Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sybreed
PostPosted: 02. 12. 2007. 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 14. 02. 2006. 16:55
Posts: 53
Location: Sarajevo/Travnik
Ovo dosta vuce na Soilwork ali i ovaj bend ima dosta uticaja Meshuggah-a.


http://www.myspace.com/sybreed

Uzivajte.

Aj zlj!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 02. 12. 2007. 16:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pravo fin i kalitetan bend,mislim da su iz Svicarske,imam im dva albuma-Slave Design ovaj iz '04 i ovaj najnoviji iz '07 - zaboravio sam mu ime...Radi se o nekom industrial/nu/death/cyber/groove(tj. post thrash) zvuku,ne znam ni sam...ima jednostavno svega,ali je ipak za ovog podforuma,jer sviraju nesto sto se moze okarakterizirat kao moderno.Evo sta kazu sami za sebe:

"Sybreed is the vision of a war-torn and apocalyptic future, cause that's what the world seems to be lead. Sybreed is the expression of the individual frustration, distress and social coercion we are all submitted to. Sybreed is moment when everything disappear in the flashlight of ten thousand megatons released by an H-Bomb. And Sybreed is, before all, a metal band!"

Dosta su nihilisticno nastrojeni inace...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 02. 12. 2007. 19:01 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Uh, bas kvalitet od benda, gotiva, sivo, a opet dobro :)
Prvi album mi je drazi, mada je i ovaj novi (Antares) jako dobar, zivi svemir. Fino je da neko kombinuje u tolikim kolicinama klavijature i efekte sa nekim distorzijama i duplim papama, ispadne mnogo dobro, barem u ovom slucaju. Cak imaju i dobre tekstove, jest' da engleski nabadaju i ima presmijesnih sklopova recenica i gresaka, ali poente su dobre.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 19. 09. 2008. 15:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Uuuu moglo bi se ovo poslušati. Koji album prvo da skinem, šta se preporučuje?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 20. 09. 2008. 15:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Gledo ih na kampu, nisu bas bili cemu :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 20. 09. 2008. 15:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
De ti meni preporuči šta da skinem.

P.S. Ajde nemoj biti mrskorod toliki pa otvori ponekad koju temu na ovom pdf, barem bandova koje bi volio da podjeliš sa ostalima ;-) .
P.P.S. as_the_sun_sets reče da ovi totalno jebu! (ali mi ne preporuči šta da prvo skinem).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 20. 09. 2008. 16:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Joj buraz men mrsko al fakat :) ja odgovaram na vase teme, cistim, uredjujem, brisem nepotrebno, a sto se tice novih tema, stari kad bih ja postavljao temu ya svaki new breed of metal bend bilo kojeg zanra koji slusam, a da teme nema ovdje...bilo bi vise tema ovdje nego na ostatku metal podforuma zajedno...

Postavicu, jednu dvije nove, hajd ;-)
I skini si Slave Design od Sybreeda, mislim da se nes pokajat ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 22. 09. 2008. 00:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nameless wrote:
Joj buraz men mrsko al fakat :) ja odgovaram na vase teme, cistim, uredjujem, brisem nepotrebno, a sto se tice novih tema, stari kad bih ja postavljao temu ya svaki new breed of metal bend bilo kojeg zanra koji slusam, a da teme nema ovdje...bilo bi vise tema ovdje nego na ostatku metal podforuma zajedno...

Postavicu, jednu dvije nove, hajd ;-)
I skini si Slave Design od Sybreeda, mislim da se nes pokajat ;-)


Skinu, preslušao i skontao što ti se nisu svidjeli na nastupu - ni muzika im nije energična niti je u folu da te tjera na mosh a možda oni elektronski folovi i onaj clean (koji je meni malo neobičan, nekako mi vuče na power - ma nemam pojma, uglavnom rastegnut je dosta). Nisam se pokajao što sam skinuo album. Ima dosta finih momenata mada nije nešto ekstra spešl. Ali pjesma Rusted zato jeste i te kako 8) . Meshuggah-in utjecaj dosta prisutan (komplet unis) i loopovi kulturno odrađeni mada aranžmanski gledano nekada samo kvare koncept i onda ti ovo zvuči poprilično jednostavno - kao da ima neka osnovna shema koje se band drži i od iste ne odstupa (mada Synthetic Breed a posebice Take The Red Pill odstupaju). Sve u svemu - nešto što nisam očekivao, mislio sam da ću slušati neku brutalnu tehničku nabrijavu sa scream vokalima (koji su onako dosta fini s obzirom na aranžmane pjesama - ali vuče na Soilwork, oh da) ali dobih šta već dobih. Ocjena: može se opet preslušati - 7,5/10 - valja li mi prva recenzija :D ?

Off - držim te za riječ vezano za tvoj povećan angažman na ovom podforumu - i to što si napisao da čistiš, sređuješ, brišeš - ma koga ba ti zajebaješ - eno dvostruki The Ocean još uvijek ovdje a Audry Horne čak tri puta na Avantardu :lol: . Aj dži se dogovora i ne zaboravi mi komentirati recenziju :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 22. 09. 2008. 10:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Recenzija dobra. Kratka i jasna, ja ih vcito preserem s duzinom :oops:
Odoh pobrisat teme pa cu postavit nesto ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 13. 05. 2009. 01:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Novosti: Sybreed studijski update

Gitara zvuči zanimljivo. Samo da ne bude dosadan kao Antares i da ovaj miks kojeg su opisali kao zvuk novog albuma ne bude ni na što ličio - a ta opasnost je izvjesna :lol: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 15. 05. 2009. 00:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ceka se novi album :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 18. 05. 2009. 23:47 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
Ceka se novi album :twisted:


i opet sam se probao natjerati da poslušam Antares ali ono je oličenje dosadnosti :cry: slave design ga kida na proste faktore


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 29. 07. 2009. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
vratija se šime i donija svižu ribu. :D

Artist - Sybreed
Album - 3Aeon EP Promo

Tracklist:
1. A.E.O.N
2.Human Black Box

http://www.mediafire.com/download.php?zqmlzhemnqy


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 11. 10. 2009. 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Sybreed - The Pulse of Awakening (2009)

Image



01. Nomenklatura
02. A.E.O.N.
03. Doomsday Party
04. Human Black Box
05. KillJoy
06. I Am Ultraviolence
07. Electronegative
08. In The Cold Light
09. Lucifer Effect
10. Love Like Blood
11. Meridian A.D.
12. From Zero To Nothing
13. Flesh Doll For Sale [Japanese bonus]

http://rs22.rapidshare.com/files/291291 ... tal.ru.rar


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 11. 10. 2009. 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
jaaaaoooooo...mog li veselja kad sam vidio da se pojavio novi album..uhhh...
evo, upravo slusam...i to je to!!!!...vrhunski!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 11. 10. 2009. 12:59 
Offline
User avatar

Joined: 23. 02. 2009. 17:47
Posts: 393
Zakon bend skidam, vjerujem da je ovaj album odlican!!! :D
Doomsday Party :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 11. 10. 2009. 19:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Album nije vrh vrhova kao Slave Design niti je dosadan poput Antaresa.

Ovo je skrooooz druga priča u kojoj je fokus na vokal (pjevanje) i onu atmosferičnost koja je Sybreedu zaštitni znak (klavijature). Gitare su u pozadini pa sve zvuči laganije nego što je Sybreed zvučao do sada. Nekome se to neće svidjeti ali ko na ovo nije alergičan album će odlično doći za preslušavanje u otprilike ovakvom nedeljnom raspoloženju kakvo je danas :) . Dobar album nema šta, vokali su odlični, posebno refreni a ova I Am Ultraviolence fino prži nema šta. Meridian je merak :D 8) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sybreed
PostPosted: 12. 10. 2009. 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
sto volim kad preslusam dobar album..u ovom slucaj ovaj novi Sajbrid! :D
Gledajuci koju godinu unazad, kad je izasao Slave Design...uh, tog li odusevljenja...
Nakon njega, neku godinu kasnije Antares(koji me naprosto odusevio...)..pa evo, sad ovaj novi...koji je stvarno odlican album,..
Mozda i nije toliko dobar, ali kakvog sve sranja danas ima (da covjek ne povjeruje), jednostavno sam primoran da kazem da je album odlican!!!!!
Vracajuci se na Slave... koji stvarno ima mnogo dobre pjesme... sematski odradjene, s' namjerom da to budu "hitovi"...
pa onda Antares... koji je po meni stvarno "savrsenstvo" u pogledu na kompleksnost jedne numere, a pri tome se uspjela zadrzati nit..u smislu, da su pjesme stvarno jednostavne za poslusati... sto bi se danas reklo, KEÄŒI! :D ...refreni, rifovi..bubanj :D...brate!!!
Ovaj poslednji album ne hvata na prvu kao Antares ili pak Slave...ali je stvarno odlican album. sto ga vise slusam, sve mi je bolji i bolji..o produkciji nema sta da se prica..totalno prilagodjena samoj atmosferi muzike koju sam bend kreira...sa tehnicke strane-moze li neko da nadje zamjerku...odlicne pjesme, odlicni refreni... rifovi, gruv, ritmovi... klavijature...
Eto, jedino mi je vokal malo cudan na nekim djelovima, kao da pjeva kroz nos+nekako mrtvo :D ..ali je doprinjelo atmosferi...
Stvarno odlican bend koji je zaista vrijedan paznje... u ovoj dosadnoj, pretrpanoj, bez-idejnoj Modernoj sceni...stvarno osvjezenje...
Kad se samo sjetim Arkaea-e (kako vec da se zove taj uzasni bend)...dodje mi da kupim 3 originala jednog albuma i da svaki album narezem po 10 puta!

SYBREED!!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 18 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group