Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:31

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Anterior
PostPosted: 10. 05. 2008. 20:48 
moze se reci da je ovo poprilicno mlad band a sto je najvaznije pravo jebacki kvalitetan band... nazovimo ih metalcore/melodic death bandom (svjesno sam ih postavio u ovom new breed forumu ;-) )
eto ako mislite da je melodic metalcore pravo glupa klasifikacija, onda morate ovo poslusati, neam dovoljno muda reci da je ovo cisti metalcore a nit da je melodic death kakav se poznaje, jedan pravo fini mix i to pravog melodicnog metala, bas onakav metal kakav volim!!
jebeni riffovi do bola, svaka pjesma tjera na bang i mosh, breakova ima pravo finih onako, solo dionice nenormalno dobro uklopljene, pravo prijatno iznenadjene, nadjoh ik na bulletovom siteu posto su likovi isto iz South Walesa pa se kao guraju medjusobno, kolko sam ja cuo/procitao Anterior ima jos taj underground status mada je album pravo mocan (produkcija, visoki tehnicki nivo) - doduse imali su veze sa.... pazi sad... MANOWAR, ne bojte se, nisu tako malo gay poput manowara nego pravo ono new breed gay sa nekim hetero deathom ;-)

i evo jedini album, objavljen 12.7. 2007 This Age of Silence

http://rapidshare.com/files/35397231/Ant-TAOS.rar

Password: http://www.metalunion.org


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 11. 05. 2008. 14:19 
evo, nakon istrazivanja po netu, skontam da i nisu tolko underground... svirali su sa mnogim velikanima sirom svijeta, i sve i jedna publika ih je nenormalno dobro prihvatila... likovi su poznati po pravo mocnim live nastupima (perfekcionisti su pravi), po vjestinama na instrumentima ih porede sa triviumom (iz opravdanih i dokazanih razloga)
eto, zadnjih 15ak sati slusam album, i pravo je mocan, mada eto posto je tek prvijenac, pjesme su poprilicno duge (ne dosade, nego jedva cekas da vise zavrsi da nova krene, sa novim ludjackim riffovima ;-) ) i nekad mozda izgleda monotono, jer imaju na svim pjesmama isti koncept - ludjacki riffovi i beatovi, brekova, na pola pjesme krene solaza od jedno 2 minute pa se opet sve uzdize i krene opet ludjacki do kraja tako, al eto, pravo zabavan album :D definitivno ide na mp3 player ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 11. 05. 2008. 16:32 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jesu,jesu.Poprilicno su underground;)

Metalcore/melodic death metal su,da.Samim tim vise metalcore - ovaj podforum;)

Jako,jako dobar bend.
Saznao sam za njih jos proslo ljeto kad sam u Metal Hammeru(britanskom) vidio reklamu za njihov album prvijenac,koji sam naravno po povratku u Sarajevo odmah skinuo, "The Age of Silence".

Prva pjesma je odmah saka u zvalje,melodije ludilo,unisi(breakdowni) havarija,nema clean vokala na refrenima,haos totalni koji ide od prve do zadnje pjesme,a pjesme su im u prosjeku pet-sest minuta...

Ludilo bend,moja preporuka ;-)


PS Dust - melodic metalcore su bendovi tipa BFMV,Stigmata i drugih,koji koriste mnogo cleanova u pjesmama i melodicniji su od vecine obicnog metalcorea ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 11. 05. 2008. 17:48 
hahah jarane jebo bullet i ostalo
ovo je dobrota ziva, nikako da se skinem sa albuma :lol:
sto ga vise slusam to je bolji :D
ja sam mislio da je trivium tehnicki nenadjebiv, ali je ovo pravo mocno, na nivou triviuma majke mi :lol:

pa sto mi ne rece ranije za ovaj band jarane ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 11. 05. 2008. 18:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pa sto nisi pito jebote haha:D
Znam milion bendova,ne mogu ti rec za svaki - ni sam se ne sjecam pola.

Btw Trivium jest tehnican kao i masa,tj. vecina metalcore bendova.

Al ako ganjas tehniku - onda mathcore slusaj(Psyopus,The Dillinger Escape Plan,The Number Twelve Looks Like You,Into The Moat,War From A Harlots Mouth i sl.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 11. 05. 2008. 18:47 
:lol:
hehe ma spominjem trivium zato sto sam mislio da su nenadjebivi u ovom recimo kvazi klasicnom metalcoreu, al eto sad znam da ima jos gay bandova koji zanaju svirati :razz: :lol:
a od sve i jednog math banda mi je najbolje lego Protest.... i Dillinger, ostalo mi ne lezi bas :lol:

ma Anterior mi je bas prijatno iznenadjenje, refreni su mi tako mocni, riffovi jebacki... ev jos malo pa i textove znam ;-) gotiva jarane...


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 14:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
i evo jedini album, objavljen 12.7. 2007 This Age of Silence

http://rapidshare.com/files/35397231/Ant-TAOS.rar

Password: http://www.metalunion.org[/quote]

Majku jebalo neće password ovaj. Nameless jesi li ti skinuo sa ovog linka i je li ti password upalio?

Dobar ovaj Deathlock sine :) :!: baš je šaroliko i bogato, ne čudim se što ga slušaš stalno. I ja bi da imam toliko vremena. Ajd provjeri Dust ovaj password majke ti ili mi daj neki drugi link.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Deadlock ipak nije za ovog podforuma,a ne znam odakle sam skinuo Anterior,bilo je davno jebiga.
Dacu vam link kad dodjem kuci(nekad veceras kasno),imam faks sada.
C ya ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 15:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nameless wrote:
Deadlock ipak nije za ovog podforuma,a ne znam odakle sam skinuo Anterior,bilo je davno jebiga.
Dacu vam link kad dodjem kuci(nekad veceras kasno),imam faks sada.
C ya ;-)


Ja, nije Death nego Deadlock (joj luda End Begins majke mi) al koji je onda podžanr? Tako isto i In Flamesi? Meni je brate sve što je pićilo na Novoj eri - nova škola metala pa mi je malo teško znati te distinkcije između podžanrova i nj klasifikacije. Dust to zna bolje od mene ali mislim da ne zna kao ti. Zato neka ti ne bude čudno što se tu griješi cjepidlako jedna :lol: .

Dust brate daj ako nađeš to za password javi da ne skidam Anterior opet.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 19:37 
e sorry, password glasi samo:www.metalunion.org :lol: :lol: eh ako ovo ne radi jbg onda, meni je radio :lol:

ma deadlock je dobrota jarane
negdje ih je andrej vec poprilicno dobro opisao... po mom misljenju su pretezno melodic death sa raznim utjecajima modernog metala... mozda i grijesim ali tako je po mom misljenju najbolje opisati ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 19:40 
http://rapidshare.com/files/35397231/Ant-TAOS.rar
Password:www.metalunion.org

evo ti copy/paste sa stranice
http://lestatmetalunion.blogspot.com/20 ... -2007.html


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 19:57 
haha pa jedan od razloga zasto bi ga vise ovdje volio :razz:
ma eto, i bez sopstvenog topica smo se u offu ispricali o njima :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 20:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Duste buraz dobar ovaj Anterior. Nisu nikakvo šarenilo tipa Deadlock (razumije se) već su mi nekako "čisti". Sviđa mi se zvuk pravo. Ovo možeš da slušaš i u pozadini dok radiš i guziš i dok si u društvu sam sa sobom i sa drugima, ma nema ba.

Dajte ljudi dobar Deadlock :lol: :lol: :lol: . Mogla je ona elektronika malo manje al ajd. Trebin clean i likov harsh (?) se dobro kombinuju. Evo i sad ih slušam. Anterior mi se sviđa više, puno puno više. To je taj žanr brate, to sam najgotivio u Novoj eri. Hvala na svim linkovima i passovima.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 12. 05. 2008. 21:10 
haha jarane pa meni zadnjih dana playlist ide ovako - Anterior fino, pa odma poslije ide Deadlockov Wolves, nalozim se uz Anterior pa onda uzivam u Deadlocku i tako sve i jos mi nije dosadilo :!: :lol: :lol:

a i to sto kazes, Anterior nekako "cist" mada je sama ta izjava paradox i po al se slazem majke mi :lol: i eto, bezveze je porediti sada i Deadlock sa bilo kojim new breed bandom jer nisu new breed, ali su stvarno gotivan band; zao mi postavljat temu u Death jer bi se vjerovatno i dosta pljuvalo a i zbog toga sto se mi ispricasmo ovako u offtopicu fino (ponavljam se opet) ;-)

kako je mocan osjecaj kad nabavis u par dana 2 gotivna banda i odma ih zavolis (barem meni) :lol: :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 30. 03. 2009. 01:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Jebo majku Benjamine ja sam 100% uvjeren bio da smo na temi ovog benda prvo pisali postove pune oduševljenja a onda nakon par mjeseci kako nam ipak ne leži :lol: . Ja vamo kad ono skroz druga priča (znači o nekom je drugom bednu riječ možda, ili to ili su postovi brisani).

E, ovako - meni je fakat na prva slušanja ovaj bend bio fin. Možda kasnije da nije :D .

Ali poslije sa iskustva sa THE SORROWom! slušati njihov album je čisti u ž i t a k !!!

Mislio sam da su njemci ali ispade da su british - ja bolji melodic metalcore bend iz te zemlje nikad čuo nisam. Eto ih sad sa Malefice-om sviraju. Joj da i oni hoće ove godine album izdati :D .

Ko nije slušao a voli The Sorrow - pa šta čekate? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 30. 03. 2009. 04:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ovaj bend je odlican! Ne znam zast bi neko promijenio misljenje u vezi njih! Btw ove godine novi album nadam se :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 30. 03. 2009. 18:54 
sjajab band
novi album bi dobro dosao
uglavnom
nenormalno jaki i meni drag band
na prvom albumu samo greska, sto su pjesme malo duze nego pozeljno, tak da ima bas puno ponavljanja
al sve u svemu, sjajan album
ispocetka ih slusao nenormalno cesto pa su mi brzo dosadili, al sad vec, predobro, poslusa se redovno, i uvjek iznova odvalim :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 30. 03. 2009. 19:48 
i da ne zaboravim
foka
Anterior je mala maca za THE allmighty SORROW 8)


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 18. 05. 2009. 21:08 
ja tek sad detaljno iscitavao blogove

Quote:
Fresh off the last tour we are back in writing mode ready to record our follow up to our 2007 Metal Blade debut release "This Age Of Silence". We will be recording the album at Grindstone Studios with the mighty Scott Atkins (Sylosis, Romeo Must Die, Madman Is Absolute) are aiming to have the record out for late summer 2009 with some exciting and fast material to entice your ear drums. For sounds and previous work from Grindstone check out http://www.myspace.com/scottaxegrinder


pazite s kojim bandovima je taj lik Scott Atkins jos radio :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Anterior
PostPosted: 18. 05. 2009. 21:13 
poslusajte stvari sa Scottovog spejsa :D :D jes da nije anterior al eto
i btw, bas gledam, nema s kim lik nije radio jebo sve svoje :D


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group