Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 17:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Baš me interesuje ovo. Pa ako znate podjelite i dajte da prokomentariše. Situacija sa JFAC me je najviše potakla na razmišljanje o ovome a isto me i interesuje za Underoath jer je Moondust nešto pisao da su promjenili sve i svašta a ja nikako to da provjerim.

Evo od mene:
u:
Aborted - iz death metala u deathcore/moderni DM (nisam pametan) sa Strychine-om

iz:
Misericordiam - iz brutalnog deathcore-a u brutalni death metal sa albumom Unamity And The Cessation Of Hostility.
Job For A Cowboy - iz deathcore-a u tehnički death metal sa albumom Genesis.
Neaera - iz metalcore/melodeatha tipičnog za Njemačku u čisti melodic death metal (zadnji i nadolazeći album)

unutar:
Bring Me The Horizon - iz deathcore-a u melodični metalcore nakav sa Suicide Seasonom.

Znači ne interesuju me sitne stilske promjene nego ove malo bitnije tipa promjena pravca. Bujrum opletite :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Fear Factory je prvi ispotencirao koristenje bas pape u savrsenoj sinhronizaciji s gitarom ilivamga sviranje "u unisu"...u 90tim cak..od njih su SVI tu furku uzeli..
Fear Factory dakle!

Killswitch Engage,prvi album,naglasak na At The Gatesovske, In Flamesovske melodije ukrstene sa zapadnjackom furkom na gitari i hc breakovima;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:07 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Uuu dobar ovaj, znalački pravi 8) . Ima topic smisla. Ako znaš još čega ovako napiši, znaš da mene to interesuje. A kako ovo što Meshuggah svira - je li to iko radio prije ili su oni začetnici (ovi unisoni njihovi)? A čujem pravo puno bendova što su izdali ove godine taj isti fazon koriste.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:29 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
ima smisla :D odlican topic :D
ma taj fazon u globali razlikuje metalcore od svega...ono neb razlike s melodeathom nikakve bilo(osim najvise vokalno), da metalcore bubnjari ne prate svaku promjenu na gitari..triolu,rafal itd..i to taj moderni puls daje..
ma deatheri su prvi od jazzera pokupili te poliritmicke furke, neparnih ritmova..al meshuggah kasnije su to skroz na nivo digli :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
keep of kalesin, s blek metala, na blek kor


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:44 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
nekrodemon wrote:
keep of kalesin, s blek metala, na blek kor


Blackcore ? Ja se uvijek pitam kakva je to izmišljotina i ne mogu da vjerujem da postoji takvo nešto :lol: . A koji album?

u:
The Haunted - iz thrasha u thrashcore ilitga - metal/thrash/hardcore sa Versusom iz ove godine (koliko god da imo thrasha više ima metalcore-a).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:50 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 24. 11. 2006. 19:20
Posts: 6731
Location: Sarajevo
zadnji album, neko mi rece da su oni tim albumom izmislili pravac hahahaha...pojma ba neam


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:58 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
nekrodemon wrote:
zadnji album, neko mi rece da su oni tim albumom izmislili pravac hahahaha...pojma ba neam


E gdje je sad serator da nam potvrdi ovo :D ? Mislim da bi se čovjek frapirao kada bi počeo da čita ovaj podforum i vidio ovo blekkor :mrgreen: mada ne sumnjam da bi koji pametan komentar bacio bez obzira što je pljuvanje ;-) . Ali pošto ovo sigurno ne čita morat ćemo se osloniti na svoje uši - ja sad slušam Keep... myspace i ne znam, onako i meni ova prva pjesma zvuči (vokalno) poznata (nema shrieka ima screama i clean vokala na refrenu), more bit.

van:
The Faceless - iz progresivnog deathcore-a u progresivni tehnički death metal.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 09. 01. 2009. 18:58 
Offline
User avatar

Joined: 26. 04. 2006. 00:32
Posts: 855
Location: rajvosa
Carcass - Heartworkom IZMISLILI MELODEATH PRIJE GETENBURSKIH PICKI! :twisted:
thrashcore prije bi rekao americka posla i britanska..potrazi bend Stampin’ Ground..osnove modernog thrashcorea(hvala Celi-MTS na ovom)

Woe of Tyrants zvuci kao izopaceno bolesni Dragonforce majkem :D
powercore hahahah


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 12:47 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
artredis wrote:
nekrodemon wrote:
keep of kalesin, s blek metala, na blek kor


Blackcore ? Ja se uvijek pitam kakva je to izmišljotina i ne mogu da vjerujem da postoji takvo nešto :lol: . A koji album?

u:
The Haunted - iz thrasha u thrashcore ilitga - metal/thrash/hardcore sa Versusom iz ove godine (koliko god da imo thrasha više ima metalcore-a).


Hmm,pa ne bih baš rekao da je Haunted s početka bio thrash.Imali su thrash elemenata,ali uzmi npr. pjesmu In Vein s prvog albuma i skontat ćeš da je to ustvari At The Gates ali bez scream vokala,jedino što ih je vuklo na thrash bila je ritam sekcija.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 12:52 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
slazem se


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 13:14 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Burn The Priest - iz thrash/grind/chaotic sranja u jedan od najboljih metal bendova današnjice LAMB OF GOD!

Chimaira - prvi album je bio nešto više nu metal sa elementima metalcore-a, a poslije nu elementi sve više slabe.

Still Remains - jedan od najperspektivnijih metalcore bendova (EP, Of love and lunacy) završava svoj put sa pop/rock i na sekundice metal albumom The Serpent.

Machine Head - I kod njih je bilo "traženja" zvuka, posebno sa Burning Red-om Supercharger-om i More things Change-om koji su u osnovi bili nu metal albumi sa primjesama thrasha.

It Dies Today - Njihov Forever Scorned Ep je bio boom na metalcore sceni, međutim nakon njega idu sve lošija i lošija (radio friendly) izdanja, sa više pop/rock utjecaja. Šteta.

Soilwork - od prva dva uber thrash/melodeath At the Gates-style albuma se dosta toga izmjenilo u njihovom zvuku... Počevši od toga da nisu više toliko brzi kao prije, preko clean dionica pjevanja itd. Svejedno za njih mogu reći da su sa druge strane pokrenuli jedan novi stil "noviju gotenburšku školu".:P

36 Crazyfists - I kod njih se može reći da su u korijenima čisti Nu metal- Bitterness The Star, ali sa Snow Capped Romance-om se već pomalo distanciraju od tog žanra dodavajući metalkorastije riffove i harsh vokale. Zadnja dva albuma su čisti metalcore, mada se na trenutke mogu osjetiti nu metal utjecaji.


Last edited by DeathRides on 10. 01. 2009. 13:26, edited 2 times in total.

Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 14. 12. 2008. 13:04
Posts: 1804
sve stoji .......... za soilwork mi je bas mocno ......... ovih zadnjih par albuma su im premocni ......... klin vokal im je premocan ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 04. 01. 2009. 09:39
Posts: 106
Integrity,hardcore band koji je prakticki izmislio termin Metalcore ubacivanjem metalnih riffova u hardcore zanr.Stoga ga i smatraju jednim od prvih metalcore bendova


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 17:00 
Offline
User avatar

Joined: 23. 04. 2006. 20:16
Posts: 115
Location: Saraj'vo.
Cryptopsy se isto sjebao :cry:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 10. 01. 2009. 20:25 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
JohnnyT wrote:
Burn The Priest - iz thrash/grind/chaotic sranja u jedan od najboljih metal bendova današnjice LAMB OF GOD!

Chimaira - prvi album je bio nešto više nu metal sa elementima metalcore-a, a poslije nu elementi sve više slabe.

Still Remains - jedan od najperspektivnijih metalcore bendova (EP, Of love and lunacy) završava svoj put sa pop/rock i na sekundice metal albumom The Serpent.

Machine Head - I kod njih je bilo "traženja" zvuka, posebno sa Burning Red-om Supercharger-om i More things Change-om koji su u osnovi bili nu metal albumi sa primjesama thrasha.

It Dies Today - Njihov Forever Scorned Ep je bio boom na metalcore sceni, međutim nakon njega idu sve lošija i lošija (radio friendly) izdanja, sa više pop/rock utjecaja. Šteta.

Soilwork - od prva dva uber thrash/melodeath At the Gates-style albuma se dosta toga izmjenilo u njihovom zvuku... Počevši od toga da nisu više toliko brzi kao prije, preko clean dionica pjevanja itd. Svejedno za njih mogu reći da su sa druge strane pokrenuli jedan novi stil "noviju gotenburšku školu".:P

36 Crazyfists - I kod njih se može reći da su u korijenima čisti Nu metal- Bitterness The Star, ali sa Snow Capped Romance-om se već pomalo distanciraju od tog žanra dodavajući metalkorastije riffove i harsh vokale. Zadnja dva albuma su čisti metalcore, mada se na trenutke mogu osjetiti nu metal utjecaji.



Odlicno. Potrefio si za svaki bend u bobu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 16. 01. 2009. 14:08 
artredis wrote:
Baš me interesuje ovo. Pa ako znate podjelite i dajte da prokomentariše. Situacija sa JFAC me je najviše potakla na razmišljanje o ovome a isto me i interesuje za Underoath jer je Moondust nešto pisao da su promjenili sve i svašta a ja nikako to da provjerim.


http://www.youtube.com/watch?v=J82lPsWA1v4 - nekad, solidan new breed sa odvratnim vokalom
http://www.youtube.com/watch?v=9QU6V5geuzg - i sad odprilike, mada zadnji album nisam preslusao, neki post hc/"my-chemical-romance-emo" isprdak/screamo


Top
  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 18. 01. 2009. 17:46 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Vezano za Cryptopsy i Unspoken King.

Jebote koji je ovo album kojim su zaokrenuli u new breed :shock: . Pa bukvalno sve ima, počevši od mathcore podloge i trenutaka čistog haosa, preko deathcore riffova, metalcore strukture i progresivnih djelova i aranžmna, vokala od screama svakakvih raspona i modaliteta do cleanova, zaobadavanja, ma sve, sve ima. Bukvalno, al' bukvalno ovaj album Unspokeng King jede 80% new breed velike scene za doručak.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 18. 01. 2009. 23:47 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Moondust wrote:
artredis wrote:
Baš me interesuje ovo. Pa ako znate podjelite i dajte da prokomentariše. Situacija sa JFAC me je najviše potakla na razmišljanje o ovome a isto me i interesuje za Underoath jer je Moondust nešto pisao da su promjenili sve i svašta a ja nikako to da provjerim.


http://www.youtube.com/watch?v=J82lPsWA1v4 - nekad, solidan new breed sa odvratnim vokalom
http://www.youtube.com/watch?v=9QU6V5geuzg - i sad odprilike, mada zadnji album nisam preslusao, neki post hc/"my-chemical-romance-emo" isprdak/screamo


Uvijek su bili screamo, samo sto su imali prije vise metala u sebi (metalcorea pa i melodic deatha), a sad karina jos veca...Niakko za ovog podforuma...

Imaju doduse jednu dobru pjesmu :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Bendovi koji su stilski zakorenuli u/van/unutar new breeda
PostPosted: 20. 01. 2009. 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 27. 07. 2008. 15:09
Posts: 85
nekrodemon wrote:
zadnji album, neko mi rece da su oni tim albumom izmislili pravac hahahaha...pojma ba neam

Pravac ne postoji ali postoji fuzija između black metala i modernog metala sa naglaskom na hardcore, takvi bendovi su ti Abigail Williams i Dance Club Massacre.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group