Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:23

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Here Comes The Kraken
PostPosted: 16. 10. 2008. 00:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ovo je senzacija od benda. Meksički brutalci koji su prošle godine oformljeni od benda Antes Del Accidente. Sada postižu internacionalne uspjehe. Trenutno support na turneji Job For A Cowboy-a a poslije u Evropi do nove godine. Do sada izbacili samo demo a uskoro i full lenght album.

Ovo je prašenje u 16. Ovaj spot za pjesmu Don't Fail Me Darko u punom svjetlu prikazuje zbog čega rekoh da je bend senzacija. You gotta look at this:

http://www.youtube.com/watch?v=Mxi6tSCYygc

Blast beatovi i onaj tuuup jaki bubanj udarac jebe sve u 16!

Prejebeno, ludi jebeni meksikanci :twisted:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =227417245


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 16. 10. 2008. 01:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Heheh budaletine kako nece biti..
Saznadoh za njih preko EP-a koji sam nasao na nekom od blogova (bog me ubio ako nije bas bio DIS), popizdio...Pa ljudi cujetel vi ovaj vokal?!?! Ovu snagu jebenu!!!!!!

Onda nedavno skinem jebenih pun kurac megabajta sa mediaportala jebenu kompilaciju meksickih deathcore i metalcore bendova od kojih je moja malenkost znala za tri u vrh glave benda iz veceg asortimana. jedan od njih i HCTK zbog kojih sam i skidao sve...

Meksicka scena, sad mogu reci, kad sam cih bendova od tamo poslusao, ima masala jebenih bendova, samo originalnosti kod mnogih fali, ko sto i Richpa rece na cmar-netu...Al HCTK su jeben JEBEN izuzetak!
Moja preporuka svima!!!

Death fuckin' core!!! :twisted:


Btw. de Foka skidaj novi Deadlock, meni je pregotivan :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 16. 10. 2008. 01:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
To je to stari moj :) . HCTK ima sve što treba jednom deathcore-u, zvuk treba da bude malo brutalniji a vokal mora da bude jebem i da nosi. A njiihove pjesme - pa jebote svaka dušu ima. Ništa isprazno.

Prekinulo mi se skidanje na 80% pa sad opet skidam. Kad sam vidio na DIS blogu album isfurao sam se od dobrote, ako bude na tragu prošlog otvaram ovdje topic samo da znaš :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 16. 10. 2008. 01:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Mislim da topic ima vec :?
Ma samo vi postavljajte, ja cu komentarisat...Meni mrsko...Al ovih dana cu spucat par iz svojih rukava :D
Ma album je struganje kurca rendalom od dobrote :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 05. 01. 2009. 19:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Jebte se hejteri, ovo je bendina koja nastavlja tamo gdje je JBFC stao 8) . Album uskoro...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 05. 01. 2009. 19:51 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
ovi su preludi :D idioti XXL klase :D deru recimo one jadove iz Emmurea na prvu:P (imam obicaj hejtat jedan bend neko vrijeme, sad mi je Emmure pao shaka,mora da sam ih se preslusao :oops: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 04. 03. 2009. 17:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Image


Artist - Here Comes The Kraken
Album - Here Comes The Kraken
Genre - Deathcore
Website - http://www.myspace.com/herecomesthekraken
Country - Mexico

Tracklist:
01. It's comming
02. Don't fail me Darko
03. Into the slaughter basement
04. Confessions of what i've done
05. Miss starving skeleton
06. Coplex
07. Underwater visions
08. The legend of the rent is way hardcore
09. From the deepest darkness
10. I Shawtrcwbky

http://rapidshare.com/files/205073359/H ... 009-CD.rar

:twisted: . Ovaj bend važi kao jedan od ponajboljih DC bendova van SAD i jedan od onih koji grade žanru ime ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 05. 03. 2009. 18:55 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
jeote daleko je ovo sve otislo od deathcore-a.ovaj bend,po meni,nema veze sa detkorom,ono bruka nekakvih melodija,ko da je koncert klasicne muzike,i onda presvinjili sa kucanijem,kao e sad je to to.nigdje kečeva.
de nestadoše bendovi koji su maltene zapoceli tu neku novu mješavinu death metala i nu skul hardkora?

Shattered Realm - All Will Suffer
http://www.youtube.com/watch?v=0bUBL41vEqs


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 14:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ne znam burazeru. Ono što znam je da postoje dvije varijante onog što se zove metalcore - jedan je bliži HC, zapravo nešto kao "metal influenced" fol i to se, barem ovim breederima koji slušaju ovu drugu varijantu čini kao čisti HC. Takvi su ono...pa ta nova škola/val/šta li već HCa tipa Terror, Sworn Enemy, Hatebreed, Born From Pain, Earth Crisis, xDeathstarx itd. Ja ni sekunde nisam kompetentan da šta dalje jer ne slušam aktivno tu varijantu.

Ti pored ovoga gore preporuči još bendova koji sviraju sad tu vrstu deathcore-a. Taj "death metal influenced" HC (znao sam jedan bend stari koji takav zvuk ima ali sad se ne mogu sjetiti). Meni su takvi bendovi Despised Icon a i Whitechapel - koji fakat svira odličnu fuziju death metala i hardcore-a...

Eh, sad, po mom mišljenju - druga varijanta Metal/Hardcore muzike koja je danas 80% modernog metala najprije je više "HC influenced metal" i bliži je melodeathu i thrashu. Taj metalcore danas ima status mainstreama ali i underground scena (posebno latinske Amerike i Rusije) je prejaka (Mexicore blog npr...., Argentinska i Čileanska specifična metalcore scena i sl.) . Elenejse drugačija vrsta metalcore-a koja se ne libi koketirati sa nu metalom, elektronikom pa čak i nekim kvazi popom te post-HC-om (screamom).

Sad na deathcore - masa, masa bendova ponijela originalni crossover zvuk o kojem ti misliš (pretpostavljam) u proces muzičke evolucije i rezultat toga je to da je deathcore kao death metal/metal/hardcore drugi najpopularniji moderni metal pravac na svijetu sa bogatom perspektivom. I glavna tendecija njegova je dalji razvoj. Vidiš, za razliku od "old-school" zvuka (pa i novog HC muzike) koji se drže "konja koji pobijeđuje", stare formule, ovo što mi kolokvijalno nazivamo "new breed" je upravo suprotno - granice se svakodnevno pomjeraju.

Sad bi ja ovdje volio na dugo i naširoko razglabati o doprinosima u tom smislu koji su dali jedan Arsonist Get All The Girls, All Shall Perish i Animosity ali ipak je ovo tema čiij okviri to ne dozvoljavaju. Samo ći spomenuti fakt da je DC pravac koji ima svoje varijante...podpravce, a to puno govori.

Da se vratim na temu...

Spominjao sam gore tu scenu latinske i srednje amerike...jedan od bednova koji se, baš ono probio iz pretrpanog undergrounda je Here Comes The Kraken. Odličan deathcore koji su oni svirali na svom demu iz 2008. je proglašen nasljednikom famoznog Doom EP od Job For A Cowboya (ogroman utjecaj na DC zvuk ima to izdanje) i čekalo se na full-lenght. Self-Titled album koji je izašao je ipak drugačiji od dema (mada bih morao opet poslušati isti da bih to sa sigurnošću tvrdio) i ima, kao uostalom i novi JFAC puno, puno tehniciranja. Zapravo, ovo je tehnički deathcore - brejkovi su masni, melodije su nerijetko isprekidane a još se ćešće mijenjaju, onaj vokal je tu a u bubnju da ne govorim. Po mom mišljenju najupečatljiviji instrument na ovom albumu je bubanj, počevši od duple pape (Don't Fail Me Darko), preko blast-beata, činela pa dalje.

Dakle, ne-tipičan deathcore zvuk ali u potpunosti u skladu ovog sistema kojeg sam gore opisao i gdje je cilj ne generičnost nego eksperimentisanje, fuzioniranje i evolucija. To je danas new breed, zapravo to je prvi element new breeda koji ga čini specifičnim a samim tim i deathcore danas.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 15:48 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
jebem li ga,ja se u nju brid ne razumijem toliko,ali iz gore navedenog sam skontao o cemu se radi otprilike.
ja samo hocu da kazem da deathcore kao deathcore u temelju mora da sadrazi i hardkor i death metal.
e sad,ovaj bend na cijem topiku pisemo,nema ama bas nikakve veze sa hardkor muzikom.znaci apsolutno nikakve.
bas iz tog razloga sam naveo shattered realm kao jedan od zacetnika te neke ajmo reci deathcore verzije,prebrutalnog hc-a,sa nastranim textovima i porukama (mada i ovo ne mora uvijek da bude).

bendovi kao sto su all shall perish i despised icon su meni bas ono dobri,al ni oni nemaju apsolutno nikakve veze sa hardkor muzikom.e to je po meni nesto se bi se moglo nazvati taj neki nju brid,bruka pravaca fuzionisana u jedan bend,album pjesmu.
p dovljno je samo poslusati onu naslovnu sa zadnjeg albuma dispajzd ajkona,i sve da ti bude jasno.od kucanije,preko groova,do nevjerovatnih sporina.

album hoods-a, pray for death bi mogao nazvati deathcore albumom na neki nacin.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 17:03 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
xChoicex wrote:
jebem li ga,ja se u nju brid ne razumijem toliko,ali iz gore navedenog sam skontao o cemu se radi otprilike.
ja samo hocu da kazem da deathcore kao deathcore u temelju mora da sadrazi i hardkor i death metal.
e sad,ovaj bend na cijem topiku pisemo,nema ama bas nikakve veze sa hardkor muzikom.znaci apsolutno nikakve.
bas iz tog razloga sam naveo shattered realm kao jedan od zacetnika te neke ajmo reci deathcore verzije,prebrutalnog hc-a,sa nastranim textovima i porukama (mada i ovo ne mora uvijek da bude).

bendovi kao sto su all shall perish i despised icon su meni bas ono dobri,al ni oni nemaju apsolutno nikakve veze sa hardkor muzikom.e to je po meni nesto se bi se moglo nazvati taj neki nju brid,bruka pravaca fuzionisana u jedan bend,album pjesmu.
p dovljno je samo poslusati onu naslovnu sa zadnjeg albuma dispajzd ajkona,i sve da ti bude jasno.od kucanije,preko groova,do nevjerovatnih sporina.

album hoods-a, pray for death bi mogao nazvati deathcore albumom na neki nacin.


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa HOOODS - PRAY FOR DEATH - KVLT
ja kad sam ljudima govorio da ovdje ima death metal sporina i headbang dionica, govorili su mi da sam lud.. MAJKE MI MOJE.. ali fkt, toliko sam bio pod utiskom.. to sale, brate moj..

ovdje dolazi do drukcijeg poimanja istog pojma.. za new breedere deathcore je metalcore bend sa uticajima death metala (prvenstveno vokal i prelazi), a za Saleta i nas "korere :D" deatcore - hardkor i deth metal.. to je to..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 17:58 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
Ja se slazem sa saletom ovdje..
DC bi po meni trbao biti kombinacija death metala i hc-a..
znaci,brutalnost i silina death metala + iskrenost i zestina hc-a,i kao takav bi trebao biti sve samo ne pederski i melodican..
nazalost,90% sadasnjih nazovi 'deathcore' bendova to nije..
sad jos i clean vokale guraju u deathcore,sto je meni licno nespojivo..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 18:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ma ima tih bendova - koji su HC i death metal. Samo se to svira na jedan specifičan način ali osjeti se to što si govorio. Ali pederizam??? Ovo je teški ful :lol: . Deathcore i cleanovi? Ma čim ima clean nije to deathcore - DC je silina ba, uh! ( :D ).

Ovaj Years Spent Cold ima finog miksa...HC-a i ponekog death metal uleta ali to nije death ipak ;-) .

Here Comes The Kraken ima jakih breakdownova šta vam je ljudi. Malo i vokal, malo samo, podsjeća na korerske vokale.

A zar Despised Icon, All Shall Perish i Whitechapell nisu upravo spoj te HC žestine i death brutale?

A šta je sa ovim histeričnim deathcore-om tipa Suicide Silence, Carnifex i sl.? Je li iko to slušao? Kako vam se to čini?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 18:51 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
artredis wrote:
Deathcore i cleanovi? Ma čim ima clean nije to deathcore

Upravo sam to i mislio..
ali kod nas to raja redovno to mjesaju..
moze bit karina teska,al ako ima breakdown,odmah ga gurnu u dc..
to su sve krivi ovi domaci njubrideri.. :mrgreen:

i naravno,nisam mislio na bendove koje si nabrojao.. ;-)
po meni bi sav dc trebao biti takav kako ga oni sviraju..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 19:01 
Offline
User avatar

Joined: 05. 09. 2005. 00:17
Posts: 473
Location: sarajevo,skenderija
Sve ovo pisem nevezano za ovaj bend,jer ga nisam ni poslusao..
procitah u saletovom postu da ima bruka nekih melodija,pa zato ovo sve.. :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 19:39 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
celo_mts wrote:
Sve ovo pisem nevezano za ovaj bend,jer ga nisam ni poslusao..
procitah u saletovom postu da ima bruka nekih melodija,pa zato ovo sve.. :mrgreen:


:mrgreen: , ma normala. Ako iole možeš tehnikalija u spoju sa brejkovima onda barem probaj ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 19:40 
Offline
User avatar

Joined: 09. 04. 2006. 13:35
Posts: 3575
Location: Republika Zimbatwa
m ne da ima melodija.nego 2.gitara maltene i ne svira nista drugo.
nea veze.
naveli ste dosta dobrih bendova.ja volim presvinjavanje,vokale od tonu,kucanije,al ne volim pederisanje i pozu u ovom zanru muzike.
to mi je ono totalno svetogrdje,svirati neki DC i solirati do besvjesti.
MEEEEEEEESO


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 06. 03. 2009. 19:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
xChoicex wrote:
m ne da ima melodija.nego 2.gitara maltene i ne svira nista drugo.
nea veze.
naveli ste dosta dobrih bendova.ja volim presvinjavanje,vokale od tonu,kucanije,al ne volim pederisanje i pozu u ovom zanru muzike.
to mi je ono totalno svetogrdje,svirati neki DC i solirati do besvjesti.
MEEEEEEEESO


Da ti pravo kažem ne znam kad sam zadnji put čuo solažu na nekoj deathcore stvarki. U stvari na The Facelessu ali oni su iz progresivnog deathcore-a otišli u tehnički death metal.

A i ja volim tu masovnost, brutalnost sa manjkom basova i brejkdaunima da kad ih slušaš uživo glava sa ramena da ti spadne. A protiv novih elemenata nemam opet ništa protiv.

U svakom slučaju imam jednu preporuku za tebe - jedan od prvih DC bendova, dobar pravo - ABACABB - ima na ovom pdfu i info i link za download, tu je negdje. Provjeri - jednostavno a ubitačno :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 07. 03. 2009. 09:47 
Misericordiam - Indie Girl
jarane krece ko prava neka brutala, pravo brutalno, svinjarije, guturala, breakanje, i onda brzina, sa, hajmo reci, hc shoutom, znaci fkt ono, poslusajte ljudi fkt

sry na offtopicu, vidim fina diskusija, al brat avenger je najbolje opisao situaciju:

Avenger wrote:
ovdje dolazi do drukcijeg poimanja istog pojma.. za new breedere deathcore je metalcore bend sa uticajima death metala (prvenstveno vokal i prelazi), a za Saleta i nas "korere :D" deatcore - hardkor i deth metal.. to je to..


to je to, mislim ;-)


Top
  
 
 Post subject: Re: Here Comes The Kraken
PostPosted: 07. 03. 2009. 12:46 
Offline
User avatar

Joined: 14. 06. 2004. 21:17
Posts: 991
Location: in the Wasteland...
hvala buraz Moondust, ali mene ovdje svi ignorisu pravo.. ne znam sto, valjda pricam gluposti :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group