Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 12:32

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 21. 02. 2009. 10:35 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
odlicno


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 21. 02. 2009. 19:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Riot wrote:
odlicno


Ma meni brate baš sjedaju ovi unisoni i ovkav vokal - znači komplet zvuk na one hack'n'slash prizore iz 300. I baš kulturica su uživo odradili ovu pjesmu - samo vokal nije toliko dobro ispao i gitare bježe od osnove i nekad puknu poneki akord koji baš nervira ali sve u svemu interesantno. I odlično ha ja :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 22. 02. 2009. 01:35 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
vokal je u basovima previse :D fali srednjih a pogotovo visokih, nije definisan :D tehnika tehnika


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 13. 04. 2009. 20:45 
The Impaler, dio na klavijaturama prije bolesnog brejka na 1:50

osjetitel vi slicnost:

http://www.youtube.com/watch?v=MwEtD_qtCIM


Top
  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 14. 04. 2009. 00:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Moondust wrote:
The Impaler, dio na klavijaturama prije bolesnog brejka na 1:50

osjetitel vi slicnost:

http://www.youtube.com/watch?v=MwEtD_qtCIM


Ha jebote jest :D . Joj kako dobro zvuči ovako golo. A kad ga WoP prisastavi sa onim masnim breakdownom onda baš bude kako treba. Mene što se tiče neka uzimaju sve poznate melodije i nek rade šta već rade i zbog čega ih toliko volimo i ja sretan.

Siguran sam da ima još ovakvih sličnosti a i gdje ne bi bilo kad je svaka pjesma pravi mali mozaik melodija raznoraznih.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 14. 04. 2009. 16:20 
hahah ma nisam to mislio kao nesto, ono da napadam band, nego htio sam da vidim jel se samo meni ucinilo tako il fkt lici :D

uglavnom zadnjih dana slusam album opet i opet i opet, i tek sad otrkivan one najsitnije detalje :D :D :D :D onda kad sam skino album, bilo je to ko kad dobijes novi mobitel, pa ti zakon i sve, i onda tek nakon bog zna kolko vremena, skontas da imas i bluetooth i infrared, i da nije VGA vec mexapixl cam i neke fazone sta ja znam itd itd itd :razz: :mrgreen: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 14. 04. 2009. 16:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Moondust wrote:
hahah ma nisam to mislio kao nesto, ono da napadam band, nego htio sam da vidim jel se samo meni ucinilo tako il fkt lici :D

uglavnom zadnjih dana slusam album opet i opet i opet, i tek sad otrkivan one najsitnije detalje :D :D :D :D onda kad sam skino album, bilo je to ko kad dobijes novi mobitel, pa ti zakon i sve, i onda tek nakon bog zna kolko vremena, skontas da imas i bluetooth i infrared, i da nije VGA vec mexapixl cam i neke fazone sta ja znam itd itd itd :razz: :mrgreen: :mrgreen:


ÄŒista desetka za album. ÄŒista desetka za ovo napisano i desetorostruki potpis :D !
Ma, đe ti vidje da ja odgovoram kao da ti napadaš?
Ja ovako, skoro svaki mjesec barem jednom, se odšunjam do njihovog myspace nebil kakvu novu pjesmu čuo. Volio bih i neki cover da snime. Recimo nešto od Lacuna Coil :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 07. 05. 2009. 17:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Sad sam im bio na spejsu i piše da su u studiju a sljedeći nastup im je tek 6.6. Znači još mjesec dana fore imaju da završe album i garant će izaći ili u decembru ili januaru sljedeće godine. Hel jea :twisted: !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 13. 05. 2009. 00:46 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
jebem vam PITEEEE.... kad sam razgledao po forumu nisam ni pogledao ovaj post.. nekako me nije privuklo.. i bezveze... odem na youtube.. naletim na "the ipalera" ... na pocetku mi bilo drago sto nisam ni pogledao kakav je ovo bend...ali nakon onih klavijatura.. i onog "kako ga mi u drustvu zovemo UVUCENI GROWL" onda sam se zaljubiooo.. i ja se poceo derat po sobi...!

bend je ono..pravooo jeben... :lol: svaceg ima... mada moram priznat... da pjevac nema neku glasovnu sirinu.. on pokusava.. ali moglo bi to bolje..!

btw poslusajte extra gitare na 1:10 Unbreakable-a!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 13. 05. 2009. 01:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Damn, pa zašto si ove legende izbjegavao bolan, pa oni su najbolje otkriće (naj debi album) prošle godine :) .

Unbreakable ali i na drugim pjesmama (Roulette, Legions - strahota) riffovi kidaju.

Ali pored silne masnoće i savršenih klavijatura i odličnog vokala WoP se imaju podičiti i Hardcore-om :twisted: . Reloaded je HC koliko god Origins And Endings neka ozbiljna pjesma:

HC: http://www.youtube.com/watch?v=uvh9aSba3jU "This Is Winds of Plague, all that 2008. shit " :lol:

Idemo dalje sa moshom a vezano je za Vindse:

Oni su se prije zvali Bleak December a 2005. su promjenili naziv. Evo odakle, kako kažu, su skontali kako će se zvati:

http://www.youtube.com/watch?v=LRZWuc-k1Bo

Sekunda je 23. a ovaj bend bi trebao dobiti nadimak: totalno jebanje majke koji svira ovo :twisted: (pogledajte zbog čega - cijeli spot).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 13. 05. 2009. 17:45 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
artredis wrote:
Damn, pa zašto si ove legende izbjegavao bolan, pa oni su najbolje otkriće (naj debi album) prošle godine :) .

Unbreakable ali i na drugim pjesmama (Roulette, Legions - strahota) riffovi kidaju.

Ali pored silne masnoće i savršenih klavijatura i odličnog vokala WoP se imaju podičiti i Hardcore-om :twisted: . Reloaded je HC koliko god Origins And Endings neka ozbiljna pjesma:

HC: http://www.youtube.com/watch?v=uvh9aSba3jU "This Is Winds of Plague, all that 2008. shit " :lol:

Idemo dalje sa moshom a vezano je za Vindse:

Oni su se prije zvali Bleak December a 2005. su promjenili naziv. Evo odakle, kako kažu, su skontali kako će se zvati:

http://www.youtube.com/watch?v=LRZWuc-k1Bo

Sekunda je 23. a ovaj bend bi trebao dobiti nadimak: totalno jebanje majke koji svira ovo :twisted: (pogledajte zbog čega - cijeli spot).



A jbg.. nekako mi se ime benda nije svidjao....xD a jebenis u do bola...! ev cijeli dan od jutros.. pjevam....xD ne mogu me smiriti...!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 05. 06. 2009. 21:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Quote:
Los Angeles-based metallers WINDS OF PLAGUE will release their new album, "The Great Stone War", on August 11 via Century Media Records.

The sextet kicks off a massive worldwide touring campaign for "The Great Stone War" this week by taking part in the star-studded Summer Slaughter touring package, also featuring SUFFOCATION, NECROPHAGIST and DYING FETUS, among a slew of others. They will follow this up with a lengthy North American run with HATEBREED and CHIMAIRA.

Commented vocalist Johnny PlagueImage: "We just completed the recording process for our new album, 'The Great Stone War', and it turned out far better then we had imagined. We are very excited for it to hit the public. I feel, as a follow-up to 'Decimate The Weak', this record shows growth both as a band and as musicians. We kept the same brutal attitude but upped the epic and creative elements we have shown in the past. Now with the recording behind us, we can step out onto the Summer Slaughter stage armed with new songs, a renewed energy alongside an amazing lineup ensuring metal heads and hardcore kids one hell of a night."


Joj, čuj Johhny Plague :lol: . Joj da je na ovom Summer Slaughter biti da se čuju i nove stvarke - ali nikad to vamo neće doći :cry: . Iskreno, ja mislim da malo sere - neće biti toliko dobar novi kao Decimate The Weak - čisto sumnjam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 26. 06. 2009. 22:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
NAJAVNI TRAILER NOVOG ALBUMA:

http://www.youtube.com/watch?v=GseeUmBUTnc


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 27. 06. 2009. 12:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Novosti: Nova pjesma Winds of Plague dostupna na Myspace-u

Preorder maje i diska 20 dolara - ima li iko paypal jebemu :evil: :( .

Btw. nova pjesma razvaljuje! Malo je i komplikovanija nego inače :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 27. 06. 2009. 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
http://www.mediafire.com/download.php?0znijyyzmc4

:twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 27. 06. 2009. 17:57 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
jebe kevu ;D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 29. 06. 2009. 04:31 
Offline
User avatar

Joined: 13. 10. 2003. 02:09
Posts: 1570
Location: Bihac
Cekam 1. i novi limit. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 29. 06. 2009. 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 04. 01. 2009. 09:39
Posts: 106
meni je ovaj bend postao jako dosadan,osim ako ne naprave neku revoluciju i neku fakat dobru pjesmu koja ce meni uc u uho tesko da cu ih dalje slusat


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 29. 06. 2009. 18:42 
decimate the weak
onaj dio u zadnjem dijelu pjesme
kad idu sam klavijature
isto Dino Merlin - sa mojih usana
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:


Top
  
 
 Post subject: Re: Winds Of Plague
PostPosted: 30. 06. 2009. 01:24 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
hmm pjesma je ok,na prvo slusanje mi je nekako monotona...tacnije reci "nema onih cudnih breakova" a klavijature su opet dobro sjele.. volim ovaj njegov "trashcore vokal" te sve u svemu ce i ovaj album biti dobra/mocna stvar!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group