Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 14:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: The Agonist
PostPosted: 15. 01. 2009. 20:16 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Image

Metalcore ekipa iz Montreala. Imaju jedan album Once Only Imagined iz 2007. i meni je pravo dobar. Pod major utjecajima God Forbida, Darkest Houra, Otepa, Killswitch Engage-a i A Perfect Circle-a ovaj bend stvara generičan metalcore zvuk sa odličnim harsh a posebno clean dionicama vokalistice Alissa-e White Gluz koja je izabrana za "hottest chick in metal" u 2007. godini po izboru Revolver magazina. Ova veganka piše tekstove koji su najviše HC stil ali ima tu dosta o ekologiji, pravima životinja i sl vegan folova.

Ako volite ženske harsh/scream vokale onda morate poslušati pjesmu Senedipity sa ovog albuma. A ako cjenite Nightwish/Epica ženske cleanove (dakle prave ženske a ne gay muške :lol: ) onda je ovo bend za vas. Ništa posebno dobro ali specifično da.

Myspace - http://www.myspace.com/theagonist

Snimili su novi album koji izlazi krajem maja nekad. Topla preporuka.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 15. 01. 2009. 21:17 
MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOĆ!!!!!!!!!!!

aaa riffovaaa!!!!!!! covjecee!!!!!! nisam se odavno ovolko odusevio!!!!!!


Top
  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 15. 01. 2009. 21:24 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ha ha :D . Nisam ovo očekivao. Izgleda da ti baš voliš kad je jednostavno. Meni buraz ovo zvuči kao čisti i jednostavni metalcore as it can get. Al ono baš. A vokal?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 15. 01. 2009. 21:29 
ma nisam ja za komplikacija, mada nemam nista protiv
jednostavnost je majka
ma buraz skoro u svakom postu ja to kazem, meni su najbitnije melodijeeeeee!!!!(as blood runs black nenadjebiv 8) ) i feeling covjece, a ovdje toga ima bruka covjece, na bacanje, vokal je odlican covjece!!!!!!!!
ma fenomenalno!!


Top
  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 15. 01. 2009. 21:33 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Haj nek sam i ja našao nešto da se tebi sviđa (konačno) :mrgreen: . Inače sam album poslušao sam jedan put ali zbog clean dionica sam kanio još jednom. Kad bi nekome morao na primjer objasniti kako zvuči i šta je metalcore zvuk pustio bih mu i ovaj bend. Baš, ali baš onaj koji je nastao evolucijom melodeatha. Al vokali na Serendipity pjesmi - ja se naježio od grozote harsha :o .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 15. 01. 2009. 21:37 
vokali su meni sjajni
inace ja nemam neki stepen "dobrote" i "moćnosti" za vokale, ja samo cujem jel valja il ne valja, jel se uklapa u mjuzu il sta
ovi su uspjeli fantasticno uklopiti vokale i na mjuzu, a bogami nije ni lahko spojiti u istoj pjesmi clean i harsh/scream/growl/bla bla bla cookie monster vokale a da zvuci dobro
svaka im cast
samo ima par stvari tj, mislim da su tesko izvodljive ove neke stvari uzivo, jer ove smjene cleana i harsha, su ono bas, zajebaTe :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 16. 01. 2009. 03:51 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Sta je klocevi? Niste ranije culi za bend? :P
Sala...
ma meni su vec dvije godine u samom vrhu...jedan album doduse imaju, al ono, vrhunski.. ove godine dolazi novi...
THE RIIIIIIIISE AAAAAAND FAAAAAALLLL...... :twisted: :twisted:

alissa je boginja :D odro bih je, a dobro, to znate...ma samo da oce u ove mahale doc...pa kakvu svirku s ED-om da odrade, da joj pokazem svoje "cari" (ispijanje piva u nedomak s Osom)...bila bi moja, ja to znam :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 25. 01. 2009. 23:24 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Novosti: Nadolazeći album The Agonista promoviran sa 2 nove pjesme na myspace-u

Quote:
U svakom slučaju, novi album će, po najavi samih članova benda, sadržavati specifičan novi zvuk nastao pod utjecajem klasične muzike, opere, grinda, thrash i black metala...

...Zvaničan datum izlaska je 23. februar ove godine (2009.) za Evropu a za sjevernoameričko tržište 10. mart s tim da će tada biti i postavljen online i tako dodatno obradovati mnoge fanove. Dole pogledajte tracklist i najavni pano novog albuma:


Link je gore - klikni i pročitaj... i raduj se :D .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 20. 02. 2009. 19:40 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Evo i ovaj album je izašao :) . Ima link na topicu za linkove ali neka ga i ovdje a ja ga još taman malo ušminkam:

Image


01. The Tempest (The Sirens Song The Banshees Cry) ( 4:46)
02. And Their Eulogies Sang Me To Sleep ( 3:32)
03. Thank You, Pain ( 3:44)
04. Birds Elope With The Sun ( 4:29)
05. Waiting Out The Winter ( 4:03)
06. Martyr Art ( 4:31)
07. Globus Hystericus ( 3:41)
08. Swan Lake (A Capella) ( 2:54)
09. The Sentient ( 3:40)
10. When The Bough Breaks ( 4:13)
11. Chlorpromazine ( 4:08)

http://rs156.rapidshare.com/files/20036 ... by_Jho.rar

ouu jeeeeiiii :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 20. 02. 2009. 21:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Novi je album mrak! Zraci originalnoscu! Bas dionice su ludilo!!!
A tek sam na drugoj pjesmi..
Cudo, kad sam slusao one dvije na spejsu s ovog albuma (sad zaboravih koje su) mi se cinilo bezze.
Ovo je EPSKI!!! :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 20. 02. 2009. 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
Eo skida se Once Only Imagined pa kad to zavrsi i islusa ide i novI:D valjda je dobro kak kazete!!!

Andrej, jel ova fufa bolja od nere?? ako je ondaaaa.... :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 20. 02. 2009. 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
ZNACI JEBENO DOBRO!!!!!!!!!!!!! barem ovaj prvi album... sklad vokala je bolji neg kod Tristanie :mrgreen:

NJEN VOKAL JE DRAMA DOBAR i ova stvarka FORGET TOMORROW UBIJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: mogao bi se navici na ovo!

ide album br.2


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 01:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Ljudi tek sam tri pjesme poslušao i FAKAT moram reći da je ovaj album MNOGO BOLJI i neviđeno gotivan sa ovim epik djelovima. Alissa-in glas razvaljuje u svojoj harsh i clean varijanti podjednako. Mnoge folove nisam očekivao - tipa neke koji su čisti melodeath sa melanholičnim refrenom prigodnim za scene epskih bitki koji su se samo na trenutke ukazivali na Once Only Imagined ali ovdje su u prvom izražaju. Prvo slušanje i odmah poptuna impresija - that's the way I like aha, I like it aha-aha :mrgreen: .

Morbide mislim da će ti ovaj zadnji više leći. Nije čisti metalcore dok je prošli album čist-čisti metalcore. Ovaj je nekako progresivan - ma Epica style ba :razz: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 01:39 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
artredis wrote:
Ljudi tek sam tri pjesme poslušao i FAKAT moram reći da je ovaj album MNOGO BOLJI i neviđeno gotivan sa ovim epik djelovima. Alissa-in glas razvaljuje u svojoj harsh i clean varijanti podjednako. Mnoge folove nisam očekivao - tipa neke koji su čisti melodeath sa melanholičnim refrenom prigodnim za scene epskih bitki koji su se samo na trenutke ukazivali na Once Only Imagined ali ovdje su u prvom izražaju. Prvo slušanje i odmah poptuna impresija - that's the way I like aha, I like it aha-aha :mrgreen: .

Morbide mislim da će ti ovaj zadnji više leći. Nije čisti metalcore dok je prošli album čist-čisti metalcore. Ovaj je nekako progresivan - ma Epica style ba :razz: .


uhhhh:D AKO JE EPICA STILE ONDA BI mogao leci ono do zle picke materne:D al ev gledam na netu sto je ova klinka dobraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 12:26 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2008. 21:18
Posts: 26
Eh 'vako, meni su jako dobri, muzika je bas prejaka, dobih sinoc Lullabies for the dormant mind, jos uvijek ga slusam, dobar je, drugaciji od Once only imagined, sve u svemu prejako, samo me njen vokal onako smeta uzasno na live nastupima, isto kao da nema tehnike apsolutno nikakve, samo deranje i to je to.Sta ja znam, to je ono imacemo jebozovnog vokala s dobrim cleanom...Vidjecemo jos :D :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 12:53 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Mistress wrote:
to je ono imacemo jebozovnog vokala


:mrgreen: slažem se :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 13:57 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
Mistress wrote:
to je ono imacemo jebozovnog vokala s dobrim cleanom...Vidjecemo jos :D :roll:



sjoooooooo, draga ena :oops: :oops: :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 15:04 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2008. 21:18
Posts: 26
ahaha, pa ja bih je ... khm, nekamol vi :D nisam upravu?:)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 15:15 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
Mistress wrote:
ahaha, pa ja bih je ... khm, nekamol vi :D nisam upravu?:)


sjoooooooo:D sto me ne cudi:P i mrtav bi je XD

USPUT, ovaj Lullabies For The Dormant Mind je PREJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK!!!

samo... nisu trebali uvoditi ovaj poluoperski clean ZASRALI SU al eto


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: The Agonist
PostPosted: 21. 02. 2009. 15:21 
Offline
User avatar

Joined: 12. 05. 2008. 21:18
Posts: 26
Svidja mi se album jako, raznovrsniji je, i ovi rifovi na And their eulogies sang me to sleep, zapravo na pocetku pjesme mi skroz baca na neki symphonic black brate, ali mi se svidja sve u svemu,ovo ce bit zajebano uzivo uraditi pravo. :?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group