Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 14:43

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 01:53 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
ev posto sam se u zadnje vrijeme nafurao ono 100% na ovaj oldy skuly NUic... beze reko da vidim imal tema i jbg.. nema...!!!

imao sam od njih jedno 15 stvari koje sam nekad davno skidao preko limewirea.. :roll:
i bile mi odlicne samo nikad nisam zgrabio vremena pa da provjerim sve stvari...xD

eto.. nebi puno MUDO.. svi ste culi za njih.. nego izdvoio bih pjesmu OUT OF WACK.. koju nisam imao priliku slusati prije.. i ono.. stvarnoo je jebena stvar...! http://www.youtube.com/watch?v=lkKSnnUmj2w&feature=related

btw... sto me zanime jeste... imal gdje tema " zasto se nu prestao slusati (nekad je to bio veliki pokret.. a sad...???) ...ak nema.. bil valjalo takvo sta otvoriti...xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Flaw
PostPosted: 26. 12. 2009. 02:16 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
Odlican bend! Ova "Out of Wack" bas podsjeti na Deftonese i staru skolu Nu metala ;-)

prod wrote:
btw... sto me zanime jeste... imal gdje tema " zasto se nu prestao slusati (nekad je to bio veliki pokret.. a sad...???) ...ak nema.. bil valjalo takvo sta otvoriti...xD


nema tema o tome, ali mozemo napraviti neku temu o Nu metalu opcenito..

Vremena Nu metala su prošla, starije grupe koje su svirali Nu metal, pa cak i njihovi osnivaci su danas u skroz nekim drugim vodama, evo za primjer Korn (bog otac Nu metala) je danas u nekom Industrial/metal fazonu, Papa Roach (nekada Nu, danas neki emo/rock), 36 Crazyfists (danas metalcore), Disturbed (ovo sto danas sviraju je neka moderna verzija heavy metala, sa dosta Nu fazona),Chimaira,Adema,Soulfly...itd..mnogo ih je

Ni meni nije jasno zasto se Nu ugasio, vjerovatno zato sto im je popularnost preoteo metalcore, emocore/screamo.. Imas i danas dosta underground Nu bendova, i to dobrih, ali opet steta sto nije toliko medijski zastupljen kao nekada..

NU je pravac koji je nastao spontano, mixajuci razlicite muzicke pravce, u pocetku dosta bolestan i sirov, kasnije se pojavom Linkin Parka i slicnih dosta komercijalizirao, uvodi se previse elektronike, i to jednostavno nije to. Za mene pravi NU su prva 3 albuma Korna, Coal Chamber, OTEP, Drowning pool, Scars of life, prva 2 ILL NINO, stari Sevendust,..itd


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Flaw
PostPosted: 26. 12. 2009. 02:19 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
i još nešto, stari dobri NU je milion puta bolji od ovih današnjih metal/rock grupica sto vidjamo na MTV-u.. (ovaj modern/rock,emocore,emopunk,post-grunge i sl..)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Flaw
PostPosted: 26. 12. 2009. 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
oooo .. tacno tako.. taj stari NU... karirane koše,siroke hlace,adidas trenerke i "DERVISI"..( nadam se da znate sta je ovo)...xD i ovo sto kazes prva tri KoRn-a,Coal Chamber,OTEP ( bez onih prica - sto nije lose).."sattelite" - POD.. prvi Papin... Seven s prvih par albuma(surovi bili)... i bas me ovaj FLAW od kojeg su stvari kao ( whole,payback,only the strong,my letter, koje sam imao ) bile ono ..moc.. s ovim ostalim stvarima podsjetio na ta stara vremena...xD

Ps. da ne zaboravimo Mudonju.. koji je poslije KoRn-a najj Nuic...xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu Metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 09:55 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nisam mogao izdvajati pa sam preimenovao originalnu temu "Flaw" u ovu sada o nu metalu all about. Ako mislite da bi neki drugi naziv sem ovog "jučer, danas, sutra" bio primjereniji samo kažite :) . Sve u svemu, sada imamo i temu za prvi pokret u metalu koji se, po današnjim definicijama, može nazvati modernim i koji je... heh, ne mogu reći "izrodio" ali barem udario temelje nekim drugim podžanrovima metala koji su se danas našli tamo gdje je bio nu metal - (a to je) moderni metal.

Mislim da postoji kontunuitet nu metala u metalcore a djelom se zadržao i u modernom melodeathu (odmah čovjek pomisli na Soliwork).

Koliko ja znam, priča o nu metalu počinje '94. sa Kornom... potom izlazi i "Life is Peachy" a iste godine ('96.) i Sepultura-in "Roots" koji se takođe uzima za album koji je nu-zvuku udario temelje. Onda je zlatno doba od 1998-2003., po mom mišljenju, pa zatim još do 2005 se još uvijek drži a iste godine već metalcore uzima primat i danas smo tu gdje jesmo... u 2009. izlazi, po meni jedan jedini slušanja vrijedan album od utemeljenjih bendova: Dope i album "No Regrets" a Korn i Limp Bizkti najavljuju povratak i nove albume. Možda se sljedeće godine opet krene vraćati, možda za dvije godine... svejedno ja mislim da revival nu-a mora da se desi.

Napišite i vi svoje viđenje historije nu metala, fakat me interesuje :) .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 16:37 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Jebiga, mjuza na kojoj sam odrastao i sam (prije svega nu metal, al zbog mase fanova Limp Bizkita i sličnih sam preimenovao temu).

Nu metal je počeo zapravo s Kornovim istoimenim albumom koji je tad bio nešto novo i svježe na metal sceni, 1994. To je bilo vrijeme povratka metala na MTV (MTV tad nije bio ovo što je danas, da se razumijemo), koji je dotad još vrvio od grunge sranja tipa Nirvane i sličnih. Samim tim, to je bio povratak metala u medijima (da ne računamo Metallicu i još par bendova koji su tokom tih kriznih godina grungea zadržali "ime" u cijelom tom svijetu. Uglavnom se radilo o thrash, heavy i pomalo glam bandovima).
Al bitno je reć da je zapravo nu metal počeo 1993. s Kornovim demo-om "Neidmeyer's Baby".

Preteče Kornu i općenito onom početnom nu metalu, kao i rap metalu, bili su Rage Against The Machine, Pantera, Living Colour, Black Sabbath, Faith No More, Tool, Metalica, Slayer, Nine Inch Nails, Sepultura,... pa sve do Nirvane, Pearl Jama, Alice In Chainsa (no to je već bilo za one nu metal bendove koji su polovično svirali nu, a drugom polovicom neki post-grunge, razumije se). Dakle, općenito metal, rock(funk rock, grunge rock, classic rock, hard rock, itd.), hardcore, rapcore, industrial... pa čak i hip hop, razumije se (rap metal bendovi jelte..) su ono iz čega su se nu metal i rap metal stvorili.

Eh, ta pojava Korna i njihov boom je animirao kako neke starije, tako i nove klince da se počnu bavit i oni baš tim zvukom. Sepultura izdala Roots, pojavili se i Mushroomhead, Deftones, Limp Bizkit, POD, Slipknot, Mudvayne, Sevendust, Coal Chamber, Snot, Boiler Room itd.

Bitno je napomenut da Korn nije najstariji nu metal bend(odnosi se i na rap metal bendove), ali je prvi bend koji je krenuo s tim zvukom, dok su ostali koji su postojali tad svirali druge žanrove.


Odjednom su se i svi počeli nosit u tom nu metal/rap metal filmu, masa pozerluka i sl. se izrodila iz sveg tog isto kao i u svemu onome što postane popularno u alternativnom zvuku.
Dreadlocksi, ćelave glave, izgelirane kose, često farbane u neku neprirodnu boju, neke skroz čudne frizure također, zatim kozje bradice, široke hlače (al uglavnom ne-reperskih marki) su bile manje-više neki must-have i svi su ih nosili, lanci, razni ball-chainovi i kojekakve perlice oko ruku i vrata, znojnici, majice skejterskih marki, majice sa kojekakvim natpisima, košulje i potkošulje, majice drugih bendova koje nisu uvijek samo crne bile mada najčešće, "Dickies" roba, remeni oni što vise, skejterske tenisice ili neke druge iz tog perioda i adidas-trenirke sa tri linije.

Sam naziv "nu metal" su dali novinari nekog američkog (mislim da je američki) magazina, koji su radili review koncerta Coal Chambera 1995.



Nastavak vam možda nekad dalje budem pisao, sad sam preumoran i mrsko mi je...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Flaw
PostPosted: 26. 12. 2009. 17:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
tjeskoba wrote:
i još nešto, stari dobri NU je milion puta bolji od ovih današnjih metal/rock grupica sto vidjamo na MTV-u.. (ovaj modern/rock,emocore,emopunk,post-grunge i sl..)


Jašta jebote, pa sjeti se samo koji su bendovi tad harali: Incubus, Staind, Cold (trenutno se samo ovih mogu sjetiti) a imali su čvrstu vezu sa nu metalom.

Onda Papa Roach, P.O.D., Limp Bizkit, Linkin Park, Korn s druge strane - to si morao znati, onda osjveženje koje dolazi u vidu Slipknota - koji su popularizirali fol sa maskama koji su pokrenuli Mushroomhead a jedno vrijeme je i Mudvayne furao istu furku pa su maske bile i asocijacija na nu metal (kao i ofarbane i čudne kose: Coal Chamber, Static X...).

Bilo je i sjajnih manje poznatih bendova ala kanadski Downthesun, 40 Below Summer, Hed PE (rap metal kingovi), južna amerika je imala Puya-u.

Što se tiče inovacija u nu metalu - a koje nisu mijenjale originalni koncept - po meni su oni koji su, hajmo reći "začeli drugi val" i još više popularizirali nu metal: Slipknot, Otep, Static X i Ill Nino.

Vraćam se na Tjeskobinu misao: bilo je to sjajno vrijeme i muzika je bila bolja. Evo, ovi gore pobrojani bendovi i kultni albumi Static X-a - Winsconsin Death Trip, prvih 5 :D , po meni Kornovih albuma, prva dva Spineshanka... to meni zvuči daleko bolje nego 90% današnjeg zvuka, uključujući sve žanrove.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 17:35 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Downthesun nisu bili Kanađani. Oni su iz Des Moinesa, isto kao i Slipknot. I Shawn Crahan im je radio album ;)

I prvih Å¡est Kornovih albuma su kult, sve Å¡to su poslije Take A Look in the Mirror-a izdali ne valja, s izuzetkom od pjesme-dvije.

Inače, ovo sve dosad napisano Samirovo stoji.

Osim što još ima toooliko bendova, koji su bili "mali" pa se ne priča o njima, al nevermind. I Latinoamerika je imala masu vrhunskih nu i rap metal bendova, osim Puye koja je eto najproslavljenija bila. ;-) Rey Chocolate, Audiopsicotica, Rekiem, Resorte, Area 7, Sangre Aborigen, Rasa, Lupus, 2X, Aneurisma, Kema, Plan 4, i mnogo, mnooogo drugih imena. Čak uz SAD, Francusku, Španjolsku i Rusiju najjača nu metal/rap metal scena svijeta.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 19:10 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
ma sve to stoji ..svi mi znao sta je to... taj NUic.. kako ga ja od milja zovem.. to je taj zvuk..."bolji od svega danas"... xD

sjetite se samo Crazy town-a pozerski,tamo vamo..ali meni ko klinji prezanimljivo.. e cura/leptir... posto je ovdje i rap metal... Cypress Hill .."skull and bones".. prasinjaaa...xD

ipak zaboravili smo System... Nu... u nekom drugom/avantgardnom stilu..xDxD

velik doprinos su imali i Evanescence.. s prvim albumom....komercijala...


@andrej ... neznam za taj EP od KoRn-a ali zato ima onaj L.A.P.D. album kad je Davis bio u Sexartu... i negdje sam gledao neku reportazu..kad Vinnie Paul prica o razvoju Njuare.. i kako im je Limp bio predgrupa... izvirio je vani da vidi sta se to desava ..publika je skakala gore-dole...kaze da nije znao sta je to tacno...ali da je to "nesto sto dolazi" (ev odavde je zele pokupio ...vi ste bend sto dolazi)...xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
heheh kako je andrej taj NU imidz detaljno opisao :lol: sve u svemu, zanimljivo.. pa i taj imidz, daje neku prepoznatljivost (StaticX recimo,Mushroomhead,POD,...)..

RATM i CLAWFINGER su definitivno najuticajniji bend kada je rap/metal,rapcore upitanju..
onaj bend "Crazy Town" mi je kritican nenormalno, imao sam negdje cd "dark horse" - sranje..Od tih repmetalaca dobri su mi P.O.D....

Grunge je isto imao jak uticaj na pojedine Nu bendove ala Staind,Drowning Pool,Alient Ant Farm (odlican prvjenac),Saliva,pa cak i prvi album Hoobastank. :)

Å teta Å¡to nema vise malo psihodelicnijih Nu grupa, poput Deftones,Otep, sa onim bolesnim melodijama i igranjima na gitari, ko na starim Korn albumima..
Ono je bas sirovo, mracno, bolesno, groovy.. 8)

Moje vidjenje Nu metala je da je Nu dosta osvježio tadašnju metal scenu, popnudio nešto novo, nešto nevidjeno, dosta originalnih bendova je proizašlo iz tog pravca.. ;-)

I mnogi su metalci ušli u taj svijet upravo preko Nu (dosta članova i na ovom forumu), ja licno nisam, ali sam slušao par bendova kada je Nu bio praaavo popularan..
POD,Adema,Disturbed se puštali u kafićima kad sam ja bio 7. i 8. razred :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 20:00 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
http://www.youtube.com/watch?v=jHUuAOHzVBg&feature=related

ev.. malo o NUmetalu...xD

bom.. ja sam usao preko NUa i KoRn-a ... jer mi se nikad nisu svidjale stvari od metalliKKKe...Irona... pa sam slusajuci Eminema na MTvu... slucajno poslusao i KoRn.. i nasao sebi belaja...xD :P


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 20:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
prod wrote:
http://www.youtube.com/watch?v=jHUuAOHzVBg&feature=related

ev.. malo o NUmetalu...xD

bom.. ja sam usao preko NUa i KoRn-a ... jer mi se nikad nisu svidjale stvari od metalliKKKe...Irona... pa sam slusajuci Eminema na MTvu... slucajno poslusao i KoRn.. i nasao sebi belaja...xD :P


Uf bolan, pa što to napisa, sad će se sav bijes uber-metalskog-truizma sručiti na tebe zbog te... blasfemije :mrgreen:

Kad se sjetim prve kasete Limp Bizkita tamo negdje '99 eh :) . Korn, Slipknot i Linkin - kad se pojavio sam počeo slušati kasnije - mada sam Korn upoznao sa spotom za ADIDAS a sjećam se i Slipknota i Linkin Parka (negdje godinu dana poslije) kad su se pojavili, kao da je juče bilo da sam ušao u videoteku s rajom i prvi put pogledao "One Step Closer" od Linkina. Deftonese sam prvi put čuo na Matrix soundtracku, pjesmu "My Own Summer" i od tad pa do danas ih želim pogledati uživo.

Nema više toga danas... nekad ti je to bilo pristupačno, danas su se bendovi maksimalno ublažili slijedeći MTV standarde. Kad čujem recimo LP... ma bjež ba :roll: . Otišla muziku u... lady gagu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 26. 12. 2009. 20:48 
P.O.D., LP, Limp Bizkit, Disturbed, SOAD, Static X, Ill Nino, Papa Roach, Slipknot i allmighty KoRn - s tim sam ja poceo, opcenito sto se tice kako sam krenuo s metalom, i dan danas slusam sve nabrojane bendove, svi ostali su mi bili manje vise neke preletne faze

znamo svi sta je nu metal, to je onaj dzamp da fak ap, sto kad slusas ne mozes ostati miran, moras nesto raditi, bilo sta

prvi KoRn neprevazidjen!!!! P.O.D. i Limp Bizkit su mi i dan danas odlicni, cak i zadnji albumi koji su postali sve alternativniji, al hvala bogu ne koliko Linkin Park, koji je meni u sustini bio ultra drag bend :(

taj nu metal je tolko gotivno, mi eto my own summer obradjujemo, ne mos bez toga ba :D


Top
  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 02:18 
Offline
User avatar

Joined: 26. 12. 2008. 02:07
Posts: 330
Location: rupa!
si vidio kak napadam na ove TRUjare...xD xD ali sta ces..tako je kako...xD jes da danas furam stvari kojih se oni boje procitati a kamoli poslusati... i uzivam u Doom/melodicu... i dobrim zenkama... samo.. ormar je pun kosulja.. i bez njih nema ic nikud...xDxD

@benjo... ev sjetih se sad JUMP THE FUCK UP ... i Zga... tj jeb'vas ja.. prosao kraj vas.. nismo ni nazdravili...xD


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 02:53 
Offline
User avatar

Joined: 28. 03. 2009. 17:36
Posts: 1748
Location: Oslo/Trondheim
..na Nu-polju nekako mi je sve pocelo sa Offspringom - Pretty Fly :mrgreen: , pa onda (Gorillaz :mrgreen: ) Linkin Park - Hybrid Theory 2000e pa Freak On Leash,a možda najviše utjecao Chocolate Starfish album od Limp Bizkit-a na sve što slušam danas..pa sjećam se sa MTV orio Points of Authority,Aerials,Outside,Revolving Door..a tek P.O.D.-Satellite kupio sjecam se na 11.9.2001 :) ... bijahu to dobra vremena :lol:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 14:03 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ljudi, Staind djelomično, a Evanescence, Hoobastank, Offspring i Gorillaz NIPOŠTO NISU nu metal! Daleko od nu-a. Alien Ant Farm su na prvom albumu bili neki alternativni nu, ali blago, soft sasvim..

SOAD su vrh, avantgardni nu metal, eksperimentiranje! :D


A nu metal (rap metal baš i ne volim) je majka svih zvukova moderne. Da se oće neki revival desit, uh, šta bih dao za to..


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 14:24 
hajmo neki online BiH nu metal projekat, pa nekad na ljeto kkad svi imaju slobodne termine, svirku baciti :razz: :mrgreen:


Top
  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 17:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
prod wrote:


Odličan video, obavezno pogledati! Imaš li još klipova?

I ptice na grani znaju je Nu uzima Black Sabath za glavni uzor a podsjeti me klip i na vezu uzmeđu Sharon Osbourne, Ozfesta i nu metala. Pa Otep su imali 4 klupske svirke i Sharon prišla Shamayi i Evil Jay-u i rekla ima: ljudi vi zvučite genijalno sljedeća svirka vam je na Ozfestu :D . A tad je ovaj festival već bio najjači. Slipknotova prva svirka van Des Moinesa je na Ozfestu. Stavljao sam ja - taj klasični klip - gdje oni počinju i ispred bine stoji desetak ljudi. Nakon treće pjesme džampdafakap privlači masu ljudi koji trče sa brežuljka ispred bine i tako počinje priča o Slipknotu :) .

Rossa Robinsona isto ne treba zaboraviti, kao ni Ozzy-a naravno (Sharon već spomenuta) koliko su imali udjela u razvoju. Nisam znao da za ovo Pantera - Limp Bizkit. Anthrax i Public Enemy - početak rap metala - makes sense... dobar klip.

Nameless wrote:
Ljudi, Staind djelomično, a Evanescence, Hoobastank, Offspring i Gorillaz NIPOŠTO NISU nu metal! Daleko od nu-a. Alien Ant Farm su na prvom albumu bili neki alternativni nu, ali blago, soft sasvim..


Ma gdje će ovo biti nu metal :lol: . Meni ni Taproot nije nu, nove pjesme pogotovo. Više mi Soil baca na taj neki melodični nu, kao i 10 Years (ali isti fol kao i Staind - alterativa više). Mada, što se tiče melodičnog nu-a tu su se Nonpoint najviše proslavili.

System Of A Down - gdje to zaboraviti. Možda niko nije bio toliko inovativan od '98 kao oni. Među top 5 Nu bendova svakako.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 17:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Ooo da, Taproot je bio nu metal samo takav, na prva dva albuma ;) imali su čak i rap metal djelića

Primjer:
http://www.youtube.com/watch?v=p19_nAuLDVI

Evo, ja naprimjer puno volim ovu pjesmu i albume "Gift" i "Welcome". Kasnije su optišli skroz u neki alternative rock kurac, jebiga


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nu metal i rap metal - jučer, danas, sutra
PostPosted: 27. 12. 2009. 18:23 
Offline
User avatar

Joined: 12. 09. 2007. 23:49
Posts: 1577
Location: Zenica
joj,meni bendovi kao što su Taproot,Saliva,Earshot,Adema poslije prvog albuma,nikako ne pašu.. Previše pičkasto i dosadno.. Spineshank isto.. Incubus takodjer, osim 2-3 pjesmice (btw. jesu li oni NU?)

također, treba spomenuti legendarne Skindred (nu metal+reagge), odlican bend, mada meni samo prvi album valja, puno je zesci, na drugom je uglavnom samo reagge i malo alt/rocka..

nego, imali ko preporuciti kakvih zescih Nu bendova,poput Slipknot (mislim da su oni najzesci, tj. najextremniji Nu, mainstream opcenito),Otep,Coal Chamber,Mudvayne... ?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group