Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 10:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] 
Author Message
 Post subject: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 10:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Atreyu tema - part II :razz: :) na RP forumu - nakon što je prošli topic doživio neugodnu sudbinu prebacivanja po raznim podforumima pa bi na kraju završio u smeću.

Ovaj put stvarno zaslužuju da budu prezentirani ovdje jer im je novi album new breed totale 8) . Here it is:

ATREYU - CONGREGATION OF THE DAMNED (2009)

Image

01. Stop! Before It's Too Late And We've Destroyed It All
02. Bleeding Is A Luxury
03. Congregation Of The Damned
04. Coffin Nails
05. Black Days Begin
06. Gallows
07. Storm To Pass
08. You Were The King, Now You're Unconcious
09. Insatiable
10. So Wrong
11. Ravenous
12. Lonely
13. Wait For You

http://rs215.rapidshare.com/files/296666717/ACOTD09.rar

Pored ovog, imaju još 4 albuma, 2 EP-a i jedan Best Off. Bubnjar im pjeva cleanove. Popravili su se u odnosu na prethodna izdanja.

http://www.myspace.com/atreyurock


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 10:48 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Sinoć sam baš slušao preview 30 sekundi svake pjesme i nisam uopšte oduševljen, sve mi je nekako na isti kalup i jako jako mlako. Ispade da je ona prva najžešća stvar. Možda se i varam, pa ću sačekati dok se skine za koji minut i poslušati. A baš sam imao velika očekivanja vezano za ovaj album, i to prvenstveno da se vrate onom starom zvuku :|


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
NOVI ALBUM - GEJ


:cry: :cry: :cry:

Ni blizu onog starog dobrog Atreyu-a... Ima tu finih catchy refrena, melodijca ali po meni malo previše cleanova... Ovo je pojam gejizma u muzici :oops:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:18 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Pa čekaj sad. Zar nijedna pjesma nije kao Stop!... ? Nije valjda ovaj novi isti kao prethodni?

A stari se meni njihov materijal i nije nešto posebno svidio. Mada sam našao jednu pjesmu koju je Darkest Hour ukrao od njih :mrgreen:.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:23 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
artredis wrote:
Pa čekaj sad. Zar nijedna pjesma nije kao Stop!... ? Nije valjda ovaj novi isti kao prethodni?

A stari se meni njihov materijal i nije nešto posebno svidio. Mada sam našao jednu pjesmu koju je Darkest Hour ukrao od njih :mrgreen:.


8. pjesama prošlo i ona prva najžešća :cry: hard/pop rock :roll:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:24 
ovo nije ni screamo jbt


Top
  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:31 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
JohnnyT wrote:
8. pjesama prošlo i ona prva najžešća :cry: hard/pop rock :roll:


Uh jebemti pa što sam temu otvarao :lol: . Moram to sam poslušati pa da čujem, more bit i da valjadne.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:34 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
artredis wrote:
JohnnyT wrote:
8. pjesama prošlo i ona prva najžešća :cry: hard/pop rock :roll:


Uh jebemti pa što sam temu otvarao :lol: . Moram to sam poslušati pa da čujem, more bit i da valjadne.



ma jarane ima Gallows i još dvije da su malo žešće, a ovo ostalo limunada. al zato creed jede :D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 11:35 
JohnnyT wrote:
artredis wrote:
JohnnyT wrote:
8. pjesama prošlo i ona prva najžešća :cry: hard/pop rock :roll:


Uh jebemti pa što sam temu otvarao :lol: . Moram to sam poslušati pa da čujem, more bit i da valjadne.



ma jarane ima još jedna Gallows malo žešća, a ovo ostalo limunada. al zato creed jede :D


ja sad htjedoh napisati za gallows :D

pocinje, ja ono kontam, sta je ovo, himsa - dominion worship :razz:

off: daj mi creed link jbt :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 14:22 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ma ko se popravio na prethodna izdanja?!?! Jesu, ak mislis na prethodnO izdanje... da su, bog dao, uspjeli napravit nesto u stilu The Cursea, Deathgrip On Yesterdaya, Suicide Notes and Butterfly Kisses-a,... Ta tri albuma su zakon! Bend je na ta tri albuma vise screamo (dakle post-hardcore, a ne metal), ali su drugim dijelom metalcore (nwoahM) pa nek stoje..

Odlican bend, bio nekad..
Na novom albumu ima par dobrih stvari, ostalo lose.. no svakako bolje od prethodnika koji je kombinacija emo-a i nu metala (al loseg nu-a).


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 17:31 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Nameless wrote:
Ma ko se popravio na prethodna izdanja?!?! Jesu, ak mislis na prethodnO izdanje... da su, bog dao, uspjeli napravit nesto u stilu The Cursea, Deathgrip On Yesterdaya, Suicide Notes and Butterfly Kisses-a,... Ta tri albuma su zakon! Bend je na ta tri albuma vise screamo (dakle post-hardcore, a ne metal), ali su drugim dijelom metalcore (nwoahM) pa nek stoje..

Odlican bend, bio nekad..
Na novom albumu ima par dobrih stvari, ostalo lose.. no svakako bolje od prethodnika koji je kombinacija emo-a i nu metala (al loseg nu-a).



potpis, meni je ovaj novi razočarenje godine... toliko sam puno očekivao, posebno poslije hvalospjeva "kako nisu zaboravili ko su", "kako će ovo biti nešto najjače i najžešće što su izdali" ono wtf????!!!! :roll:

što se mene tiče nek se sutra raspadnu, ko ih j***. ovim albumom nisu zaslužili ništa više


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 17:37 
Offline
User avatar

Joined: 23. 02. 2009. 17:47
Posts: 393
upravo skidam album i onda slusanje,bez ikakvih predrasuda atreyu su bili nekad dobri sad su gej i ta sranja!!!:D mislim da su i dalje odlicni i da cemo pjevusiti svi refrene s novog albuma!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 17:43 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
JohnnyT wrote:
Nameless wrote:
Ma ko se popravio na prethodna izdanja?!?! Jesu, ak mislis na prethodnO izdanje... da su, bog dao, uspjeli napravit nesto u stilu The Cursea, Deathgrip On Yesterdaya, Suicide Notes and Butterfly Kisses-a,... Ta tri albuma su zakon! Bend je na ta tri albuma vise screamo (dakle post-hardcore, a ne metal), ali su drugim dijelom metalcore (nwoahM) pa nek stoje..

Odlican bend, bio nekad..
Na novom albumu ima par dobrih stvari, ostalo lose.. no svakako bolje od prethodnika koji je kombinacija emo-a i nu metala (al loseg nu-a).



potpis, meni je ovaj novi razočarenje godine... toliko sam puno očekivao, posebno poslije hvalospjeva "kako nisu zaboravili ko su", "kako će ovo biti nešto najjače i najžešće što su izdali" ono wtf????!!!! :roll:

što se mene tiče nek se sutra raspadnu, ko ih j***. ovim albumom nisu zaslužili ništa više


E vis, tak sam se ja osjecao kad su Catalepsy izdali ono sranje :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 23. 10. 2009. 18:33 
Offline
User avatar

Joined: 23. 02. 2009. 17:47
Posts: 393
ovaj gore link ne radi pa evo drugi!!!

http://depositfiles.com/en/files/qorchkc0y


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 24. 10. 2009. 01:32 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
e ovak'... nakon pažljivog slušanja mogu reći sljedeće: album je bolji od onog sranja Lead Sails Paper Anchor mnogo mnogo, ali i dalje ne može ni po čemu prismrditi a death-gripu ili the curse-u.
i slušam ja tako fino prvu stvar (koju sam čuo i prije doduše)-ok pjesma skroz, povratak na "stari" dobri zvuk... poslije idu malo mekše ali i dalje sasvim solidne pjesme pa zatim i katastrofe kao black days begin, so wrong itd. i fino naletim na Ravenous koja je tolika moć da to nije humano. onda se fino sjebem i pomislim "koji im je quratz pobogu, pa zar nisu mogli napraviti ovakav album, u čemu je fazon?!". izgleda da će ovo ostati vječita misterija :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 24. 10. 2009. 01:38 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
e fakat jedva cekam 1 da skinem sve ove album jbt ... al nevjerujem da je toliko sranje atreyu : D


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 24. 10. 2009. 12:21 
Offline
User avatar

Joined: 23. 02. 2009. 17:47
Posts: 393
3 puta preslusam album i nisam odusevljen!!! monotonija neka, smor ma bash ono njanjanja!!! Stop! Before It's Too Late and We've Destroyed It All, Bleeding Is a Luxury, Gallows, Storm to Pass, Ravenous i baladu Wait for You izdvajam jer su stvarno odlicne i fkt jedino vrijedne paznje na albumu!!! Moglo je bolje!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 13. 11. 2009. 15:36 
Offline
User avatar

Joined: 09. 09. 2009. 11:44
Posts: 1655
Location: mmmmmmmmm
the curse se preslusava zadnjih par mjeseci i ovo nije normalno kako je dobro bog te mazo ... : D



http://www.youtube.com/watch?v=lg8ykY-9Mwc



:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Atreyu
PostPosted: 13. 07. 2010. 19:00 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Novosti: Atreyu - Gallows video


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group