Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 11:23

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Mnemic
PostPosted: 02. 07. 2008. 20:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Dakle bend je formiran od strane Mircea Eftemie (ex-Mercenary) tamo negdje 1998. a isti lik glavni u bendu. Sviraju neki nedefinisani zvuk - za koji drugi kažu: industrial sa elementima thrasha, proggressive-a i nu metal zvuka, a oni sami kažu da su nova škola metala a zvuk krstiše imenom - future fusion metal, sa fantastičnim clean-om i savršeno uklopljenim harshom, sa samplovima, poliritmijama i polimetrijama, guitarsynthovima i šta već ne. Za sada su izdali 3 albuma:

1. Mechanical Spin Phenomena (2003) - najviše utjecaja se osjeti od Fear Factory-a i Meshuggah-e, album je dobio pozitivne kritike i to najviše zbog pjesme Ghost a ja bih izdvojio još Closed Eyes, album stvarno vrijedan slušanja i mjesta u kolekciji. Evo šta kažu sa nbom blogera hr. (album dobio ocjenu 9 od 10):
Quote:
Vokal je vrlo dobar i kvalitetan, Michael Bogballe ima odlican raspon glasa, što u clean dionicama, što u polugrowl kombinacijama. Najbolja stvar na albumu, po mom misljenju, je ujedno i prvi singl sa albuma, pjesma Ghost, sa odlično odsviranim bridgeom koji doslovno ruši zgrade svojim masnim soundom


2. Audio Injected Soul (2005) - za ovaj album su dobili i još bolje kritike jer su se navodno još više potrudili mada samo nastavljaju već započeti "future fusion metal" fazon i time si osiguravaju reputaciju mladog i vrlo dobrog banda. Pjesme koje svi izdvajaju su: Deathbox i Audio Injection. Meni je lično pjesma Mindsaver nešto predivno.

3. Passanger (2007) - njihov zadnji album je producirao Christian Olde Wolbers iz Fear Factoryja te njihov stil ostaje isti izuzev u jednoj stvari. Novi vokal je Guillaume Bideau (iz poznatog francuskog tech metal banda Scarve) i refreni su malo više melodični (ilitiga gay što bi naši metalci sa ovog foruma rekli) a i tekstovi se dorađuju - tako da se predviđa da bi sljedeći album koji je u pripremi mogao da bude baziran prvenstveno na tekstu i temama koje bi obrađivao. Preporuka: pored pjesme Electric I'd hipocrisy i pjesma Humanaut.

ÄŒlanovi banda su:
* Guillaume Bideau - vokal (ex-Scarve)
* Mircea Gabriel Eftemie - gitara, klavijature
* Rune Stigart - gitara
* Tomas "Obeast" Koefod - bas
* Brian "Brylle" Rasmussen - bubanj

Zanimljivosti: Ove godine su nastupali sa Metallica-om na evropskoj turneji.
Dobili su danski grammy u kategoriji hard-rock ove godine za album Passanger.
Mnemic na latinskom znaći sjećanje, pamćenje a može se ime uzeti i za akronim koji stoji za: Mainly Neurotic Energy Modifying Instant Creation.

Dakle: Ovaj bend bi se jednim djelom uklapao u mathcore podžanr a drugim bi se uklapao u novi i različito definisani ali prepoznatljivi zvuk nove škole metala. Negdje sam pročita (mislm cmar-net ili nešto sl.) da su ovi momci zapravo elektronska Meshuggah.
Dakle svim ljubiteljima Meshuggah ogromna preporuka, a isto tako i Fear Factory-a. A ako ne volite baš previše melodične refrene onda obavezno skidanje prvog (i najpozitivnije ocjenjenog) albuma Mechanical Spin Phenomena. Odličan band i još bolji zvuk.

Myspace link: http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... D=38581794

Uskoro download linkovi (al neću majkem stavljat niš ako se niko ne bude javljao, nolko se sjebo za War of Ages i onda odma prvi post pljuvanje :evil: )


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 07. 07. 2008. 20:57 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Stavio sam download linkove na topicu Linkovi za download new breed of metal izdanja.

Vama smradovima koji se ne javljate plazim jezik (moram napisati kad nema smajlija :lol: )

Čekate da Andrej dođe da štošta napiše pa da se nadovežete jer iz gornjeg posta ništa skontali niste a mrsko vam ih checkirati na myspace-u :o , koji je:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... D=38581794


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 08. 07. 2008. 23:45 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
dobar bend. imam prva dva cda...nisam dugo slusao, mogao bi vala.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 08. 07. 2008. 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2005. 13:01
Posts: 685
Location: sarajevo...
vidi se da si novi, jesi se raspisao/potrudio, pohvale :mrgreen:
bend ne znam, ali me privuče to ex mercenary pa možda poslušam nekad... ;P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 08. 07. 2008. 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
ne kontam. samo pazi, mnemic nema veze s mercenaryem.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 09. 07. 2008. 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2005. 13:01
Posts: 685
Location: sarajevo...
ne kontam šta ne kontaš...
a nisam očekivala neke sličnosti, samo eto upade u oko... i to sam više napisala da budem ontopic bar malo :) ok, odstranjujem se odavde :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 09. 07. 2008. 13:34 
Offline
User avatar

Joined: 18. 11. 2003. 14:53
Posts: 3446
Location: 21.02.2009
dobar bend uglavnom ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 09. 07. 2008. 15:33 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
jest dobar al se brzo izlizhe, ovakvi kako dodju tako i odu..nema srca u ovom, previse sterilno..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 09. 07. 2008. 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Burnt iN Effigy wrote:
Riot wrote:
jest dobar al se brzo izlizhe, ovakvi kako dodju tako i odu..nema srca u ovom, previse sterilno..


Isto ko i Trivium :mrgreen:

haha isto ko i tvoji mass producirani old school thrasheri s distorzijom crvena jabuka koji su old school da bi bili old school :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 09. 07. 2008. 19:17 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
distorzija kao na gitari cije su zhice napravljene od kose chuck norrissa :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 10. 07. 2008. 20:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Opala - fino predvidjeh da će komentara biti tek kad se neko javi. Nažalost ovdje nema breedera ili ljudi koji znaju prepoznati baš takav zvuk osim nekih. NE može se Mnemic svidjeti nekome ko ne sluša new breed - iz prostog razloga što ga na prvu otpisuju (zadnjih par dana ovo višeputa potvrdio) a da imaju dušu - imaju - a ovo se skonta nakon više slušanja, nešto su posebno, fakat jesu (a zamsilite samo 2003. kad su se tek pojavili).

Riot wrote:
distorzija kao na gitari cije su zhice napravljene od kose chuck norrissa :D


Lolčina :mrgreen: , na neki lud način si izrekao ono ja mislim (samo u pozitivnom smislu svakako). Pruži ima šansu opet - nekada zamješaju i previše da bi se kvaliteta mjuza otkrila na prvu (ja i danas otkrivam) a nekada i previše melodične cleanove ne uzimaj za preveliko zlo ;-) (znaš na šta mislim).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 10. 07. 2008. 21:40 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
e brate slusao sam ja mnemic prije godinu dana kad je deathbox spot izasao sve prosao, govorim da ovo nema neku dugotrajnu vrijednost, vidjeces vremenom ;), od ovakvog fazona muzike Threat Signal uveliko dere guzove


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 10. 07. 2008. 23:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Riot wrote:
e brate slusao sam ja mnemic prije godinu dana kad je deathbox spot izasao sve prosao, govorim da ovo nema neku dugotrajnu vrijednost, vidjeces vremenom ;), od ovakvog fazona muzike Threat Signal uveliko dere guzove


Pa ove forume koje sam surfao mi ne govore nešto drugačije od tebe. Izgleda da je raja to slušala tamo 2005-06. Na cmar-netu nađoh ovo mišljenje:
Quote:
threat signal+meshuggah+in flames...predobro!
. A danas - manje više ništa :( . Meni se pravo sviđaju, naravno da ću slušati i ovo što si preporučio i još šta nađem u ovom fazonu. Ali u svakom slučaju mislim da je ovo nju brid obavezno štivo. Preporučujem sva 3 albuma svima koje ovaj žanr interesuje ili ga slušaju, uče se, istražuju i takto :D .
(Faruk druže ti si meni legenda jesi ocam).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 12. 07. 2008. 20:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
al se nasraste...bend je pregenijalan na sva 4 albuma mada mi je s tommyjem jelencovichem najbolje zvucao...audio injected soul i mechanical spin phenomena su kult metal muzike,tako nesto nemre isfurat ba,sta vam je


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 12. 07. 2008. 21:05 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nameless wrote:
al se nasraste...bend je pregenijalan na sva 4 albuma mada mi je s tommyjem jelencovichem najbolje zvucao...audio injected soul i mechanical spin phenomena su kult metal muzike,tako nesto nemre isfurat ba,sta vam je


Heh, znao sam ja ko će me podržati 8) . Ja ih danas vazdan slušam, posebno Mindsaver sa Audio Injected Soul-a. Ali nisam našao 4. album, ako žešmo dati download link pliiiiz :D . Ja fakat volim ovaj zvuk. Yeah :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 21. 09. 2008. 22:29 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Vidim ja nema meni linka :roll: , aja ovih mrskoroda današnjih, još naki moderatori ej!

Uglavnom:
Band kojeg čini ekipa iz Mnemica i još naki likovi:
Michael Bogballe - Disorted Vocals (ex-Mnemic)
Claus Lillelund - Clean Vocals
Casper Skafte - Guitars, Programming
Thomas "Obeast" Koefoed - Bass (Mnemic)
Brylle Rasmussen - Drums (Mnemic)

Band se zove Smaxone i sviraju nešto slično kao i Mnemic - u svakom slučaju prijatno iznenađenje za ljubitelje ovog zvuka (mada još nisam ful preslušao album) i te kako je opet lijepo čuti Michaela opet :D .
Imaju dva albuma - Regression iz 2005.-e i najnoviji - The Red Album iz ove godine za koji odmah bacam link: http://rapidshare.com/files/90837245/Sm.rar.html
Album je dobio odlične ocjene (sve neke 9 od 10, 4 od 5 :mrgreen: ).

Primjeti se da ovjde ima malo više clean vokala ali svakako su slušljivi. Evo myspace pa provjerite:
http://www.myspace.com/smaxoneband


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 01. 12. 2009. 19:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Novosti: Mnemic novi album izbacuju u januaru

Dobra pjesma ba!

http://www.mediafire.com/?24hdxdyzn1y

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 01. 12. 2009. 20:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ee Smaxone su oni Danci, fin bend za poslušat. A novu stvar Mnemica sam čuo sinoć, na prvo slušanje mi je klasika njihova, niš wow...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 08. 01. 2010. 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
evo ga, my space rip doduše

Image
01. Sons Of The System
02. Diesel
03. Mnightmare
04. The Erasing
05. Climbing Towards Stars
06. March Of The Tripods
07. Fate
08. Hero(in)
09. Elongated Sporadic Bursts
10. Within
11. Orbiting

http://www.mediafire.com/?qngxz5qy01h


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Mnemic
PostPosted: 08. 01. 2010. 20:28 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
JohnnyT wrote:
evo ga, my space rip doduše


Uh, moje iskustvo sa F.A.K.K.3 myspace ripovima nikad nije bilo ugodno. Ne preporučujem skidanje dok ne izađe barem 256 rip, koji će težiti do 100 MB. Ovo ne treba skidati jer je smeće od zvuka!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group