Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 45 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Ekotren
PostPosted: 18. 04. 2008. 17:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Inace mi mrsko da postavljam nove teme o bendovima koje skidam,al bas ne gumo da vjerujem da raja koja skida i pretrazuje nbom bendove i albume po netu,nisu naletili na ovaj genijalan bend koji u Americi sve vise uzima maha.
Ekipa svira metalcore/nu metal,raja su sa Ill Ninom,Bobaflexom,Droidom,...


Imam jedan EP koji nije potrebno skidat jer je sve s istog sadrzano na albumu Light The Fire iz ove godine.
Jedan od bendova kojim se ubijam zadnjih petnaestak dana,nesto predobro.
Sto ih vise slusam album sve su mi bolji.

Posebno bih istakao pjesme Light The Fire,Paper Thin,Tables Have Turned,Nothing Left,...ma sve!

Ima i metalcore,a ima i nu metal riffanja,kao i gotivnih breakdowna,bas fino uklopljeno sve,tecno.
Supermelodicno i gotivne izmjene harsh i clean vokala,pjesme ulaze u uho vopra brzo,neke cak i nakon prvog slusanja...Havarija!

Topla preporuka svima koji gotive metalcore i nu metal(pravi nu metal,bez mjesanja sa rap metalom i sl. sranjima)!


http://rapidshare.com/files/101630519/E ... ot.com.rar


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 19. 04. 2008. 18:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Skinite ovo ljudi,poslusajte,predobri su likovi!Bas vrh!!!! :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 19. 04. 2008. 20:02 
nije mi radio link ;-)
cim budem siguran za ovaj jebeni limit, skidam ovo :mrgreen: :mrgreen:
zvuci interesantno


Top
  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 28. 04. 2008. 21:29 
upravo skidam album, javim kad preslusam ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 29. 04. 2008. 19:25 
skino album sinoc, preslusavo ga al mi cura bila tu pa nisam nesto posebno mogo ni pofatat dobre momente albuma
al evo citav dan ga slusam i prejebeno je!!!!
melodije, refrene sam vec zapamtio i kao pjevusim citav dan jbt
riffovi mi pravi fini i breakovi, clean vokal mi bio u pocetku malo smjesan pa kasnije pravo dobro uklopljen u pjesme
nemam favorita jer mi je citav album prejak, definitivno jedan od drazih bandova trenutno jbt, al cu ipak spomenuti pjesme koje mi se posebno svidjaju Paper Thin, Tables Have Turned, Falling, Point Of View, al ovo je subjektivna stvar, citav album je jednostavno genijalan


Top
  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 04. 05. 2008. 15:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Evo i ja ih konačno našao i preslušao album. Taman zvuk po mom ukusu pa mi je i fakat cijeli album dobar. Prvi put sam ih čuo na Novoj eri i Paper Thin sam si morao naći pod hitno jer je pregotivna. Poslije nje - Light The Fire - isto pregorivna.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 07. 05. 2008. 00:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Death Blanket mi se uvukao u glavu, zaglavio na repeatu, ne da se skinit mater jebalo. Argghhh!!! - dobrila i po, yeah :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 07. 05. 2008. 11:13 
hehe :D
evo ja negdje, ne znam kako sta gdje, al sam prelisto njemacki metal hammer ovaj zadnji broj, i napisali za ekotren da su death metal sa nekim hc primjesama i dali im samo 3 od mogucih 7 poena... :lol: haha smjesno majke mi, nije MH nikad imao pojma, nit ce imati ikad


Top
  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 07. 05. 2008. 20:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Znači death metal sa primjesama hc-a a? Dobro da znam. Ma pusti ti te schwabbe, šupčine jedne :evil:

Đaba oni daju 3-ice kad Ekotren jebe!!! (baš)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 07. 05. 2008. 22:07 
artredis wrote:
Znači death metal sa primjesama hc-a a? Dobro da znam. Ma pusti ti te schwabbe, šupčine jedne :evil:

Đaba oni daju 3-ice kad Ekotren jebe!!! (baš)


ma jebo metal hammer uopste, ja se po njima orijentisem, oni kad kazu da je sranje album ja ga skinem i uvjek bude suprotno od onog sto kazu :mrgreen: uvjek majke mi ili ja jednostavno volim "losu muziku" hahaha :mrgreen: :mrgreen:

Ekotren ruuulzzzz kao i sav nju briiiiiiid :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 08. 05. 2008. 00:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
ma jebo metal hammer uopste, ja se po njima orijentisem, oni kad kazu da je sranje album ja ga skinem i uvjek bude suprotno od onog sto kazu :mrgreen: uvjek majke mi ili ja jednostavno volim "losu muziku" hahaha :mrgreen: :mrgreen:

Ekotren ruuulzzzz kao i sav nju briiiiiiid :lol:[/quote]

Super ba. Aj pošto sam ja najnoviji breeder (barem na forumu) daj mi preporuči majke ti neke gotivne bendove (i albume) new breed bendova (i inog melodičnog metal zvuka) pošto sam ja to sve saznavao preko Nove ere (jesi ti slušao?) a kako se onaj pakšu od voditelja ispario u Slo a da mi nije ni mjuze snimio (stvarno je pakšu jelde?) ovako preko foruma saznajem.

P.S. Malo mi je bilo isfur kad sam vidio x meni nepoznatih bendova u ovoj našoj temi a nema Otep-a, Machine Head-a, Heaven Shall Burn-a, War of Ages-a, Korn-a, As I Lay Dying-a itd isl. S pravom?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 08. 05. 2008. 03:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Hahahah...
Simicu ti kad dodjem OBECAJEM!!! :)
A ako hoces preporuku reci mi sta i na fazon cega,jer ne znam ja sta ti imas a sta ne.
Na fazon AILD-a mi odmah napamet padaju mali milion bendova ala Parkway Drive,Destroy The Runner,Diecast,Haste The Day,At The Wake,Mortal Treason,Misery Signals,It Dies Today,...
HSB alike bendva bas i nema previse,ono da bas ima neka sto posto slican bend kao npr. AILD sto ima.HSB su mi jedan od prilicno jedinstvenih mc bendova,eventualno bih Maroon smio usporedit s njima,al ni to nije to :wink:

Na War Of Ages fazon poslusaj npr Betzefer,Evergreen Terrace,The Concubine,On Broken Wings,Embrace The End,Scarlet,Maylene And The Sons Of Disaster,...opet ih mogu do sutra nabrajat,dakle poprilicno cest zvuk metalcorea...

Korn i Otep su realno najslicniji jedan drugom,masu puta kopirani od undergroundasa nu metal scene.Najbolji primjer je francuski bend Mal d' Aurore koji su mrtva 1/1 kopija Korna,po svemu,a ima ih jos podosta pogotovo u Spaniji,Portugalu i Francuskoj..Na njihovim scenama bila je/ima masa Korn kopija...

A Otepu je najslicniji stari americki nu metal bend Luxt te eventualno curke iz benda Kittie,mada jedan je Otep :wink:

Machine Head kopija i nema bas,a i nisu oni za ovog podforuma,oni su post thrash,u fazi Supercharger i Burning Red albuma su bili neki ala nu metal,ipak po meni su za thrasha.

Sto se tice ovih tema,nekih ima samo su zapale na starije stranice,a nekih nema(meni mrsko postavljat - postavljajte vi,sao se drz'te pravila o otvaranju topica :wink: )

Nema vise off topica,idemo dalje...

Mode ON
hahahahahahahahahahaaha Ekotren death metal s hc-om,hahahahahahaha jebo ih bog neuki hahahahahahaha.................nabijem ja hammer na kurac i sve te "strucnjake",niko veze nema...

Koji neeeeeew breeeed haveru,Ekotreeeen ftw!
Mode OFF


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 08. 05. 2008. 11:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
@Nameless
To care!!! Hvala ti velika. Od svega nabrojanog znam samo za Luxt pošto si ih spominjao na emisji. Ma i meni je smrdilo ono death metal sa primjesama hc-a isto što mi je malo teško skontati da je The Blackening post-trash al eto, ja sam malo slušao pa malo i znam tako da ne spominjem mnogo žanrovske odrednice.

Nego Å¡ta mislite o ovome? (preuzeto sa njihovog site-a):

A lot has been going on with Ekotren lately, they have now gone 12 weeks straight on Sirius Hard Attack’s Devils Dozen with their albums title track “Light The Fire” and currently sits at #3(for 3 weeks in a row)on the countdown.

This Weeks Devils Dozen:

1 Calvera Conspiracy - Inflikted
2 Testament - More Than Meets The Eye
3 EkoTren - Light The Fire
4 Children Of Bodom - Blooddrunk
5 Machine Head - Slanderous
6 Emmure - 10 Signs You Should Leave
7 Meshuggah - Bleed
8 Zimmer's Hole - When You Were Shouting At The Devil.
9 Straight Line Stitch - Taste Of Ashes
10 Polkadot Cadaver - A Wolf In Jesus Skin
11 Judas Priest - Nostradamus
12 Winds Of Plague - Origins And Endings


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 08. 05. 2008. 15:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
artredis wrote:
@Nameless
To care!!! Hvala ti velika. Od svega nabrojanog znam samo za Luxt pošto si ih spominjao na emisji. Ma i meni je smrdilo ono death metal sa primjesama hc-a isto što mi je malo teško skontati da je The Blackening post-trash al eto, ja sam malo slušao pa malo i znam tako da ne spominjem mnogo žanrovske odrednice.

Nego Å¡ta mislite o ovome? (preuzeto sa njihovog site-a):

A lot has been going on with Ekotren lately, they have now gone 12 weeks straight on Sirius Hard Attack’s Devils Dozen with their albums title track “Light The Fire” and currently sits at #3(for 3 weeks in a row)on the countdown.

This Weeks Devils Dozen:

1 Calvera Conspiracy - Inflikted
2 Testament - More Than Meets The Eye
3 EkoTren - Light The Fire
4 Children Of Bodom - Blooddrunk
5 Machine Head - Slanderous
6 Emmure - 10 Signs You Should Leave
7 Meshuggah - Bleed
8 Zimmer's Hole - When You Were Shouting At The Devil.
9 Straight Line Stitch - Taste Of Ashes
10 Polkadot Cadaver - A Wolf In Jesus Skin
11 Judas Priest - Nostradamus
12 Winds Of Plague - Origins And Endings


Sasvim zasluzeno treci.
Znam svaku od ovih pjesama osim Zimmer's Hole i mogu rec da je plejlista sjajna.,a Polkadot Cadaver,tj. ex Dog Fashion Disco je smece samo takvo,ostalo je super,ovi boldirani bendovi su zvijeri svaki predobar(SLS ti se mozda svidi ako volis zenske brutalne vokale,pjevaljka im je nenormalna,a Emmure je sjajan deathcore/metalcore,a najveca preporuka Winds Of Plague - simfonicni deathcore sa malo melodic blacka).Boldirao sam ti new breed of metal bendove eto,da znas ;-)

Inace je po meni Light The Fire jedna od najmocnijih pjesama koje sam cuo ove godine,refren je ludilo - odmah se pamti i pjeva :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 08. 05. 2008. 22:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Thanx allot :)
Al jebada sa traženjem linkova za download evo tražio i našao prvo Winds Of Plague ovaj novi album i na kraju kad se skinulo ono neki Lost Eden, ne znam ni ja zašto (i to neki demo). Al eto sad ima ovaj novi topic pa ćemo i to rješiti.

Ekotren:

Solidno odradili Light The Fire live http://www.youtube.com/watch?v=WiXxLlitNnM
Puno se bolje čuje i malo su se više potrudili na Nothing Left http://www.youtube.com/watch?v=RIZkKWVpGMc

Ali snimaju spot za Tranquilized. Piše na site-u.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 08. 05. 2008. 23:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
nisam ih slusao al im je ime ludo, podsjeca me na neki na onaj dijabeticarski secer ono natren, ili neke bobe male za osvjezivanje daha :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 09. 05. 2008. 04:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
NecrodaemoN wrote:
nisam ih slusao al im je ime ludo, podsjeca me na neki na onaj dijabeticarski secer ono natren, ili neke bobe male za osvjezivanje daha :mrgreen:

Hahah ti ne skidaj,tebi se nece svidjet ovo sto posto - pederluci,cleanovi,metalcore melodijice i nu metal rifanje vecinsko,gayarije...znas vec... :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 23. 06. 2008. 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
aa koji pederluk e ovo je previse fakat, imam toleranciju na gay al ovo je stvarno hahahahah dajte ba


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 23. 06. 2008. 12:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Riot wrote:
aa koji pederluk e ovo je previse fakat, imam toleranciju na gay al ovo je stvarno hahahahah dajte ba


Jel' to zbog refrena, ili pjevanja (u pjesmi i u van refrena) koji vuče na country (new breed of country) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Ekotren
PostPosted: 24. 06. 2008. 15:05 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
ama inace ton njegovog glasa u globali dok pjeva, ne svidja mi se ovaj stil new breeda, u sta je sve evolviralo, izjednacilo se sa mtv pickama..


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 45 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group