Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 07:26

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 27. 06. 2008. 12:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Eo vako. Još davno htjedoh otvoriti ovaj topic jer su ove dva elementa po čemu se nbom prepoznaje mene navukla na isti. Inspiraciju za naziv sam našao u jinglu za metal audioshow Novu eru koji je po ova dva elementa (i ono What a fuck!?) poznat bio i ostao.
Moram priznati da ni danas nisam dokučio sve tajne breakdown-ova pa se nadam da ću preko ovog topica nešto više saznati o tome.

Znači - radi se o tome da ovdje pišete koji su vam moćni breakdown-ovi koji ste čuli ili koje čujete a što se tiče refrena pa ne moraju biti gay melodični - uglavnom je bitno da su new breed - znači isto je ako stavite npr. od Chimaire - Down Again ili od Motogratera - Down ili Caliban - Another Cold Day ili Darkest Hour - Sound of Surrender - znači izbor je širok. I nije ograničen na najbolji - stavljajte sve koje čujete i koji su vam dobri. A ovo oko breakdown-ova još ako nešto više zna neka napiše da provjerim koliko (ne)znam. Za buduće breedere na ovom forumu eto lijepog topica

Moji najdraži breakdown: pjesma Wait and Bleed od Slipknota;
refren: I'm Not Alone od All That Remainsa


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 27. 06. 2008. 13:04 
za referen si definitivno u pravu CHIMAIRA - down again.savrsenstvo covjece,clean a nije gay.najjace breakove definitivno imaju HATESPHERE,a sad kolko su oni breed neam pojma (poslusati damned below judas,marked by darkness,heaven is ready to fall...)


Top
  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 27. 06. 2008. 13:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
SODOM wrote:
za referen si definitivno u pravu CHIMAIRA - down again.savrsenstvo covjece,clean a nije gay.najjace breakove definitivno imaju HATESPHERE,a sad kolko su oni breed neam pojma (poslusati damned below judas,marked by darkness,heaven is ready to fall...)


Ma fakat, nije nužno da svaki clean bude gay jebote a ima i onih harsh refrena koji totalno jebu, npr. Endzeit od Heaven Shall Burna ili Suffer od The Agony Scene-a. Poslušat ću ove pjesme, nisam slušao Hatesphere prije (još sam mislio da je Hatebreed u pitanju pa počeo pisati reply a tek onda vidio da to nije to :o ). Što se tiče breakdown-ova - moje mišljenje je da su najjači u deathcore-u a da su najbolji refreni u melodeath-u - mada eto metalcore uzima najbolje od oba ali se bendovi mnogo razlikuju u tom žanru. Pravo moćne breakdown-e ima Impending Doom - jedan od najjačih christian deathcore bendova danas.

Ogromna preporuka - pjesma koja me je navukla na metal - pjesma White Knuckles od Five Finger Death Punch-a:
http://www.youtube.com/watch?v=R3ouX_mM23o
Sjajan refren, odličan hc vokal, savršen breakdown od 2:37 (mada treba poslušati i ono dizanje od 2:17 pa dalje) do 3:03, pa onda još solaža - boli glava!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 27. 06. 2008. 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
U svakom slucaju, zanimljiva tema...
Sto se tice brejkova,vec su ljudio odavno shvatili sta je to...
spori, isprekidani, zbudzeni, veoma cesto neparni djelovi koje sam odavno zavolio, ali su mi u poslijednje vrijeme postali smor, dosadni, dobro NEzamisljeni,NEsmisljeni itd. danas gomila tih novijih bandova ima brejkove i cini mi se da je postalo pod moranje...
odavno sam u muzici koji koriste isti...i prije nego sto su se pojavili svi ti novi bandovi...to jeste, kad su isplivali na povrsinu(odjednom)...evo npr. sjecam se kad sam nabavio jedan Italijanski band From The Dying Sky (i jos nekih prije njih)...u uuuuuu kako sam se oduvao tim brejkovima...danas vec vjerovatno nisu nesto...ali su tad bili ZMAJ!!!hehehe...
Jebi ga....ljudi su skloni pretjerivanju...pa tako i u ovom...
...prije par sedmica sam putovao sa prijateljima i jedan rece..Ej imam neke nove bandove...Oranje, brutalno itd...reko: Pusti.. (ne sjecam se ni kako se zovu...posto je danas kul i in u tom njubridu da band ima 7-8 rijeci u nazivu banda:)
...i kako krenu pjesma....malo blastova i odmah brejk za brejkom...pa dokle covjece...nema jebene pjesme...i to me bas izludiolo...zgadilo mi se to sve u picku materinu...
Sto se tice brejkdaunova:) u pjesmama nekakvih bandova koji su se meni svidjeli...hmmmmmmm....
Pa npr. od tih novijih, Unearth u pjesmi "Giles"...tu su mi svi ti spori ritmovi dobro odradjeni...
Prejebene brejkove mi imaju Ion Dissonance na Minus The Herd albumu....uuuuuuuuu....to je to...i na ranijim takodje...
A band koji mi definitivno imaju najbolje te Jump-i brejkove su Dying Fetus...pogotovo na Killing On Adrenaline i Destroy The Opposition.
ali meni licno...djelovi koji lome kicmu, razbijaju muda, polomise oko sebe sve...nisu klasicni kao kod tih njubrid bandova, ali, svakako je primjetno da inspiraciju traze u tom bandu...a to je Meshuggah....
Jos kad sam ih pogledao uzivo..jednostavno nisam mogao da vjerujem sta je to....kakav je to zvuk u P.M.!!!...jednostavno duvanje kakvom nema kraja....ako ste slusali albume...i jebi ga...morali ste primjetiti koliko je to nabudzeno....e sad zamislite to samo jo jedno 8 puta nabudzenije....ma za ne povjerovati....
Eto...to je neko moje misljenje... sto se toga tice...

A refreni......Hmmmmmmmmmmmm...

Pa bas i nisam pristalica tih stvari...postalo je izlizano i klise....a najgore mi je sto gomilu tih bandova...tih vokala koji pjevaju "to"...najgore mi je sto kontaju da znaju da pjevaju...nekad uspiju sve da sjebu....
kad mi pocne kemcati...ubio bi se...
naravno...ima bandova/vokala koji to dobro rade...mada ne slusam nesto puno takve bandove...npr. Killswitch Engage...onaj crnac dobro pjeva...ima jos par bandova gdje su mi dobri clean vokali i melodicni refreni...
Raunchy bih izdvojio kao band koji ima super refrene...pogotovo na Confusion Bay albumu...i ima par refrena na ostalim albumima...ali Confusion Bay je k'o bombonica...:)
Nesto pretjerano ne volim takve badove...ali dodju mi kao odmor...kao neko opustanje...
Meni se najvise svidjaju refreni kod Disgorge na She Lay Gutted albumu....hahaha...to je ta melodija, emocija...hehehehehe....

Ma to ti je neko moje misljenje...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 27. 06. 2008. 15:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
downbeat wrote:
Sto se tice brejkova,vec su ljudio odavno shvatili sta je to...
spori, isprekidani, zbudzeni, veoma cesto neparni djelovi


Ej hvala na ovom postu downbeat i to iz jednog prostog razloga - spomenuo si Meshuggah i znam o čemu govoriš. Ja se nikad nisam udubio u tu muziku, možda nekad sa slušanjem ali u Travniku su svi ludi za njima tako su i mene zarazili - mene odvaljuje onaj na pjesmi Soul Burn a na novom albumu Bleed. Ali gledaj 'vako - meni nikad niko nije objasnio šta je to breakdown - samo 2 puta sam mogao da steknem dojam šta je to brejk tačno: jednom na ovom jinglu koji me je inspirirao za naziv topica i drugi put kad sam slušao spomenutu pjesmu FFDP - White Knuckles a voditelj emisije (ovdje a.k.a. Nameless) prije toga i poslije nje spomenuo: prejeben breakdown. Tako da sam ja bio skontao da je to nešto kao savršena harmonična i često bez vokala odsvirana dionica koja često ide poslije drugog refrena i prije zadnjeg refrena. Znam da su u deathcore-u veoma spori i jaki i da je sve na distorziji i nekom sporijem bubnjanju. A to da su neparni - pa sva je Meshuggah a isto tako i Dillinger Escape Plan (valjda onda i cijeli mathcore pravac) isprekidan - naka polimetrija, poliritmija, to znaju bolje od mene ljudi koji sviraju.
A mislim da je break nešto više od ovog što ti napisa, valjda će neko ko zna više napisati nešto više o break-u. A ne znam da li sam slušao ijedan bend, posebno nbom koji cijelo vrijeme pići breakove - daj preporuči da i to poslušam. Ako ima fakat takvih onda su kita jer je breakdown šlag na tortu - jebo pjesmu koja je cijela šlag :evil: .
Super što si spomenuo Giles - ima Unearth dobrih stvarki, ja sam baš slušao jutros i Giles a kasnije The Great Dividers na mobu više puta. Poslušat ću ovo što si preporučio.

Evo jedan odličan breakdown (valjda :? ) s vokalima: Otep - Confrontation od 2:10-2:22 i refren: isto Otep - Noose and Nail (obadvije sa The Ascension, 2007.)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 27. 06. 2008. 22:20 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
najbolji breakdowni, ono na planeti ubjedljivo, As Blood Runs Black, obavezno preslusati, moram li odredjeno nek to budu pjesme In Dying Days i My Fears Have Become Phobias..pa to nije normalno.. ko je As Blood Runs Black prekosio odma nek navali, bolesnici jebeni :D

e sad od netipicnih, uvrnutih, neparnih breakova Ion Dissonance deru u shirokom luku definitivno, kontrolirani uzhas, i naravno Meshuggah

melodicni refreni, definitivno definitivno Bleeding Through kako lik pjeva jebes All That Remains, pjesme Return To Sender, Love In Slow Motion, Kill To Believe, balada Line In The Sand, cista remek djela gayaluka :D Naravno tu je Trivium na Ascendancyu i Ember To Infernu


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 11:18 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Riot wrote:
najbolji breakdowni, ono na planeti ubjedljivo, As Blood Runs Black, obavezno preslusati, moram li odredjeno nek to budu pjesme In Dying Days i My Fears Have Become Phobias..pa to nije normalno.. ko je As Blood Runs Black prekosio odma nek navali, bolesnici jebeni :D

e sad od netipicnih, uvrnutih, neparnih breakova Ion Dissonance deru u shirokom luku definitivno, kontrolirani uzhas, i naravno Meshuggah

melodicni refreni, definitivno definitivno Bleeding Through kako lik pjeva jebes All That Remains, pjesme Return To Sender, Love In Slow Motion, Kill To Believe, balada Line In The Sand, cista remek djela gayaluka :D Naravno tu je Trivium na Ascendancyu i Ember To Infernu



Spomenuti As Blood Runs Black a ne spomenuti All Shall Perish...e to ne ide tako...hehehe
...meni su ABRB blijeda kpopija All Shall...cak im je i zvuk, produkcija ista...
...bili su mi dobar band, mislim na As Blood....dok nisam pogledao spot...koji je uzasan! ne spot kao spot...nego oni...hahahaha...kad sam vidio kako se retardirano ponasaju samo sam otisao u mp3 folder i Å¡ift+dilit!!!...
stvarno nemam problema sa tim poganim izgledom...ali, ma jebi ga...ko voli nek izvoli...
...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 11:25 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
artredis wrote:
downbeat wrote:
Sto se tice brejkova,vec su ljudio odavno shvatili sta je to...
spori, isprekidani, zbudzeni, veoma cesto neparni djelovi


Ej hvala na ovom postu downbeat i to iz jednog prostog razloga - spomenuo si Meshuggah i znam o čemu govoriš. Ja se nikad nisam udubio u tu muziku, možda nekad sa slušanjem ali u Travniku su svi ludi za njima tako su i mene zarazili - mene odvaljuje onaj na pjesmi Soul Burn a na novom albumu Bleed. Ali gledaj 'vako - meni nikad niko nije objasnio šta je to breakdown - samo 2 puta sam mogao da steknem dojam šta je to brejk tačno: jednom na ovom jinglu koji me je inspirirao za naziv topica i drugi put kad sam slušao spomenutu pjesmu FFDP - White Knuckles a voditelj emisije (ovdje a.k.a. Nameless) prije toga i poslije nje spomenuo: prejeben breakdown. Tako da sam ja bio skontao da je to nešto kao savršena harmonična i često bez vokala odsvirana dionica koja često ide poslije drugog refrena i prije zadnjeg refrena. Znam da su u deathcore-u veoma spori i jaki i da je sve na distorziji i nekom sporijem bubnjanju. A to da su neparni - pa sva je Meshuggah a isto tako i Dillinger Escape Plan (valjda onda i cijeli mathcore pravac) isprekidan - naka polimetrija, poliritmija, to znaju bolje od mene ljudi koji sviraju.
A mislim da je break nešto više od ovog što ti napisa, valjda će neko ko zna više napisati nešto više o break-u. A ne znam da li sam slušao ijedan bend, posebno nbom koji cijelo vrijeme pići breakove - daj preporuči da i to poslušam. Ako ima fakat takvih onda su kita jer je breakdown šlag na tortu - jebo pjesmu koja je cijela šlag :evil: .
Super što si spomenuo Giles - ima Unearth dobrih stvarki, ja sam baš slušao jutros i Giles a kasnije The Great Dividers na mobu više puta. Poslušat ću ovo što si preporučio.

Evo jedan odličan breakdown (valjda :? ) s vokalima: Otep - Confrontation od 2:10-2:22 i refren: isto Otep - Noose and Nail (obadvije sa The Ascension, 2007.)


pazi, nema ti tu sad neke filozofije i nekih odredjenih forumla sta ti je brakedown.....
nije bitno da li ide vokal ili solo ili bilo sta...samo sporina, tezina, isprekidani djelovi i to ti je to...moze i prdez da ide...hehehe
...u svakom slucaju dobro zvuci(ne mislim samo na prdez:)...zna da sjedne u picku materinu...npr. Suicide Silence...oni satrase kako imaju dobre brakedownove...
sto se tice tih nekakvih bandova...aj vidjecu sa ovim prijateljem kako se zovu pa cu ti napisati...pa ti potrazi...
Potrazi Annotations Of An Autopsy..ako vec nemas..imaju Ep i Album...Ep je po meni mnogo bolji...odlican Brutal DeathCore!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 11:31 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
haha jesu fakat likovi cudni :D a znao sam da sam all shall perish zaboravio, ali as blood runs black ima jos cisce isproducirane, odsvirane, kako su perish na b stimu sekundu mi prljavije breakovi zvuce, nekako definiciju izgube, ovo samo ako ih poredim s as blood runs blackovim vrijedi,
abrb imaju svakakvih caka, to je sad vise stvar ukusa i uha...
u globali asp su mi bolji bend u svakom pogledu od abrb-a,
abrb songwriting skills = 0 al jebiga breakovi ubishe


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 12:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ono što sam ja slušao od ABRB a posebno My Fears Have Become Phobias je dovoljno da potrdim ovo što je Riot napisao. ASP su fakat puno brutalniji (ali prizanajem i bolji) band.
Ja bih dodao ovdje još od The Acacia Strain - Angry Mob Justice, meni beton.

A vidim da ste ovdje pisali nekad brejk a nekad brejdaun, pa ono, ja nisam upućen, je li ima razlika nekih, je li svaki podžanr ima svoju vrstu breakdown-ova i tako to?
Ja, i hvala vam na ovim preporukama, just keep it comin' jer je ljeto preda mnom a nbom-om sa zaluđen totalno.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 12:51 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
artredis wrote:
Ono što sam ja slušao od ABRB a posebno My Fears Have Become Phobias je dovoljno da potrdim ovo što je Riot napisao. ASP su fakat puno brutalniji (ali prizanajem i bolji) band.
Ja bih dodao ovdje još od The Acacia Strain - Angry Mob Justice, meni beton.

A vidim da ste ovdje pisali nekad brejk a nekad brejdaun, pa ono, ja nisam upućen, je li ima razlika nekih, je li svaki podžanr ima svoju vrstu breakdown-ova i tako to?
Ja, i hvala vam na ovim preporukama, just keep it comin' jer je ljeto preda mnom a nbom-om sa zaluđen totalno.


brakeovi ili brakedown-ovi su ti u ovim kontekstima ista stvar...tako da te to ne zbunjuje...
Naravno, brake je totalno druga prica u pjesmama, sviranju...jednostavno..Stanka, Pauza...itd. neko koristi brake izraz kao prelaz...

Ali sad ti je brake samo skracenica...

The Acacia Strain je duvanje zvuka....tri gitare, spusten stim+bas gitara, mora da urodi plodom...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 13:00 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Riot wrote:
haha jesu fakat likovi cudni :D a znao sam da sam all shall perish zaboravio, ali as blood runs black ima jos cisce isproducirane, odsvirane, kako su perish na b stimu sekundu mi prljavije breakovi zvuce, nekako definiciju izgube, ovo samo ako ih poredim s as blood runs blackovim vrijedi,
abrb imaju svakakvih caka, to je sad vise stvar ukusa i uha...
u globali asp su mi bolji bend u svakom pogledu od abrb-a,
abrb songwriting skills = 0 al jebiga breakovi ubishe



..da...brejkovi su im odlicni...ali su uzasni...pogotovo onaj debeli gitarista koji je obukao neku usku majicu...hahahaha...

ali, generalno, meni se ne svidja nii yvuk niti produkcija ni kod jednog od dva navedena benda...nekako mi je prazno...dobro je to isproducirano i to sve...ali nesto konstanto nedostaje...nije bas da kida muda...
kao npr. kod Suicide Silence...ono je...ma daj bjez...hehehe


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 15:33 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
ili whitechapel brate :D a suicide silence uhuhu najbolje je sto ima srca nisu preperfektno odsvirali i streberski odradili posao :D a debeli je kreten samo takav hahaha, a onaj drugi hip hoper pravi california :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2004. 23:42
Posts: 111
Location: Corporeal Inanity
Mene podere refren u One Weak od Deftonesa.. Isto tako Distance is Darkness od As I Lay Dying iako su mi oni nigdje veze kao i vecina tih fancy pants ''new breed'' bendica jer svi zvuce isto. Neka prziona ovo ono, momcic galami u iscekivanju emo refrencica koji dira depresivne teenagere u dusu. Somebody Someone i Pretty od Korn, Light od Bulb (Misha Mansoor iz Periphery) i Fuck What You've Heard od Dub Trio iako su instrumentali, The Chosen Pessimist od In Flames, Incubus - onaj bolesni slajd na basu u New Skin, Soilwork - Follow the Hollow itd. ima ih milion.
Foka, ovo mora da je tvoje maslo.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 19:22 
breakovi Winds Of Plague-a su ono bas jebanje
Catherine, mada onako band ko band, al refreni - jebene himne! As I Lay Dying ono, meni jedan od najnajnajbandova otkad znam za njih, imaju pravo mocnih refrena, jbg textovi su cesto gay, ono ljevo desno "emo" kako bi neki rekli al mene zaboli kita...
KSE znaju jebacke refrene napraviti, agonija cista, rezanje vena, odma moram The Agony Scene spomenuti isto zbog ludih breakova al eto
TBDM ima pravo jake refrene, posebno na Nocturnal albumu, jebachine prave!!
Trivium carevi refrena, ne vrijedi ih porediti s drugim bandovima i trpati ih u ladicu s natpisom "Prosijek"
vi se svi pusite B4MV ruuuuuullllzzzzzzz :razz: ;-) :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 19:23 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Adversary wrote:
Mene podere refren u One Weak od Deftonesa.. Isto tako Distance is Darkness od As I Lay Dying iako su mi oni nigdje veze kao i vecina tih fancy pants ''new breed'' bendica jer svi zvuce isto. Neka prziona ovo ono, momcic galami u iscekivanju emo refrencica koji dira depresivne teenagere u dusu. Somebody Someone i Pretty od Korn, Light od Bulb (Misha Mansoor iz Periphery) i Fuck What You've Heard od Dub Trio iako su instrumentali, The Chosen Pessimist od In Flames, Incubus - onaj bolesni slajd na basu u New Skin, Soilwork - Follow the Hollow itd. ima ih milion.
Foka, ovo mora da je tvoje maslo.


Jašta je (il Jan/Sale/Majk) - znaš da sam ja ponosni breeder (al još uvijek hip-hoper u duši) i da ću na ljeto kad se vratim u Tr. donijeti mali milion stvarki ovoj raji i malo ih udaljiti od Meshuggah.
Gledaj - nisi pročitao prvi post koji sam napisao:
artredis wrote:
refrena pa ne moraju biti gay melodični - uglavnom je bitno da su new breed - znači isto je ako stavite npr. od Chimaire - Down Again ili od Motogratera - Down ili Caliban - Another Cold Day ili Darkest Hour - Sound of Surrender - znači izbor je širok

Što znači da se melodični refreni ne odnose samo na harsh u pjesmi i gay clean zavijanje u refrenu, može biti i suprotno - sjeti se od Beware-a starih stvarki tipa Lost In You ili Hourglass. A i screamo i emocore imaju dosta mnogo baš ovakvih refrena koje ti pripisuješ nbom-u tako da...ono.
Nisi trebao Incubus niti In Flames i Soliwork spomenuti, pa ni Deftones-e - naš se moderator Nameless ne slaže sa tim da su new breed of metal, mada je meni The Mirrors Truths od IF baš pravi nbom al ajd ne cjepidlači mi se sad nit je ovaj topic ograničavajući u tom smislu.

Kad već spomenu In Flamese - Take This Life maaaaajka refrena a Only For The Weak ne želim ni spominjati - osim što ću reći - kvlt


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 19:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Moondust wrote:
breakovi Winds Of Plague-a su ono bas jebanje
Catherine, mada onako band ko band, al refreni - jebene himne! As I Lay Dying ono, meni jedan od najnajnajbandova otkad znam za njih, imaju pravo mocnih refrena, jbg textovi su cesto gay, ono ljevo desno "emo" kako bi neki rekli al mene zaboli kita...
KSE znaju jebacke refrene napraviti, agonija cista, rezanje vena, odma moram The Agony Scene spomenuti isto zbog ludih breakova al eto
TBDM ima pravo jake refrene, posebno na Nocturnal albumu, jebachine prave!!
Trivium carevi refrena, ne vrijedi ih porediti s drugim bandovima i trpati ih u ladicu s natpisom "Prosijek"
vi se svi pusite B4MV ruuuuuullllzzzzzzz :razz: ;-) :mrgreen:


Jedino Catherine nisam slušao a ovo nije podebljano bez razloga ;-) (znaš da su mi najdraži jebemusve :mrgreen: ). Danas tek skinuo Nocturnal - pooooootpiiiis na ovaj post jer si mi izrekao misli. Od TAS The Darkest Red ubi. Još samo - Ill Nino - prejebeni refreni.
Edit: podebljano


Last edited by artredis on 28. 06. 2008. 19:49, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 19:33 
uffff
meni u zadnje vrijeme najdrazi In Flames refrenu pjesmi Ordinary Story!!!
mislim ono, pjesma nije nesto posebno, ali kako se sve u refrenu uklapa ono, jbt... jebeni bang kod mene odma! :lol:


artredis wrote:
A i screamo i emocore imaju dosta mnogo baš ovakvih refrena koje ti pripisuješ nbom-u tako da...ono.


jarane, dje me nadje :lol: mislim, jbg ljudi, refren ne mora biti uvjek clean nit treba puno utjecati na citav dojam, ono jbg, vazan je Feeling!
a ja taj "emo" i "screamo" tj post hc slusam dugo dugo dugo, refrena ima gomilu premocnih i meni drazih od nekih klasicnih new breed bandova npr. od Story Of The Year najjaci refreni u The Antidote, And A Hero Will Drown, Choose Your Fate, tj psebno refreni sa Black Swan albuma..
LoveHateHero, koji ne moze biti vise gay al koristi puno metalcore fazona na White Lies albumu, je jako mocan, neke pjesme mozda cak i jesu za ovog podforuma ;-) jbg, ima mocnih stvarki, sav taj emo i screamo je po mom misljenju imao jako dobrih bandova samo sto bi narod poredio te bandove automatski sa My Chemical Romance ili sta ja znam, a nemaju ni jedan dobar refren a kamoli stvar citavu


Top
  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 20:07 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2004. 23:42
Posts: 111
Location: Corporeal Inanity
artredis wrote:
Adversary wrote:
Mene podere refren u One Weak od Deftonesa.. Isto tako Distance is Darkness od As I Lay Dying iako su mi oni nigdje veze kao i vecina tih fancy pants ''new breed'' bendica jer svi zvuce isto. Neka prziona ovo ono, momcic galami u iscekivanju emo refrencica koji dira depresivne teenagere u dusu. Somebody Someone i Pretty od Korn, Light od Bulb (Misha Mansoor iz Periphery) i Fuck What You've Heard od Dub Trio iako su instrumentali, The Chosen Pessimist od In Flames, Incubus - onaj bolesni slajd na basu u New Skin, Soilwork - Follow the Hollow itd. ima ih milion.
Foka, ovo mora da je tvoje maslo.


Jašta je (il Jan/Sale/Majk) - znaš da sam ja ponosni breeder (al još uvijek hip-hoper u duši) i da ću na ljeto kad se vratim u Tr. donijeti mali milion stvarki ovoj raji i malo ih udaljiti od Meshuggah.
Gledaj - nisi pročitao prvi post koji sam napisao:
artredis wrote:
refrena pa ne moraju biti gay melodični - uglavnom je bitno da su new breed - znači isto je ako stavite npr. od Chimaire - Down Again ili od Motogratera - Down ili Caliban - Another Cold Day ili Darkest Hour - Sound of Surrender - znači izbor je širok

Što znači da se melodični refreni ne odnose samo na harsh u pjesmi i gay clean zavijanje u refrenu, može biti i suprotno - sjeti se od Beware-a starih stvarki tipa Lost In You ili Hourglass. A i screamo i emocore imaju dosta mnogo baš ovakvih refrena koje ti pripisuješ nbom-u tako da...ono.
Nisi trebao Incubus niti In Flames i Soliwork spomenuti, pa ni Deftones-e - naš se moderator Nameless ne slaže sa tim da su new breed of metal, mada je meni The Mirrors Truths od IF baš pravi nbom al ajd ne cjepidlači mi se sad nit je ovaj topic ograničavajući u tom smislu.

Kad već spomenu In Flamese - Take This Life maaaaajka refrena a Only For The Weak ne želim ni spominjati - osim što ću reći - kvlt


Normala. Ali brejkovi i melodicni refreni nisu odlika samo ''new breed''-a, pa ako su moderatori toliko strict po tom pitanju trebao si topic staviti pod metal. No nebitno, rekao sam sta sam imao.
Dobar si, zadao si se ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Moćni breakdown-ovi i melodični refreni
PostPosted: 28. 06. 2008. 20:48 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2004. 23:42
Posts: 111
Location: Corporeal Inanity
Btw. to Meshuggah, Travnik. To ti je u 90% (ajd dobro, 80%) slucajeva furez i nabrijavica, kao i bilo gdje drugo. Jer pravog fanatika prepoznajes tek kad se napije, jer pocne da place :lol:
I buraz, godra mi je sto si se nalozio na przionu. Ali skontaj, muziku ili osjecas pa je zato volis i ne mozes bez je, ili ne osjecas pa slusas usput i, kao jedan procenat raje, furas se. Normala, ja licno najvise gotivim przionu jer mi prija taj zvuk i citava koncepcija, izmedju mene i nje prostor je ispunjen, i mjuza prolazi kroz mene tako da se jezim. Ali mislim da je pogresno ogranicavati se samo na jedan fazon, jer svaki pravac ima nesto svoje, sto moze da ti prosiri vidike i obogati razumijevanje muzike.
Samo naprijed, i javi kad budes ovdje da popijemo pivusicu.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group