Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 09:11

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Godsmack
PostPosted: 27. 11. 2007. 21:42 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
cudi me da nema tema ovih majstora..

meni je ovo prejak bend,albumi kao sto su awake i faceless su cista perfekcija.Posebno album Awake koji mi je ujedno i prvi album od njih,toliko dobrih pjesama da je to nevjerovatno.Spiral pjesma je totalni Kvlt..
Prvi album Godsmack je isto dobar jako,jedino im je zadnji nekako malo u rangu ispod ovih,al opet ostaje odlican..
Posbeno sto me jako privlaci kod ovog benda je vokal,frajer moze sve zivo iz grla izvuc,bilo kakvu vrtstu glasa.Posebno se na baladama vidi,kao sto je pjesma Serenity.Nenadjebiva balada..

Sad ce se Andrej nasrat o njima,ajde izvoli.. :lol: :lol: :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 27. 11. 2007. 21:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
vidi fkt, prejak bend, jedan od prvih bendova koji me i uveo u metal uopce, genijalno stvarno..najbolji nju brid bend za mene definitivno, hehe..awake definitivno najbolji album, pa onda faceless..ne vjerujem da ce andrej srati, gotivi ih covjek, Godsmack zakon baa :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 27. 11. 2007. 21:51 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2005. 13:01
Posts: 685
Location: sarajevo...
nisam ih odavno slušala, ali ima nekoliko pjesama koje pravo volim. laganica :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 27. 11. 2007. 21:53 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
NecrodaemoN wrote:
ne vjerujem da ce andrej srati, gotivi ih covjek, Godsmack zakon baa :D

ma ne tako,nego "aajjjj koji bend,kolko su prejaki"i tako to :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 27. 11. 2007. 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ovo mi je jedan od bendova koje nikada nisam uspio zavoliti, prvenstveno zbog iritantnosti vokala. Ne mogu ono pjevanje i gotovo. Jos sam gledao neki spot sto su radili za neki holivudski film, pa mi ih to odalji jos vise (nisam bas pristalica da rade za neke smece filmove bendovi spotove/pjesme, ako je film jak, da, ali ako je neka glupost, nema smisla).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 28. 11. 2007. 04:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Spot je,Strale "I Stand Alone" za film "The Scorpion King" i pjesma je dobra,medjutim je iritantna cinjenica da nju jedino svi znaju,a ima daleko boljih po meni.Sully Erna,karakteristican vokal-sto zbog svojih glasovnih mogucnosti i dubokih,a opet jednostavnih tekstova-sto zbog cudnog imidza(posebno male zvijezdice istetovirane ispod desnog oka).Od albuma bih izdvojio sve,mada mi je,eto,ovaj posljednji "IV" nekako najslabiji,jer ocito pjesme nisu "odstajale" prije izdavanja(pare itekako cine svoje,nazalost,pogotovo u ovom zanru metala kod mnogih...jbg...).Ipak ima par finih pjesama tipa "Speak" i "Livin' in Sin".Opet ima i nepotrebnih nidje-vezze-nastavaka "Voodoo"-a,sto je smijesno.Na novom albumu su osvrti na njegov zivot,proslost(varanje supruge,alkohol,...)sto je promijenio kad je vidio da je stigao do mrtve tacke-u biti tematika pomalo stereotipna,a opt takva da se svako moze poistovjetiti s njom...
Od starijih albuma mi je "Faceless" broj jedan,zatim "Awake".Pjesama je i previse:"Greed","Awake","Serenity","Straight Out of Line","Faceless","Changes","I Fuckin' Hate You",...
Jestel' normalni,gdje cu po njima srat'?Pa zar se ne sjecas Lustmord kad smo bili u "Bock"-u na metal nightu i isao im DVD-ja,ti i Senad svaku znali hihihi:D
Jedan od najboljih poznatih predstavnika new breed metala opcenito,a kamoli samog nu metala...Mada su alternativni nu metal,sto se da primjetit.
I imam pravo finu majicu od njih,samo mislim da nije oridzidzi(iz Tunisa,s Medine) i jednu prisivku na kosulji(oridzidziiiiiiiiiiiiiiiiii-stolen in Zagreb hehe)...Volim ovaj bend pravo:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 02. 12. 2007. 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
godsmack stvarno obožavam i već ih podosta dugo slušam,iako ih ja baš ne bih pospremila u ovaj žanr,ali kako hoćete...vokal je prejeben,tekstovi su moćni,a definitivno najbolji,i najčešće spominjani,su albumi awake i faceless.novi je također dobar,no nekako mi to nije to.i misliš da je fora što imaš majicu i zakrpu?frend ima tetovažu s njihovim logom!beat that :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 02. 12. 2007. 16:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
:lol: :lol: :lol: :lol: i ti mislis to je cool? :roll:

btw


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 03. 12. 2007. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
ne da mislim.ja to znam 8) najbolje pjesme-believe,serenity


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 11. 12. 2007. 20:18 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
zakon
dusu dalo za motorijade


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 16. 12. 2007. 11:10 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
motorijade??nekako mi to ne leži baš za motorijade...a moram priznati da baš i nisam po motorijadama slušala godsmack.oni su prefini za poganska okupljanja poput motorijada :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 16. 12. 2007. 16:57 
Offline
Administrator
User avatar

Joined: 14. 12. 2003. 23:21
Posts: 1599
Location: Burning Pits Of The Duat
očito nisi gledala spot sa ovog novog albuma,ne znam tacno koja stvar..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 16. 12. 2007. 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
nisam,ali svejedno oni mi ne zvuče baš za neke motorijade.nekako mi imaju pretežak zvuk za takvo nešto.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 16. 12. 2007. 20:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ne oni su savrseni za motorijade, imaju bas taj zvuk koji treba, i koji podsjeca na takvo sto :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 16. 12. 2007. 23:35 
Offline
User avatar

Joined: 30. 08. 2007. 19:01
Posts: 361
Location: sisak,hrvatska
if you say so...meni je super kod njih što oni više manje ne mijenjaju svoj zvuk,ali svaki album je drugačiji.ostaju vjerni sebi,a to je najviše što kod svakoga benda cijenim,a ne kada čujem idući album,a ne možeš ni prepoznati ko svira praktički.bilo bi prejebeno da dođu kod nas u hrvatsku,ali pošto oni,kao i većina vjerojatno ne umiru od želje da dođu s ove strane europe sumnjam...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 17. 12. 2007. 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
ma vokal je bajker ljudi sta vam je..i sami su priznali da najradije sviraju na motorijadama,i da im je najdraza publika ludi bajkeri,a ne nafurana celjada koja znaju samo onu pjesmi iz filma kralj skorpijona..a i zvuk im je cvrst,nesto kao hard rock sa primjesama grunge,ala alice in chains ("godsmack" je pjesma sa albuma dirt)..toliko o njima


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 17. 12. 2007. 16:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Javlja se veliki znalac.Godsmack grunge band ala AIC...Ok,ima podosta primjesa toga,al ipak nu metal,po muzici(dakle rifovima i dionicama,makar po vecini).A to za bikere je istina.Sully je to izjavio.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 17. 12. 2007. 21:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ma godsmack je bog nu metala, nema dalje :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 27. 01. 2008. 13:08 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
Ma vala meni i nisu nesh, ono nikako da mi legnu kolko god ih sluso, i bas sto kazes jadno je sto svi samo i stand alone znaju, po meni bi se bad religion samo izdvojila, kao i straight out of line, al ono inace ih ne mogu nekako :roll: :roll: :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Godsmack
PostPosted: 25. 02. 2008. 21:56 
ma stvarno dobar band koji pravi iskrenu muziku (cega danas rijetko ima),
imam 3 albuma oridzinale iz amerigggee ;-) maksuz sa onim FBI natpisom (nesto piracy...forbidden...jail...) :D :D ;-) uglavnom prejake stvari imaju, ali ne znam bas zasto vecina ne voli bas nesto zadnji IV, meni je bas lijpo sjeo :D pjesme poput speak, enemy ili hollow (po meni najjaca stvar na albumu), a i nije mi sad neko pretjerano proseravanje ono sa vodoo... :D


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group