Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 18:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

and award goes to...
Korn 27%  27%  [ 6 ]
Life is Peachy 0%  0%  [ 0 ]
Follow The Leader 36%  36%  [ 8 ]
Issues 14%  14%  [ 3 ]
Untouchables 5%  5%  [ 1 ]
Take a Look in the Mirror 9%  9%  [ 2 ]
See you on the Other Side 0%  0%  [ 0 ]
MTV Unplugged Korn 0%  0%  [ 0 ]
Untitled 9%  9%  [ 2 ]
Total votes : 22
Author Message
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 03. 03. 2009. 01:00 
dzonatan ne zna sta prica :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 03. 03. 2009. 01:04 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
jebiga,njega je babo zlo-stavljo,oprosteno mu je :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 13. 03. 2009. 02:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Evo i ova tri naredna sam preslušao ali sam se vraćao na Follow The Leader jedno desetak puta. Najbolji album nu metala i jedan od 5 najboljih modernog metala ikad jednostavno. Nema momenta da ne valja.

Issues poslije njega je za klasu slabiji ali i dalje prokleto dobar KoRn zvuk. Ovaj poslije njega najlošiji koji sam čuo do sada - možda 3-4 pjesme da su baš dobre a ovo ostalo većinom u znaku eho mekšeg pjevanja i industrial eksperimentisanja kao što tjeskoba kaže. Ne sumnjam da se iz istih razloga mnogima svidio a i vjerovatno je to bio onaj fol kao ajmo promjeniti malo da ne bismo dosadili ili ajmo se malo sad igrat kad smo već vrh.

Take A Look In The Mirror je havarija, više naginje ka starijim stvarkama, svaka pjesma svoje čari ima, ona sa Nasom je odlično ispala, One od Metallica-e obrada isto (za desteku). Neću ovaj album previše komentarisati jer ga moram još slušati (zato što je gotivan) a čovjek se zapita kakav ti to bend moraš biti da samo godinu dana nakon izlaska jednog albuma izbaciš novi...i to za dvije klase bolji. Did My Time jao kako je se lijepo podsjetiti na nju. Nju i Yall Wana Single sam samo slušao i pravo su mi dobre bile, posebno prva.

E, onda sam otišao na youtube.

I pogledao masu spotova tipa ovaj Here To Stay, Make Me Bad (čovječe koji spot :D) i ova tri nova: Liar, Hold On i Evolution - ne znam koji je veći očaj, kako pjesme tako i spotovi - baš prikladno. Ko je zainteresiran za spotove našao sam jednu stranicu na kojoj imaju svi - http://www.taringa.net/posts/downloads/ ... raphy.html.

A evo nešto iz 1999. što se mora pogledati:

IT'S ON - http://www.youtube.com/watch?v=4Cyb9m9u ... re=related - pazite samo publiku na 2:35 :twisted: . A ja mislim da Andrej svoje gay pokrete uzima od Johnatana (oko 2:20 :lol: ). E da je ovdje biti čovječe, sad ću sanjat da ovo :) .

BLIND - sa istog koncerta - http://www.youtube.com/watch?v=fn3LLYpF ... re=related. Predobro.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 13. 03. 2009. 14:13 
ja bih da povucem svoj glas koji sam dao leaderu

prvi album je najnajnaj
remek djelo
nijedan album se ne moze sa prvim usporediti


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 13. 03. 2009. 14:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Male su šanse da će onako nešto opet izaći iako to KoRnovci obećavaju (c/p tekst sa nbom bloga):

Quote:
Frontmen poznatog američkog nu metal benda KoRn, Johnathan Davis, izjavio je za The Pulse of Radio ovaj tjedan, da su gitarist James "Munky" Shaffer, basist Reginal "Fieldy" Arvizu i bubnjar Ray Luzier trenutačno u studiju i pišu materijal za novi album. Njihovo deveto full length izdanje producirat ce Ross Robinson, kao i prva dva KoRn-ova albuma. Davis je izjavio kako se bend planira vratiti starom zvuku, kao na prvim albumima. "Bit će veoma sirov, vrlo "old-school" kao prvi KoRn albumi." kaže Davis. "U biti, album ce biti snimljen kao četveročlani bend, samo s Munkyem na gitarama, Fieldyem, Rayem i sa mnom."
Davis također kaze da će album biti vrlo napet i emocionalan jer ima mnogo nakupljene agresije prema određenim stvarima koje mora izbaciti na ovom albumu.

Također je izjavio da će se tekstovi na nadolazećem albumu baviti temom organiziranih religija.

Ex-KoRn gitarist Brian "Head" Welch je napustio bend nakon što je postao novorođeni kršćanin, a raspravu o njegovom obraćenju na kršćanstvo iznosi Arvizu u memoaru koji planira izdati u ožujku.

Prije nego započnu sa snimanjem novog albuma, KoRn će odsvirati Rock On The Range festival u Ohio-u u svibnju, i nekoliko europskih festivala tokom ljeta.
Također, bit će u potrazi za novom kućom za nadolazeći album jer su završili ugovor na dva albuma s Virgin Recordsom u 2007.


I ja bio bio sretan ali ne znam :| . Čuj da povučeš glas :roll: . E nemre :mrgreen: !


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 13. 03. 2009. 14:17 
ma prvi album je sirovina teska, i sama emocija i atmosfera!!! hocu jos jedan onakav


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 20. 03. 2009. 09:53 
Offline
User avatar

Joined: 20. 03. 2009. 09:24
Posts: 38
Location: Zvornik
Najjača NewBreed grupa! Ubujaju!
KoRn je jebena LEGENDA! Grupa za Respect!


Najjače pesme su mi A.D.I.D.A.S., Thrash, Blind, Fake, evolution, Did My Time, Freak On A Leash, Alone I Break...Ima ih još ali ako nastavim pisaću 3 dana :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 27. 03. 2009. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
eeee...a jeste slusali jebeni L.A.P.D. .... to je ono prije JD-a ... jer je on bio u Sex-artu...!

meni je taj album ono... 1.na prelud i prebolestan nacin sam ga dobio...tj..skoro pa dobio...2.predobre pjesme...muzika... tad je bio onaj RAPCORE...mislim cak da je to ono najbolje razdoblje...javljao se rap...njih 5 u sirokim maicama,trenerkama,kosuljama... i jos tad su prasili...! ima neka slika... na googleu... pa pogledajte...!

inace sam naziv tadasnjeg benda kao i albuma L.A.P.D. je ustvari - Love and peace dude...!

taj album cuvam daleko od svjetlosti a kamoli od ljudske ruke,linije ili nedo bog kompijutera..xD pjesme kao P.M.S.,ST. Ides,Excuse me,listen (do what i say).... po meni extra pjesme...!

ak ko ima textove.. da javi,posalje...ili sta vec.. potrebni su jer je tesko razumjeti losu rap/hip hop produkciju..xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 27. 03. 2009. 02:17 
Offline
User avatar

Joined: 12. 02. 2009. 22:08
Posts: 196
Follow the Leader...mada....pff


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 27. 03. 2009. 13:20 
prod wrote:
eeee...a jeste slusali jebeni L.A.P.D. .... to je ono prije JD-a ... jer je on bio u Sex-artu...!

meni je taj album ono... 1.na prelud i prebolestan nacin sam ga dobio...tj..skoro pa dobio...2.predobre pjesme...muzika... tad je bio onaj RAPCORE...mislim cak da je to ono najbolje razdoblje...javljao se rap...njih 5 u sirokim maicama,trenerkama,kosuljama... i jos tad su prasili...! ima neka slika... na googleu... pa pogledajte...!

inace sam naziv tadasnjeg benda kao i albuma L.A.P.D. je ustvari - Love and peace dude...!

taj album cuvam daleko od svjetlosti a kamoli od ljudske ruke,linije ili nedo bog kompijutera..xD pjesme kao P.M.S.,ST. Ides,Excuse me,listen (do what i say).... po meni extra pjesme...!

ak ko ima textove.. da javi,posalje...ili sta vec.. potrebni su jer je tesko razumjeti losu rap/hip hop produkciju..xD



http://rapidshare.com/files/139734991/1 ... P.D.ST.rar

128kbps rip
dovoljno


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 27. 03. 2009. 18:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Uh, ovo se mora skinuti :D .

Jeste li primjetili koliko je prvi Adema-in album zapravo KoRn? Kao da Untouchablesse slušam :lol: . Ne znam ostale albume da li imaju više originalnosti ali ni ovo ne zvuči loše.

Andrej de postavi ovdje link za download onih rusa što su totalna kopija KoRna a dvije im pjesme izašle kao lafo KoRnov promo materijal. Oni brate zaraznih melodija imaju.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 01. 04. 2009. 15:59 
eto dosao je i taj dan

korn je na metal archievsu

jest da je 1.april al vec su tu i 2 recenzije (100tka i 90tka)


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 02. 04. 2009. 10:11 
ipak je bila prvoaprilska :mrgreen: sklonise ih...steta jer cak ni metalika nije imala onako sredjen "profil" neko se fakat potrudio a za jedan dan su prikupili 5 recenzija za debi album i prosjek je bio veci od 80%


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 02. 04. 2009. 11:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
SODOM wrote:
ipak je bila prvoaprilska :mrgreen: sklonise ih...steta jer cak ni metalika nije imala onako sredjen "profil" neko se fakat potrudio a za jedan dan su prikupili 5 recenzija za debi album i prosjek je bio veci od 80%


Šta je to? Metal archivesi bojkotiraju Korn je li? Haja glupsona čovječe :lol: .
artredis wrote:
Andrej de postavi ovdje link za download onih rusa što su totalna kopija KoRna a dvije im pjesme izašle kao lafo KoRnov promo materijal. Oni brate zaraznih melodija imaju.

:!: :!: :!:

Hajde čovječe!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 25. 06. 2009. 18:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ako nikome barem će se Next1-u svidjeti ovo:

http://www.myspace.com/stillwellstreetmetal

Quote:
STILLWELL is a new band produced and executive produced by Fieldy from the world renowned group Korn. Featuring lead vocalist "Q", on the drums Wuv (of P.O.D.) and guitar player Steve "Sleeve" Licata. All together they are bringing you a brand new album entitled "Surrounded By Liars", while simultaneously creating a new genre of music that Q calls Street Metal. The album will have features that include artists like Clint Lowery from “SEVENDUST”, to Grammy Award winning producer Polar Bear.

STILLWELL starts it up with the single/video "Killing Myself To Live", a song that captures the mind state of a Rock Star gone wrong.

The revolution has begun....Street Metal...STILLWELL


Po onoj pjesmi nigdje veze s metalom, čista repčuga gotivna. Što je Fieldy angažovan :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 26. 06. 2009. 00:55 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
e foka brate znam ja za ovo...

znaci to je ta ekipa

Image

naletio sam na ovo ima neka dva mjeseca jer inace gotivim q-junika ko mcija pa sam mu naletio na ovo a kad sam tu vidio jos wuv i fildey ono sve sto mogu reci cekam sta da izbace da cujem


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 30. 06. 2009. 00:35 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
hmmm..ova pjesma je bezze... tj nije losao.. kao hip hop stvar... ili sta vec..ona bila.. ali sa metalom nema veze... no ipak cekam taj album jer se cini sa onog updatea da ce biti tu i jacih stvari..xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 14. 07. 2009. 02:23 
Offline
User avatar

Joined: 03. 03. 2006. 23:34
Posts: 1356
Location: Banjaluka, Bosna i Hercegovina
Hehe, iako sva Korn izdanja nakon Follow the leader ima dozivotni ban kod mene na plejlisti (zbog enormne komercijaliziranosti, mtv-a i klinaca koji simbolisu retardiranost nu metala a korn i linkin su im tada prije 10 god bili zakletva, te zbog Johnatanovih kuku lele tekstova i pojave), dan danas ne volim taj bend niti cu ga ikada voljeti, usadjeno gnusanje i nema mu pomoci, moram priznati, da su na Exitu ebali majku i da je ono bio jedan od najboljih metal koncerata koje sam gledao u zivotu.
Koji je ono zvuk, gleda sam sa nekih 250 metara daljine, trese, rusi, energije nenormalna, kakav zvuk ljudi imaju, koji groove, ala brate...
Na snimku se ne moze docarati, ali uzivo, momci su dali stvarno srce na stejdzu i skidam im kapu (za razliku od polu-tezge koju je prodigy odradio), ovo je bas bilo iskreno i prejebeno, samo za pozeljeti!!!
Johnatan, ma koliko ga ja ne volio, je otpjevao kao zmaj, nisam pojma imao da ima onakve varijacije u vokalima, mislio sam da samo pici onaj svoj kenjkavi clean...
http://www.youtube.com/watch?v=bkNI9PWS ... re=related
Posebno na 2:30 do 2:50, pa kao da su gromovi udarali uzivo, skroz sam se najezio...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 14. 07. 2009. 02:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Korn i Linkin Park NE stavljat u ISTI kos :)

Uzivo jedan od najboljih vokala koje sam ja slusao. Lik ubi vokalno. Bend ubi svirkom i zvukom. Bend je bio genijalan na prvih sest albuma, zadnja dva su kita gola (na oba imaju po dvije dobre pjesme, u maniru starog i PRAVOG Korna)... Ovo sad tek je MTV debilana...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 15. 07. 2009. 00:47 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
uuu.. ak si tek sad saznao za varijacije Hivovog glasa.... onda nisi nista od KoRn-a poslusao...! ...imas vremena.. pa bom...;)

a zadnji album je mtv komercijala..dok SYOTOS nije vec su htjeli nesto novo.. tacnije poslije take a look-a,barem po meni,najzesceg albuma, su dali skroz kontru u industrialne vode.. i nije ni to lose zvucalooo!

Kako je nekome metallica i Iron mati i otac... tako je i meni KoRn tetkinog muza dajdza...!

jednog dana cu ih i ja gledati...a poslije tog dana mi oci vise nece trebati...!

ps.. ovaj bubnjar,iako neznam tacno ko je... i ne zelim da znam je pravooo mocno ubacioo duplu..odlicnoooo!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group