Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 18. 04. 2024. 12:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

and award goes to...
Korn 27%  27%  [ 6 ]
Life is Peachy 0%  0%  [ 0 ]
Follow The Leader 36%  36%  [ 8 ]
Issues 14%  14%  [ 3 ]
Untouchables 5%  5%  [ 1 ]
Take a Look in the Mirror 9%  9%  [ 2 ]
See you on the Other Side 0%  0%  [ 0 ]
MTV Unplugged Korn 0%  0%  [ 0 ]
Untitled 9%  9%  [ 2 ]
Total votes : 22
Author Message
 Post subject: KoRn
PostPosted: 10. 12. 2008. 19:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Sa njima i Roots albumom od Sepulture počinje nova era u metal muzici. Nu metal je prvi od modernih metal pravaca koji je upravo popularizirao i čiji se nastanak veže za Korn (mada su x puta negirali da sviraju nu metal) Mnogi ih mrze jer su (bili) MTV bend, uveli su masu ljudi u metal vode a masi bili i ostali jedan od najboljih bendova žestoke muzike.

Bend koji je ušao u historiju bez obzira kako ih ko gledao, cjenio ili pljuvao, mrzio ili volio...
Danas ih više nema ni na mapi, Johnatan Davis i drugi članovi rade side/solo projekte i nema izgleda da će se vratiti. Ipak, u dugogodišnjoj karijeri napravili su mnogo albuma i sa istih neke od kultnih pjesama (npr. Blind ili Evolution). Odaberite svoj najdraži.

Ovdje pregled albuma, u anketi samo nazivi:

Korn (1994)

Image

Life is Peachy (1996)

Image

Follow The Leader (1998)

Image

Issues (1999)

Image

Untouchables (2002)

Image

Take a Look in the Mirror (2003)

Image

See you on the Other Side (2005)

Image

MTV Unplugged Korn (2007)

Image

Untitled (2007)

Image

Jebga morao sam staviti i ovaj Unplugged, meni pravo drago izdanje, kako gledati, tako i slušati.

Moj izbor - most definitely - FOLLOW THE LEADER (kad se ovo '99 i '00 nije vadilo iz cd playera 8) )


Last edited by artredis on 10. 12. 2008. 19:35, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 19:34 
isto jarane
Follow the Leader je ono bas udarni album
jedan od najnajnajnaj albuma ikad!!!

dovoljno da cujem Got the Life da se najezim


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 19:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Meni buraz kako radi te tako i radi Freak On A Leash pjesme, kad se sjetim koji je to hit bio. A i danas kad je slušam isti osjećaj kao prije 10-11 godina :) . Sa Issuesa Falling Away From Me most def. - još na Unpluggedu kad je sa Amy Lee pjeva uhhhh!
Thoughtless je isto predobra pjesma, A.D.I.D.A.S. i Blind...ma ljudi su uvijek znali izabrati pjesmu za hit - a pohvala i zbog toga Å¡to su bili pravi hit-makeri je'ote :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 19:53 
Offline

Joined: 01. 12. 2002. 20:26
Posts: 4076
korn zapravo i nije loš album... kolko se sjećam, da gasad idem slušat neznam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 20:31 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Prvi je zakon zakona,mada i Follow The Leader ubi brašno u pojam.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 20:50 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2006. 01:50
Posts: 446
Prosle godine sam bila na promociji albuma. Ne znam jel sto je bilo organizirano vani na mjestu koje je nigdje veze ili je nesto drugo, ali pravo su me razocarali sa svirkom, manjkom energije, sve je bilo sablonizirano, nikakva komunikacija s publikom, 45 min. svirke i kapak iako su ljudi i po krovovima bili da bi uspjeli sta da vide i cuju...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 20:53 
Offline
User avatar

Joined: 25. 04. 2006. 01:50
Posts: 446
Da ne zaboravim...vrhunac sutke je bio ''A.D.I.D.A.S'' :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 10. 12. 2008. 22:59 
kao prvo , korn ne smatram metal bendom vec njihov zanr volim zvati "Brutal pop"

kao drugo. kako ih covjece nema nigdje??non stop im se neki singlovi vrte...

slabo mi se pjesama svidjelo , recimo ove mogu proci :
Yall want a single, all my hate, here to stay, right now , lets do this now i eto mozda did my time...

dakle ne moze se sastaviti ni pristojan best of

a kao sto se po ovim naslovima moze vidjeti meni je Mirror eto jedino nako prolazan album a moze proci i Here to stay...


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 11. 12. 2008. 01:44 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
jbg sodome usra ga ti

ja korn maximalno gotivim al mi odlaskom heda otislo sve u krc gledam ovaj njihov zadnji rokam ring neki dan i oni likovi s unpluggeda s njima ne znam razocaro sam se al jbg kad se sjetim kad nije bilo mtvija u nas nego KISS malo krao pa svaki dan u isto vrijeme frik on a lis oko 13 i 10 pred polazak u skolu ono druga smjena taman te nalozi za okrutnu osnovnu skolu :lol: ono kako god meni su vrh i jedan od prvih bendova ove muzike i koje sam bas ono max sluso za naj album jbg ne znam fakat korn-vrh falov d lider-vrh isjuz-vrh mada mozda ova prva dva sto rekoh naj al i isjuz ima svojih momenata od tad mi sve ide niz brdo mada tu ulete jebacine tipa hir to stej did my tame rajt nau al sve vise i vise opada jbg fali tog feget clown blind sranja al opet KORN je KORN

edit unplugged mi je stvarno vrh ono prva pomisao je korn unplugged ? ? ? al su ga jebacki odradili vrh
druga stvar hedov solo album hmmm znaci da je na onoj "muzickoj podlozi" jonatanov vokal ono bi bio mrtvi korn al onaj dobri korn bar moje misljenja tako da mi je onaj album nako vala
i da frik on a lis mi je prejeben spot a vazda su imali jebene npr adidas :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 11. 12. 2008. 11:49 
Korn i unplugged je jednako nidje veze

posluso sam neke pjesme sa tog unplugged-a i ostalo mi je isto misljenje.

jbg nek sam ga usro al to je moje vidjenje ovog benda.


Top
  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 16. 12. 2008. 13:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Prvih Å¡es'! 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 16. 12. 2008. 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
korn sam sluso davno :mrgreen: onak mogu tu i tamo posluasti par pjesama ali nis posebno :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 22. 12. 2008. 21:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Hiperprodukcija razlaže kvalitetu...

Johnatan ima neki solo projekat (snimao neki bljak spot za još više bljak pjesmu za neki animirani božićni film).

Brian Head Welch snimio album. Nisam slušao i nemam motivacije...

Basista ima bend Stillwell koji je snimio album i koji će uskoro izaći...

I Korn snimaju novi album koji izlazi sljedeće godine.

Ja sam preslušao prvih 5 i Unplugged. Ne privlači me ništa posebno da preslušam ostatak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 22. 12. 2008. 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
a dobro nije ti puno ni ostalo da preslusas :mrgreen: meni mozda Follow The Leader (1998) rula :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 26. 12. 2008. 02:36 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
ajde evo..i moj prvi post... ide normala na KoRn... !

Iako slusam Melodeath,Hc,Mc slusam i NUNU..... a KoRn mi je ostao kao najjbend... jer zbog njega je sve pocelo(kakva metallica kakav zz-top..:P:P)...! zadnja 2 albuma su losija..jbg..nema vise one zestine koja je bila dok je Head guitar-ijao...xD ali KoRn je uvijek bio bend koji je mjenjao svoj stil..svaki album je razlicit...!

ipak..mozda je sada bolje..umjesto jedno Albuma(KoRnovog) imamo 4...xD kao sto kolega rece... Hiv ima svoj soloprojekat...Fieldy svoj bend... Head izdao album... i zaboravio je "majmunce" koje radi na Fear and the nervous system... u kojem on treba da pjeva.. i sa njim dosta poznatih muzicara...od kojih se kroz maglu samo sjecam Ves Borlanda...!
Joey Jordinson je trebao postati stalni clan KoRn-a ali nesto se desilo..ono nekog albuma..bal bla..i et na nasu nesrecu nije..! Znaci bolje 5 albuma umjesto jednog...

BILA BI FORA KAD BI SE SAD POJAVIO DAVID SA SVOJIM SOLO ALBUMOM....! xD ...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 26. 12. 2008. 15:31 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
prod wrote:
ajde evo..i moj prvi post... ide normala na KoRn... !

Iako slusam Melodeath,Hc,Mc slusam i NUNU..... a KoRn mi je ostao kao najjbend... jer zbog njega je sve pocelo(kakva metallica kakav zz-top..:P:P)...! zadnja 2 albuma su losija..jbg..nema vise one zestine koja je bila dok je Head guitar-ijao...xD ali KoRn je uvijek bio bend koji je mjenjao svoj stil..svaki album je razlicit...!

ipak..mozda je sada bolje..umjesto jedno Albuma(KoRnovog) imamo 4...xD kao sto kolega rece... Hiv ima svoj soloprojekat...Fieldy svoj bend... Head izdao album... i zaboravio je "majmunce" koje radi na Fear and the nervous system... u kojem on treba da pjeva.. i sa njim dosta poznatih muzicara...od kojih se kroz maglu samo sjecam Ves Borlanda...!
Joey Jordinson je trebao postati stalni clan KoRn-a ali nesto se desilo..ono nekog albuma..bal bla..i et na nasu nesrecu nije..! Znaci bolje 5 albuma umjesto jednog...

BILA BI FORA KAD BI SE SAD POJAVIO DAVID SA SVOJIM SOLO ALBUMOM....! xD ...


silvera ima novi bend nesto seattle u imenu ima ako se ne varam i rade album i btw ne slazem se s tim bolje jedan jebacki ko nekad korn album nego 4 ova gdje svakom nesto fali

btw btw fildey je i prije baco solo projekte fildey's dreams neki gengsta rep nesto kolko se sjecam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 27. 12. 2008. 02:21 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
da da... fieldys dreams...a nisam znao to za Davida...hmmm moracu to potraziti..jbg.. mislio sam da je lik umro...xD nema ga ni u prici..:P

a jbg... opet... bolji su ova 4 albuma nego jedan sadasnji KoRn... nekako su mi "to soft"... a jbg sto jes jes...kad bi se svi vratili..normala da je bolji sam jedan...!!!

a vratice se oni.. gledala neka baba u fildzan i kaze da ocee...:P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 28. 02. 2009. 00:42 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ja sam se bacio na sistematsko preslušavanje diskografije. Next - Issues :twisted: .

KoRn - prvi album - mračan, sirov, primitivan, odvratno siv i zato dobar :D . Samo ona Daddy pjesma, fakat ne kontam o čemu je riječ tu :? , je li to i Johnatanu nešto bilo u djetinstvu? Da upravo Johnatan ima širok dijapazon vokalnih mogućnosti pokazuje pjesma Fake - koji growl jebote :D !

Life Is Peachy - drugi - album tipa - "lijepo smo debitirali ali sada je vrijeme za dodatno usavršavanje". A.D.I.D.A.S. prirodno (prva stvar koju sam čuo od njih, tj preko onog ludog spota kada se auto prevrće) urezuje se u uho. No Place To Hide - zlo! Wicked sa Chinom iz Deftonesa, obrada poznate old-skulare od Ajs Kjuba za svaku pohvalu. Good God :arrow: tipična formula za hitove sa sljedećih albuma. Odavde počinje :arrow:

Follow The Leader - album koji zaslužuje poseban komentar ali ovdje ću samo spomenuti da početak govori sve. It's On je jedna od najboljih uvodnih pjesama koju sam ikad čuo. Ostalo sve hit-do-hita.

Evo i jedna friška novost za deveti po redu album :arrow:

Quote:
KORN frontman Jonathan Davis revealed to The Pulse of Radio this week that guitarist James "Munky" Shaffer, bassist Reginald "Fieldy" Arvizu and drummer Ray Luzier are in the studio writing music for the next KORN album. The band's ninth effort will be produced by Ross Robinson, who also worked on their first two albums. Davis told The Pulse of Radio that the group intends to get back to the sound of those early CDs. "It's gonna be very raw, it's gonna be old school like the first KORN records," he said. "Basically, it's gonna be recorded as a four-piece band, with just Munky on guitars and Fieldy and Ray and me. We really want to go back to that old-school vibe. It was just really intense and emotional and, you know, I have a lot of built-up aggression toward certain things that I need to get out for this record."

Davis said that many of the lyrics on the upcoming album will deal with the topic of organized religion.


Retro-gradnja :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 28. 02. 2009. 02:09 
Offline
User avatar

Joined: 10. 07. 2007. 17:57
Posts: 450
jarane obrati paznju fino na taj išjuz album je prejak al BAŠ :!:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Najbolji album KoRna
PostPosted: 03. 03. 2009. 00:31 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
selftitled najjaci ubjedljivo,sirovina,morbidna,ako ne najjaci Nu album
sljedecih par su isto zanimljivo,onda poslije ona industrial-experimentiranja su upropstila koncepciju,al haj,cekam sljedeci,jonathan je reko da ce biti kao prva 2.mmm 8)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group