Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 13:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Skontao sam...
PostPosted: 14. 06. 2009. 22:21 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
zašto volim metalcore i nu metal.

I to nisam skontao sada, već od svog prvog iskustva sa ovom muzikom nakon dugogodišnje pauze kada sam otkrio Five Finger Death Punch, Disturbed, Otep, All That Remains, Darkest Hour, As I Lay Dying, Sanctity, Winds of Plague, Machine Head i nanovo Slipknot... Potom i more drugih dobrih bendova, od koje sam rijetke poznavao ali nije to poenta priče i često mi je padala na pamet ranije, danas malo slabije...

Zapravo je to taj osjećaj - to, kad ti je muzika doživljaj, kada je slušaš i doživljavaš kao da je za tebe pravljena, da odražava upravo ono što si i kakav ti je životni ritam.

Sad za sad sam skontao samo da koncept po kojem ide laganija muzika uz zajeban tekst pjevan cleanom koji te nekad baš čini sjetnim, sjebanim bez razloga ili ti ježi kožu a ni znaš zašto - a onda odjednom zada žestina, totalna promjena tempa i žara, totalno drugi stav u smislu onog nedam se, otpor, još uvijek živ sam i tako - ne znam baš dobro objasniti ali me interesuje ima li iko sličnog iskustva - ili kakvog drugog, bez obzira koju muziku sluša a posebno zašto uopšte voli neke od žanrova na ovom podforumu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 15. 06. 2009. 14:35 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
zanimljiv post :razz: elem,ja sam daaavno tokom slusanja i istrazivanja thrasha,a nedugo poslije toga i deatha,paralelno slusao neke Nu metal bendove,zbog cega su me kritizirali neki "true" likovi,al od Nu sam slusho recimo Coal Chamber,Drowning Pool,Godsmack,Mudvayne,Adema..grupe kosto su Linkni park,limb bizkit,papa roach..nisam mogo ocima smislit..
i onda sam totalno zaglibio u death/thrash/black/grind vode,pa nisam istrazivao moderne metal pravce,mada sam i tad gotivio Lamb of God,Static x,Disturbed,i jos par njih..
Za neke newbreed grupe sam znao reci da su sranje iako ih nisam detaljno presluso..
TRIVIUM-THE CRUSADE je bio album,koji me "natjerao" da ozbiljnije shvatim modernu metal skolu,pa sam nakon toga otkrio milion dobrih metalcore/deathcore/nu..itd, bendova :)
danas slusam i death i Nu i grind i deathcore i black i mathcore(manje-vise..)

najdrazi bendovi modernog metala:Godsmack,Machine head,Static X,Lamb of God,Soilwork,Ill Nino,Trivium,Chimaira,Heaven Shall Burn,The Black Dahlia Murder,All Shall Perish,Mudvayne,As Blood Runs Black,i mnoooooooooogii drugiii.

a zasto volim Metalcore/Nu..meni je kod muzike najvaznija energija,ono da me moze NABRIJATI..slusam Before the Fall-adrenalin,Chimaira-moshbrain,TBDM-headbeng,Soulfly-jumpanje,Trivium-heavy feeling(lol),ittdddd....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 15. 06. 2009. 17:43 
artredis wrote:
zašto volim metalcore i nu metal.

I to nisam skontao sada, već od svog prvog iskustva sa ovom muzikom nakon dugogodišnje pauze kada sam otkrio Five Finger Death Punch, Disturbed, Otep, All That Remains, Darkest Hour, As I Lay Dying, Sanctity, Winds of Plague, Machine Head i nanovo Slipknot... Potom i more drugih dobrih bendova, od koje sam rijetke poznavao ali nije to poenta priče i često mi je padala na pamet ranije, danas malo slabije...

Zapravo je to taj osjećaj - to, kad ti je muzika doživljaj, kada je slušaš i doživljavaš kao da je za tebe pravljena, da odražava upravo ono što si i kakav ti je životni ritam.

Sad za sad sam skontao samo da koncept po kojem ide laganija muzika uz zajeban tekst pjevan cleanom koji te nekad baš čini sjetnim, sjebanim bez razloga ili ti ježi kožu a ni znaš zašto - a onda odjednom zada žestina, totalna promjena tempa i žara, totalno drugi stav u smislu onog nedam se, otpor, još uvijek živ sam i tako - ne znam baš dobro objasniti ali me interesuje ima li iko sličnog iskustva - ili kakvog drugog, bez obzira koju muziku sluša a posebno zašto uopšte voli neke od žanrova na ovom podforumu.


word
to je to
ne pronadjes se samo u tekstu, nego i u melodiji, atmosferi
to je taj sevdah o kojem ja govorim :razz:

to sam skonto proslo ljeto slusajuci Misery Signals
ako ne, cak jedan od bandova za koje sam najvise vezan, ono lafo, sentimentalno :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 15. 06. 2009. 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
ja sam to prvi put skonto kad sam sluso all that remains : D i onda se zaredalo nju bridare koliko os


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 16. 06. 2009. 10:31 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
evo i ja da se pridruzim komentarima...

Ja sam poceo sa newbreedom i mislim da cu tako i zavristi!

U 5 razredu osnovne otkrio KoRn.. i od tad pa sve do 8 slusam NU i te fore... i onda u prvom razredu posto sam bio toliko nafuran na CoalChamber vidio sam da Dez ima novi bend "Devildriver" s kojim sam zavolio growl i duboke tonove te duplu papu..Htio sam se u isto vrijeme PRONACI I U OSTALIM ZANROVIMA METALA,ali i dan danas slusam samo par bendova iz Death,black,doom zanra.. eh.. krajem 2 razreda sam dobio bubnjeve i od tad sam poceo traziti za sve tezim i zahtjevnijim stvarima za sviranje i eto.. bas ono sto mi se najvise svidjalo je Beneath the sky... s kojim sam poceo i deathcore slusati..!

onda sam od frenda dobio 2dvd metalcore/deathcore... i ev me danas gdje jesam...!

kad slusam NU obozavam skakati,pjevati.. jednostavn..nemogu opisati taj osjecaj... a mc..sto kaze foka.. kad clean zapjeva.. bude ti tesko...i ona ona zestina... a DC i TC slusam zbog nenormalnih prelaza,breakova kao i gorwlanja...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 16. 06. 2009. 12:59 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
sjecam se onog kultnog mp3-a korn i slipknot zajedno : D to sam kupio i poceo slusati nu metal : D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 16. 06. 2009. 15:37 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
imo sam i ja taj cd,imam ga i sad nedje u kutiji,heheh,slusalo se i to...slipknot majka,MFKR jeben zakon.. ;-)

nego, "prod" ,sve je to fino lijepo,al savjetovo bih ti da preslusas i ostale metal zanrove,pogotovo heavy,jer,jebes metalca (i newbreederi su metalci!!) koji nije presluso detaljno albume Judasa priesta,Motorheada,Saxon,King Diamond,Iron Maiden,Black Sabbath,i ostale legende 8)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 16. 06. 2009. 16:34 
Offline
User avatar

Joined: 20. 07. 2008. 18:34
Posts: 897
Location: Zenica
tjeskoba wrote:
imo sam i ja taj cd,imam ga i sad nedje u kutiji,heheh,slusalo se i to...slipknot majka,MFKR jeben zakon.. ;-)

nego, "prod" ,sve je to fino lijepo,al savjetovo bih ti da preslusas i ostale metal zanrove,pogotovo heavy,jer,jebes metalca (i newbreederi su metalci!!) koji nije presluso detaljno albume Judasa priesta,Motorheada,Saxon,King Diamond,Iron Maiden,Black Sabbath,i ostale legende 8)


To je to,klasika zakon ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 16. 06. 2009. 16:36 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
daaa,ali uvidio sam da dosta newbreedera preskace to..stara skola je obavezna ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 02. 09. 2003. 17:08
Posts: 10631
artredis wrote:
zašto volim metalcore i nu metal.

I to nisam skontao sada, već od svog prvog iskustva sa ovom muzikom nakon dugogodišnje pauze kada sam otkrio Five Finger Death Punch, Disturbed, Otep, All That Remains, Darkest Hour, As I Lay Dying, Sanctity, Winds of Plague, Machine Head i nanovo Slipknot... Potom i more drugih dobrih bendova, od koje sam rijetke poznavao ali nije to poenta priče i često mi je padala na pamet ranije, danas malo slabije...

Zapravo je to taj osjećaj - to, kad ti je muzika doživljaj, kada je slušaš i doživljavaš kao da je za tebe pravljena, da odražava upravo ono što si i kakav ti je životni ritam.

Sad za sad sam skontao samo da koncept po kojem ide laganija muzika uz zajeban tekst pjevan cleanom koji te nekad baš čini sjetnim, sjebanim bez razloga ili ti ježi kožu a ni znaš zašto - a onda odjednom zada žestina, totalna promjena tempa i žara, totalno drugi stav u smislu onog nedam se, otpor, još uvijek živ sam i tako - ne znam baš dobro objasniti ali me interesuje ima li iko sličnog iskustva - ili kakvog drugog, bez obzira koju muziku sluša a posebno zašto uopšte voli neke od žanrova na ovom podforumu.


heheh, ruzicasti post godine...nekad si bio gengsta sad si imou, sramota...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 10:27 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
a ti si bio debil i ostao debil ;)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 11:07 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
hahahahahahahah ... ja king diamonda nemogu smislit : S


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 13:07 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
tjeskoba wrote:
imo sam i ja taj cd,imam ga i sad nedje u kutiji,heheh,slusalo se i to...slipknot majka,MFKR jeben zakon.. ;-)

nego, "prod" ,sve je to fino lijepo,al savjetovo bih ti da preslusas i ostale metal zanrove,pogotovo heavy,jer,jebes metalca (i newbreederi su metalci!!) koji nije presluso detaljno albume Judasa priesta,Motorheada,Saxon,King Diamond,Iron Maiden,Black Sabbath,i ostale legende 8)


preslusao sam ja skoro sve to... ali jednostavno... neide..!

dan danas,upalim Irona "somewere in time",sabbath.. mislim nema se tu sta reci,ali sam dosta izbirljiv u tim zanrovima...!Ne mogu ja podnijeti one visoke glasove..!
jbg,kao klinac sam poceo sa newbreedom, a u ostalom se pokusavam naci,kao naprimjer sto slusam dosta melodeath bendova,vikinfolk,doom-a... xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 13:16 
Offline
User avatar

Joined: 15. 11. 2008. 22:07
Posts: 1629
Location: Sarajevo
blessing wrote:
hahahahahahahah ... ja king diamonda nemogu smislit : S

tis bolestan


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 13:27 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
stari serator wrote:
artredis wrote:
zašto volim metalcore i nu metal.

I to nisam skontao sada, već od svog prvog iskustva sa ovom muzikom nakon dugogodišnje pauze kada sam otkrio Five Finger Death Punch, Disturbed, Otep, All That Remains, Darkest Hour, As I Lay Dying, Sanctity, Winds of Plague, Machine Head i nanovo Slipknot... Potom i more drugih dobrih bendova, od koje sam rijetke poznavao ali nije to poenta priče i često mi je padala na pamet ranije, danas malo slabije...

Zapravo je to taj osjećaj - to, kad ti je muzika doživljaj, kada je slušaš i doživljavaš kao da je za tebe pravljena, da odražava upravo ono što si i kakav ti je životni ritam.

Sad za sad sam skontao samo da koncept po kojem ide laganija muzika uz zajeban tekst pjevan cleanom koji te nekad baš čini sjetnim, sjebanim bez razloga ili ti ježi kožu a ni znaš zašto - a onda odjednom zada žestina, totalna promjena tempa i žara, totalno drugi stav u smislu onog nedam se, otpor, još uvijek živ sam i tako - ne znam baš dobro objasniti ali me interesuje ima li iko sličnog iskustva - ili kakvog drugog, bez obzira koju muziku sluša a posebno zašto uopšte voli neke od žanrova na ovom podforumu.


heheh, ruzicasti post godine...nekad si bio gengsta sad si imou, sramota...


hahaha da - jest najružičastiji ali brate ja nikad nisam bio gangsta rapper :) . Od svoje ekipe sam se odvajao uvijek i to po više linija ali uvijek sam iskren bio - jebiga ako je to imou onda sam imou šta ću. Ma gdje će biti sramota stari moj pa ja se nikad nisam referirao na vanjske normative koje se tiču uklapanja u neke obrasce koji olakšavaju da prepoznaš drugog i sebe definiraš lakše - pa ta mi je dosadno jebote (i skučeno bih se osjećao isto) :D - a poštujem onog kome nije valjda je barem iz mojih postova to jasno.

Tjeskoba - slažem se u potpunosti - ali ne gledam to kao ono da to trebaš poslušati kao metalac (ja sebe nikad nisam doživljavao kao metalca) ali ipak su ti bendovi nešto kao opća kultura (osim Neil Daimonda, za njeg pojma nemam majke mi) i slušam to koliko mogu. A polako, ima vremena da se posluša, neću se tjerati ali sigurno ću detaljno preslušati sve legende - jebiga to je muzika koja je i nakon desetljeća aktuelna valjda ima to nešto gdje se možeš naći u njoj :) . Ne treba preskakti staru školu, ko voli metal to neće uraditi, ko cijeni metal taj je ne smije preskočiti.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 13:48 
Offline
User avatar

Joined: 05. 06. 2009. 12:45
Posts: 612
do sada iskreno jedino sto sam onak ne bas detaljno presluso je samo metallica , maideni tu i tamo ( vecina ) a ostalo onak po par albuma , al ko sto kazes artredise ima vremena , ako si metalac to ces i ostati ( nadam se ) i uvijek ces moci poslusati old skul bendove : D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 15:49 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
ma normalno,ali mislim da ces bolje razumijeti i novu skolu kad preslusas detaljno staru..dosta je veliki uticaj Judasa,pogotovo Maiden melodija na danasnju newbreed scenu..negdje zateknem totalni rippoff neke stare hevi ili tresh grupe.
mislim, treba istrazivati,i preslusati sve metal zanrove i podvrste,ali ono Å¡to vecina gotivi,bez dileme,to je stari hevi i thrash 80-tih...

artredis, boli te k... sto ti kazu,samo pici svoje,i ja slusam pop 80-tih,country,psychodelic trance,skapunk,i jos dosta toga,al zna se sta je number 1 ;-)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 16:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
tjeskoba wrote:
ma normalno,ali mislim da ces bolje razumijeti i novu skolu kad preslusas detaljno staru..dosta je veliki uticaj Judasa,pogotovo Maiden melodija na danasnju newbreed scenu..negdje zateknem totalni rippoff neke stare hevi ili tresh grupe.
mislim, treba istrazivati,i preslusati sve metal zanrove i podvrste,ali ono Å¡to vecina gotivi,bez dileme,to je stari hevi i thrash 80-tih...

artredis, boli te k... sto ti kazu,samo pici svoje,i ja slusam pop 80-tih,country,psychodelic trance,skapunk,i jos dosta toga,al zna se sta je number 1 ;-)


E, pa i ja sam primjetio to - npr. kod Killwsitcha ima tih momenata kao i kod drugih New Wave of American Heavy Metal bendova manje više. Pa ljudi kradu od najboljih :mrgreen:.
Slažem se s tobom. A za ovo zadnje - pa meni nikad nisu bili jasni oni koji ti govore šta bi trebao slušati i koji film furati ali su me uvijek nasmijavali. Al boli me k... uvijek me i bolio muzika je jedno, raja je drugo, od pojedinca samog zavisi šta će prioritetizirati u međusprostoru, je li ;-) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 16:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 13. 03. 2006. 17:07
Posts: 1961
Location: Sarajevo
Kakav Neil Diamond, crni Artredise? Buahahahaha care!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Skontao sam...
PostPosted: 17. 06. 2009. 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
furija wrote:
Kakav Neil Diamond, crni Artredise? Buahahahaha care!


fakat :)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group