Rock Planet

rock-planet.com
It is currently 27. 04. 2024. 12:10

All times are UTC + 1 hour [ DST ]




Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sikth
PostPosted: 30. 11. 2005. 02:21 
Offline
User avatar

Joined: 30. 06. 2005. 20:30
Posts: 252
Location: banjaluka
avantgarde forum ne moze proci bez ovoga!
likovi predobro sviraju,muzika je nebulozna,vokali prejako odradjeni,posto sam bassista preporucio bih ovo svakome ko svira bass jer lik iz ovog benda ima prejak kont sviranja,tj. ko god nesto(gitara,bubanj,...) svira moze ovde da cuje puno dobrih fazona!
nabavite album "The trees are dead and dried out wait for something wild"


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 22. 09. 2006. 21:22 
Offline
User avatar

Joined: 11. 09. 2006. 20:27
Posts: 216
Location: Among Majestic Ruins
Prvi put da sam upoznao nekoga ko slusha Sikth :?
Mislio sam da sam sam na ovom svetu :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 10. 2006. 01:30 
Offline
User avatar

Joined: 18. 04. 2006. 18:12
Posts: 3
Location: miDdle oF noWhEre
Solaris wrote:
Prvi put da sam upoznao nekoga ko slusha Sikth :?
Mislio sam da sam sam na ovom svetu :mrgreen:


E vidis nisi! :twisted:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 04. 10. 2006. 19:20 
Offline
User avatar

Joined: 11. 09. 2006. 20:27
Posts: 216
Location: Among Majestic Ruins
Pa lepo shto nisam ...


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24. 11. 2006. 18:10 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
inace ne ostavljam cesto komentare na ovom forumu,al kad sam sikth ugledao... :shock: :D :D
genijalnooo,jedinstveno...dakako jeste nu metal(dosad su mi SOAD i Otep bili najcudniji nu metal bendovi),al opet ima tu svega...britanski metal hammer ih je nazvao "Britanski odgovor na Slipknot" sto je po meni nidje vezze...ovi ljudi su neuporedivo bolji,originalniji i sve im je opcenito bolje od od onoga sto slipknot radi...ljetos sam jos nabavio novi album DEATH OF A DEAD DAY i jedno mjesec dana mi nije izlazio iz cd plejera...savrsentvo...
TEHNICKI NU METAL (u neku ruku math ali ima takodjer i sve karakteristike nu metala) je s njima poceo postojat...kaoticno i preludo...TTADADOWFSW traje oko sat vremena sto je jos jedna netipicna stvar za nu metal
imaju sve moguce vokale,sranje je samo sto ima malo i krececeg rappanja sto ja ne volim(inace mi smetaju ti rapcore utjecaji u nekim nu metal bendovima pravo,pogotovo kad rapcore bendove pocnu ubrajat u nu,kao npr. lb,lp i slicna sranja koja nisu nu metal :evil: :evil: :evil: :x :x )
pussyfoot,hold my finger,(if you weren't so)perfect,part of the friction,way beyond the fond old river,...sve jedna bolja od druge....
preporucujem svima...i onima koji mrze nu metal,new breed opcenito!!!ovo je BETON bend!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SiKTH
PostPosted: 06. 06. 2007. 15:09 
Offline
User avatar

Joined: 22. 03. 2005. 20:12
Posts: 209
Location: Avantasia
Ne znam, ja mogu samo reci da Sikth u Srbiji skoro da nije underground, buduci da se bivsa pjevacica Moondive-a, Smiljka, zabavlja sa gitaristom Sikht-a. Snimci benda poceli da kruze ko alva, i slabo da sad znam nekog u mom okruzenju ko bar nije cuo za njih. :D Eto sta rade rodbinske veze.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SiKTH
PostPosted: 11. 07. 2007. 00:57 
Offline
User avatar

Joined: 11. 09. 2006. 20:27
Posts: 216
Location: Among Majestic Ruins
Upravo. Chak sam i ja izvisio sa likom. Sikth je najbolji avantgarde koji sam slushao do sada i ja ih iskreno obozavam. Jedna tuzna vest. Mikee Goodman (za sve koji ne znaju to je psihotichni deo siktha) je napustio band... Zadnja turneja sa Justinom Hillom i ekipom je pochela... Zaobishli su Srbiju... Ne verujem :shock:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SiKTH
PostPosted: 12. 10. 2007. 18:54 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
nije im lako trenutno nimalo,s obzirom na belaje sa postavom...valjda ce se rijesiti to jbg...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: SiKTH
PostPosted: 13. 07. 2008. 17:34 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Nameless wrote:
nije im lako trenutno nimalo,s obzirom na belaje sa postavom...valjda ce se rijesiti to jbg...


Ovdje piše r.i.p. http://www.myspace.com/sikth :( . Žao mi je pravo. Znam da sam ih prije par godina čuo i bio mi vokal baš lud al totalno. Sad slušam ove pjesme, nemam riječi kojima bih opisao ovaj zvuk, pročitah da je neki "scat" (zbog brzine i pitcha) core ovo. Njih su opisivali kao britanski mix i po: The Dillinger Escape Plan-a, Slipknota, Korna i SOAD-a (ja sam uvjeren u ovo podvučeno). Imali su elemenata speeda, nu-metala i metalcore-a. Stvarno fantastičan zvuk, evo pogledajte i ovaj spot:

http://www.youtube.com/watch?v=cAyqaLpJTQg

Šta je bilo? Prošle godine odradili zadnju turneju. Vokali Mikee Goodman (frontmen) i Justin Hill su napustili ovaj band i od tada je on praktično mrtav, iako stoji da traže nove vokale. zato i na myspace-u ono r.i.p. (2000-2008.) :cry: .

Stvarno šteta...otišao je jedan odličan band i po meni jedan od top 30 bendova nove škole metala (jer ovo dosada što sam čuo me je jednostavno otpuhalo). Preporuka da posluša ko još nije. Linkove za download ću postaviti u augustu ako niko ne postavi do tada.

My respects to SikTh!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sikth
PostPosted: 13. 07. 2008. 18:09 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 27. 09. 2005. 01:21
Posts: 8156
Location: Tunguska
Pjevaci su izasli zbog nesuglasica unutar benda kako pise.
Jebga steta prava,sjajan je bend bio.
Ova godina bas losa.Em oni em Light This City :(


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sikth
PostPosted: 02. 02. 2009. 23:08 
Offline
Moderator
User avatar

Joined: 04. 05. 2008. 07:59
Posts: 4415
Location: Sarajevo-Travnik
Sikth biografija - pročitaj na blogu!

Quote:
Sikth je najčešće kategoriziran kao bend progressive metal, metalcore i mathcore zanra, a njihov zvuk karakteriziraju grleni vrišteći vokali pomiješani sa harmoničnim melodijama, nepravilnim i nasilnim bubnjarskim ritmovima koji se trenutno pretvaraju u razrađene pravilne ritmove, atmosferični klavirski interludiji i gotovo psihotični monolozi između nabrijanih i muzički živčanih i nasilnih metal pjesama.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sikth
PostPosted: 03. 02. 2009. 22:13 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Jedan od ponajboljih bendova sa otoka, a posebno uživo fantastičan bend... skinuo sam baš danas Let The Transmitting Begin sa par live pjesama, i zvuče savršeno... Šteta što su se raspali... :cry:

vezano za ovaj album koji sam pomenuo, pjesma suffice/emerson ("wanna see you headbanging" screeeeeeeaaaaammmmmmmmm :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: 4:18-4:50) strašno! :mrgreen:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Sikth
PostPosted: 22. 09. 2009. 12:27 
Offline
User avatar

Joined: 05. 08. 2008. 21:29
Posts: 1770
Location: Sarajevo
Part of The Friction

Well if it isn't another vulturistic man
Feasting on the carrion
Through all sincerity
And serenity
And goodwill
Is lost in a spin with you
When all you seem to do is count on others getting less than you
That's your aim, that's your game
You're all the same
You're all the same
You're all the same
You're all the same
You're all the same
Playing the game
Playing the game
Playing your games


KOJA MOĆ!!!! :twisted:

i ovo je definitivno jedan od najboljih bendova koji je postojao... ljudi će tek za 5 i više godina shvatiti njihov doprinos muzici (za nadat se). niko ama baš NIKO ne zvuči ni blizu kao oni, i to me je uvijek intrigiralo... :oops: :twisted:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group