Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:43

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Deadsoil
PostPosted: 11. 05. 2008. 21:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Evo jos jedan,meni drag metalcore bend sa meni najjace metalcore scene svijeta - Njemacke.

Radi se o metalcoreu,koji s vremena na vrijeme ima tendencije ka melodic death metalu.

Iza sebe imaju (tek :!: ) dva studijska albuma - The Venom Divine iz '04. i Sacrifice iz '06.
Oba albuma su jebanje majke: melodicno,zestoko,promijenjivo.

NP Deadsoil - Unspoken :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 05. 2008. 23:45 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
slušo sam ove, dobri su, ovjde svira bubnjar iz Symbiontica, meni skroz dragog benda


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 13. 05. 2008. 15:50 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
...ako vam se svidja ovaj band kad slusate "disk", onda ce vam se tek svidjeti ako ih pogledate uzivo..posto sam ih ja gledao...i uzivo su fenomenalni, ali su mi na disku GO K...C!!!!...bas sam se razocarao... prijatelj kupio oridzidz i jedva docakah da dodjem kuci, da uzmem i preslusam to...a ono.... mozda bi mi se i svidjelo da nisam pogledao koncert... poslusao sam album tad inikad vise!!! :)
...najjaci mi je vokal bio...ne zbog pjevanja...nego, covjek je prava atleta...skace kao ludak po bini...trenerka...izgleda kao da je dosao sa nekog sportskog terena! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 13. 05. 2008. 15:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Nemoj zajebavat?!Gdje si njih gledao jbt?? :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 13. 05. 2008. 16:06 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Nameless wrote:
Nemoj zajebavat?!Gdje si njih gledao jbt?? :D



..na poganom EXIT-u...mislim 2005 godine.. :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 10. 06. 2008. 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
ovaj bend bi se mogao dofurati u Sa i Zg. meni su se javljali i imaju interesa doci svirati.
ali da li ima dovoljno ekipe za ovakvu mjzu pojma nemam!

new breederi, ima li vas sto pedeset u Sarajevu ?? :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 10. 06. 2008. 15:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ozbiljno sad. Breedera samo u Sarajevu ima popriličan broj. Da bi ti potvrdio ovu informaciju moram spomenuti sljedeće:
- na svirke Evading Downfall-a dolazi (a to su mi i drugi rekli jer sam jbga bio samo na jednoj svirci) najviše ljudi. Na sljedećoj koji budu svirali ja ću povest najmanje 10-15 duša definitivno. To će biti sad na ljeto i sa malim marketingom privut će dosta publike
- Onda, što bi još morao vidjeti sa Andrejem i glavnim urednikom radio emisije Nova era (emisija posvećena novoj školi metala) jer tu emisiju sluša barem 150-ak breedera (neki i van Sa) ja lično znam oko njih 20-ak koje ne zna (a ni ostale) ova standardna metal ekipa. Imaš tih novih faca i po koncertima koje organizira ISK (to znam sigurno) a to bi otprilike bio jedan broj tih "navučenih" preko Nove ere (i ja sam jedan on njih). No, o ovom se i Andrej mora javiti;
- Dalje, imaš puno breedera i van Sarajeva, u Travniku i N. Travniku ih ima oko 30-ak a većina bi došla, da ne spominjem Zenicu.

Uriele - vjerujem da sa Anderejem možeš ovo ganjat da se ostvari jer ona zna ovu domaću scenu skroz. Ajde majke ti pokušaj da dovedeš, ja se javljam da volontiram za ljepljenje plakata i šta još treba, nije frx.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 10. 06. 2008. 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
sve to stoji, ali karta za ovakav koncert ne bi bila 5 km kao za Ed nego minimalno 20 KM
tu se onda ta brojka od 300 ljudi lomi deserostruko.

jedino ako "ona" nije zainteresirana da preuzme organizaciju. ja sam danas s njim na cugi u ZG pa cu mu spomenuti... ono ne bi bilo lose.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 10. 06. 2008. 15:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Uriele reci mu neka ozbiljno radi propagandu preko Nove ere, to može upaliti neg išta. A trebalo bi i emisiju malo reklamirati ko zna kad će se on vratiti iz Slo pa neće ljudi svaki utorak navečer paliti radio samo da vide ima li išta il ne. Znači ima posla i za glavnog urednika - reklama burazeru, kad ima za ISK što ne bilo za Novu eru. To mu prenesi. Valjda ćete skontati nešto jebi ga. Mada ja mislim da je marketing najbitniji i da bi u svakom slučaju bilo 150 duša.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 10. 06. 2008. 21:34 
Burnt iN Effigy wrote:
To bi propalo samo tako . . . Od tih "svih" breedera uvrh glave 10 bi izdvojili 20 km-ova za bend koji opet nije vise od 10 dusa culo . . Et Disturbed je u Zagrebu (vama najomiljeniji bend i najpopularniji iz ovog zanra) a koliko ide ljudi iz Bosne, 2-3 ? Sacekati da se ova muzika jos "udomaci" i dobije pravih fanova i onda se nesto moze ocekivati . .


sto je najgore, to je istina... jbg, ja bi recimo izdvojio 20KM za band, kao sto sam i za disturbed kontao, al na kraju me sjebe datum i obaveze, itd itd... uglavnom ja bi bio u stanju izdvojiti lovu, i znam da bi isto bili evadingovci, artredis i vjerovatno ima makar jos 10-20 ljudi kojim 100% ne bi bilo zao dati 20KM za ovakav band, al opet mislim da je nazalost to TO... mozda bi se moglo naci raje ako bi bilo dobre promocije, i tako, ali realno gledajuci je tesko ostvarivo mada bi volio da stvarno uspije nesto


Top
  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 11. 06. 2008. 01:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Moondust wrote:
Burnt iN Effigy wrote:
To bi propalo samo tako . . . Od tih "svih" breedera uvrh glave 10 bi izdvojili 20 km-ova za bend koji opet nije vise od 10 dusa culo . . Et Disturbed je u Zagrebu (vama najomiljeniji bend i najpopularniji iz ovog zanra) a koliko ide ljudi iz Bosne, 2-3 ? Sacekati da se ova muzika jos "udomaci" i dobije pravih fanova i onda se nesto moze ocekivati . .


sto je najgore, to je istina... jbg, ja bi recimo izdvojio 20KM za band, kao sto sam i za disturbed kontao, al na kraju me sjebe datum i obaveze, itd itd... uglavnom ja bi bio u stanju izdvojiti lovu, i znam da bi isto bili evadingovci, artredis i vjerovatno ima makar jos 10-20 ljudi kojim 100% ne bi bilo zao dati 20KM za ovakav band, al opet mislim da je nazalost to TO... mozda bi se moglo naci raje ako bi bilo dobre promocije, i tako, ali realno gledajuci je tesko ostvarivo mada bi volio da stvarno uspije nesto


Da ti pravo kažem namučio bi se ja da nakupim i 20 ljudi za, po meni ne baš toliko poznat među rajom, Deadsoil za cvanciku. Nažalost istina je ovo što ti a i šta Burnt tvrdite ali sam uvjeren da se neki pomaci mogu napraviti.
Mene je recimo uvijek zanimalo šta i kako je to, ko je ta publika koja sluša Novu eru ili se pojavljuje na koncertima koje izvještava ISK webzine pa gdje piše ono da su bile "nove face". I to je fenomen kojeg moram malo istražiti a dosad bih i završio da Andrej nije otišao u Slo pošto sam imao neke planove al otom-potom, ljeto je skoro tu već.
Što se mene lično tiče spreman sam se zalagati za new-breed "kulturu" gdje god da sam, a posebno ovdje u Sa i to na bilo koji način. Valjda nađem još tih nekih novih ljudi sa sličnim entuzijazmom pa ako ništa bar mobilizirati dalju podršku za domaće bendove i to kako new-breed tako i ove ostale. A nadam se da će ove godine biti barem 1 relativno poznatiji bend kod nas, barem 1 ove godine, pa to fakat nije veliki zahtjev a ni neostvariva želja. Uglavnom, pošto slabo znam raje ovdje u Sa ako bude kakvih projekata da treba volontera za bila šta ili tome slično vezanih za new-breed, javite se.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 11. 06. 2008. 10:33 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
Burnt iN Effigy wrote:
Covjece propada jedan SLAYER, na jednom od najpoznatijih svjetskih bendova uopce (Behemothu) je bilo oko 100 ljudi, i da se dovede neki Deadsoil i racuna se na 150 ljudi, eee lijepi snovi . . .


nemoj zaboraviti kultni Dismember s 96 prodanih karata!! :mrgreen:

lijepo je vidjeti malo realnosti medju mladosti...koliko god ona gorka bila.
da ljudi.... tuzno je to u kakvoj drzavi se zivi...nema tu mjesta za kulturnu razmjenu, za metal pogotovo, narod para nema...ostaje samo nada.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 11. 06. 2008. 19:26 
Uriel wrote:
Burnt iN Effigy wrote:
Covjece propada jedan SLAYER, na jednom od najpoznatijih svjetskih bendova uopce (Behemothu) je bilo oko 100 ljudi, i da se dovede neki Deadsoil i racuna se na 150 ljudi, eee lijepi snovi . . .


nemoj zaboraviti kultni Dismember s 96 prodanih karata!! :mrgreen:

lijepo je vidjeti malo realnosti medju mladosti...koliko god ona gorka bila.
da ljudi.... tuzno je to u kakvoj drzavi se zivi...nema tu mjesta za kulturnu razmjenu, za metal pogotovo, narod para nema...ostaje samo nada.


ipak kazu da nada zadnja umire, bice vremena kad i metal bude pravo dobro iso po bosni


Top
  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 12:24 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ma budite objektivni, ne bi bilo preko 30 ljudi 100%...
Sve je to lijepo, ali da bi navukao nesto raje morao bi dovesti bruka velik njubrid bend, tipa HSB, ATR, TBDM ili ASP (da ne pucam na MTV, ipak su preskupi!), a i to je pitanje koliko bi imao raje, jer, ruku na srce, fanova nu brida u Bosni tesko da ima trocifren broj, ma koliko optimisticni bili, ja garantujem da je u BL MOZDA probijena JEDNOcifrena barijera osoba koje uz ostalo slusaju i metalcore, ali je pola tog klincurija od 16-18 godina, a oni su nestalni...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 17:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ne spammajte jebovas :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 19:07 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Ajoj brejka na onom dijelu kada vice Enemies will suffer!
DZ DZ DZ DZ DZ Ajme :)
Time su me dobili!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 19:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Uh,sad upravo saznao da sviraju 21. juna u Novoj Gorici skupa sa Fall Of Serenityjem :shock:
I am sooo fuckin there,moshin my neck off :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 19:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
HALO BA!!! Daj dovedi i nama vamo nešto :D jebo se ti. Ima li šanse da barem 1 bend dođe ove godine kod nas da svira a da je malke poznatiji od Arcadia-e?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 19:36 
Nameless wrote:
Uh,sad upravo saznao da sviraju 21. juna u Novoj Gorici skupa sa Fall Of Serenityjem :shock:
I am sooo fuckin there,moshin my neck off :twisted:


buraz, al je tebi plodna ova godina :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Deadsoil
PostPosted: 12. 06. 2008. 19:42 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pa Arcadia je relativno poznata u underground vodama u Evropi.
A za ovo drugo - sumnjam.
Nakon ovog debakla sa supcinama od Dying Fetusa pogotovo...mater im jebem!

@Dust - plodna masala...
Jos Metalcamp za koji nabavih press akreditaciju (thnx Sharane :D ), jos nakon toga sto znam da je sigurno KsE i AILD u Mariboru pa Nile u Ljubljani i kasnije nekad i Dark Tranquility, Fear My Thoughts i Posionblack u Ljubljani pa evo ima u Becu genijalna turneja - Despised Icon,Whitechapel,Parkway Drive,Carnifex,Protest The Hero,Architects,Unearth.Genijalnije turneje nisam mogao zamislit.
Da je vise novca samo za te stvari, al evo zaposlio sam se pa se mozda i mogne...


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 39 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group