Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 08:19

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Raunchy
PostPosted: 13. 10. 2008. 19:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Znači: najmelodičnije od In Flamesa i Soilworka plus Sonic Syndicate da valja i All That Remains sa mnogo više melodičnih trenutaka (refreni) :mrgreen: .

Jedan od najboljih danskih metal bandova, prvi koji je potpisao za Metal Blade Rec. Postoje još od 1994 i danas su relativno svjetski poznat bend koji su nastupali sa Soulfly-em, Ill Ninom, In Flamesima i dr. Izdali su:

- Velvet Noise - 2001.,
- Confusion Bay - 2004.,
- Death Pop Romance - 2006.,
- Velvet Noise Extended - 2007.,
- Wasteland Discotheque - 2008.

Od svih imam Death Pop Romance (koji jednostavno jebe!) i na ni jednom nema loše pjesme :D , te posljednji, ovogodišnji album. Toliko melodičnosti i tolike doze dobrih riffova i klavijatura na uber-melodičnim refrenima nisam nigdje čuo na jednom mjestu. Ugođaj traje od početka do kraja, posebice na albumu iz 2006. koji ih je pretvorio u veliko ime.

Za sve koji požele odmoriti uši od brutale uz jednostavno, savršeno odsvirane i otpjevane melodične pjesme ogromna preporuka. Gdje su Sonični Sindikalci totalno usrali melo zvuk ringišpilskim klavijaturisanjem Raunchy je odradio posao za 10! Svaka čast!

http://www.myspace.com/raunchy

Link za Death Pop Romance album: http://www.megaupload.com/?d=EYGW7Q1W


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 13. 10. 2008. 20:21 
jbt ja bio ubjedjen da ima vec tema ? ? ? :mrgreen: :mrgreen:
haha mora da sam se zajebo :mrgreen:

uglavnom, sjajan band, nenormalna dobrota, svega ima kod njih, pjevljivih stvari, mosh stvari, dzamp da fak ap stvari, ma svega
premocan band i to je to :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 13. 10. 2008. 20:42 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Znači sviđa ti se :D . Ma znao sam da će ti se svidjeti ali nisam znao jesi li ih slušao do sada. Ja ne mogu vjerovati da ih Sonic Syndicate šiša po nekoj popularnosti :? jer Ronči :mrgreen: je zakon! Treba ovakve muzike što više - da se na partijima pušta, ja bi sigurno :mrgreen: . Ima sličan band - getenburška škola - Scar Symmetry - ako si slušao bujrum topic otvaraj, ako nisi, poslušaj pa onda otvaraj :D .

Ronči kraljevi!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 13. 10. 2008. 21:02 
ma raunchy poslusao, sjecam se da sam bas negdje ovdje na forumu diskutovao s janezom o novom albumu i njegovoj recenziji na nbom bloggeru, pa sam bio ubjedjen da ima vec topic al eto
o tom po tom...
nema sta, odlican band, samo ja moram biti pravo dobro raspolozen da bi ih slusao, ne znam ni ja sto, ali oni su meni bas onaj "sareni veseli metal" :mrgreen: :mrgreen: :razz:

a taj Scar Symmetry, nesto mi ime zvoni u usima al ne mogu povezati sa zvukom, poslusam pa cemo da vidjamo ;-)

(btw. pronadjoh i jedan melodeath band, tj. jedan od bandova u kojim je Björn iz Soilworka, nista posebno, al eto, zato sto je Björn, vrijedi poslusati

http://myspace.com/disarmoniamundi) mali offtopic, nema veze


Top
  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 13. 10. 2008. 23:24 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Raunchy mi je jedan od boljih i dražih bendova danas... Slušam ih već ima dugo vremena. A Scar Symmetry ubjedljivo najbolji progressive melodic death metal danas! Zadnji album je zakon kao i prethodna dva. Samo šteta što im je otišao vokal iz benda, po meni ima jedan od najboljih cleanova na svijetu. Za growl da ne govorim :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 15. 10. 2008. 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Imam jednu "kritiku" da ti uputim...kad si otvarao temu, napisao si :refrene kao Sonic Syndicate....tu si u startu napravio gresku...hehe...mislis, S.Syndicate se trudi da ima refrene kao Raunchy...hehehe..krenuvsi samo od dugogodišnjeg staža samog banda...nego..

Imam jos jednu "kritiku" da ti uputim...krenuo si slušati band od recimo "lošijeg" albuma...koji je stvarno dobar...ali Confusion Bay je jebeni vrh!!!!!...ja stvarno ne slusam mnogo takve bandove, ali na taj album jednostavno nisam mogao da ostanem imun. Te melodije, ta atmosfera, ta produkcija, taj zvuk, ti refreni...a tek tekstovi na tom albumu-hahahaha...znaci, album je naprosto fenomenalan...
kad je izasao C. Bay, naletim na njih, i kad sam im vidio promo sliku...naprosto nisam mogao da vjerujem...znaci, sminka najgora...i u startu odbacim taj band....:) ..kako je vrijeme prolazilo, svi govore: kako je dobar album, ovo-ono... ali ja nisam odustajao...
Nakon izvjesnog vremena, javi se meni jedna prijateljica...kao ako mogu da joj prebacim neke muzike...a ona bas i nema dodirne tacke sa metalom...i izmedju ostalog, ja joj narezem i C. Bay i kazem:
"ako se tebi svidi ovaj album, ja ga nikad necu preslusati...preslusaj, javi sta mislis"
na svu srecu(a tako se na kraju ispostavilo), njoj se nije svidio album..i ja ga preslusam i naredna 2 mjeseca sam ga slusao bez prestanka!!!
zadnji album im je ok...ali je bas nastavak death pop romance....

..i da...album Confusion Bay se trebao zvati Confusion GAY...hahaha...ali, izdavačka kuća nije dozvolila...ah taj nuklear blast...

Zao mi je sto vokal sa prva dva albuma nije ostao i dalje u bandu....ima skroz karakteristican vokal..nekako je odgovarao u taj neki žurka metal...a otisao je iz banda da se posveti svojoj pop solo karijeri...hahaha...

ovaj vokal sad sto je u bandu, koji je otpjevao zadnja dva albuma...on takodje djeluje:) u jednom dobrom bandu...sviraju neki atmosferični melo death metal...THE ARCANE ORDER..pa čekirajte to...zadnji album im rastura

Confusion Bay ol d vej:)))


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 15. 10. 2008. 13:38 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
Moondust wrote:
ma raunchy poslusao, sjecam se da sam bas negdje ovdje na forumu diskutovao s janezom o novom albumu i njegovoj recenziji na nbom bloggeru, pa sam bio ubjedjen da ima vec topic al eto
o tom po tom...
nema sta, odlican band, samo ja moram biti pravo dobro raspolozen da bi ih slusao, ne znam ni ja sto, ali oni su meni bas onaj "sareni veseli metal" :mrgreen: :mrgreen: :razz:

a taj Scar Symmetry, nesto mi ime zvoni u usima al ne mogu povezati sa zvukom, poslusam pa cemo da vidjamo ;-)

(btw. pronadjoh i jedan melodeath band, tj. jedan od bandova u kojim je Björn iz Soilworka, nista posebno, al eto, zato sto je Björn, vrijedi poslusati

http://myspace.com/disarmoniamundi) mali offtopic, nema veze


taj album gdje Speed pjeva..taj MindTricks(mislim da se tako zove)Disarmonia Mundi..jebeni hit do hita...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 15. 10. 2008. 14:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
downbeat wrote:
Imam jednu "kritiku" da ti uputim...kad si otvarao temu, napisao si :refrene kao Sonic Syndicate....tu si u startu napravio gresku...hehe...mislis, S.Syndicate se trudi da ima refrene kao Raunchy...hehehe..krenuvsi samo od dugogodišnjeg staža samog banda.


Ma nisi ti dobro pročitao (ili ja nisam bio jasan) da su oni perfektno odradili fol koji je Sonic S. usrao do bola. A za ovo što si napisao ne mogu a da se ne složim ;-) . Skinuo sve albume ali nisam još preslušao prva dva. Ako su, kao što kažeš, bolji od zadnja 2 :o auuuu. Ima da se užiiiivaaa :mrgreen: . Kako dobar bend jebo te konj!

Što se tiče The Arcane Ordera nisam ih previše slušao (jesam nešto malo davno) ali koliko znam to je relativno poznatiji bend, nisu inkognitusi ni sekunde.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 15. 10. 2008. 14:26 
Offline
User avatar

Joined: 25. 05. 2006. 15:05
Posts: 686
Location: Banja Luka
artredis wrote:
downbeat wrote:
Imam jednu "kritiku" da ti uputim...kad si otvarao temu, napisao si :refrene kao Sonic Syndicate....tu si u startu napravio gresku...hehe...mislis, S.Syndicate se trudi da ima refrene kao Raunchy...hehehe..krenuvsi samo od dugogodišnjeg staža samog banda.


Ma nisi ti dobro pročitao (ili ja nisam bio jasan) da su oni perfektno odradili fol koji je Sonic S. usrao do bola. A za ovo što si napisao ne mogu a da se ne složim ;-) . Skinuo sve albume ali nisam još preslušao prva dva. Ako su, kao što kažeš, bolji od zadnja 2 :o auuuu. Ima da se užiiiivaaa :mrgreen: . Kako dobar bend jebo te konj!

Što se tiče The Arcane Ordera nisam ih previše slušao (jesam nešto malo davno) ali koliko znam to je relativno poznatiji bend, nisu inkognitusi ni sekunde.


ma ok, može biti...čitao sam na brzinu...:)
nego, što prije preslušaj taj Confusion Bay...mnogo jebeno izdanje...dosta je kompleksiniji od zadnja 2 albuma, koji su pojednostavljeni...da cujes tek klavijature na C.B...uuuuuuuuuuuuuu....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 02. 08. 2010. 19:38 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
novi album je pravi pop metal! :D mada se meni sviđa. :oops: recenzija dolazi nekad ove sedmice dok ga fino prostudiram. uglavnom ima par pjesama što su baš pravi pop, malo pretjerano, ali će se svidjeti ljubiteljima novijeg S. synicate-a :twisted: i naravno bendine zvane Dead by April :mrgreen: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 04. 08. 2010. 16:19 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
DeathRides wrote:
ali će se svidjeti ljubiteljima novijeg S. synicate-a :twisted: i naravno bendine zvane Dead by April :mrgreen: :twisted:


znači samo tebi i mrkvi. i možda mahetu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 04. 08. 2010. 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
dobar mi je ovaj iz 2006 album :D ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 04. 08. 2010. 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
taj je bio beton, isto kao i onaj iz 2004... wasteland je imao jedno 4-5 dobrih pjesama, a ovaj novi je za mtv-a :D komercijalno najuspješniji njihov, već sad mogu da kažem iako izlazi tek 11.10 :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 04. 08. 2010. 22:32 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
a jbg ... dobro su krenuli , al namirisali su pare i stas sada ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 05. 08. 2010. 01:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
username: wrote:
a jbg ... dobro su krenuli , al namirisali su pare i stas sada ...

ništa. nabit ih nogom iz svijeta metala. (kao da) nikad nisu ni bili dio njeg :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 05. 08. 2010. 09:55 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
Nameless wrote:
username: wrote:
a jbg ... dobro su krenuli , al namirisali su pare i stas sada ...

ništa. nabit ih nogom iz svijeta metala. (kao da) nikad nisu ni bili dio njeg :mrgreen:


slazem se za to ... al prva dva album-a su odlicna , ssstaviti na wikipediji da su djelovali od 2004-2006 xD :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 05. 08. 2010. 17:41 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
ono što sam današ čuo kod Adija na ipodu je beyond ćesme :D
:*****


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 05. 08. 2010. 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Recenzija: Raunchy - A Discord Electric


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 05. 08. 2010. 20:17 
Offline
User avatar

Joined: 23. 02. 2009. 17:47
Posts: 393
odlicna recenzija kume:D rekao sam odmah da je ovo za 7:P evo ja dosao do pete pjesme...extra do sad:D koji pederluk :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Raunchy
PostPosted: 05. 08. 2010. 21:32 
Offline
User avatar

Joined: 13. 04. 2010. 12:58
Posts: 835
Location: иeω вяeeđ øf мeтαł
ae nek mi neko link posalje na last.fm il ovdje il na fejs pliz :D xD


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group