Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Haloscript
PostPosted: 04. 05. 2008. 19:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Artredis wrote:

A šta mislite o Haloscript-u? Bend je iz Atlante, USA. Tek se pojavili "u javnosti" mada sviraju već par godina. Poprilično su soft al zato prejebeno melodični (iako vokal i nije nešto specijalno al eto) ali zvuk je fantastičan. Ovo je, po meni, tipičan primjer zvuka koji new breed širi i van kruga metal publike, mada i tipičan američki, prepoznatljivi zvuk, ipak ima sve predispozicije da ih bude slušan u stvarno velikom krugu publike različitih ukusa. Jes' da nisu originalni kao Korn, niti kvalitetni kao Ill Nino, a ni ništa slično Evanescence-u u suštini ali ipak, meni se čini, da je to bend koji fakat može učiniti new breed poprilično (i više) rasprostranjenim žanrom. Meni lično - Better me sa albuma Ghosts and Good Intensions (2008)

Evo i playliste za psihičke pripreme pred ispit :) :
Haloscript - Better Me
Ekotren - Paper Thin
As I Lay Dying - Bury Us All
Soulfly - Jump da Fuck Up ili nešto u tom folu od njih

Ma pali svaki put :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Haloscript
PostPosted: 04. 05. 2008. 19:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
SVAKA CAST NA TOJ PLEJLISTI PRED ISPIT!!! ;-)

Sto se tice Haloscripta,otkrio sam ih prije neka dva-tri mjeseca s ovim albumom iz '08. i odmah su mi zapeli za oko,tj. za uho.
Fin alternativni nu metal s primjesama.

Album strava dobar,poceo da pustam na "Novoj eri",cak mislim da je bio jednu noc i album sedmice.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Haloscript
PostPosted: 04. 05. 2008. 20:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ma bježi ba, došao si bio do Siphona i onda si pustio domaći metal bend (moraš mi reći koji jer su me tekstovi zasmijali do suza a on ti je bio i za album noći za oproštajnu emisiju) a te večeri je trebao ići Light The Fire od Ekotrena a i prije si, u sklopu predstavljanja novina, pustio Cast Away i Scarlet Canvas. Melodic nu metal kaže na cover-u i mislim da naziv odgovara. Ja sam pušto ovim corerima svojim i starim metalcima koji se gade na nu metal i oni mi kažu da je zvuk odličan samo vokal slab. Meni lično sjeda i vokal i muzika i to sve, posebno bubanj ali je bolji vokal Sevenfolda na Atlanta In Ashes. Možda samo da im sljedeći uradak bude trunku žešći al šta ćeš ništa nije savršeno. A eto od tebe sam čuo da su u prvoj sedmici prodali 30.000 primjeraka albuma a pretpostavljam i da se dosta skida sa neta. Valjda ćemo još čuti o njima. Pogotovo ako urade kakav spot (100% za jednu od prve 2 pjesme na albumu).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Haloscript
PostPosted: 04. 05. 2008. 20:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Uuuuu da,da,da...Tu noc mi je Sanja(sestra,najbolja jaranica) bila na emisiji pa smo se zapili,bend se zove Anal Mandica(iz Djakova),upravo su izdali novi album "Zdravko",a ja sam pustao predzadnji - "Igor"...

Nego,back on topic,moguce da ce snimit spot al ostat unknown tj underground neki,jer ima masa nu metal i sl. bendova pogotovo u SAD-u pa nije moguce da je svaki znan.

Kad smo vec kod novina,uravo skidam neki novi underground nu metal iz Ukrajine :mrgreen: Zvuci primamljivo :twisted:

A A7X ja ne mogu organski kao ni M. Shadowsa(vokala)...Redneck


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Haloscript
PostPosted: 05. 05. 2008. 22:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Dobar underground. Fakat zvuče predobro (za underground). Evo, nek se čuje:

http://rapidshare.com/files/101328768/H ... tal.ru.rar


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group