Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:34

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 12. 2007. 02:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Evo,sad kako ih slusam pade mi napamet da postavim temu o ovom,meni prejebenom novijem bendu.Nabavio sam im prvi EP dok su jos bili totalni inkognito skoro svima pa cak i naslusanijim new breed metalcima i odmah mi je legla pjesma "Ashes" izmedju ostalih...Ja prezadovoljan EP-om nakon nekog vremena saznam da izdaju album,uskoro nakon toga ga i nabavim..Hijaoooo...koje prelijepo iznenadjenje...Radi se o novom bend Ivana Moodyja-bivseg pjevaca kultnog nu metal benda Motograter.A FFDP je mjesavina metalcore-a,thrash metala,groovy nu metala i jos ponecega...Jednostavno prelijepo.Pjesme poput "Can't Heal You","Ashes" i sl. su neke od pjesama koje su po meni obiljezile ovu godinu sto se new breeda kompletnog tice,a pogotovo balada "The Beeding" koja komotno moze kao takva konkurisat za jedan od hitova metala u 2007. Nista za ogranicene i zadrte metal umove odmah da kazem ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 25. 01. 2008. 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 08. 09. 2007. 23:58
Posts: 28
Nameless wrote:
Evo,sad kako ih slusam pade mi napamet da postavim temu o ovom,meni prejebenom novijem bendu.Nabavio sam im prvi EP dok su jos bili totalni inkognito skoro svima pa cak i naslusanijim new breed metalcima i odmah mi je legla pjesma "Ashes" izmedju ostalih...Ja prezadovoljan EP-om nakon nekog vremena saznam da izdaju album,uskoro nakon toga ga i nabavim..Hijaoooo...koje prelijepo iznenadjenje...Radi se o novom bend Ivana Moodyja-bivseg pjevaca kultnog nu metal benda Motograter.A FFDP je mjesavina metalcore-a,thrash metala,groovy nu metala i jos ponecega...Jednostavno prelijepo.Pjesme poput "Can't Heal You","Ashes" i sl. su neke od pjesama koje su po meni obiljezile ovu godinu sto se new breeda kompletnog tice,a pogotovo balada "The Beeding" koja komotno moze kao takva konkurisat za jedan od hitova metala u 2007. Nista za ogranicene i zadrte metal umove odmah da kazem ;-)


Five finger death punch je fin bend jebo te, the bleeding preedobra pjesma :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 21. 04. 2008. 10:55 
evo napokon nabavio EP i album
iznenadio se, ljudi se ne boje upotrebljavati razne elemente
bas osvjezavajuce, ni acoustic verzija the bleeding-a nije losa
coveri su im do bola mocni :D s pravom mi je ovaj band trenutno jedan od najdrazih
jel se i vama cini da lik na The Bleeding acoustic pjeva poput Keenana(Tool, A Perfect Circle)


Top
  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 21. 04. 2008. 16:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Moondust wrote:
jel se i vama cini da lik na The Bleeding acoustic pjeva poput Keenana(Tool, A Perfect Circle)



Nope.Maynard je jedan!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 21. 04. 2008. 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
the way of the fist je ODLICAN album.. bleeding, cant heal you, devils own itd.. su odlicne, ali stvarno odlicne pjesme.. tako pjevljivo, lako za zapamtiti, a opet kvalitetno..
hXc


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 21. 04. 2008. 20:56 
Nameless wrote:
Moondust wrote:
jel se i vama cini da lik na The Bleeding acoustic pjeva poput Keenana(Tool, A Perfect Circle)



Nope.Maynard je jedan!


naravno, ali ima nesto jarane, mora da je nekad davno ovaj li iz FFDPa pjevusio prison sex ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 22. 04. 2008. 02:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Hahah nije,sumnjam.Ovaj je pjevusio hitove jednog od meni najgotivnijih nu metal bendova ikada - Motograter(a jos su relativno mainstream bili,barem u SAD-u,s obzirom da ja preferiram underground nu metal,al eto...)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 27. 04. 2008. 11:46 
Offline

Joined: 20. 02. 2008. 23:03
Posts: 23
Location: Rajvosa
meni su jedan od naj drazih bendova, imaju jako dobru melodiju pjesama i tekstovi su im prejaki :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 15:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Hm. Mene je preko pjesme "White Knuckless" (a odmah poslije i "The Bleeding") onaj pakšu od voditelja na Dvjestodvojci "navukao" na metal (Nova era). I to tamo negdje početkom februara ove godine. Odma sam poslije toga slušao ISK-a i preslušao album "Cowboys From Hell" od Pantere. The rest is history. I ja, ko sva mi raja (hem stari metalci, hem svi sviraju i bendove imaju) postah zaljubljenik u metal. Nova škola najviše, to je ono što je pićilo utorkom na radiju 202 od 22:30 do sabaha a sad toga nema hvala šupcima :evil: . I sad slušam "White Knuckless" najviše a inače 5FDP su mi prvi metal bend koji sam, namjenski a ne bezze nako, preslušao i od tada slušam njih i ostale "rozy pink jebeni metal" :twisted:
Voditelju Nove ere za to pripada hvala al šteta prava što je više nema (a i njega sa njom) jer ja nisam jedini sa ovakvom pričom (iako možda i jedan od najstarijih, pa me zato svi zjbavaju i stalno mi Meshuggah-u trpaju da slušam, jer ovo, kao, za klinje, jest al u qrcu).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 16:30 
Offline

Joined: 20. 02. 2008. 23:03
Posts: 23
Location: Rajvosa
._. ._. ._. wrote:
Hm. Mene je preko pjesme "White Knuckless" (a odmah poslije i "The Bleeding") onaj pakšu od voditelja na Dvjestodvojci "navukao" na metal (Nova era). I to tamo negdje početkom februara ove godine. Odma sam poslije toga slušao ISK-a i preslušao album "Cowboys From Hell" od Pantere. The rest is history. I ja, ko sva mi raja (hem stari metalci, hem svi sviraju i bendove imaju) postah zaljubljenik u metal. Nova škola najviše, to je ono što je pićilo utorkom na radiju 202 od 22:30 do sabaha a sad toga nema hvala šupcima . I sad slušam "White Knuckless" najviše a inače 5FDP su mi prvi metal bend koji sam, namjenski a ne bezze nako, preslušao i od tada slušam njih i ostale "rozy pink jebeni metal" Voditelju Nove ere za to pripada hvala al šteta prava što je više nema (a i njega sa njom) jer ja nisam jedini sa ovakvom pričom (iako možda i jedan od najstarijih, pa me zato svi zjbavaju i stalno mi Meshuggah-u trpaju da slušam, jer ovo, kao, za klinje, jest al u qrcu).

hahahahaha, andrej ce bit ponosan sam na sebe kad procita :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 18:55 
hahaha bice ga crnjak :razz: :mrgreen: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 19:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Hahah ee... :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 19:11 
haha kako bi volio da ima smajli sto povraca na tog sto se crveni :mrgreen: :mrgreen:
et andrej ti si kriv sto ima jos likova da su postali gay metalci ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 19:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Moondust wrote:
haha kako bi volio da ima smajli sto povraca na tog sto se crveni :mrgreen: :mrgreen:
et andrej ti si kriv sto ima jos likova da su postali gay metalci ;-)

U biti sam kriv za sve ove "breedere" u Sarajevu(izuzev mozda tri cetiri ona kojima samo dajem muziku,al slusaju to duze),al jebes ga - to volim pa sto da mladjoj(a i nekoj starijoj) raji ne prebacujem gayarija,ne snimam,ne upoznajem ih s novim bendovima...Ima fajde od toga,a emisija mi je super prilika za to ;-)
Samo siri nasu scenu!
Rozi Jebeni Metal! :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 04. 05. 2008. 19:21 
hail to the pink metal, baby!!!!!!! :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 06. 05. 2008. 22:46 
Offline

Joined: 20. 02. 2008. 23:03
Posts: 23
Location: Rajvosa
Gay, gay i samo gay rozi jebeni metal 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 15. 05. 2008. 15:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Znate Å¡ta je to dobro u dobrom new breed-u i zvuku onoga 5FDP-a?

Može se slušati a tjera te i da slušaš još više ovakve muzike. To je moje iskustvo al evo šta mi se danas desilo. Dođe jaran koji je od žešće sluša samo System Of A Down a kojem sam nekad prije nekih mjesec i više dana puštao na mobu Otep, ATR i 5FDP i danas sjeli nalon nekog vremena kad ono lik skino album i kaže sluša ga stalno samo ga malo jebe sve što nije clean vokal (posebna referenca na The Bleeding :roll: ) al eto da mu preporučim još nešto što je slično. Normala ja, ko svaki dobar breeder odmah metodom od mekšeg ka tvrđem pa mu pustim Haloscript - normalno, svidjelo mu se, a nakon toga i AILD (Bury Us All) i opet mu se i to svidjelo (sa iznimkom deranja - koji je ono stručan naziv?) pa ode da mu preporučim Motograter i Deadlock, imate li vi još kakvih prijedloga?

Nek se Å¡iri nju briiid - moja je misija da ga Å¡irim :lol: :lol: :lol: . (nisam preozbiljan)
A niko od njih neće kaljat obraz troo metalcima jer neće govoriti da su metalci a slušat će dobru mjuzu pa eventualno i kakav dobar "pravi" metal, tako je barem sa mnom. Odlično zar ne?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 15. 05. 2008. 20:13 
artredis wrote:
Znate Å¡ta je to dobro u dobrom new breed-u i zvuku onoga 5FDP-a?

Može se slušati a tjera te i da slušaš još više ovakve muzike. To je moje iskustvo al evo šta mi se danas desilo. Dođe jaran koji je od žešće sluša samo System Of A Down a kojem sam nekad prije nekih mjesec i više dana puštao na mobu Otep, ATR i 5FDP i danas sjeli nalon nekog vremena kad ono lik skino album i kaže sluša ga stalno samo ga malo jebe sve što nije clean vokal (posebna referenca na The Bleeding :roll: ) al eto da mu preporučim još nešto što je slično. Normala ja, ko svaki dobar breeder odmah metodom od mekšeg ka tvrđem pa mu pustim Haloscript - normalno, svidjelo mu se, a nakon toga i AILD (Bury Us All) i opet mu se i to svidjelo (sa iznimkom deranja - koji je ono stručan naziv?) pa ode da mu preporučim Motograter i Deadlock, imate li vi još kakvih prijedloga?

Nek se Å¡iri nju briiid - moja je misija da ga Å¡irim :lol: :lol: :lol: . (nisam preozbiljan)
A niko od njih neće kaljat obraz troo metalcima jer neće govoriti da su metalci a slušat će dobru mjuzu pa eventualno i kakav dobar "pravi" metal, tako je barem sa mnom. Odlično zar ne?


mislim da bi mu Ekotren onda pravo dobro lego :lol:
thx Andreju za info o bandu, inace mozda ne bi ni sazno za njih ;-)

nije sto mi je najdrazi band, ali mogo si mu i Bullet preporuciti, posto ima dosta cleana i dosta "deranja", uravnotezeno; posto sam se ja na "deranje" naviko preko B4MV i AILD


Top
  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 21. 05. 2008. 21:51 
Offline

Joined: 30. 04. 2008. 22:50
Posts: 1
5FDP je zakon ... jebesh sve ostalo :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Five Finger Death Punch
PostPosted: 21. 05. 2008. 22:11 
fear wrote:
5FDP je zakon ... jebesh sve ostalo :D


hehe jarane
treba imati velika muda da bi ovo reko :razz: :lol: :lol:


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group