Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 08:47

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Vatican
PostPosted: 26. 01. 2009. 17:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
VATICAN, the Montreal-based project featuring former members ION DISSONANCE, UNQUINTESSENCE, TRAILS OF ANGUISH, NÉFASTÜS DIÈS, THE CRIMSON SYNDICATE and DOPETHRONE, has inked a deal with Galy Records for the release of the band's "Shotgun Evangelium" mini-CD. The group says, "We're planing the release of the first opus around April-May, and we're stoked to announce that we'll boost things up with more live appearances and most surely a follow-up full-length record soon (hopefully!)"

VATICAN's music was previously described as a mixture of "dirty black metal and hardcore rock mayhem. . . [It] is as diverse as it is concise in its approach... to broaden and furthermore bring together extreme branches of the underground, into one very concrete manifestation."

Dakle - blackcore ljudi. Meni zvuče pravo, pravo dobro :twisted: !

Myspace - http://www.myspace.com/vaticanblackandroll


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican - Black metal + HC = ludilo, Black'n'Roll
PostPosted: 29. 01. 2009. 01:53 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Prejebeno originalan i gotivan bend, bar na ove dvije pjesme sto skinuh.
Hardcore influenced modern black metal :) odlicni!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 29. 01. 2009. 01:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Cak sam Osi pustao i necete vjerovat - svidjeli mu se :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 29. 01. 2009. 22:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nameless wrote:
Cak sam Osi pustao i necete vjerovat - svidjeli mu se :D


Ma buraz meni po meni jedino ovo zaslužuje da se nazove "blackcore-om". A vjerujem da bi se mnogima svidjeli jer kao i Despised Icon u deathcore-u fuzija muzičkih elemenata iz žanrova je izvršena na način da nisu nestali čisti elementi u toj kombinaciji - tako ona smjena na pjesmi Dysangile - čisti HC pa čisti black! Ali da zvuči kao i ostali "naši" moderni metal bendovi to da, ja osjetim i deathcore podlogu tu.

A tako je lijepo čuti shriek na deathcore/HC nazovi kako hoćeš riff. Imaju samo te dvije pjesme zasad.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 30. 01. 2009. 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
Malo offtopica:

@artredis: Ako ti se sviđa taj đir,poslušaj sljedeće albume od Satyricona: Volcano i Now Diabolical.Većina ljudi to naziva black 'n' roll,pa eto,okušaj.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 31. 01. 2009. 01:27 
artredis wrote:
Nameless wrote:
Cak sam Osi pustao i necete vjerovat - svidjeli mu se :D


Ma buraz meni po meni jedino ovo zaslužuje da se nazove "blackcore-om". A vjerujem da bi se mnogima svidjeli jer kao i Despised Icon u deathcore-u fuzija muzičkih elemenata iz žanrova je izvršena na način da nisu nestali čisti elementi u toj kombinaciji - tako ona smjena na pjesmi Dysangile - čisti HC pa čisti black! Ali da zvuči kao i ostali "naši" moderni metal bendovi to da, ja osjetim i deathcore podlogu tu.

A tako je lijepo čuti shriek na deathcore/HC nazovi kako hoćeš riff. Imaju samo te dvije pjesme zasad.

auu koliko ce te blekera zamrziti radi ovoga...


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 31. 01. 2009. 18:20 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
SODOM wrote:
artredis wrote:
Nameless wrote:
Cak sam Osi pustao i necete vjerovat - svidjeli mu se :D


Ma buraz meni po meni jedino ovo zaslužuje da se nazove "blackcore-om". A vjerujem da bi se mnogima svidjeli jer kao i Despised Icon u deathcore-u fuzija muzičkih elemenata iz žanrova je izvršena na način da nisu nestali čisti elementi u toj kombinaciji - tako ona smjena na pjesmi Dysangile - čisti HC pa čisti black! Ali da zvuči kao i ostali "naši" moderni metal bendovi to da, ja osjetim i deathcore podlogu tu.

A tako je lijepo čuti shriek na deathcore/HC nazovi kako hoćeš riff. Imaju samo te dvije pjesme zasad.

auu koliko ce te blekera zamrziti radi ovoga...


Zašto? Možda je coreblack ispravniji termin a :roll: ?

A da ti odgovorim, vidi ovako - ti si meni replicirao kao da si vidio samo to bolidirano a ne ono poslije toga što je niđe vezi. Fino u nastavku ima objašnjenje zbog čega zaslužuje upravo taj naziv i ti mojne zajebavat nego fino poslušaj ove dvije pjesme pa se javi 8) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 01. 02. 2009. 00:59 
ne kontas...sjeti se koliko deteri mrze naziv deathcore....a zamisli sad blekere, koji su inace cudni ljudi i poprilicno osjetljivi na muziku, kada ovo procitaju.
u tom je poenta.samo nove generacije mogu prihvatiti ovaj termin.
a pathologist ti je reko da poslusas satyriconov now diabolical...prosvrljaj malo forumom da vidis koliko blekeri "vole" taj album pa ces skontat da taj "blackcore" i nema neku blistavu buducnost.


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 01. 02. 2009. 17:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Libo mene za blekere. Vecina njih su svakako debili od likova (ovdje ne mislim na svoje prijatelje, sarajevske blekere i sl.), koji furaju te djecije tr00 pozerske furke sto prevazidjes s 15.
Tako da me apsolutno ne tangira sta ce neki kreten u Norveskoj mislit o meni il o tom zanru koji jeste blackcore. Imaju svoje sume i svoje Burzume i klat macice i kucice i palit sakralne objekte. Vozdra od mene.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 01. 02. 2009. 17:52 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Ma blekeri su jedna iskompleksirana "stvorenja" i ne bih da ulazim u to... meni ovo baš nema dovoljno elemenata black metala da bi se moglo podvoditi pod taj "žanr" blackcore al' eto... inače kako ide vrijeme i trendovi zajedno s tim, za par godina će biti jako rijetki bendovi koji sviraju jedan jedini žanr pa će i ovo tagovanje postati normalnije, bar što se tiče novih žanrova i pravaca u muzici. samo ne treba biti hebena konzerva kao što su to većina old school death metalaca ili blackera, nego fino prihvatiti to na neki normalan način. ipak je samo riječ o muzici ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 02. 02. 2009. 23:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
SODOM wrote:
ne kontas...sjeti se koliko deteri mrze naziv deathcore....a zamisli sad blekere, koji su inace cudni ljudi i poprilicno osjetljivi na muziku, kada ovo procitaju.
u tom je poenta.samo nove generacije mogu prihvatiti ovaj termin.
a pathologist ti je reko da poslusas satyriconov now diabolical...prosvrljaj malo forumom da vidis koliko blekeri "vole" taj album pa ces skontat da taj "blackcore" i nema neku blistavu buducnost.


Muzika nije niti može biti ma koliko pokušavala biti sakralizovana kao institucija bez obzira koliko neki na ovom forumu (ili neko generalno mnijenje na nekim podforumima i od strane određenih korisnika) odavali takav utisak. Muzika je prvenstveno vezane za osjećaje a mi koji o njoj ovjde prosipamo neke kvazi-mudrosti nismo sekunde dalje od onih koji se ubjeđuju da je njihov moralni ili religijski ili općenito svjetonazor i ukus bolji.

Ali pošto bi bez bespredmetnih i waste-of-time internet i inih diskusija svijet i život bili za nijansu siromašniji sad ću se zabaviti pa reći, replicirajući na quote-ano:

Libo me za deathere, deathcore je pravac koji ima svoje pobornike (i to zasluženo) i reon u kojem puši opušteno van tih old-school wannabe uskogrudnih prostora. Deathcore kao i blackcore (i drugi) su sintetički termini, kovanice, koji određuju prije svega moderne metal varijante/stilove sviranja koji je u najvećem postotku (kad je nu "zamro" stavlja se u žižu, posebnu od '05te ) metal+hardcore na neki specifičan način što sve skupa nazivamo modernim (još se ima šta nadodati). Ovaj bend, Vatican, ima tu dozu modernosti iako, nema neku dozu bleka. A HC ekstra gotivnih momenata ima.

A ako blekeri to ne vole ne treba im zamjerati - ne moraju, niko ne mora ništa voliti ali u raspravljanju treba ići nekim argumentima. Ja bi volio kad bi se neki bleker javio na temu pa izrekao svoj sud (argumentovan) - ako ništa bilo bi lijepo znati da ima barem jedan bend koji se sviđa i "onoj i ovoj" strani. U metalu podjela i jazova kao nigdje jarane...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 02. 02. 2009. 23:58 
artredis wrote:
U metalu podjela i jazova kao nigdje jarane...


da covjece... tuzno pravo
dajte seratoru nek poslusa ovo i nek cujemo pljuvanje :lol:


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:11 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Moondust wrote:
artredis wrote:
U metalu podjela i jazova kao nigdje jarane...


da covjece... tuzno pravo
dajte seratoru nek poslusa ovo i nek cujemo pljuvanje :lol:


U ime nju bird trajba poslat je službeni dopis starom seratoru sa zahtjevom za objektivnu, nepristrasnu i svestranu ocjenu ovih dvaiju pjesama :mrgreen: i odgovor na pitanje o smislu života, univerzuma i svega ostalog :mrgreen: .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:17 
artredis wrote:
Moondust wrote:
artredis wrote:
U metalu podjela i jazova kao nigdje jarane...


da covjece... tuzno pravo
dajte seratoru nek poslusa ovo i nek cujemo pljuvanje :lol:


U ime nju bird trajba poslat je službeni dopis starom seratoru sa zahtjevom za objektivnu, nepristrasnu i svestranu ocjenu ovih dvaiju pjesama :mrgreen: i odgovor na pitanje o smislu života, univerzuma i svega ostalog :mrgreen: .


patience young jedi, patience :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:21 
ja licno 90% slusam old skul thrash i death ali nisam toliko zadrt da ne zelim priznati da mi se neki novi bend svidja ( eto ti ga slipknot ili chimaira, pa i ovaj lamb of god, hatesphere) ali kad sve poslusas (i pogledas bogami) i kad se stavis u odredjeno vrijeme, onda skontas da je sve ovo sto se sada desava (citaj,izmisljaju novi pravci i namece nova moda oblacenja ovo ono) je na kraju krajeva suvisno...metal je dao svoje najbolje prije puno godina sto se tice i albuma i nacina zivota i publike i nacina odijevanja i ponasanja...mada to tesko svako moze skontati, stavise to se stavlja u ismijavanje. tipa" kako ono moze valja, vidi ih kakvi su bili..."

ovo sad novo je fakat samo za nove generacije koje ce nadam se na kraju krajeva ipak imat postovanja prema jednom Hell awaitsu, kil em allu, darkness descendsu isl. dok raja koja iskljucivo slusa tipove albuma koje sam sad naveo (a pogotovo oni koji su i zivjeli u to vrijeme) ce slabo da podrzi tu novu scenu...

ja offtopica jbt...


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:26 
SODOM wrote:
kad se stavis u odredjeno vrijeme, onda skontas da je sve ovo sto se sada desava (citaj,izmisljaju novi pravci i namece nova moda oblacenja ovo ono) je na kraju krajeva [b]suvisno[/b]...metal je dao svoje najbolje prije puno godina sto se tice i albuma i nacina zivota i publike i nacina odijevanja i ponasanja...mada to tesko svako moze skontati, stavise to se stavlja u ismijavanje. tipa" kako ono moze valja, vidi ih kakvi su bili..."

ovo sad novo je fakat samo za nove generacije koje ce nadam se na kraju krajeva ipak imat postovanja prema jednom Hell awaitsu, kil em allu, darkness descendsu isl. dok raja koja iskljucivo slusa tipove albuma koje sam sad naveo (a pogotovo oni koji su i zivjeli u to vrijeme) ce slabo da podrzi tu novu scenu...

ja offtopica jbt...


uh jarane
ne bih ti se slozio s ovim
paradox zestoki, hoces reci s tim da su ti nabrojani moderni metal bandovi koje gotivis suvisni? log,chimaira, slipknot, caliban itd (ove nabrajam jer si nam dao na forumu do znanja da ih gotivis)


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:43 
ostavio bih samo slipknot...

vidi nesto...perfekcija je vec postignuta...dalje ne moze....Lamb of god pokusava i uspijeva sa nekom inovativnoscu ali nije to to upravo radi toga sto je linija podvucena i to prije 20 god.

vidjet ces za koju deceniju kako ces ti gledat na neke nove klince koji ce przit neki astronomski metal...sjeteit ces se kakve si ti sve bednove slusao i da su upravo ti bendovi stvarali nove pravce koje si ti gotivio, i mozda ce ti se svidjeti taj neki novi bend al ces na kraju opet zavrtit Shoguna :mrgreen: i rec "jebat sve ovo"


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:47 
SODOM wrote:
ostavio bih samo slipknot...

vidi nesto...perfekcija je vec postignuta...dalje ne moze....Lamb of god pokusava i uspijeva sa nekom inovativnoscu ali nije to to upravo radi toga sto je linija podvucena i to prije 20 god.

vidjet ces za koju deceniju kako ces ti gledat na neke nove klince koji ce przit neki astronomski metal...sjeteit ces se kakve si ti sve bednove slusao i da su upravo ti bendovi stvarali nove pravce koje si ti gotivio, i mozda ce ti se svidjeti taj neki novi bend al ces na kraju opet zavrtit Shoguna :mrgreen: i rec "jebat sve ovo"


ne sumnjam da ce tako biti, al umjesto shoguna cu vrtiti AILD 8) :razz:
al opet nekako, pregrubo je reci da je ovo novije sve suvisno i da ce tako i sve novije biti
a to za postignutu perfekciju - meni brate nije postignuta, tolko se jos moze napraviti, uraditi, eksperimentisati, pa ako nista, moze se bez inovativnosti i eksperimentisanja napraviti jebacka stvar ili album ili cijela diskografija ;-)
a taj astronomski metal, jarane, jedva cekam :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:55 
uz male experimente nastala su remek djela (govorim o 80tim)...sto se vise ulazilo u experimentisanje odredjenog zanra veca su sranja izbacivana...to sto vi nju brieri slusate je isto neka vrsta experimenta svih pravaca...e sad da li ce to daljnje experimentisanje donijeti sta boje, cisto sumnjam...


Top
  
 
 Post subject: Re: Vatican
PostPosted: 03. 02. 2009. 00:56 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Sodome sad ispada da si ti živio u zlatno doba metala jebo te, tj. da si bio tu duhom i tijelom :roll: . Ovaj off će se morati prekinuti. Ali samo još da kažem da je tvoja retro empatija ili neka pro-aktivna nostalgija ne može ni sekunde biti argument za ove tvrdje - buraz inovativnost se dešava, vjeruj meni - predobrih stvari u metalu je bilo jučer, danas je i biće sutra. A to je bogatstvo - samo što neki - metalci - razlike gledaju na modernu metal val kao na pobačaje nekog izmišljenog evolucionog muzičkog toka što je sasvim pogrešno.

Staro - naravno da se poštuje - i zato se kaže ono kvlt! Tako je kvlt i jedan Slipknot (1999) i jedan As Palaces Burns i jedan Shadow Are Security i jedan Follow The Leader, Undoing Ruin, Allegiance, This Darkened Heart, Iconoclast, Indestructable, Awaken The Dreamers i oni što su yet to come... Ja pratim kako se moderni zvuk razvija - oblike u kojima se prikazuje i elemente koje kombinira - ne uspiju svi odraditi dobar posao ali svira se, radi se, nameće se...mora se, posebno danas - ako se ne oslanjaš na provjeren old-school brand treba ti više da se dokažeš i moraš raditi više - još jedan razlog respecta sijaseta imena moderne metal scene ;-) .

Odošmo u Off u pm. Modovi de ne brišite ovo, nije spam samo je off. A mi čekamo izvještaj seratora :razz: .


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group