Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 09:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: The Faceless
PostPosted: 07. 11. 2008. 17:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Mamojebački stroj za podražavanje nerava i kasapljenje slušnog aparata. Spoj melodije, elektronskih udara, jebačkih rifova i dubokih mračnih basova - jedinstven tehnički death metal sa mnoštvom progresivnih elemenata i nekim elementima deathcore-a. Najjači prog tech DM bend nove škole u Americi koji ima album iz 2006 - Adelkama (prosječna ocjena 95 od 100) i najnoviji: Planetary Duality iz ove godine.

Na promo turneji sa: Born of Osiris, Veil of Maya, Decrepit Birth, Abigail Williams, Neuraxis i Shai Hulud...

link za novi album - http://rs488.rapidshare.com/files/16134 ... talazo.rar
Image

http://www.myspace.com/thefaceless


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 07. 11. 2008. 17:42 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
skidoh ga danas, poslušao ali mi se ne sviđa. bolji je bio onaj Adelkama


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 07. 11. 2008. 20:32 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
savrsenstvo!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 08. 11. 2008. 18:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Adelkama mi je više legao jer je imao koliko-toliko izraženog deathcore-a u sebi (posebno An Autopsy pjesma) ali ovaj novi album je jednostavno nešto drugačije i nešto totalno dobro. Između dva slušanja albuma sam preslušao i Ithyphallic od Nile-a...kako dobro zvuči poslije nemoš vjerovati :twisted: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 09. 11. 2008. 00:13 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
Ima vec tema ali nema veze


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 09. 11. 2008. 00:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Jebiga mislim ipak da je primjerenije da tema bude u ovom podforumu, gdje god sam tražio podatke o ovom bendu (a prije su se ti podaci nametali sami, jer the faceless je neka deathcore zakletva, barem slušateljstvu i onima koji stvaraju taj podžanr) izbacilo mi je to
da su svojim stilom otišli dalje od uobičajnog. Kao što sam vidio na staroj temi i ti si napisao da su primjećeni uz Necrophagista. Onda nađoh ovaj forum pa koga interesuje, mislim da je sve sažeto u desetak komentara: http://www.mikeportnoy.com/forum/tm.asp ... age=1&key=

Dakle, taj novi progresivni zvuk, vlastiti razvijeni stil, inovativnost i uspješno slaganje različitosti... sve što treba da se kvalificira kao "new breed", ili ti ga naprosto novina, nejse. Sve su to nebitne priče - bitan je zvuk, mene i Planetary Duality fascinira podjednako, nekad čak i više nego Adelkama. Prvoklasna muzika koja zaslužuje respekt bez obzira u koju je kategoriju stavljali. Baš nešto što mislim da bi se mnogima svidjelo (eto kad je i Addiju :mrgreen: ) bez obzira šta preferiraju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 09. 11. 2008. 10:51 
ev presluso stvari sa space-a, skidam ovo obavezno
ovako treba da zvuci metal jebo vas patak
ne bjeze od melodije a ne gubi se masa i zestina!!! prejebeno
vokal za 10ku


Top
  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 12. 11. 2008. 18:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Meni jedan od top fejvrit dc bendova.
Mislio sam da ce svirat sa TBDM, Sajlozisom i Cephalic Carnageom u Ljubljani, al izgleda da je otpalo to, steta...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 05. 12. 2008. 18:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
OCOM ARANE RECENZIJA!KLILNI VIKNI!

Strikeru hvala buraz ali kad sam počeo pisati otišao sam u drugom smjeru jebem ga, da sam pisao kako sam htio izašlo bi me minimalno 2 stranice u wordu a ko će to čitati ba :razz: .

Ljudi poslušajte ovaj album, fakat ubijaaaaaa!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 12. 01. 2009. 18:20 
meni se nije svidjelo ali nimalo...

Presluso sam samo ovaj drugi album i nekako mi djeluje kao da je neka skupina jarana cula Necrohadzista i odlucila da sviraju kao oni ali da ipak malo experimentisu...

na cijelom albumu nisam zapazio niti jedan posten rif, kao ni melodiju...onaj klinjak i onaj digitalni glas (ili kako vec to vi zovete) su totalni promasaji...jedina pohvala ide za vokal ali ima takvih danas i za bacanja.

Zakljucak: prenadrkano,dosadno i bez puno smisla u tom drkanju po instrumentima


Top
  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 13. 01. 2009. 19:04 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Pa dobro Sodome, pošto si danas izradio za kafu ovako ti moram reći:

Tvoje mišljenje - ne znam koliko izvire iz ukusa ali ne bih baš rekao da je tačno ovo da su čuli Necro-a pa rekli aj da se i mi malo popnemo na voz. Ma jok, priča je drugačija iako se Necrov stil osjeti dosta u ovom albumu.

Njihov album kao ni čitav pravac tehnikale nije jednostavan tako da ga se opet ne može jednom poslušati i odbaciti - probaj opet nekad kasnije ako živaca imaš i naći ćeš neku novinu, neki pošten riff ono.

S obzirom da su ovo fakat mladi momci i ne misle s ovim albumom stat garant će bit nešto od njih. Nova generacije, nova nada. Daj im šansu ba.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 13. 01. 2009. 20:57 
Offline
User avatar

Joined: 19. 10. 2006. 02:58
Posts: 2165
Location: Mostar
prvi album je puno bolji, postavljo sam ja jednom davno temu u death metal


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 13. 01. 2009. 22:18 
jako me interesuje taj prvi album pa cu ga sad i potrazit...cak je i na archivsima prvi puno bolje ocjenjen...

ovo me fakat nikako ne pogadja...mada svaka im cast radi svirki uzivo...ja za ovoliko djelova ne bih imo mozga...


Top
  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 13. 01. 2009. 22:19 
Offline
User avatar

Joined: 30. 03. 2006. 17:54
Posts: 453
U februaru rade američku turneju sa Cynicom i Mešugom.
Yummy
:razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 13. 01. 2009. 22:23 
mislim da je ovo sa cynicom potpuno ocekivano


Top
  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 14. 01. 2009. 21:49 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Šta ti je bolan Meshuggah je institucija, o Cynicu ne trebam trošiti rječi. Sva tri benda su futuristička i moderni metal u punom smislu te rječi (osim Cynica koji je više od toga).

Nije Facelessu ovo njihova prva velika turneja. Jebote prva im je bila po Evropi sa Necrophagistom a odmah slijedeća sa velikom Necro.. turneji po SAD-u iz 2007. sa DevilDriverom i Suicide Silence-om. Na promo turneji za novi album 2008. s njima su bili Decrepit Birth i Shai Hulud da ne spominjem sada ostale bendove koji su poznati samo u ovim krugovima muzike koju ja slušam ;-) .

Momci su počeli sa 18 godina. Sada imaju možda prosjek 21-22. i imat će i ovu turneju iza sebe. To bi trebalo nešto da govori a ;-) ? Tako mladi a tako gotivni i ljubiteljima old i new schoola, to je uspjeh isto, pisao sam o tome više u recenziji. A što se tiče Akedlame - album je progresiva do bola. A fakat skidaju sve što snime u studiju. Oj da hoće doći u okruženje damn :twisted: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 07. 02. 2009. 11:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Image
Image
Image
Image
Image

Čisto onako, slika govori više od hiljadu riječi. E da je barem jedan od tourova u blizini, eh.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 07. 02. 2009. 11:13 
heh fakat se covjeku place kad vidi ovo
joj
ovaj Arsis.... nije normalno kolko volim taj band jbt, cak mi je drazi i od nekih vecih nbom imena


Top
  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 25. 02. 2009. 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 19. 02. 2009. 17:49
Posts: 69
imaju ovo ljeto evropsku turneju..mani je bolji 1 album ovo je isto super ali ne kontam onaj heavy vokal koji uleti na onoj jednoj pjesmi... :shock: sta ce im ono...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Faceless
PostPosted: 25. 02. 2009. 18:14 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
grave skateboards wrote:
imaju ovo ljeto evropsku turneju..mani je bolji 1 album ovo je isto super ali ne kontam onaj heavy vokal koji uleti na onoj jednoj pjesmi... :shock: sta ce im ono...


Ha ha, apsolutno identični komentari na novi All Shall Perish - "ali što će im oni heavyanerski uleti" :mrgreen: . Ne vezano za tebe nego samo manja digresija. Ma synth su meni dobro ispali. Ala Cynic zonfa ali prejak. Uzmem Akeldamu, uzmem Planetary Duality i još nekih tech DM albuma što su izašli ove i prošle godine i brate - al što The Faceless njih kilometrima iza sebe ostavljaju. I onaj Keene luđak i vokal i bubnjar - ma prejaki su. A i nema pjesme da ne valja. Što je najjače - baš se osjeti taj Science Fiction feeling dok se preslušava Planetary Duality :o .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group