Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 23. 05. 2024. 13:38

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 108 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject: TRIP-HOP
PostPosted: 01. 12. 2004. 22:40 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Zamolio bih sve fanove ovog progresivnog pravca muzike da se ukljuce u diskusiju, kako bi svi zajedno saznali za sto vise o ovakvih bandovima, i mozda razmijenimo kakve zike...ko zna :-)[size=18][/img]


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2004. 02:17 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
pored drlje najdrazi mi muzicki pravac... :D sta jos treba heh?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2004. 03:21 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
jako drag pravac, al osim trojstva(massive, protishead, trickey) nisam puno odmakao. zato preporuke dobrodosle.


Top
 Profile  
 
 Post subject: upoznajmo malo bolje massive atack
PostPosted: 02. 12. 2004. 10:41 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
MASSIVE ATTACK



Massive Attack su najvažnija grupa bristolske muzičke scene devedesetih. Njihova inovativna i uticajna fuzija stilova, od kritike nazvana trip-hop, uveliko je prevazišla granice žanra. Ako postoji sastav koji je oblikovao ideju alternativne plesne muzike, mireći pritom najradikalnije rokere i opuštene klabere, to je svakako Massive Attack.


Njihovo hipnoticko sazvučje – mračna, a u isto vreme prefinjena i elegantna, duboko senzualna, pokretljiva mešavina hip-hop ritmova, soul melodija, dub vajbova, i sofisticiranih semplova – odredilo je pravac kojim će se kretati kompletan svet plesne muzike tokom poslednje decenije prošlog veka. Posle rada u sound-systemu Wild Bunch, Andrew "Mushroom" Vowles i Grant "Daddy G" Marshall – zajedno sa lokalnim likovnim umetnikom poznatim kao 3D (pravo ime Robert del Naja) osnivaju Massive Attack 1987. godine.



Prvi singl "Daydreaming" iz 1990, predstavlja svetu fantastičnu pevačicu Sharu Nelson i nepoznatog repera Trickyja, koji su ubrzo lansirali sopstvene uspešne solo karijere. Sledi klasik "Unfinished Sympathy", a odmah potom nezaboravni "Safe From Harm". Posle ova tri briljantna singla, 1991. Massive Attack objavljuju debi album “Blue Lines” i istog trenutka ulaze u sve čitanke popularne muzike. Posle trogodišnje pauze izdaju “Protection”, album pun tenzije i teskobe, sa novim gostima – pevačicom Nicolette, kao i Tracey Thorn iz proslavljenih Everything But The Girl. Sa ovog albuma pamtimo tri upečatljiva singla - "Karmacoma", "Sly" i naslovnu “Protection”, koje prate atraktivni i inovativni video spotovi. 1998. pojavio se treći album, mračni i teški “Mezzanine”, koji su obeležili vokali Elizabeth Fraser (Cocteau Twins) i debitantkinje Sare Jay. U međuvremenu, “Mushroom” napušta grupu, a Del Naja i Marshall nastavljaju kao duo. Posle petogodišnje pauze, februara 2003. pojavio se četvrti, najhermetičniji album “100th Window”, na kome su gostovali Sinead O'Connor i stari prijatelj, rege majstor, Horace Andy.



Massive Attack su jedna od najvećih svetskih koncertnih atrakcija, zahvaljujuci uzbudljivom kombinovanju elektronskih i dub elemenata sa istinskom snagom pravog i velikog rock benda.

tekst skinuo sa:
http://www.exitfest.org


Top
 Profile  
 
 Post subject: FAKTOR B
PostPosted: 02. 12. 2004. 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Ja sam prije mozda pola godine cuo za band u kojem ima ljudi iz Sarajeva, Prijedora i neznam jos nekog grada a ljudi se zovu FAKTOR B.
Nevjerovatno dosta pohvala sam cuo na njihov racun i to je definitivnno prvi bosanski trip-hop, normalno ne uzimajuci u obzir adi lukovca koji svoju muziku temelji na trip-hop direction-u, zanima me da li neko ima sta od njih!?
Ljudi su izdali dva albuma, bili na MTV-u, prodali oko 30.000 ploca i izdavacka kuca ima je sony records.
Zvuci interesantno zar ne!?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2004. 14:56 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 10:34
Posts: 170
Location: Coney Island
TRIP rulz! :)
HOP je skraćenica! :) :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FAKTOR B
PostPosted: 02. 12. 2004. 17:48 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Pretorian wrote:
Zvuci interesantno zar ne!?


Fakat da zvuci covjece! :shock:
Ako sta nabavis, javi jebemu, pravo si me zainteresovao sad...

eugene_axe wrote:
jako drag pravac, al osim trojstva(massive, protishead, trickey) nisam puno odmakao. zato preporuke dobrodosle.


Evo ti meni par najdrazih bendova pored "trojstva"... :)
Air (francuski bogovi TripHopa), Dj Vadim, Lamb (drum n' bass inspirisan Trip Hop sa zenskim vokalima), Dj Shadow, DJ Cam (jazz/hip hop-Trip Hop fuzija ali jako mracno i sporo), Nightmares on Wax, Dj Krush (:shock:), Baxter (slicna furka kao Lamb), Kruder & Dorfmeister, Goldfrapp, Gus Gus...

Evo ti i dvi fine stranice dje mozes naci neke osnovne informacije o bendovima, recenzije i slicno http://www.triphop-music.com/ , http://tripofagia.sites.uol.com.br/trip ... 024-en.htm . ;)

TRIP ON!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02. 12. 2004. 19:44 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
heheh...stari dobri air i pople in the city...
da od njih imam skoro sve albume....
takodje Smoke City nesmijemo zaboraviti od njih imam dva albuma ("Flying away" i "Heroes of nature").
Eh....iz naftalina imam jos jedan album od grupe koja se zove MIG.
Cuo sam da je to projekat massiva i portisheda....u sto ne sumnjam jer imaju dosta takvih projekata svi trip-hop bendovi.
To imam mp3 pa ako koga zanima mogu poslati postom ili putem busa taj CD.Jako dobar...takodje zenski vokal. :-)

Goldfrap sam na moju srecu gledao na exit-u 2004 kao i massive i imam od njih jedan album i neznam mu ni ime ni nazive pjesama :-(.(dobio)

Sto se tice mjesavine drum&bass-a, dub, i harmonicnih semplova naravno sve to praceni dobrim glasom....hehe ima svega

Badmarsh - jebiga dobro

Big Bud

Talvin Singh

Transglobal Underground (radi njjh sam dosao u sarajevo u ljeto prije na nekoliko dana nego sto ce poceti slavni exit....ali nazalost nakon prve noci sam poludio s obzirom da je posjeta bila losa....puno nekih seljaka nabobanih (pretezno iz ilidze koji su kontali eh evo dobrog mjesta za znate vec sta...), s obzirom da sam morao na posao u ponedjeljak a oni su bili u nedjelju ja sam se vratio kuci...bice valjda neka druga prilika.

Andy Horace - slavni vokal massiva koji ima dosta svojih albuma reggae tipa ( posjedujem Melancolic- nevjerovatno dobar album na kojem se i nalazi pjesma od massive ONE LOVE koju on sam i pjeva u tom bandu)

Amon Tobin

Breakbeat Era

Asian Dub Fondation

kao i neprikosnoveni Fundamental koji je takodje bio u sa na Futuri.

toliko o bandovima ima ih jos al o tome nekada u buducim diskusijama.:-)


Sto se tice Faktor-b imaju ljudi i zvanicni sajt koji je strava dobar mozete se i uvjeriti i slusati ziku ako imate Real player 9.

http://www.faktor-b.net

Pozdrav!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: FAKTOR B
PostPosted: 03. 12. 2004. 05:03 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
ekvinoks wrote:
Pretorian wrote:
Zvuci interesantno zar ne!?


Fakat da zvuci covjece! :shock:
Ako sta nabavis, javi jebemu, pravo si me zainteresovao sad...

eugene_axe wrote:
jako drag pravac, al osim trojstva(massive, protishead, trickey) nisam puno odmakao. zato preporuke dobrodosle.


Evo ti meni par najdrazih bendova pored "trojstva"... :)
Air (francuski bogovi TripHopa), Dj Vadim, Lamb (drum n' bass inspirisan Trip Hop sa zenskim vokalima), Dj Shadow, DJ Cam (jazz/hip hop-Trip Hop fuzija ali jako mracno i sporo), Nightmares on Wax, Dj Krush (:shock:), Baxter (slicna furka kao Lamb), Kruder & Dorfmeister, Goldfrapp, Gus Gus...

Evo ti i dvi fine stranice dje mozes naci neke osnovne informacije o bendovima, recenzije i slicno http://www.triphop-music.com/ , http://tripofagia.sites.uol.com.br/trip ... 024-en.htm . ;)

TRIP ON!


air?dj shadow? haj ako ti tako kazes :)
nego krush-a i lamb i goldfrapp mi ti sprzis moze?
a sto se tice domacih, menisu jabookos sa negras neprevazidjeni u tom segmentu.
ko ima album njihov nek mi se hitno javi :D
iskreno preporucam i fathless, kao odlican mainstream trip-hop.
ko nije upucen, nek vas ne zavaraju stvari poput insomnia i god is a dj :wink:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 11:52 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
Pretorian wrote:
takodje Smoke City nesmijemo zaboraviti od njih imam dva albuma ("Flying away" i "Heroes of nature").


Triphop je pravac koji uvijek mogu nesmetano slusati, nije sad da kupujem ove diskove ali mi je drazi od ove pop "kuces veceg belaja na sceni muzickoj" ekipe. Jedini bend cije diskove imam su i gore pomenuti SMOKE CITY! Taj bend mi je lego, al PRAVO! Underwater Love mi je jedna od najljepsih pjesama koje cuh i cijeli album Flying Away je vrlo blizu savrsenstvu muzickog stvaranja!

Ja bih takodjer spomenuo jos i nizozemski bend The Gathering, koji su iz Doom metala otisli u gothic metal i na kraju na zadnjih par albuma su ful inkorporirali trip hop u svoju muziku! The Gathering nisu cisti triphop, oni sviraju vishe neki cross breed izmedju alternativnog rocka i triphop/pop-a ali definitivno se taj vibe moze osjetiti u nekim njihovim pjesamama. Nadasve jedan vrlo kvalitetni, progresivni bend koji stvara inteligentnu muziku! A mislim da su ovo klasicne znacajke i triphop pravca.
Ako niste slusali Gatghering, pokusajte nabaiti zadnji album Souvenirs. Remek djelo!!! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 13:14 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
izgleda da sam fino ubo' s temom heheh....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
a interesantno je sto ovi svi nasi postovi dobijaju jedan poucni karakter.....
izmedju ostalog saznajemo dosta informacija koje dosad nisamo znali i edukujemo se u tom nekom kulturnom smislu... (kenjam znam):-)
ali fakat je dobro....nema prepucavanja ni blacenja...samo dobrota brate....puno pozdrava svima na trip-hop diskusiji!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 15:37 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Pa dobro, recimo da ne kontam po cemu su Transglobal Underground (gledao sam ih u Aqui prije par mjeseci :) ), Fun'da'mental i Asian Dub Fundation trip hop, ali hajde dobro... :)
Eugene, nea frke zaprzim ti to.. ;)
Jest super za sada, ali ne vjerujem da ce ovo proci bez nekoga da se pokenja, onako cisto bez argumenata i iz zabave... :)

pozdrav ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 18:29 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
ne....ti si u potpunosti u pravu vezano za tvoju prethodnu konstataciju.
nego dotakao si drum&bass "koji je inspirisan trip-hop zikom", izmedju ostalog ja sam poceo nabrajati bendove koji su meni licno dragi...pa tako i spomenuh i ta dva benda koji nemaju nikakve veze sa trip-hop muzikom...oni su ustvari klasicni dub (dobra sempl) i etno motiva, ...(opet puno kenjam) :-)
uglavnom da ne bi bilo nesuglasica neznam...ja smatram da vec dovoljno znam sta je ustvari trip-hop muzika (slusam je i izucavam na neki nacin par godina :-) ), a ako i ubuduce budem pominjao neke bendove a koji su (ruku na srce) zasluzili da se spomenu ne zamjerite...:-) (takodje znam da oni nemaju veze s temom ali boze moj kad smo tu ne vrijedi praviti jos jednu temu iako sam vidio da ona uopste ne postoji nazalost
zato ako imate jos kakvih PD bendova zamolio bih vas da ih spomenete, jako sam zainteresovan za takvu vrstu muzike koja je jako dobra i interesantna za uho :-) )
da umalo zaboravih...jeste li pogledali sajt od Faktor b..kakvi su utisci jeste li citali sta!?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 03. 11. 2003. 10:34
Posts: 170
Location: Coney Island
Pretorian, svaka čast, ne kontam se u trip-hop (ne slušam to) al osvježio si nam forum! Da je bogdom još ovako nekih pozitivnih novih stvari( a ne samo 'govnanje' ili pričanje o jednom te istom).


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 21:42 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
thx..


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Nemam pojma o tom pravcu,ali tema skroz neobicna.Bas da nesto novo naucim,razbija monotoniju...neko rece to i bas tako i je.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
ekvinoks slucajno sam lutao po forumu i naletih na temu predstavljanje...
dobra izlog...hehe...medjunarodna galerija profila :-)..al' zajebi sad to procitao sam jednu finu informaciju o tebi a to je da studiras na FIT-u!!!
pa zdravo kolega.....!:-)
i usput da li je neko slusao Sushelu Raman. Djevojka je iz Irana ja mislim. Nevjerovatno dobro pjeva a i muzika je strava.
Cuo sam navodno da je jedne godine bila u sarajevu i da su ljudi culi da je ona iz irana...medjutim sta se desilo...cura je imala koncert ja mislim u domu armije il' tako nesto i dosla je velika grupa ljudi (uglavnom mualima i hodza i tako te klijentele i kontali ehe...evo cura je iz irana nase ba znas hajmo na koncert :-)..kada je cura izlasla na binu bila je u prozirnoj haljini s violinom u ruci a pored toga svira i klavir...i tako nakon nekih 10-15 minuta su se poceli kupiti ljudi i odlaziti s koncerta...da li je neko cuo za ovu pricu i da li je cuo za nju...cura odvaljuje!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 21:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
wllcome to the diferent hemisfere :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 03. 12. 2004. 22:22 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2003. 17:24
Posts: 2216
Location: Divljina
Hahahaahha,welcome to bosnian hell!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 108 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group