Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 240 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Bullet For My Valentine
PostPosted: 22. 02. 2008. 10:42 
odmah da se sve sredi... ko smatra da nisu nimalo metal i da su gay nek onda ne pise ovdje nista, jer znam puno ljudi koji dodju i kazu "jebo bullet, trivium i to, chuck i death poslusaj" i meni takav lik sere a zna samo pjesmu "scavenger of human sorrow"....
uglavnom, meni zajedno sa As I Lay Dying, KSE, All That Remains, Unearth, Underoath najband.... i samo nemojte reci da Bullet kopira Trivium kao sto isti "death-ovac" kaze...
bullet postoji od 1999 pod imenom "Jeff Killed John" i svirali su po nekakvim PUBovima metallica pjesme, nakon ovog neuspjelog banda su se preimenovali u Opportunity in Chicago i svirali nekakvi Nu-Metal, a tek 2004 kad je Jay dosao na bass dobili su ugovor sa Sony BMG... uglavnom imaju samo 2 albuma i gomilu nekih mini albuma :D :D

The Poison (2005)
Scream, Aim, Fire (2008)

na pocetku solidni MC band, sada jebeni mainstream ali zvuk jos uvjek valja mada se svi pale na 2 jebena spota koji je pustio MTV...


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 22. 02. 2008. 11:31 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2008. 00:03
Posts: 93
Location: Labin
Iskreno, band mi je katastrofa, no znaš i sam da ima zadrtih ljudi koji svako toliko priseru neš :D
Nije mi jasno gdje nađu uspoređivat to sa Death-om, ono... daj odrasti!! :roll: :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 22. 02. 2008. 13:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
E vidis meni je bend fakat ok,iako je na MTV-u zastupljen i sve to.Likovi su prije svirali Metallicine covere prije nego sto su s ovim krenuli.Sasvim bardo bend,danas vec bolji od kolega iz Triviuma...
A Moondust slazem ti se s dosta tih navedenih bendova,al gdje ces Underoath :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 22. 02. 2008. 20:56 
The Acacia Strain, ma nemam ja buraz problema sa likovima kojim ne lezi muzika, al mi ide na K kad mi dodje lik koji je vidio recimo spot tears dont fall i kaze kako je njegova maca vise metal nego oni... smjesno ba :D :D

Nameless, nisu samo metallicine nego i nirvane (no h8, al ovo nije podatak s kojim se bullet rado hvali :D ), ma bullet meni sjajno lezi po zvuku, imam poster jedan ogroman na kojem pjevac matt nosi majcu bez rukava sa Trivium natpisom :D :D
a za underoath, ma nisam ni ja cistokrvni metalac, jbg ja sam krenuo sa hc pa meni sve lezi od emo pa do pagana/blacka :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 23. 03. 2008. 16:37 
joj jbt, ja neki dan odem bezze reg se na oficijelni njihov forum kad ono lik tvrdi da je bulletov The Poison samo britanska verzija od Killswitchevog The End Of Heartache...
ja samo napisao LOL... ne znam sta da kazem na ovu provalu... :mrgreen: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 24. 03. 2008. 01:00 
Offline
User avatar

Joined: 15. 03. 2007. 14:29
Posts: 73
Location: sarajevo
Aj nemogu se suzdrzt da ne kazem da je bend kita i po,i da su pozercine da nemogu vece, jbt kad se pustaju na onoj kretenskoj emisiju na obn-u, adio pameti, pa kud ces dalje. Ono jbg oni gaze sto se tice sviranja, al su toliko komercijalni da su se totalno odaljili od sustine metala.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 24. 03. 2008. 10:29 
SIK wrote:
Aj nemogu se suzdrzt da ne kazem da je bend kita i po,i da su pozercine da nemogu vece, jbt kad se pustaju na onoj kretenskoj emisiju na obn-u, adio pameti, pa kud ces dalje. Ono jbg oni gaze sto se tice sviranja, al su toliko komercijalni da su se totalno odaljili od sustine metala.


istina, jarane al me to ne interesuje, meni njihov zvuk odgovara a sto oni sviraju samo zbog love, jbg, scream,aim,fire je njesra album sa dobrim momentima...zasto kazem njesra? jer nije uradjen s namjerom da se slusa nego samo da se proda... ali opet, meni su vec od Jeff Killed John najdrazi band, jbg skoro 10 godina im je trebalo da se probiju, i ja bi popudalio ;-) jednom ce skontat da ne mogu zivjeti samo od I-tunesa i teenage cura...


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 25. 03. 2008. 18:10 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
sumnjam da ce ti ikad skontat da mogu zivit bez curica..a ko ce ih slusat onda :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 26. 03. 2008. 11:31 
ima nas jarane koji znaju cijeniti stari dobri The Poison :mrgreen: a tih curica ce uvjek biti jebaji ga ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 26. 03. 2008. 14:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Moondust wrote:
ima nas jarane koji znaju cijeniti stari dobri The Poison :mrgreen: a tih curica ce uvjek biti jebaji ga ;-)

Potpis na ovo.Sve receno :mrgreen:
Four words to choke upon: LOOK AT ME NOW! :twisted: :twisted:
Albumchina...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 26. 03. 2008. 16:41 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
nemogu ih nikako, Trivium je bolji :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 26. 03. 2008. 20:11 
Azrael661 wrote:
nemogu ih nikako, Trivium je bolji :mrgreen:


ma sto se sposobnosti na instrumentima tice, jeste, ali sam uvijek bio protiv poredjenja Trivium - Bullet For My Valentine, jedino sto za mene ova 2 banda imaju zajednicko je cinjenica da ih narod ili mrzi ili gotivi ;-) drugo ne...

ma Suffocating Under Words Of Sorrow i The Poison imaju prejebene riffove, predobro jbt :mrgreen: meni bullet uvijek vrh bio i ostao


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 27. 03. 2008. 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Ja sam ih mješo prije koliko su mi bili slični


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 29. 03. 2008. 06:04 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
imaju ok muziku i ne zvuce lose al kad podje plakat sa onim djetinjastim pickastim glasom onda jebi ga....al placaju stan , osiguranje za auto i ne rade u mcdonaldsu...sve od prodaje albuma koji se dobro prodaje u USA mada su daleko od mog ukusa


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 02. 04. 2008. 08:39 
Burnt iN Effigy wrote:
Jesu li mogli more gay ime bendu dati, cuj Valentine :shock: :mrgreen:


moglo je :mrgreen: zamisli da se zovu Rose for my faded Valentine :mrgreen: :mrgreen:

Morgoth1 wrote:
imaju ok muziku i ne zvuce lose al kad podje plakat sa onim djetinjastim pickastim glasom onda jebi ga....al placaju stan , osiguranje za auto i ne rade u mcdonaldsu...sve od prodaje albuma koji se dobro prodaje u USA mada su daleko od mog ukusa


joj na ovom zadnjem albumu je fakat pickast glas do bola, na poisonu i clean nije tolko iritirajuc al jebajiga, sad je ulogu growla skoro 100% preuzeo jay na basu...

Azrael661 wrote:
Ja sam ih mješo prije koliko su mi bili slični


haha jarane... kako kome, meni bas nidje veze ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 04. 04. 2008. 16:37 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...uopste mrzim ovakve postove...od 2-3 rijeci...ali ovaj band mi je uzasan!!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 04. 04. 2008. 17:41 
Moondust wrote:
primjetio sam da vecina ljudi govori lose o bandu tj. smatraju ih sranjem i gay iako nisu poslusali nijednu pravu pjesmu... da bi se bulletov zvuk skontao treba se fino citav the poison preslusati a ne samo sranje tears dont fall na MTVu ili recimo all these things i hate...


Last edited by Moondust on 03. 05. 2009. 12:40, edited 1 time in total.

Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 08. 04. 2008. 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
znas kako....ja sam poslusao i onaj EP i album...i jebi ga...previse mi je to pickasto...a kao trebalo bi da bude zajebano...
: ja cu malo da budem pickica, pa cu da pjevam kmekavim vokalom..ne bi li uspjeli malo curica da privucemo...a pri tom cu jos malo da nalakiram nokte i izvucem koji pramencic...cisto zbog klinki...
...a sad bi mogao malo da se proderem..jebi ga, ipak smo mi "tvrdi metal bend"... Stvarno ne znam zasto mi ljudi govore da kopiram "Hetfilda"...ja to uopste ne cujem...mi imamo svoj stil!!...mi smo pickasti hevitreš bend...

hehehe...

...jebi ga...kazem, poslusao sam ta njihova izdanja...i NIÅ TA!!!!...jos sto sam se smorio dok sam pogledao 4 minuta njihovog dvd-a...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 08. 04. 2008. 21:27 
downbeat wrote:
znas kako....ja sam poslusao i onaj EP i album...i jebi ga...previse mi je to pickasto...a kao trebalo bi da bude zajebano...
: ja cu malo da budem pickica, pa cu da pjevam kmekavim vokalom..ne bi li uspjeli malo curica da privucemo...a pri tom cu jos malo da nalakiram nokte i izvucem koji pramencic...cisto zbog klinki...
...a sad bi mogao malo da se proderem..jebi ga, ipak smo mi "tvrdi metal bend"... Stvarno ne znam zasto mi ljudi govore da kopiram "Hetfilda"...ja to uopste ne cujem...mi imamo svoj stil!!...mi smo pickasti hevitreš bend...

hehehe...

...jebi ga...kazem, poslusao sam ta njihova izdanja...i NIÅ TA!!!!...jos sto sam se smorio dok sam pogledao 4 minuta njihovog dvd-a...


jarane to sve stoji, i slazem se da je faklat bezze sto im je friz vazniji od mjuze ;-) mada mi ovo sad sa hetfieldom malo bezze, nisam to nikad bas primjetio nesto, ni na EPu ni na albumu, doduse ono kad malo skrati rijec, jest fakat malo james fora, al jbg...
ja jedva cekam 3. album, onda cemo vidjeti jel band za kurac ili im je do mjuze bas stalo :mrgreen: :mrgreen: jarane ovo boldirano ti je najbolje, zato sto i ja imam pun kurac pramenova i nekad sam lakirao nokte :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Bullet For My Valentine
PostPosted: 09. 04. 2008. 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Moondust wrote:
downbeat wrote:
znas kako....ja sam poslusao i onaj EP i album...i jebi ga...previse mi je to pickasto...a kao trebalo bi da bude zajebano...
: ja cu malo da budem pickica, pa cu da pjevam kmekavim vokalom..ne bi li uspjeli malo curica da privucemo...a pri tom cu jos malo da nalakiram nokte i izvucem koji pramencic...cisto zbog klinki...
...a sad bi mogao malo da se proderem..jebi ga, ipak smo mi "tvrdi metal bend"... Stvarno ne znam zasto mi ljudi govore da kopiram "Hetfilda"...ja to uopste ne cujem...mi imamo svoj stil!!...mi smo pickasti hevitreš bend...

hehehe...

...jebi ga...kazem, poslusao sam ta njihova izdanja...i NIÅ TA!!!!...jos sto sam se smorio dok sam pogledao 4 minuta njihovog dvd-a...


jarane to sve stoji, i slazem se da je faklat bezze sto im je friz vazniji od mjuze ;-) mada mi ovo sad sa hetfieldom malo bezze, nisam to nikad bas primjetio nesto, ni na EPu ni na albumu, doduse ono kad malo skrati rijec, jest fakat malo james fora, al jbg...
ja jedva cekam 3. album, onda cemo vidjeti jel band za kurac ili im je do mjuze bas stalo :mrgreen: :mrgreen: jarane ovo boldirano ti je najbolje, zato sto i ja imam pun kurac pramenova i nekad sam lakirao nokte :mrgreen:



...pa da...to sa sjeckanjem rijeci...to me i podsjeca na Hetfilda... zasto ih ne lakiras jos uvijek? :D


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 240 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group