Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 16. 04. 2024. 17:07

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Austrian Death Machine
PostPosted: 08. 09. 2008. 16:44 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
PREJAK projekat Tim Lambesis-a is As I Lay Dyinga, bend je samo takav homage Schwarzeneggerovim filmovima na presmijesan nacin, a u isto vrijeme satira na sve brutalno u metalu.
Covjek je sve sam odsvirao, snimio, dakle obavezno poslusati, pogotovo ko voli ovakav pristup thrashu, a inace muzika je za 10, vozi samo tako.
Najveca koma su mi povremeni uleti "Schwarzeneggerovim" glasom.
Ugl da ne duljim, ovo je spot za pjesmu Get To The Choppa hahaha:
http://www.youtube.com/watch?v=BbnQZTQWpZc

get to the choppa now :D

myspace:
http://www.myspace.com/austriandeathmachine


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 16:48 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Kupio original cd na koncu, zakon bend...ipak bih ga svrstao u nju brid mada moze i ovdje.
one man band, steta sto ne nastupaju.mjesavina metalcorea, neo thrasha, thrashcorea malo...cak ima i malo hc-a sto ovom slucaju dobro pase.
" I Am A Cybernetic Organism..." najbolja s albuma. Za nju treba spot snimit vala.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Dakle obavezno pregledajte space, prava smijurija od objasnjenja, lik se s rajom konsultuje sta da radi, obradjuje, itd. Da vidite komentare lika o muzici, car jebeni, ovog treba u metalu.
Sada je okupio i ekipu za uzivo, stoji na bloggu, pocinju.

Nema ovo nikakve veze s new breedom po meni, cisti old school inspiracija thrash s odlicnom produkcijom, jedino eto vokal je pravo napucan na trenutke.
Liku je sve staro inspiracija, jer to najvise voli, pa je sebi dao oduska, trpa ovo pod thrash/hc fazon.

Whenever a new band comes out I often hear it said, "that's exactly what you'd expect from a heavy band." I beg to differ. Austrian Death Machine is exactly what you should hear from a heavy band.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Zvuk sam je moderan, u modernom ruhu prikazan plus primjese modernih zanrova. Osnova je kako ce svako cut old skul, zvuk sam...hm, neb reko al dobro, individualna teorija zsigurno.

Zakon ako ce sta bit uzivo, treba preslusat i Arkaeu, novi projekat ekipe iz Threat Signala(vokala) i clanova Fear Factoryija. Nema veze s ovom temom, al cist napomena, niko ne jebe genijalan projekat..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:17 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
There he strikes again :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pa ne kazem da je thrash, jeste dijelom, procitaj mi post bogtejebo :D

I jebote Sodom vise :razz:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
I sta fali brejkovima :D brejkovi u zakon(ne mislim na hardcorerske brejkove) :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:26 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pa thrash s brejkovima (i jos nekim sitnicama u zvuku)je thrashcore(moderni jelte)...a ovo je neo thrash, metalcore, thrashcore mjesavina ;-) sa malo hc-a :/


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:47 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
TIM LAMBESIS BOG!!! :lol: to oduvjek govorim!


Top
  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 17:56 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Burnt iN Effigy wrote:
Pa ako je ovo thrash onda je Obssessed By Cruelty death metal.

jarane koliko se sjecam ti nisi ni izmislio ni definisao thrash ti si jedan fanboy na svoju ruku kao i ja sto povlaci da se mozemo do sutra raspravljat-ovo je thrash, ovo nije, a ovo je thrash koliko je i posljednji album exodusa, a prije svega stavom je thrash tako da..a na kraju krajeva nisu ni mene ni tebe pitali kad su se zanrovi formirali, sta lik kaze-svira, necemo ni ja ni ti to negdje strpat 8)
kakvi breakovi, jesi to procitao na spaceu da ih ima,skini album pa poslusaj,
imaju samo sporiji dijelovi kakve mozes nac u skoro svakom zanru metala, a za vokal sam vec naveo
e sad sto je produkcija kristalna to je druga stvar, pa sve drugi dojam daje i molim moderatora da pocisti temu.
Amere jebo li te thrash sa produkcijom shefika iz stale,kroz tranzistor :D
futafutafutafutafutafutafutafuta


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 19:33 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
vidis da si "mnogo temeljit", ugledao as i lay dying u topovima, pa odma i oni thrashcore :)
as i lay dying svira metalcore, a stoji mu u topovima jer tu je primarno vokal, i nema nikakve veze s ovim.
pjesme na ovom albumu nemaju nista drukcije breakove nego sto je break na pjesmi recimo raining blood, samo sto ovdje umjesto lagane voznje duple pape na bubnju se sjeckaju triole.
drugi primjer bi bila sepultura svaka druga pjesma, upakuj u ovu produkciju i to je to

dakle nije to ni break nego obicni spori dio, a ti dakle oces da kazes da thrash nema sporih dionica, pa ja cu ti prvi 20 thrash "breakova" izlistat iste sekunde, to sto si ti alergican na tu rijec, opet druga stvar

a BREAK na koji ti mislis je skroz 10ta stvar, odskace od ostatka pjesme i fokus je sav na njemu, sva energija, ovdje nemaju takvu funkciju ni namjeru.

dalje,ta 3 benda imaju zajednicke riffove i bubanj samo tako, a da, i solaze, dosta za pocetak zar ne? produkcija je drukcija, odnosi, cistoca itd, i naravno vokal, muzika je prepuna slayerashtina i ostalih thrashoka, preko najboljeg hc pro pain, merauderskog fazona
problem je sto tvoje uho ne ide dalje od tvog nosa 8)
i ne ide ti bas najbolje da nekom nametnes svoje misljenje ovdje ako nisi primjetio, sto recimo ja ni ne pokusavam, ja samo predstavljam bend forumasima, i zavrsio sam s raspravom. ionako ce se ovo sve pobrisat sa teme, i ne pada mi se napamet raspravljat dalje.
ono nemoj da sad poplavim ovu granu foruma thrashom, znas vec kakvim ;-)
a na kraju krajeva bezveze ti je ta old school furka, ajmo realno da su ljudi pocetkom 80tih imali tvoj stav prema novom i modernom TVOJ thrash neb ni postojao ;)
slusao bi glam metal brate

Burnt iN Effigy wrote:
Slusaj muziku bez coreova i ostalih izmisljenih nastavaka

slusaj MUZIKU, a ne udaranje,
ustvari ne, ja necu tebi govorit sta da slusas,
to mi je interesna sfera, kad bi gledao odavde, smjestena negdje na havajima,
slusaj brate ti sta hoces, ali nema potrebe da poplavljujes ovako teme.
ja sam vise nego kompetentan za ovo jer sam sve te tvoje argumente islushao uzduz i poprijeko, i svaki sljedeci koji bi naveo isto tako
a ti ono sto ja slusam i branim vrlo povrsno ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 20:38 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
bend mi je odron, pogotovo vokal..
a sad sto se tice ove rasprave svki iduci komentar koji bude suvisan i ovo prepucavanje zakljucavam temu, necu nista brisati nego lock pa vi kako hocete :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 20:42 
NecrodaemoN wrote:
bend mi je odron, pogotovo vokal..
a sad sto se tice ove rasprave svki iduci komentar koji bude suvisan i ovo prepucavanje zakljucavam temu, necu nista brisati nego lock pa vi kako hocete :roll:


tim lambesis jedan od najvokala, meni barem


Top
  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 20:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
ma meni uopste ne lezi, naporan nekako


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 20:59 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
new wave of american metal za sve te nove -core metale, ako ti je tako lakse.
a aild sami sebe definisu kao extreme modern metal ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 23:28 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jarane Amere jel ti fakat veze nemas il to samo ogranicenost govori iz tebe :?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: AUSTRIAN DEATH MACHINE!!!!
PostPosted: 08. 09. 2008. 23:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Od 100 osoba svako ko ima usi ce reci sta je to. Nisam rekao da je thrash, al da ima thrasha. A to sto je tebi thrash poceo i prestao sa smorovima od Razora i Exhordera (bez uvrede) je tvoja stvar.
Jarane sve ovo si ponovio vec cih puta, vec na Trivium topicu o tome kako "Crusade zaboga nije thrash" i opet radis isto ko da mislis da ce neko od nas promijenit misljenje o necemu sto znamo, sto slusamo, ceg smo naslusani, ne znam cemu...Tema pod lock! Salji u new breed, tamo svakako vise pripada, ovdje ce se samo sjebat.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Austrian Death Machine
PostPosted: 11. 09. 2008. 06:08 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Bas i nema puno veze sas thrash-em vise vuce na metalcore sa jebenim breakovima i sa vokalom (organski ne mogu podnjet metalcore zvog breakova i vokala)...mada ima momenata kad thrashira sa rifovima i bubnjevima al je mogo makar malo odstupiti od AILD vokala ono jebi ga za zajeb da ne kontamo da je ovo sledeci AILD album al ocigledno da tip ne zna upotrebit drugaciji vokal


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Austrian Death Machine
PostPosted: 11. 09. 2008. 17:15 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Tip ima fenomenalan vokal, uzivo jos bolji ;-)
A sad to sto se tebi il nekom ne svidjaju breakdowni i metalcore vokali(kakvih ima pun kurac, iako su najcesce screameri-roareri), to je stvar ukusa, jebes ga...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Austrian Death Machine
PostPosted: 16. 09. 2008. 06:13 
Offline

Joined: 27. 03. 2008. 04:37
Posts: 572
Location: Minneapolis MN USA
Nameless wrote:
Tip ima fenomenalan vokal, uzivo jos bolji ;-)
A sad to sto se tebi il nekom ne svidjaju breakdowni i metalcore vokali(kakvih ima pun kurac, iako su najcesce screameri-roareri), to je stvar ukusa, jebes ga...

screamery-roary stvar ukusa naravno al ti ih lose kopiras ...tako svi isto zvucite...svi ste copy-paste jebote...nigdje inovacije :roll: ....al naj vaznije je da spustite maskirne bermude da vam se vide boxerice :mrgreen: i da oponasate Getenburg ( :shock: :shock: :? :? )...povraca mi se na to


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 65 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group