih bh. bendova se na novom albumu "5 do 12" obračunao sa svim pojavama naše crne svakodnevnice.

Buđenje svijesti

Članovi ovog benda nadaju se da će se najbolji odjek njihovog novog ostvarenja vidjeti na predstojećim izborima u oktobru. "Vlada uvijek isto svira, narod uvijek isto bira", "Al' nećete na vlasti vječno biti svi drugi su gladni, vi ste siti"... samo su neki od stihova na albumu koji govore o ovoj temi.

"Dubioza" je ljuta i cijeli album je u tom tonu. Žestok i glasan, od prve do devete pjesme, koje traju ukupno 30 minuta. Očito je kako su cijeli album i promotivna kampanja usmjereni na to kako bi se probudila svijest mladih ljudi u našoj državi kako bi je pokušali promijeniti nabolje.

Učmalost i letargija na sve što se dešava u korumpiranom bh. društvu novi album "Dubioze" opjevao je do u detalje. Prema njihovom mišljenju, krajnje je vrijeme da se krene naprijed.

"Vazduh treperi, kao da nebo gori" čuveni je citat iz legendarnog filma "Valter brani Sarajevo". Iskorišten je u pjesmi "Walter", čiji refren kaže "Vratit će se Valter..." da, kao nekada u prošlosti, ispraši loše momke koji nas vode u propast.

U prepoznatljivom "Dubiozinom" stilu muzika na CD-u je čvrsta i agresivna, praćena tekstovima koji su svima nama veoma bliski. "Dubioza" će nas kroz album provesti regeom, dubom, "The Clash" rifovima, ska tonovima, metalnim gitarama i zaraznim ritmovima. Da se upotpuni sjajna zvučna slika, tu je i vokal Saše Lošića, fenomenalna harmonika mladog Konjičanina Fadila Buturovića te trube makedonskih "Superhiksa".

http://dubioza.org/5_do_12/album/7ef4dd ... a712fc4876

Uživajte!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 20. 04. 2010. 13:16 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
men osobno dobar album ... ima tu recesija,domacica,kokuz,vidi,vidi,vidi , walter , balkan blues ... extra pjesama ... al rijetko kome se ssvidio na ovom forumu xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 20. 04. 2010. 17:31 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
mentalita wrote:
koji su svima nama veoma bliski.


nisu svima nama bliski.
nekima su cak uzasno odbojni.

mentalita wrote:
Da se upotpuni sjajna zvučna slika, tu je i vokal Saše Lošića


a sta reci..




..kakvi licimuri kakva patetika.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 21. 04. 2010. 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
ništa, na sljedecem albumu gosti Dino merlin, Drazen Zeric, Dino Šaran.. da se upotpuni zvučna slika jel' :roll:

kokuzi,recesija, a uzima se od 5000-7000 maraka, po nastupu.. jos uzmi plagiranje ADF,Fundamental,RATM..

goni ih


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 21. 04. 2010. 15:57 
Offline
User avatar

Joined: 02. 07. 2007. 14:08
Posts: 641
Location: In the Cold Winds of Nowhere...
Hahahah jooj joooj :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 01:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 09. 09. 2004. 00:32
Posts: 2445
Jes' dobar ovaj tekstic, mog'o bih mu se danima smijat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 23. 10. 2009. 13:39
Posts: 90
Location: Na stolici
mentalita wrote:


"Vlada uvijek isto svira, narod uvijek isto bira"


Pa bar dubioza ne mora vazda isto svirati! Mislim da je svima više preko glave kuknjave o tome kako nam je....mnogi lažu, savršeno nam je dobro, isto kao i toj dubiozi koja gomila novac na svojim računima , a narodu prosipa šuplju o tome kako nam je... ah aman, teško da teže ne može bit...

nek se ba više poklope, ne želim da kažem da su dosadni ko ona stvar jer bi to bila uvreda za istu...

zaboga, nema se za rizle, ima se za trave, dajte da se ubijem :o :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
Sama ideja albuma i tekstova mi se sviđa. NIje to tip muzike koju volim i ne dopada mi se to njihovo licimjere. (ne bih ni znao da nije foruma, 7000 za koncert je sramota, s obzirom koju furku furaju) Sve u svemu, dopada mi se jer su tekstovi direktni, za to im svaka čast.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 14:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 14. 07. 2003. 19:20
Posts: 6275
ma brate njihova stvar, ne vjerujem da je i ostatak takvih bendova ništa 'uzoritiji'.
al sam jutros čuo tu novu stvar i brate, ono je meni kurac živi. mislim vazda su mi bezveze bili, al ovo novo bez onog curetka je katastrofa, morebit ona solo nešto zanimljivije napravi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 21:58 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
Master wrote:
Sama ideja albuma i tekstova mi se sviđa. NIje to tip muzike koju volim i ne dopada mi se to njihovo licimjere. (ne bih ni znao da nije foruma, 7000 za koncert je sramota, s obzirom koju furku furaju) Sve u svemu, dopada mi se jer su tekstovi direktni, za to im svaka čast.


jarane kontradiktornijeg komenta nisam odavno vidio...


a to kolko oni dizu po koncertu, sviđala se nama muzika il ne, ne dizu na lijepe oci vec sto znaju svirat i dobro rade to sto rade, sve i da dizu 7milja - a ne dizu, svaka im cast, i ja vjerujem da likovi pricaju o tome sto pricaju jer je opcenito sranje karina sto svako normalan vidi i zna, a sad sto ce oni zaradit radeci takvu vrstu muzike i gurajuci to kroz txtove pa bolje to nego otisla si bez sarme i slicno ono koji krc nista nam ne pase...

sto se tice ukusa i njihovog zvuka - kome pase pase kome ne ne, meni licno od prvog puta kad sma ih cuo i albuma nije to leglo i kad ih cujem/vidim prebacim kanal jer mi nije po ceifu taj "ton" al da likovi rade i da su uspjeli svojim radom za to im skidam kapu

pa jebo te ono mnogi se kunu u RATM i zeka dok neki ono jbu mu sve jer voza bmw kontam sta treba umirat od gladi i radit to sto radi na taj nacin i bio bi postovan.. na kraju krajeva poso ko i svaki drugi cilj je prezivit i dic pare za racuna kad vec ti je to jedini izvor prihoda, ako mi ko "smeta" to je mozda brano jer je lik mozda previse "agresivan" i ima ga u svakom cosku al to nije razlog da pljujem njih ko bend
po mom misljenju opet bolje da rade ovakve vrste txtova i to negol neke smotaj motaj il sarme i slicne a sad da moze tu malo neke sarenolikosti moze al opet svako ima svoj

u k u s

:arrow:

:arrow:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 22:57 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2008. 01:09
Posts: 399
Location: Ispred monitora...
NeXt1 wrote:
Master wrote:
Sama ideja albuma i tekstova mi se sviđa. NIje to tip muzike koju volim i ne dopada mi se to njihovo licimjere. (ne bih ni znao da nije foruma, 7000 za koncert je sramota, s obzirom koju furku furaju) Sve u svemu, dopada mi se jer su tekstovi direktni, za to im svaka čast.


jarane kontradiktornijeg komenta nisam odavno vidio...


a to kolko oni dizu po koncertu, sviđala se nama muzika il ne, ne dizu na lijepe oci vec sto znaju svirat i dobro rade to sto rade, sve i da dizu 7milja - a ne dizu, svaka im cast, i ja vjerujem da likovi pricaju o tome sto pricaju jer je opcenito sranje karina sto svako normalan vidi i zna, a sad sto ce oni zaradit radeci takvu vrstu muzike i gurajuci to kroz txtove pa bolje to nego otisla si bez sarme i slicno ono koji krc nista nam ne pase...

sto se tice ukusa i njihovog zvuka - kome pase pase kome ne ne, meni licno od prvog puta kad sma ih cuo i albuma nije to leglo i kad ih cujem/vidim prebacim kanal jer mi nije po ceifu taj "ton" al da likovi rade i da su uspjeli svojim radom za to im skidam kapu

pa jebo te ono mnogi se kunu u RATM i zeka dok neki ono jbu mu sve jer voza bmw kontam sta treba umirat od gladi i radit to sto radi na taj nacin i bio bi postovan.. na kraju krajeva poso ko i svaki drugi cilj je prezivit i dic pare za racuna kad vec ti je to jedini izvor prihoda, ako mi ko "smeta" to je mozda brano jer je lik mozda previse "agresivan" i ima ga u svakom cosku al to nije razlog da pljujem njih ko bend
po mom misljenju opet bolje da rade ovakve vrste txtova i to negol neke smotaj motaj il sarme i slicne a sad da moze tu malo neke sarenolikosti moze al opet svako ima svoj

u k u s

:arrow:

:arrow:


Kao što su ljudi već rekli "nema se za rizle bla bla" a 'vamo kupe lovu. Ne smeta meni što ono zarađuju, mora se nekako - ali koji k**** onda jedu govna ?! Čuj kontradiktornijeg, vjerovatno nisam dobro naglasio. Kada kažem da mi se ne sviđa licimjerje mislim na preseravanja oko rizle, motaj smotaj i bla bla. Kada kažem da mi se sviđa ideja mislim na one socijalno-političke tekstove u kojima se to ne spominje. MUziku, kao što rekoh ne volim, a ni tekstovi im nisu neki, da kažem kvalitet (samo ideja, što poštujem).
Jesam ja njih možda negdje pljuvao kao bend ? Jedno je što njega ima na svakom ćošku, a drugo je kada se uvlače u politiku i neke "škakljive" stvari i onda jedu govna...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 22. 04. 2010. 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
haveru nisam ja tebi ovo piso sem prve recenice kontradiktorno mi je samo tvoje to da ti se ne sviđa al opet sviđa nebitno sasvim tvoje misljenje rega...


a ja samo kazem i zek je vozio bmw a opet prico o tegobama zapatista i cega ne tako kazem ti oni vjerovatno imaju za rizle al pisu txtove za nekog ko nema i taj neki fazon ne mora se sve direknto odnosit na njih kao pojednice ja ipak mislim da misle na vecinu kojoj je karina a i oni ga do juce nisu imali ako me kontas

:arrow:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 27. 04. 2010. 00:04 
Offline

Joined: 15. 08. 2007. 15:52
Posts: 137
Ma sve ce ti nas covjek oprostiti osim uspjeha...kad ne valjas kurcu svi te tješe,tapšu po ramenima i govre Bice bolje....cim se malo pocnes digneš i uspiješ eto odmah dežurnih moralista i puritanaca koji odmah hvataju za noge i vuku na dno...zavist i ljubomora su gadne stvari.
Onanišemo kad nam RATM i slicni sasipaju mudrosti zapatista i neka njihova americka sranja,socijale i kurceve nepravde a spotovi na beverli hils pored bazena,kurave oko njih skacu, BMW se vozaju ali joook to...to mudri bosanac konta,to je ok...cim neki nas covjek to isto napravi : Joj sranje,tegobe,sto ne mogu licemjera i slicna price.
Jok eto trebaju ici po skandinaviji i pjevati za 500 km ali onda nema nazad za Bosnu.
Karinu se ce vratiti njih 6-7 (koliko ih vec ima) za te pare nazad....a možda bi trebali i besplatno svirati (a od sebe donirati za opremu, putovanja, albume) cisto da raja kaže E sad svaka cast ,sad ste podzemlje.
A trebaju ko i folkeri pjevati samo o odnosu muško-žensko...ostavila si me.slomila mi srce,tugo moja,225-883 javi mi se ti....hajmo se praviti da ne živomo u BiH vec na menhetnu ,sve je potaman,svima dobro.
Jeli dubioza išta slagala u svojim pjesmama?' o cemu trebaju pjevati u ovakvoj državi?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 27. 04. 2010. 09:32 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Bitno je da iz svakog sabanskog mercedesa udara "motaj motaj". Valjda je to taj uspjeh. Ovdje ih takodje sva alternativna scena redom prezire. Koliko se sjecam, alternativa je oduvijek bila ogromna vecina, ako ne i sva "kriticna masa".
Graditi uspjeh na svome kvalitetu ti niko nece zamjeriti, ali ako pridobijas raju na socijalnu pricu, bunt, revoluciju, borbu protiv sistema, a sa druge strane se uvlacis sistemu, zgrces pare na racun pljuvanja sistema, to je krajnja nedosljednost i licemjerstvo, a to nasi ljudi nikada nisu voljeli niti ce, koliko god se to trudio.

Uvlacenje u pak inertnoj masi, kojoj je apsolutno svejedno sta se pjeva, dok god ima "beat". Onda su mogli komotno i pjevati o bilo cemu, jer publika koju su oni stekli apsolutno nema pojma o cemu se pjeva, zadrzali bi dosljednost, i ne bi ih ljudi pljuvali.

Ko tjera ovakav bend da ide po skandinavskim zemljama, sa najvecim ljudskim pravima, najhumanijom demokratijom i uredjenem? Ko da ides u Etiopiju pjevati o gladi :lol: :roll: Ajoj, da, tamo je nasa dijaspora, tamo se puni novcanik. Malo jos Njemacka u povratku, cuo sam da je i tamo tezak zivot, skoro pa ko u Bosni, za hljeba se nema...

Sta je slijedece, black metal bend sa prohriscanskim tesktovima i ogromnom bazom fanova :lol: :lol: :lol:

Licimuri i demoni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 27. 04. 2010. 10:50 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2006. 04:07
Posts: 718
Location: monty peyton
7000km? nidje veze... stvarno mislite da jedna diskoteka u nedjodjiji - recimo izmedju doboja i gracanice, koja je inace prije bila salon namjestaja moze iskesirat tri i kusur milje eura da plati nastup? i koliko je jos takvih "disko" klubova sirom drzave gdje ljudi sviraju kad god ih ko zovne? no dezinfo pliz.. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 27. 04. 2010. 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 27. 04. 2003. 21:57
Posts: 1935
Quote:
Bitno je da iz svakog sabanskog mercedesa udara "motaj motaj". Valjda je to taj uspjeh. Ovdje ih takodje sva alternativna scena redom prezire. Koliko se sjecam, alternativa je oduvijek bila ogromna vecina, ako ne i sva "kriticna masa".
Graditi uspjeh na svome kvalitetu ti niko nece zamjeriti, ali ako pridobijas raju na socijalnu pricu, bunt, revoluciju, borbu protiv sistema, a sa druge strane se uvlacis sistemu, zgrces pare na racun pljuvanja sistema, to je krajnja nedosljednost i licemjerstvo, a to nasi ljudi nikada nisu voljeli niti ce, koliko god se to trudio.

Uvlacenje u pak inertnoj masi, kojoj je apsolutno svejedno sta se pjeva, dok god ima "beat". Onda su mogli komotno i pjevati o bilo cemu, jer publika koju su oni stekli apsolutno nema pojma o cemu se pjeva, zadrzali bi dosljednost, i ne bi ih ljudi pljuvali.

Ko tjera ovakav bend da ide po skandinavskim zemljama, sa najvecim ljudskim pravima, najhumanijom demokratijom i uredjenem? Ko da ides u Etiopiju pjevati o gladi Ajoj, da, tamo je nasa dijaspora, tamo se puni novcanik. Malo jos Njemacka u povratku, cuo sam da je i tamo tezak zivot, skoro pa ko u Bosni, za hljeba se nema...

Sta je slijedece, black metal bend sa prohriscanskim tesktovima i ogromnom bazom fanova

Kolko god meni Dubioza bila bezveze, mislim da pretjerujes sa kritikama, pogotovo na racun njihove licemjernosti. Kako se to tacno uvlace sistemu, i kako zgrcu pare?

Budimo realni, ko je to u BiH jos zgrnuo pare od alternativne muzike? Kolko ja znam, njih je puno u bendu, a valja od neceg zivjeti. Koji to jos bend ne bi isao vani da svira i jos ponesto zaradi, kad bi imao prilike? Nije da bas otimaju pare od sirotinje za koncertske ulaznice, i motikom tuku prolaznike na ulicama koji ne zele da kupe CD.


Ljudi imaju politicku poruku, i ja to cijenim. Druga stvar je sto mi se muzika ne svidja, i sto mislim da je poruka jednako jalova kao i Bakirovih 60. minuta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 07. 05. 2010. 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 22. 05. 2009. 23:55
Posts: 86
Location: Niodaklevci
mene su razocarali prije 3 godine.Bio je u sarajevksom CDA humanitarni koncert,Svirali su Ofsajd,,Kontra i jos neki lokalni bendovi.OKo ponoci Dubioza pocinje.Raja zagrijana.Super atmosfera.Poceli sa Dosta,onda ide jos dvije stvari nakon njih Ovo je zatvor i GOTOVO!!!

NISU SVIRALI NI 15 JEBENIH MINUTA I ODOSE!!!BEZ POZDRAVA BEZ BISA BEZ ICEGA!!!
ZNACI KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE...PJEVAJU O SOCIJALI O SRANJIMA A PONASAJU SE KAO DA SU METALLICA ILI PEPPERSI .....

i druga stvar ...pjevaju li sada kad nastupaju po Srbiji Cant Forget,Cannot Forgive ko na exitu 2005?!??!
ili je nakon zaradjenih para po Srbiji ipak na kraju :we can forget,we can forgive

prodane duse...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 10. 06. 2010. 09:59 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
ja ovo ne smatram alternativom. ovo je čista komercijala bez imalo smisla. čuo sam dosta priča o njihovoj nafuranosti od ljudi koji su par puta nastupali s njima (znači ego ko kuća, ne bi nešto pomogli ili izašli u susret, ma pravi šuftovi). mislim ajd što mi muzika nije ništa posebno, preko toga se može preći, nego su antipatični do bola. onaj plavokosi vokal posebno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 18. 06. 2010. 17:00 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
debiloza kolektiv...da ih hoce neko prebiti..najiritantiji bend u zemlji, od textova, furke i same muzike..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dubioza Kolektiv - 5 do 12
PostPosted: 19. 06. 2010. 21:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
E da se konačno sto posto složim s tobom oko nečeg.

Mada je ona "Kokuz" pjesma soundtrack bila dok smo bili u Zagrebu sad zadnji9 put ja i Mark. Ne znam Å¡to, svi ju pjevali.

Da su debilčine, jesu.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group