Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 14:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: Corsair
PostPosted: 06. 10. 2008. 16:45 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Band nastao prosle godine u Pennsylvania-i, do sada izdali jedan EP, trenutno snimaju album.

Muzika koju sviraju je metalcore meets grindcore :twisted: iako oni tvrde da sviraju experimentalni screamo :o . Ne postavljam ih bez razloga - vokal (sada vec bivsi Randy Lata :( ) izvlaci takve cleanove koji nisu suhi gay nego zvuce kao da ih sa osjecajem pjeva neko ko pjevati zna i ima sve glasovne sposobnosti. Riffovi su odlicni te tako jos vise isticu odlicne clean djelove. Tekstovi su onog osjecajnog tipa :lol: a aranzmani do bola interesantni. Preporuka, skinite EP pa procjenite. Ja ovako nesto nisam cuo do sada.

Corsair - Autogenic Achiles Strategy
http://www.mediafire.com/?sharekey=a9cc ... b9a8902bda

http://www.myspace.com/corsairhardcore


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 06. 10. 2008. 19:05 
e ovo je nesto za mene 8)


Top
  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 06. 10. 2008. 21:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Buraz, dje si ove smorove izvukao :D ovo sam skinuo jos u Sarajevu, bili su mi na eri album, tj.ep mjeseca...careviiiiiiii :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 07. 10. 2008. 22:12 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ja sam se navukao na ovaj zvuk skroz. Covjece ne cuju se boy-band refreni izmedju grind pauza i przioni svaki dan :mrgreen: . Ona druga pjesma na albumu ima tako jeben brejkdaun ba - sa jebenim obicnim, praznim :lol: basom! Ali I Am je najpjesma. Ne izlazi iz glave nikako.
Ima i nu metal sporine i za taj pravac tipicnih gitara i melodija mnogo. Nadam se da ce ubrzo izbaciti nesto, da ce naci boljeg vokala (iako je ovaj autentican :D ) i da ce nesto biti od njih.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 13. 10. 2008. 21:31 
snimaju full length kolko skontah
uzivo deru guzove
vecinom vise s screamo bandovima, a vec su ih proglasi i najboljim novijim screamo bandom, mada se dupla papa u guturalni vokal ne cuje svaki dan u screamo faazonima, ko sto artredis rece, boy-band refreni, i oni efekti na vokalu :razz: :lol: dobar ovaj EP, sta li je vec, mada fali tu jos nesto, vidjecemo kad bude full length, bas me zanima

i btw. aj nek mi neko pomogne da nadjem gdjegod lyricse, nidje ih nema :lol: a cine mi se bas dobri, onako, emo furka, onako gay kako mi to volimo :razz: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 22. 03. 2009. 23:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Benjo Corsair se raspao pred novu godinu još. Evo sa myspace bloga par pojašnjenja:

Quote:
As you know our former vocalist, Randy, left the band some time ago (He also is in a crazy awesome band now called GLM aka Green Lane Massacre. Give them a listen, and I'm sure you'll love it). That was the beginning of our downfall. We searched quite some time to find a vocalist that would meet randy's criteria. No luck. So I (Tom) stepped up since I've been a frontman in a former band. We played 1 show with me on vocals, and only marcus on guitar. Given the power of our almighty Peavey 6505+ head (No longer endorsed, god dammit!) we ran 2 cabs to 1 head, giving the sound impression of 2 guitarists. It worked kinda.


Quote:
Corsair has become what it is because of anyone and everyone that bought an album, visited our site, pirated our music, told a friend about us, stuck around at a show for our set, lent us cables or sticks, danced to our breakdowns, read our lyrics, sung into the mic, found a lover at our show, got into our set at any show we played with under the gun, talked to us after a set, gave us shows, payed to see our shows, high fives, bought beers, broken up fights, hugs, support, late night talks when we needed them, friends, family, people who gave us inspiration to write our music, and last but not least, I wanna thank our boys in Lest We Forget, and Mr. Greg Hernandez. You guys really helped us out, and we're always willing to pick us up when we were down (MIKE!!). We can't really describe in a blog how much we really appreciate everything, so I'm going to end here. Keep a look out for the other bands/ projects that come from corsair. We want to see you all again, and we're going to make damn sure that happens!


Ja ću pratiti hoće li biti fajde od ovih njihovih novih projekata a ti provjeri bend od onog pjevača sa EP-a :D :

http://www.myspace.com/greenlanemassacre :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 23. 03. 2009. 00:05 
hahah sto je najsjesnije
na spaceu od GLM pise da je Randy za dzitrom a ne vokal

uglavnom
meni prejakoooo ovo
al najbolje je "Sounds Like: a mix between Fergie and Jesus" hahahhaha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jako losi scream vokali, uzasno lose producirani
al fini riffovi, brutala teska, i cujem cak klavijature il nekakvu elektroniku il dodatke neke :D
i naravno PIGGIE VOKALIIII :D :D :D :D
dobro ovo pravo
djeluje neozbiljno zasad, i ne pokazuje neki potencijal
al je OK :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Corsair
PostPosted: 23. 03. 2009. 00:07 
i btw steta zbog Corsaira
puno sam im se smijao, i lafo se pravio da ih ne gotivim zbog ultra-gay-cak-vise-gay-clean-od-halifaxa-i-aidena-i-lovehateheroa-zajedno vokala al eto
steta
bas me zanimalo na sta bi album licio
EP je poprilicno dobar, ima lijep feeling
i onaj intro picka materna, i na onoj jednoj pjesmi ono na akusticnoj gitari, tj outro na zadnjoj pjesmi miscini u nekoj japanskoj skali, a sve sto je to orijentalno, istocno, japanski, kineski itd ja gotivim pravo
tako da mi je Corsair bio bas ono dobar band
steta pravo


Top
  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group