Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 19. 04. 2024. 10:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 178 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: NBOM radioshow - NOVA ERA
PostPosted: 20. 10. 2008. 17:01 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nova era je emisija koja postoji unazad 5 godina koju je počeo i čiji je stalni urednik (od početka) Saša Naprta, možda nekima poznat kao član benda ex-KuRsK sada Aestethic Empathy. U toku postojanja ove emisije pored Saše voditelji su bili (koliko ja znam) još Sharan (Arnel Šarić, sadašnji voditelj metal emisije ISK), Vana Muratović i posljednji Andrej Merkadić (Nameless) (do aprila mjeseca nakon čega emisija "hibernira").
Od sutrašnjeg datuma na mjestu voditelja će biti moja malenkost (Samir Forić) i voditi ću je samostalno dok se Andrej na vrati, nakon čega je planirano da je vodimo skupa. "Nova era" team tako čine: Saša Naprta (urednik), Andrej Merkadić (vanjski suradnik/voditelj) i Samir Forić (voditelj).

Emisija je od svojih početaka posvećena nu metal/crossover zvuku da bi tokom izmjene voditelja i protekom vremena postala baza ne samo za te metal žanrove već i za cjelokupni moderni metal (novu školu) za koju se ustalio svima poznati naziv "new breed". Tako da je sada ovo "new breed of metal audioshow" a koji sadržava:

- nu metal, alternativni nu metal, melodični, ekspreimentalni
- rap metal i crossover
- metalcore i njegove varijante
- deathcore i njegove varijante
- mathcore
- thrashcore
- moderni melodic death metal
- eksperimentalni i progresivni zvuk koji je teško tagirati drugačije osim "moderni"

Emisiju možete slušati svakog utorka od "22:30 do sabaha" na talasima radija 202 čija je frenkvencija 93,1 fm a oni van Sarajeva mogu čuti putem live streaminga na stranici: http://www.radio202.ba

Za ponovo pokretanje emisije zasluženi su: Saša Naprta i Sharan kojima se srdačno zahvaljujem što su mi odlučili dati priliku da pokušam zadovoljiti nezasitu glad za mjuzom, informacijama i sl. svekolike nju brid publike :mrgreen: .

Ukoliko ste zainteresirani za doprinos "NBOM kulture" na način da želite poslati sugestije, promovisati svoj bend ili projekte i sl. javite se na mail ovog bloga a zvanične adrese ćemo saopštiti u emisiji. Do slušanja!

Napomena: Radio 202 je dio državnog RTV sistema čiji signali dosežu prijemnike samo u Sarajevu (BiH) i okolini koji je posvećen promoviranju alternativne kulture u kojeu svakako spada i "new breed" muzika i slušateljstvo.


Last edited by artredis on 20. 10. 2008. 18:27, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - nbom audioshow na radiju 202
PostPosted: 20. 10. 2008. 17:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
NEW BREED OF METAL
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - nbom audioshow na radiju 202
PostPosted: 20. 10. 2008. 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
drago mi je da ste se izborili za ovo.jos ima grind emisija eurokrem :)
ma joj
radio 202 rulzzz
svaka cast!
podrska,i to bla bla....... ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 20. 10. 2008. 19:02 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ta emisija ima vec dugo buraz al je samo isla za podrucje Sarajeva, isto ko i ISK Sharanov. Samo meni bilo glupo to postavljat na forume bilo kakve, jer nisam vidio fajde od te vrste promocije...Al, dobro je tako.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 20. 10. 2008. 19:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nameless wrote:
Ta emisija ima vec dugo buraz al je samo isla za podrucje Sarajeva, isto ko i ISK Sharanov. Samo meni bilo glupo to postavljat na forume bilo kakve, jer nisam vidio fajde od te vrste promocije...Al, dobro je tako.


Misliš dobro je ovako - da se promoviše? Ja to kontam ovako - više promocije, više slušatelja - više slušatelja, veća ti frka pa se moraš malo uozbiljiti - malo se uozbiljiš i emisija dobije na kvaliteti :mrgreen: - taj sam koncept slijedio kad sam vodio hip-hop audioshow nekad (davno). Tnx na podršci.

Btw. Radio 202 je suho zlato!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 20. 10. 2008. 20:10 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Ajd baš super zbog ovoga, drago mi je! Samo naprijed! :D

@ Samir Forić a.k.a artredis, kolega sa faxa... znamo se, a ja tek sad skontah o kome je tačno riječ :D :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 21. 10. 2008. 22:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nažalost, iz tehničkih razloga za današnji datum predviđeno re-startovanje emisije je odgođeno za utorak 28.10.2008. Izvinte ljudi, što bi rekao Ajs Nigrutin: "Tako se ispostavilo", halalte!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 28. 10. 2008. 19:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Večeras od 22:30 pa do sabaha - ne ja, ali složiću dobru playlistu ocam i majkem :mrgreen: . Nadam se samo da se ništa neće iskomplikovati...nedo Bog.

ÄŒujemo se!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 29. 10. 2008. 00:06 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Situacija za ofiraža: Otiđoh gore, sve eki to nabrijan, slina se iz usta cijedi, mjuze u kilama nosim i kad dođoh rekoše mi da prenose koncert iz City Puba. Da sam znao ovo prije ne bih ništa javljao, ali ni meni niko nije ništa javio. Jebiga ljudi! Sjeb je i meni fakat.

Ako treći (sljedeći) put ne bude Nove ere dovešću shitpiftera da se javno osuneti pred svima!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 04. 11. 2008. 22:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nova era večeras!

Od 22:30 do sabaha...

Na 93,1 ili http://www.radio202.ba

Jedina stvar je ta što je kompletan arhiv new breed mjuze izbrisan sa režije pa mi ne tražite stare hitove :D !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 11. 11. 2008. 20:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Radio: Nova era večeras!

Ajmo raja čeveras!!! Sve odlični bendovi, ček it aut!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 12. 11. 2008. 00:19 
Offline
User avatar

Joined: 27. 07. 2008. 15:09
Posts: 85
Samire brate, jos jednom sve pohvale, imas stvarno gotivan izbor muzike a i moram ti se zahvaliti za Chimairu i Pure Hatered.

Emisija stvarno ide ko podmazana. eto sad mi jaran dolazi pa cemo slusati dok bude trajala.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 12. 11. 2008. 14:35 
fakat i od mene pohvala, nenormalna emisija, meni vopra drago sto je nova era alive again
AILD, KSE i iwrestled... svakako ih kod kuce nisam odavno sluso :lol:
haha al sharanova zelja najjaca bila


Top
  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 12. 11. 2008. 18:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Foka brate :D
deri, deri!!!!!
cim nabavim net slusacu i ja od kuce :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 15. 11. 2008. 13:52 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Hvala vam ljudi stvarno...od srca :oops: .

Muzičke na sms ili na forum dok se ne osposobi mail. Meni je najviše drago da učestvujem u emisiji preko koje sam i počeo slušati ovu vrstu muzike - samo da se pročuje glas da ide i ima slušateljstva i eto ga. Sad u utorak bi se Vana trebala javiti a si moram zbaviti stvari od naših domaćih bendova da ih puštam i malo promovišem.
Ako ima kakav da znate pored: Ixodesa, ED-a, Hobson Choice-a, Monumetna, Anti Dope-a, Flatline-a, Unrise-a, Beware-a i td. javite mi pa da pronađemo i odradimo i to.
Btw. čuo sam iz povjerljivih izvora da će Aestethic Empathy biti L U D I L O!!! Vidjeću sa urednikom da album dobije poseban prostor za predstavljane na emisiji čim izađe.
Možda mi se Vana javi u program sad u utorak. Slušajte i možda čujete prelijep ženski glas naše bivše voditeljice sa najnovijim izvještajima 8) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 15. 11. 2008. 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 16. 03. 2006. 14:53
Posts: 4068
Location: Sa
NBOM OCAAAAM'
sam naprijed :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 15. 11. 2008. 22:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Striker wrote:
NBOM OCAAAAM'
sam naprijed :D


Hvala Jale ;-) . Checkiraj The Facelessa, da mi pomogneš odraditi recenziju za emisiju - ipak su tehnikalije tvoje polje ekspertize :mrgreen: 8) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 18. 11. 2008. 17:36 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Na talasima radija 202 (frekvencija 93,1 ili http://www.radio202.ba) večeras new breed of metal audioshow - Nova era, sa početkom u 22:30 pa do ranih jutarnjih sati.

Večeras slušajte malo laganije stvari bez mnogo drlje-krlje. Ko se poželio odmoriti uši uz nepeglativan distorzirani zvuk i razumljive vokale koji pjevaju razabirljivi tekst večeras, pored svojih muzičkiih želja može čuti i:
Deftones, 10 Years, Disturbed, Ill Nino, Killswitch Engage, Otep, Dead Poetic, Nonpoint, Misery Signals i dr.
Saznajte nešto više o novim nadama metalcore scene: Through The Ashes i Betrayal
Poslušajte recenziju mladih mathcorera The Irish Fronta i The March - ovogodišnji album metalcore prvaka Uneartha. Pored ovoga imamo i iznenađenje so be tuned (fuckers).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 18. 11. 2008. 18:40 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
artredise reperu stari de nam taj br za sms i pusti wakein up kadš vec 10 years pustat :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nova era - NBOM audioshow na radiju 202
PostPosted: 18. 11. 2008. 19:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
NeXt1 wrote:
artredise reperu stari de nam taj br za sms i pusti wakein up kadš vec 10 years pustat :mrgreen:


More buraz Wakeing Up ;-) . Saopštim ga u emisije pa zato slušaj buraz ha ha ha (jebiga moram nekako navlačiti ljude, nadam se me kontaš!).
Samo da znaš da imam od Clawfingera samo Hate Your Self With Style. Ali imam i pored toga odlične mjuze fakat.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 178 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group