Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 07:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 47 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Avenged Sevenfold
PostPosted: 20. 09. 2008. 21:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Mrsko ti čitati? Idi odmah na zadnji pasus!

Info: Band nastaje 1999. godine u Kaliforniji, SAD i nakon 2 manje-više neprodovana albuma (Sounding the Seventh Trumpet i Waking the Fallen - njihova metalcore faza) potpisuju za Warner Brothers Records i 2005. godine izdaju City of Evil - album u kojemu su clean refreni izvučeni u extreme-gay (a prije je bilo zehru kulturnije) i koji ove momke diže u visine. Prvi hit je bio naka rock pjesmica Bat Country (kako se meni čini). 2007. izdaju album Avenged Sevenfold koji ih još više uzdiže a ove godine su izbacili DVD/CD - Diamonds in The Rough.

Nije fol da su samo popularni i da danas zauzimaju svoju poziciju MTV metala zajedno sa nekim dr. bandovima (tipa Slipknot ili Metallica) već su i odradili covere za Iron Maiden (ta pjesma uvštena na Iron Maiden tribute kompilaciju). A album Avenged Sevenfold iz 2007. je pokupio nagradu od Kerrang!-a za album godine. Singlovi su im išli te idu i danas do samih vrhova svakavih bilboard ljestvica, muzičkih emisija, ne znam ni ja više. Nastupali su sa Hatebreedom, Disturbedom, Bullet For My Valentine itd.

Stil koji sviraju ide od metalcore-a ala KsE pa do soft rocka, imaju i neki country rock hit koji se vrti po MTV-u. Ima tu post-hardcore-a i hard-rocka, neki kažu i heavy-metala (wikipedia kaže :mrgreen: ). Meni je draga pjesma Unholly Confessions sa drugog albuma ali generalno mi se ne sviđa njihova muzika.

http://www.myspace.com/avengedsevenfold

-------- :arrow:

Eh sad: Zašto sam stavio topic banda kojeg ne slušam? Zato što znam neke raje kojima je Avenged Sevenfold jedina veza sa metalom i ovaj band hvale na sva usta. A jučer još odoh na dernek.ba da vidim onaj grindcore teferič i vidjeh da SVI gotive ovaj band i da im je svima on no.1 :o . Neke sam prepoznao ali se nisam mogao čudom načuditi :!: . Još sam vidio ovaj spot na MTV-u i ono što želim da znam jeste - Zašto? Zašto sve ovo, zašto je ovaj band toliko popularan, šta to imaju? Šta je reć?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 21. 09. 2008. 00:59 
Nisam presluso nista sem onih 5-6 singlova koji se vrte na MTV-u. sta reci.ima bisera,finih melodija hapljenih rifova a vokal je pregotivan al ipak u cjelini slabo.
al nije ni tolko lose.


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 21. 09. 2008. 11:43 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
prva 2 albuma odlicna, pogotovo Waking The Fallen, jedan od meni najdrazih albuma u globali, strasno originalan bend kako god okrenete...ali ova posljednja 2 su uzasna, prodaja...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 21. 09. 2008. 12:10 
Riot wrote:
prva 2 albuma odlicna, pogotovo Waking The Fallen, jedan od meni najdrazih albuma u globali, strasno originalan bend kako god okrenete...ali ova posljednja 2 su uzasna, prodaja...


uez mi rijeci sa tastature :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 21. 09. 2008. 12:13 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Imam samo drugi album a prvi možda skinem. A po čemu su originalni? Je li po tome što na albumu imaju pjesama iz različitih žanrova ili šta? Možda bih i ja morao poslušati ovaj band malo više ali oni mi gay refreni ubiše želju. Ma jednostavno nije mi to to. A da dam neku objektivnu ocjenu...možda kasnije.

A sad je li iko konta zbog čega su ovako popularni? I zbog čega ih hvale? I zbog čega sva raja na dernek.ba baš njih najgotivi???


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 21. 09. 2008. 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
noup, originalni su prvo radi vokala..poslusaj waking the fallen, neobican scream, al haj to..cudnu boju glasa ima i stil pjevanja na prvu ga poznas..drugo synyster i zacky nisu tipicni gitaristi s 5 kila distorzije..imaju neki lud dual pristup..cisto tonalno...ne mogu objasnit a da ne uletim u terminologiju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 22. 09. 2008. 00:49 
pravo da kazem,ovo se moze slusat...fakat mi dodju isto ko godsmack kad mi se popne na glavu sav treseraj i ostalo...jednostavno mozes se opustit uz ovo...vokal je odlican,prava gotiva...


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold - A7X
PostPosted: 22. 09. 2008. 10:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Kurac od benda, najprecjenjeniji bend ikada, debili ko likovi, rednexi, glupa muzika, losi vokali, ruzan zvuk bubnja na svakom albmu (zivi bbanj, al jako ruzno snimljen, bljak)...imaju dvije dobre pjesme...a zadnja dva albuma im svakako nemaju veze s ovim podfirumom, vise s onim na kojem su gansi i dorsi, fuj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 18. 10. 2008. 17:54 
Offline

Joined: 18. 10. 2008. 17:41
Posts: 8
qrac od benda
a unholly confession jedina pjesma koja valjda od ovih pilica tj od avenged sevenfold


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 18. 10. 2008. 18:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
_ANTIFA_ wrote:
qrac od benda
a unholly confession jedina pjesma koja valjda od ovih pilica tj od avenged sevenfold


He he, tačno moje mišljenje isto ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 04. 08. 2009. 11:42 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
ovaj bend je beton :razz: heavy ,jao solaza,neobicni riffovi,na vokal se naviknes..

vise mi odgovara ova heavy/hard rock faza,nego ta metalcore..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 11:03 
Image
Image

James Owen Sullivan
February 10, 1981 - December 28, 2009
R.I.P.


Prema zvaničnim informacijama, tijelo preminulog 28-godišnjaka, je pronađeno u Ponedeljak 28.12.2009., u vlastitom domu u Huntington Beach-u. Glasnogovornik Policijske uprave Huntigton Beach je izjavio kako se najvjerovatnije radi o prirodnoj smrti, mada tačan uzrok smrti još nije utvrđen.
James Owen Sullivan, mnogima poznat pod nadimkom "The Rev", je bio osnivač, bubnjar i back vocal Avenged Sevenfold-a, i bubnjar Pinkly Smooth-a.

Quote:


It is with great sadness and heavy hearts that we tell you of the passing today of Jimmy “The Rev” Sullivan. Jimmy was not only one of the world's best drummers, but more importantly he was our best friend and brother. Our thoughts and prayers go out to Jimmy's family and we hope that you will respect their privacy during this difficult time.

Jimmy you are forever in our hearts.
We love you.

M Shadows, Synyster Gates, Zacky Vengeance and Johnny Christ


sa oficijelnog website-a i myspace-a...

Steta velika, bio je jako dobar bubnjar, a i jos kad se uzme u obzir koliko je mlad lik bio... :|


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 13:28 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
:shock:

rip...Å¡teta..bio je odlican bubnjar,i jako dobar back vokal


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 14:15 
a jbt prirodna smrt kod mladjih likova sve cesca pojava

RIP


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 14:43 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
SODOM wrote:
a jbt prirodna smrt kod mladjih likova sve cesca pojava

RIP


nije baš prirodna smrt u pitanju... kažu da je imao običaj krkati se svakakvim drogama, tabletama i alkoholom od malih nogu, tako da ne čudi što je jednog dana organizam otkazao... šteta, kažem i ja R.I.P i neka ovo bude škola svima za ubuduće (mada sumnjam) :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
R.I.P.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 21:07 
meni je znaci fakat krivo
jer
hello people, lik je svirao prejebeno bubnjeve, i pjevao odlicno istovremeno ne profulajuci tona....

http://www.youtube.com/watch?v=oHInpuglH_4

1:36 samo jedan od momenata mocnih, gdje izvlaci dobar vokal


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 21:09 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
ja njih nemogu nikako ... al bilo je takvih slucajeva sa ostalim bendovima pa kada sjednem i preslusam detaljno bar jedan album svide mi se ... preporuke : D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 29. 12. 2009. 21:18 
xD wrote:
ja njih nemogu nikako ... al bilo je takvih slucajeva sa ostalim bendovima pa kada sjednem i preslusam detaljno bar jedan album svide mi se ... preporuke : D


ma nisam ih prije gotivio, osim prvi album i par pjesama kasnije
a zadnjih pola godine sam ih bas preslusavao i sjeli su mi skroz, imaju masu ideja, ljubav prema detaljima na maksimumu, pogotovo kako se sam pocinjem razumijevati u muziku, tj ono sto je fare spominjao oko gitara i slicno, sve vise ih cijenim...

krivo mi je fakat


Top
  
 
 Post subject: Re: Avenged Sevenfold
PostPosted: 11. 02. 2010. 23:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Evo jedan moj unholly confession. Avenged Sevenfold mi je bio jedan od prvih ovakvih bendova koje sam čuo i to baš pjesmu Unholly Confesions i još sam par preslušao novih pjesama, pogledao spot sa zadnjeg na Headbangersu i nije mi se svidjelo.

Onda sam preslušao Waking The Fallen - i ovo je reakcija: :o :shock: :o :shock: :o :shock: - tito te rodio šta je ba ovo!!!

Album je totalni novi heavy metal - ja ne znam kako bi to drugačije nazvao, ok, ima metalcore-a ali i progresivnog rocka i taman je takva mješavina koja je puni pogodak!

Ne znam što mi je ovoliko trebalo da ih poslušam ali fakat sam se zajebo što nisam prije. WTF je remek djelo, od svih bendova koje sam do sada poslušao nisam nešto specifično onako čuo. Remminisions, I Won't See You Tonight oba djela, Waking The Fallen, Clairvoyant Disease... možeš ih slušati po cijeli dan i uživati i hvatati detalje.

Čim mi iole dosadi prelazim na prvi album a onda i na City of Evil - čujem da je još bolji od Wakinga mada sumnjam...

A koja bendina jebote :D . I RIP bubnjaru, brat bratu prekucao je bubanj na albumu.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 47 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group