Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 10. 05. 2024. 09:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 108 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 26. 12. 2004. 23:49 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
portisheadov dummy i massive attack mezzanine se ne moze nazvati laganom nenapadnom muzikom, ali eto, kako hoces...usput ako od trickya nisi cuo maxinquaye, poslusaj neces se pokajati :wink:
hvala za cestitike, i sretan bozic i od mene svima koji slave :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2004. 10:05 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
Pa jebiga jarane, ja uz dorucak slusam Arkhon Infaustus i Revenge :D za mene su Dummy i Mezzanine milina od tisine, ko godisnji odmor od blast beatova i predsmrtnih krikova, a ukusi su mi takvi da mi je sve veselo napast prava :D (recimo Offspring, to mi je napadno do bola :))

Maxinquaye nisam zaista, aj probat cu iskopat ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2004. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Tricky je pravi predstavnik bristolske scene, odakle je zbrisao u London da postane slavan. Karijeru je počeo u bendu "Wild Bunch", koji je kasnije prerastao u čuveni "Massive Attack". Tricky je pisao stihove za album "Blue Lines", koji je Massive Attack izdao 1992. godine. Kao pridruženi član, učestvovao je u izvođenju pjesama "Karmacoma" i "Five Man Army". Ta je godina bila sudbonosna za njega jer je, prilikom posjete Bristolu, sreo šesnaestogodišnju djevojku Martinu koja ne samo što je promijenila Trickijev ljubavni i poslovni život već je pomoću njenog glasa stvoren nov pravac u muzici pod imenom trip-hop. Singl "Aftermath" pulsirao je nevjerovatnom erotičnošću, nastalom ne samo u hemiji između njih dvoje, već i uspjelom kombinacijom eteričnog i snenog Martininog glasa i Trikijevih smjelih groovy bitova.

Debi album "Maxinquaye" Tricky je nazvao po svojoj majci Maxin Quaye. Album je ispunjen mračnim sexy melodijama, a Martina i Tricky uspjeli su da stvore sada prepoznatljiv pozitivni hipnotički zvuk. Trickijev solo debi, naišao je na pozitivnu reakciju publike ali i kritike. Njegova genijalnost lagano je počela da se otkriva. Nakon uspjeha sa albumom "Maxinquaye" uslijedile su saradnje sa najeminentnijim umjetnicima kao što su Bjork ili Luscious Jackson koji su na sva usta hvalili rad s njim. Saradnja je išla na skali od euro-popa sa nekadašnjom članicom grupe "Yaz" Alison Moyet, pa sve do hard-core rap-a sa grupom "Gravediggaz". Trickijev album "Blowback"izdat za Hollywood/ Epitaph Records u ljeto 2001, ugostio je Alanis Morrisette, Cyndi Lauper i članove Red Hot Chili Peppers-a Anthony Kiedis, Flea and John Frusciante. U muzičkom svijetu postalo je prestižno raditi s ovim ekscentričnim kreativcem.
et toliko...:-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2004. 19:33 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
KoldVoid wrote:
Pa jebiga jarane, ja uz dorucak slusam Arkhon Infaustus i Revenge :D za mene su Dummy i Mezzanine milina od tisine, ko godisnji odmor od blast beatova i predsmrtnih krikova, a ukusi su mi takvi da mi je sve veselo napast prava :D (recimo Offspring, to mi je napadno do bola :))

Maxinquaye nisam zaista, aj probat cu iskopat ;)


vazi stara, milion ljudi milion chudi :wink:
mene recimo svi ti blastbeatovi, frustrirana dreka, razjebavanje instrumenata i sl. tjeraju na odredjeni vid drijemeza. uglavnom zato sto nemam blagog pojma sta mi doticni pokasava da kaze dok ne procitam negdje. niti sta oni generalno pokusavaju.
dok mi portishead budi uvijek neke neodredjene emocije koje mi zaokupe paznju :wink:
no...svakom svoje....


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 27. 12. 2004. 22:00 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
e sad bi mogli u analizu simbolickog jezika post-rock (post-rock u smislu nakon Elvisa, ne post-rock muzicki jebga) podkultura manifestiranog kroz muziku...

...al to vazda ode u jebeni nedogled :P


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2004. 04:06 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
doduse jaz izmedju razlicitih fragmenata modernog drustva je preopterecen samom ogranicenoscu i neutemeljenom samouvjerenoscu istih da je tvrdnja da to ide u jebeni nedogled u potpunosti na mjestu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 28. 12. 2004. 07:51 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
eugene_axe wrote:
doduse jaz izmedju razlicitih fragmenata modernog drustva je preopterecen samom ogranicenoscu i neutemeljenom samouvjerenoscu istih da je tvrdnja da to ide u jebeni nedogled u potpunosti na mjestu :D


Aj ti meni daj dva petobera i sedam dana godisnjeg pa cemo taj jaz mi zasit :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 29. 12. 2004. 01:52 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
ma nema problema, kad ces godisnji pa da ja to sve sredim :P :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2004. 12:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Sarajlija Vlado Džihan i Švajcarac Mario Kamien sa njemačko-talijansko-poljskim korijenima sreli su se prvi put 1994. godine na studijima muzike u Beču. Njihov prvi zajednički projekat MC Sultan rezultirao je singlom Der Bauch, kojim su ozbiljnije skrenuli pažnju na sebe. Nedugo zatim pojavili su se na kultnoj kompilaciji Stoned Asia, i vrata londonske klupske scene su im se širom otvorila.

U proljeće 1998. godine osnivaju projekat Dzihan & Kamien. Njihov zajednički interes za muziku sa Bliskog istoka, rezultirao je svojevrsnim freestyle mixom trip-hop ritmova, arapskih žica i kompleksnih vokalnih dionica. Odličan debi album Freaks & Icons (Couch Records, 2000.) rasprodan je prije nego što se i pojavio na pravi način u radnjama. Paralelno sa uspjehom albuma, D&K su postali i tražena koncertna atrakcija, pridružujući se ravnopravno na stageu već etabliranim imenima kao što su Thievery Corporation, Goldie, Howie B, Asian Dub Foundation, Black Star Liner, Joi itd.

Sljedeće godine objavljuju album D&K Remixes, na kojem su neočekivano dali priliku mladim i neafirmisanim DJ-ima, bez obzira na činjenicu da su imali ponude svih velikih DJ imena iz Evrope i Amerike.

Drugi album Gran Riserva (Couch Records, 2002.) pokazuje duo u punoj snazi. Ovaj put se u zvuku radikalno osjeti uticaj svih meridijana na kojima su D&K boravili promovišući Freaks & Icons.

Preslušavajući posljednji album Live In Vienna potpuno je jasno zašto su D&K imali toliku želju za objavljivanjem koncerta iz bečkog kluba Porgy & Bess. Prateći orkestar od čak 18 članova (uglavnom turskog porijekla) maestralno je obavio svoj posao dajući njihovim pjesmama jednu potpuno novu dimenziju. Gošća Ma.Dita briljira svojim vokalom na nekoliko pjesama. Vrhunci albuma su pjesme Homebase, briljantan jazzy-funk sa samba podlogom, dok je Airport koktel jednostavnih piano linija uz pomoć funky ritmova.

Ukratko, radi se o briljantnom live zapisu na kojem su svi učesnici u potpunosti došli do izražaja i koji pokazuje svu prednost svirke u malom klubu. Pored toga, album Live in Vienna dokazuje da je savremeni studijski downbeat zvuk moguće bez većih problema transferisati na stage. (M. Vlaški)
BHDANI


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2004. 14:28 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Ais, imal ko taj Live In Vienna? Mogu Gran Riservu ripat u mp3 ako kome treba... ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2004. 17:35 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Pretorian wrote:
NE!?


"Fed on the musical heritage of King Tubby and Lee Perry, High Tone is a new, progressive dub capable of integrating every kind of influence.
Their music is the alchemy of three key elements: 70’s dub, electronic music and ethnic music; a dub submerged in the jungle, somewhere between India and Tibet, and a stone’s throw away from the rhythms of Jamaica.
Above all, High Tone is a group which has forged its reputation on stage. Their live acts, via a real interaction between sound, light and video, create a mind-spinning effect which brings a new energy and dimension to their compositions.
Amongst the very best of European dub bands, these five guys from Lyon are the apostles of a dubian modernity…
And every gig is a new occasion to spread the vibe!"

Ljudi su 2002. svirali u Mostaru na "How do you sleep?" festivalu. Evo par slicica...

Image
Image
Image
Image
Mostar.

Image
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2004. 18:29 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
hm...
interesantno
rado bih prihvatio taj album samo kako da dodje do mene!? :-)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2004. 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Pokusacu do ispita nabavit cedeova, pa ti to zavrsiti... ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30. 12. 2004. 19:44 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2004. 23:23
Posts: 221
Location: sarajevo
eh high tone.... :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 01. 2005. 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
svima zdravlja, srece i para u ovoj godini!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 02. 2005. 14:13 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Eto ljudi legenda ponovo u nasim gradovima!!!

Amadeus Rambo Tour the force :-) :

12.02.05 Mostar klub Heineken
19.02.05 Sarajevo Colloseum
25.02.05 Tuzla klub Arion


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 02. 2005. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Super care! :)

Ajd da malo ozivimo temu, jel ko sluso VUNENY?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 13. 02. 2005. 19:46 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
Heheh dobar band.
Imam njihov album "Play That Silence" koji sam kupio na jednom njihovom koncertu ovdje u TZ. Jako fino zvuce, i prijatno me iznenadila mjesavina gitare i elektronskih zvukova.
Al ljudi imaju opreme tovar, nisam mogao vjerovati kad sam cuo od pojedninih ljudi da su BH bend sa najvise svirki po evropi.
Ljudi koriste semplere, gitaru, udaraljke, flautu, ma nema cega nema...:-)
Svakako su vrijedni pohvale!
I meni je stvarno drago da imamo tako nesto na prostoru ove jadne nam drzavice.
Svakako veliki respect, i naravno pozdrav svima na TRIP-HOP temi! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 02. 2005. 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 11. 01. 2004. 20:12
Posts: 2360
Location: Vrhbosna
Aaa mene nafurala raja da cujem Dubiozu uzivo, ko biva odlican live bend, ali kad sam cuo VUNENY bas sam se izgubio. Ono vidim tri covjeka na stejdzu koji ubijaju covjece, nisam mogo vjerovat da su ono nasi ljudi! Glavna je scena kad pjevac uze drugu gitaru haha, jao koji blentavluk! Bosanski Ministry! :D

Moram kupit CD, fakat treba podrzat onako nesto...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 14. 02. 2005. 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 30. 11. 2004. 18:16
Posts: 128
Location: tz
a fakat ljudi eksperimentisu...
interesantni su skroz


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 108 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group